[ Stefan Jocic @ 14.03.2009. 21:17 ] @
Hteo bih da pokrenem mali internet radio 25-50 istovremenih korisnika i da pustam stranu muziku, ali sam na internetu naleteo (na nekom forumu) da nije bezbedno emitovati zbog GEMA-e (www.gema.de).Inace ta organizacija slicna je nasem SOKOJ-u, kao stiti autorska prava itd. Da li je bezbedno emitovati stranu muziku i pored ovog? Inace GEMA prodaje licence za emitovanje stranih pesama putem Webradia. Cene licenci mozete pogledati ovde (tj. ko zna nemacki) mada imate i google translator https://lizenzshop.gema.de/lipo/produkte/webradio/index.hsp . Da li sam ja duzan da ima nesto platim ukoliko se odlucim za emitovanje stranih dela? I kako oni mogu da saznaju da ja imam radio, i sta ja emitujem? Takodje sam cuo da se slobodno sme emitovati domaca muzika (folk, narodna, zabavna itd.) , kao ne treba licenca za to. Da li za klasicnu muziku treba licenca?

Pozeljna su sva misljenja, predlozi i iskustva!
[ SpLaSh89 @ 15.03.2009. 01:50 ] @
Znam puno puno ljudi koji imaju web radio stanice i nikada nisam cuo da je neko placao autorska prava. Mislim da si potpuno bezbedan da pustas bilo kakvu muziku. Takodje, radio od 20-50 slusaoca je sitna riba za njih.
[ view @ 15.03.2009. 12:32 ] @
Bez obzira koliko to slusalaca bilo i koliko je to mala radio stanica,sve podleze zastiti autorskih prava.Nemozes ti neciju intelektualnu svojinu da koristis a da nikome nista ne placas,mislim mozes ali ne bih ti bio u kozi da ti se neka takva agencija nakaci na vrat.
[ Dusan Filiferovic @ 15.03.2009. 14:10 ] @
Uradi kako rade i drugi :)
[ view @ 15.03.2009. 14:47 ] @
ja jos nisam cuo da su neki internet radio cimali zbog takvih stvari ali u svakom slucaju kad bi te iscimali oni bi bili u pravu u svakom slucaju
[ SpLaSh89 @ 15.03.2009. 16:20 ] @
To da, bili bi u pravu. Ali pored svih warez foruma koji predstavljaju dalo vecu povredu intelektualne svojine tesko da ce dirati radio stanice. Moja preporuka i je da normalno otvoris radio stanicu i da pustas sta god ti volja. Ako te kojim slucajem diraju, mada sanse su minimalne promenis ip adresu radija i nastavis dalje. Takodje mozes da iskljucis automatski updateovanje imena pesama na radiju, cuo sam da neki to rade kako bi izbegli placanje tih prava, e sad da li stvarno time ne podlezes placanju ne znam.
[ view @ 15.03.2009. 19:29 ] @
Citat:
To da, bili bi u pravu. Ali pored svih warez foruma koji predstavljaju dalo vecu povredu intelektualne svojine tesko da ce dirati radio stanice. Moja preporuka i je da normalno otvoris radio stanicu i da pustas sta god ti volja. Ako te kojim slucajem diraju, mada sanse su minimalne promenis ip adresu radija i nastavis dalje.

Slazem se sa ovim.samo opusteno
[ Dusan Filiferovic @ 15.03.2009. 20:23 ] @
Onda, po tome, ni "zemaljske" radio stanice (konkretno iz Srbije) ne bi trebale da rade ;)

Ja ne verujem da ove nase radio stanice placaju prava, posebno ove koje se bave grandom.
[ view @ 15.03.2009. 21:10 ] @
Autorska prava se moraju placati direktno autoru ili agenciji koja zastupa tog autora,samo sto kod nas niko ne sprovodi detaljno taj zakon.
bas sam primetio da na tv posle odredjene emisije izadje kompletan spisak pesama i izvodjaca koji su upotrebljeni u toj emisiji.to ih izgleda malo pritiskaju iz sokoja.
[ Dusan Filiferovic @ 15.03.2009. 22:24 ] @
Negde sam citao da SOKOJ i ne radi bas svoj posao :)
[ SpLaSh89 @ 16.03.2009. 12:14 ] @
Ko jos u Srbiji radi svoj posao?
[ Dusan Filiferovic @ 16.03.2009. 20:10 ] @
Niko, naravno :)
[ snajperista @ 29.02.2012. 12:23 ] @
Ima li nekih svežih informacija iz ove oblasti?