[ iizuzetan @ 16.03.2009. 12:08 ] @
Molim vas hitno mi je potrebna pomoć !!! Kojim programom ili kako ili šta otvara fajl sa ekstenzijom .dll, a takodje i fajl sa ekstenzijom .exe???????? Konkretno fajlovi se zovu avcards.dll i Tablic.exe. Hteo bih da vidim kako je napravljen taj program za igranje kartaške igre "tablić" pa da prebacim program u PHP i da stavim na sajt. Zapravo meni nije problem da napravim tablić u PHP ali nemam vremena da se bakćem sa tim, jer verovatno mi treba mesec ili dva dana. Ovako mi je lakse, samo za par dana skontam šta je "pisac hteo da kaže" i prebacim ga u PHP programski jezik.
[ momsab @ 16.03.2009. 12:32 ] @
to sto ti hoces spada pod http://en.wikipedia.org/wiki/R...everse_engineering_of_software
lakse ce ti biti da napravis od nule u php-u i/ili da potrazis kod od autora
[ iizuzetan @ 16.03.2009. 12:37 ] @
Ok hvala na brzim odgovorima :) . Skontao sam kako da otaram fajlove sa .dll ekstenzijom. Skinuo sam resource hacker. U tom .dll fajlu su na žalost samo bitmap slike fotografija. Medjutim još uvek ne mogu da provalim kako da otvorim .exe fajl pa ako neko može da mi pomogne biću mu zahvalan. Mnogo mi je bitno da otvorim taj .exe fajl jel po svemu sudeći u njemu se nalazi "mehanika" programa.
[ Man-Wolf @ 16.03.2009. 16:34 ] @
Mislim (tj. 99% sam ubedjen) da je ne moguce de-kompajlovati .exe fajl. Najvise sto mozes da izvuces jeste kod u Asembleru, sto verujem da ti ne bi mnogo znacilo. Sto se tice cistog source-a, mislim da nema sanse (osim da se obratis autoru, kao sto rece Momcilo).

[ Nedeljko @ 17.03.2009. 10:40 ] @
Sors se ne moze povratiti iz izvršnog oblika zato što različiti sorsevi mogu dati isti izvršni fajl. Recimo, mogu se preimenovati promenljive i funkcije, svaka for petlja se može zameniti while petljom i obrnuto itd. Reverzni inženjerigng se valjda vrši praćenjem rada asemblerskog oblika programa u dibageru.

U svakom slučaju mislim da ćeš lakše napisati program od nule, nego prokljuviti kako radi tuđi program. Ako imaš konkretan problem u vezi tablića, postavi ga ovde i odgovoriće ti neko. To ti je kudikamo lakša varijanta.
[ Nevena79 @ 18.03.2009. 00:39 ] @
A zbog cega se ovakve teme momentalno ne brisu? Gde su sada MODERATORI m? Etika zakazala? Zabranjeno je postavljati linkove za Crack ali zato nije zabranjeno praviti isti !!!

A da otvorimo slicnu nevinu temu. Hajde da oformimo grupu za rusenje elitesecurity-a, evo cisto informativno me zanima zna li neko kako je to moguce uraditi? Radi pod Unix-om kako cujem. Elite mi je konkurencija i volela bih da se moj forum brze probije ali me mrzi da ulazem u reklamu pa hajde da ga obaramo da vise ne radi nego sto radi pa mozda ljudi predju kod mene (citaj: Zapravo meni nije problem da napravim tablić u PHP ali nemam vremena da se bakćem sa tim, jer verovatno mi treba mesec ili dva dana. Ovako mi je lakse, samo za par dana skontam šta je "pisac hteo da kaže" i prebacim ga u PHP programski jezik.)

Mislim jasno je da on nema pojma o tome ali jos ga upucivati kako da polako napreduje....


[Ovu poruku je menjao Nevena79 dana 18.03.2009. u 02:00 GMT+1]
[ momsab @ 18.03.2009. 02:32 ] @
mi ga uopste nismo uputili, samo smo mu objasnili (pokusali jesmo, da li smo uspeli ne znamo) kako stoje stvari
inace, i ranije je diskutovano na ovakvu temu, tada je bilo konkretnijih odgovora ako se ne varam
[ misk0 @ 18.03.2009. 08:38 ] @
@Nevena: Otkad je zabranjeno pricati o reverznom inzinjeringu? O kakvoj etici ti pricas?
Taman da mu damo sve moguce alate za to, treba jebeeeenoooo dupe da oznoji da skonta sta i kako radi. Ako pogledas, covjeku je u sustini receno da je to neizvodljivo, tj da nije vrijedno truda koji treba uloziti.
[ Shadowed @ 18.03.2009. 08:49 ] @
Citat:
misk0: @Nevena: Otkad je zabranjeno pricati o reverznom inzinjeringu?.

Valjda od onda kada je ukinut forum "Cracking and Reverse Engineering" :)
[ djoka_l @ 18.03.2009. 08:55 ] @
@misk0 Normalno je da se Nevena buni protiv ovoga kada je napravila program za tablić i pozvala korisnike ES da ga testiraju, a onda se pojavi ovaj "nezapošljen" lik i pokušava da prisvoji nečiji tuđ program - možda baš i njen. Jasno je da "iizuzetan" nema šanse da odradi nešto reverznim inženjeringom, ali mu treba objasniti da to nije ni etički ni legalno.
[ Nevena79 @ 18.03.2009. 09:25 ] @
Kako o kakvoj etici? Pitanje je moglo biti postavljeno na drugaciji nacin. Napravio sam neki program pre x vremena i izgubio sam kod, da li je moguce da ga ikako vratim u predjasnje stanje? Ali ne, meni se svidja to i to, i zelim da ga ukradem. Meni su poznate texnike o kojima se ovde prica i jasno je da nema nikakve sanse da on ista uradi sa tim jer koji god program da koristi dobice samo gomilu nerazumnih podataka koje moze samo da gleda i nista drugo.
Tacno je da i ja imam igru tablic ali moje javljanje nema veze sa tim. Cisto mi je jedan prijatelj skrenuo paznju na to, pod sumnjim da li se mozda radi o mojoj igri i zato sam dosla da vidim. Svako ko se bavi programiranjem zna koliko vremena oduzima izrada bilo kog ozbiljnijeg programa.Trebace mu 2 meseca za izradu? jest, jest da... Trebalo mi je 4 meseca da on dodje do ovog stadijuma sada, pocev od prve verzije koja je bagovala ko luda pa do ovoga sada, i jos nije gotovo, jos se razvija i ne znam gde ce mu uopste biti kraj. NJemu to nece pomoci, ali nekome drugom mozda i hoce.
Opet se vracam na temu rusenja elite-a. Da li bi bilo prihvatljivo da sada svako od nas pocne da daje ideje kako bismo to uradili, pa jedan napise mozemo ga zatrpavati velikim brojem zahteva sto ce zatrpati server podacima i doci ce do down-a, drugi ce reci mislim da bi bilo dobro da postavimo skriptu koja ce se ucitavati kada se ucitaju odredjene strane koje ce prepoznavati antivirusni programi i blokirati pristup tim stranama pa samim tim i eliteu, hajde da smislimo kako da ga postavimo na vazne strane... treci.....
Njemu to nista nece znaciti, procitace x puta 1000 ljudi i nekome cete dati ideju.
Vi se mozete sa tim slagati ili ne ali ovakve i slicne teme po meni su mnogo gore od postavljanja linka za crack na koji ste toliko kivni. A taj crack postoji i bez obzira da li cete vi zabraniti postavljanje linkova ili ne. Svako i malo edukovaniji korisnik Interneta zna gde ce pronaci svaki od crackovanih programa, a bas da obucavamo ljude kako i da ih prave..... glupo. Tacno je da trenutno nije dato previse informacija o tome ali to je verovatno samo pitanje vremena, nije se prica rasplamsala a sigurno bi ih bilo.
Toliko za sada.
[ vlaiv @ 18.03.2009. 11:27 ] @

Reverse Engineering je deo Art of programming i od toga se ne moze pobeci.

Da li je to podsticanje na ilegalnu radnju je debata za neki drugi forum.

Davanje linka na crack se moze posmatrati kao saucesnistvo za ilegalnu radnju (pruzanje alata koji sluzi samo za tu svrhu, i napominjem da sam upotrebio izraz "moze posmatrati").
Pruzanje informacija o alatima opste namene koji se mogu upotrebiti za nelegalne radnje nije podsticanje na kriminal.
Inace ne bi trebalo ni pricati gde se moze kupiti noz, ne daj Boze da neko ode, kupi noz i izbode nekog.

Meni licno ne smeta, a smatram da ni nikom drugom u sustini ne bi trebalo da smeta, rasprava tipa "Kako srusiti EliteSecurity" dok god je na nivou
teorijskog razmatranja. Naravno da administratori samog sistema nece ucestvovati u takvoj raspravi kako ne bi dosli u poziciju da odaju osetljive informacije
o samom sistemu.

Ali napominjem da i za takve rasprave postoji odgovarajuci forum Sigurnost / Security na primer, pa molim zainteresovane ucesnike takve diskusije
da otvore topic u odgovarajucem forumu.
[ Nevena79 @ 18.03.2009. 11:49 ] @
Haha ovo je vrh :) Ako sam ista ocekivala ovakav odgovor ne.
Da ne bismo usli u nepotrebno prepucavanje ovde bih zavrsila, uz samo jedno podsecanje, da doticni nije trazio informaciju o Reverse Engineering-u nego je jasno rekao da zeli da ukrade taj i taj program i moli za pomoc. Razlika je velika, a Vas odgovor je previse uopsten i podignut malo na sarhastican nivo jer niko nije trazio uopstene podatke. Ne ulazim preduboko u problematiku sta je dozvoljeno na elite-u niti mi pada na pamet da iscitavam ko zna koliko strana pravilnika ali mi je dovoljno ako Shadowed kao moderator kaze da je takav forum ukinut.
Bilo kako bilo uvek ce biti onih koji to podrzavaju i onih koji to ne podrzavaju i o tome ne vredi raspravljati. Samo je glupo da se ne drzi istih pravila koje ste sami sebi napisali, tj niste vi nego administrator, jer sam bila prisutna kada su ljudi bili odbijani zbog pitanja koja su mogla biti povezana sa sticanjem znanja iz programiranja koje bi se moglo upotrebiti za proizvodnju virusa. I cak tamo nije bilo explicitno naglaseno "zelim da napravim virus, kako?" (kao sto je slucaj u ovoj temi) vec se to iz samog konteksta moglo naslutiti pa su teme bile zakljucavane ili brisane, i to podrzavam.
[ vlaiv @ 18.03.2009. 12:06 ] @
@Nevena

Slazem se sa tobom, mada morash priznati da je originalno pitanje bilo "kako otvoriti progamski fajl" a u cilju razumevanja "mehanike" programa,
kako bi iizuzetan mogao sam implementirati kod u php-u a ne o kradji koda direktno. Jedino ostaje pitanje intelektualne svojine koda za tablic (opet za
drugi forum).

Isto tako moras priznati da su svi ucesnici koji su pruzili odgovor, dali konstruktivne odgovore
npr. gde se informacije o Reverse Engineering-u mogu naci kao i to koliko je to napredna tehnika,
kao i ispravan sud da je jednostavnije napraviti kod ispocetka.

Ne treba ni zanemariti tvoj doprinos (mada si prilicno ostro reagovala) jer si jedina skrenula paznju
da se u citavoj stvarni ne sme zanemariti i legalnost citavog postupka inverznog inzenjeringa.
[ misk0 @ 18.03.2009. 12:50 ] @
@nevena: Nije rekao 'kradja', htio je da vidi sta je ispod. Receno mu je da je bolje da programira nego da debug-uje. Gdje je tu greska u odgovorima? Trebala je biti obrisana tema i to je to? Ma daj, pa vishe ce koristi nekom tako 'znam-ja-sve-sam' klincuu taj post gdje ce naci da se to ne moze uraditi bar ne moze na jednostavan nacin. Kako se neko podstice sa tim postovima? Odgovori su isuvishe uopsteni i rekao bih preopsirni. Ja programiram citav zivot i uz svo poznavanje i jezika i arhitektura i kompajlera nikad nisam ni imao hrabrosti dekompajlirati neciji kod iz EXE fajla. A tek koliko hrabrosti treba ima neko koji ne zna ni o cemu je rijec?

Osim toga poredjenje sa ES je nerealno. ES je jedan i jedinstven servis, ako ga srusis - niko ga nece moci koristiti. Ako taj tip (teoretski) uspije da skonta teoretski kod, i dalje ce mnogi korisnici moci da upotrebljavaju taj program.
Kad kupis novog mercedesa niko ti ne brani da (naravno ukoliko je tvoj) ga rastavis u najsitnija crijeva i da pokusas napraviti isti takav ili bolji..
[ masetrt @ 18.03.2009. 13:23 ] @
Citat:
Where disassembly is the only way to gain access to the ideas and functional elements embodied in a copyrighted computer program and where there is a legitimate reason for seeking such access, disassembly is a fair use of the copyrighted work, as a matter of law



[ Nevena79 @ 18.03.2009. 13:34 ] @
Hajde stvarno da se ne prepucavamo ok? Mislim da niko od nas nije dovoljno glup da shvati da on trazi nacin da UKRADE neciji program. On NIJE njegovo vlasnistvo kao kada je kupio Mercedesa, i NIJE ga kupio. Ne vredjajte nasu inteligenciju. Pokazite mi i jedan citat u kome se vidi da jeste a ja cu vama vise gde se vidi da ne poznaje autora, da mu ovaj ako ga poznaje ne daje izvrsnu verziju igre i stvar je jasna. Stvar je apsolutno ilegalna. Doticna igra se mozda i placa, on bih zeleo da je kao takvu ukrade i samo prevede na PHP i time osteti samog autora i oduzme mu znacajni deo prihoda od istog. U koliko je program free, opet postoji satisfakcija autora da veci broj ljudi koristi njegov program i steta je opet nacinjena.
Zaista sam ocekivala malo vise ozbiljnosti makar od strane moderatora.
Nista znacajno nije receno, ali bilo je slicnih tema na kojima je mnogo vise receno nego sada i to se desava kada ovakve teme odu predaleko.
Za mene je ova tema loooooock!

[ Blue82 @ 18.03.2009. 13:55 ] @
Slazem se sa Nevenom! Moderatori su definitivno pali na ovoj temi. Nije problem sto je ona pocela kako je pocela ali posle njene OPRAVDANE sugestije, da je ovako napadnete da biste sebe stitili bez ikakvog razloga to je neprihvatljivo i vrlo neprofesionalno.
Citat:
misk0
Kad kupis novog mercedesa niko ti ne brani da (naravno ukoliko je tvoj) ga rastavis u najsitnija crijeva i da pokusas napraviti isti takav ili bolji..


Ok super. misk0 mogu li dobiti neki od tvojih drazih kodova samo da bacim pogled kako si napravio? Necu ja nista, samo da pogledam pa ako imam bolje resenje ja cu ga unaprediti i prodati kao svoj. Takve stvari se gledaju OCIMA, pogledas konkurentski program, vidis kako radi pa ako mislis da mozes bolje lepo sednes pa napises. Ne grebe se informativno po kodu, kako ga ti branis da je on samo zeleo da vidi kako to radi pa ce napraviti lepsi.

Citat:
misk0:Odgovori su isuvishe uopsteni i rekao bih preopsirni.


Uvek se vadite na ovakve strane i vi kada zabrljate i korisnici kada pokusavaju da postuju nesto sto nije ok. Nismo pravnici i ne hvatajmo se za takve sitnice jer ovde se nista ne dokazuje. Tacno je da ovde nije napisano puno toga ali tema je jos mlada i da neko nije reagovao napisalo bi se kao i mnogo puta pre ovoga.
Citat:
Shadowed: Valjda od onda kada je ukinut forum "Cracking and Reverse Engineering" :)


Ako je to tacno a nema razloga da verujemo da nije, ukinut je sa valjanim razlogom.

Niko nije napisao hajde da razapnemo moderatore a tako se ponasate i branite bez ikakvog razloga. Bit ovoga je, ok, previd, ovakve teme ubuduce treba zabranjivati.
STOP PIRATERIJI, CRACKOVANJU i slicnim zajebancijama. TO je moto vaseg foruma i zbog toga je postao to sto je postajao. Ozbiljnost i korisne informacije. Ako je ovo dozvoljeno nista me nece spreciti da ubuduce postavljam linkove sa crackovima i to necu uraditi postavljanjem direktne adrese nego onako kao vi to "dozvoljavate" , "Uopsteno". To mozes naci na adresi rapidshare... ili torrent... pa kucaj ime prorama i kada ti izbaci to i to onda skidas na takav nacin. E pa lepi moji to je isto.
Svaka cast Nevena, nista bez zenske ruke!
[ vlaiv @ 18.03.2009. 14:09 ] @
Ja kao moderator nisam tu da delim packe i moralne pouke ljudima sta se valja a sta ne. Ja sam tu da usmeravam diskusiju da ide u konstruktivnom pravcu,
da se postaram da se diskutuje u okvirima opisa ovog foruma sto je vise moguce i da opominjem ljude ukoliko nisu korektni jedni prema drugima,
da im eventualno skrenem paznju na nacin izrazavanja.

Moje misljenje na validnost ove teme je izneto i konacno je.

U skladu sa ovim naglasavam da ce dalji postovi u ovoj temi koji se ne bave tematikom Reverse Engineering bez
obzira na pravnu ne/opravdanost biti moderisani.

Ukoliko se nekim clanovima foruma ovo ne svidja, na raspolaganju im stoje opcije:

1. Ulozite zalbu nekom od supermoderatora na nacin moderisanja ovog foruma
2. Nemojte ucestvovati u diskusijama
[ mmix @ 18.03.2009. 14:18 ] @
Tema reverznog inzenjeringa i ko ima pravo da zna sta o reverznom inzenjeringu je nesto sto daleko prevazilazi domen ove teme i o tome se debata vodi vec godinama i na mnogo ozbiljnijim mestima. Tvoj stav je samo jedan od stavova u toj debati i omalovazavajuce je tvrditi da je neko neozbiljan zato sto nije prihvatio tvoju 'djon u glavu' argumentaciju da je RE zao i neetican.

Dodatno, ti ne znas 100% sigurno da li on jeste ili nije ukrao taj program i da li ili nema dozvolu i pravo da ga analizira, ti samo NASLUCUJES na osnovu toga KAKVI su ljudi i sta ljudi OBICNO rade i vrlo je moguce da si u pravu, ali je moguce i da nisi, ali sa punim pravom ocekujes da mi to presudjujemo na osnovu tvojih naslucivanja i dizes pakao jer se mod ne slaze sa tobom. Bez uvrede ali to stvarno nije tvoj problem osim ako nisi prepoznala u toj prici svoj program i trazis zastitu svojih prava u kom slucaju ce ti se drage volje izaci u susret i tema sprziti u korenu. To sto bi neki drugi moderator to sasekao odmah na osnovu svog poimanja etike ne znaci da je vlaiv pogresio sto je temu ostavio jer realno dok god se ne pojave ili autor programa da trazi zastitu ili dok autor teme ne kaze "da, hocu da ukradem" ne postoji realna osnova za brisanje. Etika i moral su licni aspekti i etika i moral nekog moda nose odredjeni uticaj na to kakve teme se obradjuju i shapuju forum kojim moderisu, ali bottom line ako nije nelegalno ili protiv pravilnika nema ni osnova da se brise.
[ Blue82 @ 18.03.2009. 14:34 ] @
Ok ti moderisi moj post ali ces ga u svakom slucaju procitati a to mi je i cilj.

Citat:

Hteo bih da vidim kako je napravljen taj program za igranje kartaške igre "tablić" pa da prebacim program u PHP i da stavim na sajt. Zapravo meni nije problem da napravim tablić u PHP ali nemam vremena da se bakćem sa tim, jer verovatno mi treba mesec ili dva dana. Ovako mi je lakse, samo za par dana skontam šta je "pisac hteo da kaže" i prebacim ga u PHP programski jezik.


Ok procitajte opet i opet i opet i onda mi recite da ga ne krade i po cemu se moze i naslutiti da ga ne krade?
Lepo covek kaze Ja bih to znao mozda napraviti ali me mrzi. Uzecu njegovu igru i prevescu je u PHP i staviti na sajt (naravno svoj) pa ce igrati kod mene.
[ vlaiv @ 18.03.2009. 14:58 ] @
@Blue82

Da ali to nije stustina ove diskusije.

Da li ga mrzi, ili ne ume, ili se zainatio ili je nesto 58-mo u pitanju to ja ne znam, niti me interesuje.
Sustina je da je on postavio pitanje "kako se to radi?" i dobio je adekvatane odgovore.

Nije rekao : "Jel moze neko da mi uradi to?", niti je rekao : "Da li je to u redu da se radi?",
niti bilo sta drugo sto je neprimereno ovoj diskusiji.

Citat:
Blue82: ...
Lepo covek kaze Ja bih to znao mozda napraviti ali me mrzi. Uzecu njegovu igru i prevescu je u PHP i staviti na sajt (naravno svoj) pa ce igrati kod mene.


Nema nista lose u tome da covek ne zna, pa pogresno proceni stvari. Tu smo da naucimo nesto.
Iz ove diskusije ce naprimer nauciti da je daleko isplativije sesti i napisati svoj kod, obzirom na
potrebno znanje i iskustvo za to sto je on naumio. Isto tako ce nauciti da se zaleteo u svojoj pretpostavci
da to moze da se odradi za dan dva. Zahvaljujuci i Neveni sada zna da je tako nesto mozda ilegalno (a opet
zavisi i od licence koja ide uz program i daje dozvolu za njegovo koriscenje na ovaj ili onaj nacin).

Takodje mu niko od ljudi koji su odgovorili nije dao nikakav konkretan primer za bilo kakvo
crackovanje ili bilo sta slicno.

Mnogi ljudi koji se u to ne razumeju se zapitaju "Kako se otvara i cime se cita .exe fajl".
Neki od njih ce to i krenuti da rade, ne zato da bi krali intelektualnu svojinu ili bilo sta slicno
nego da nesto nauce o tome. Ja sam to isto radio kada sam bio mladji zato sto me je interesovalo
kako koji kompajler optimizuje kod i da li cu moci da prepoznam kojim je kompajlerom kompajliran program.

Ako je i hteo da "ukrade kod" nema bojazni od toga imajuci u vidu sta je sve neophodno od znanja i
tehnologije koje su u igru. To naravno ne znaci da je to nemoguce i zavisi od pojedinca i njihovog izbora
da li se zele posvetiti tome i to izuciti i njihovih moralnih shvatanja.

Ali ja nemam nameru da uskracujem znanje bilo kome.
[ Marko_L @ 18.03.2009. 15:25 ] @
Kolika diskusija, a najbolji odgovor je dat već u prvom postu ispod autorovog :)
Mislim, ako ćemo da gledamo striktno o čemu je tema, onda većina ovde maši suštinu. Dakle, autor teme je sam rekao da mu je cilj da ne izgubi mesec-dva na pisanje koda, što automatski znači da reverse engineering otpada, jer su za tako nešto potrebne godine učenja, razumevanje rada kompajlera i mašinskog koda. To se nikako ne uklapa u zahtev "Ne bih da izgubim mesec dana", tako da ne vidim zašto se uopšte priča o tome. Dakle, najbrži način u ovom slučaju bi bio kontaktiranje autora i traženje/kupovina source koda, ako autor uopšte želi da ga poklanja/prodaje. Drugi najbrži način je pisanje koda od nule (dobro ne mora baš od nule, jer ima na netu algoritama za mešanje karata, randomizaciju i slično koji se mogu iskoristiti). Mislim, pričamo o tabliću, a to solidan programer može da odradi za 2 dana aktivnog rada. Doduše, ako treba da postoji mogućnost igranja protiv kompjutera, a ne samo živog protivnika, onda to malo komplikuje stvari, jer treba dodati i nekakav AI, ali opet to je ne više od 10 dana posla. Na to treba dodati i par dana za peglanje i ispravljanje bagova i to je to. Ako je neko baš zapeo za reverse engineering iz nekog razloga, onda nema druge nego krenuti polako od onog linka koji je Momčilo postavio, posetiti linkove koji su dati na toj stranici, pronaći tutorijale na netu, poskidati potrebne programe, pa polako... za godinu dve ćeš već moći da iščupaš ponešto iz exe fajla. Naravno, izuzetak je ako je program kompajliran u P-kodu umesto u native, kada se pseudo kod može jednostavno iščupati iz exe fajla i iskoristiti, no čisto sumnjam da ćeš naći program pisan u poslednjih 15+ godina, a da nije kompajliran u native modu.
[ masetrt @ 18.03.2009. 16:45 ] @
Ja sam sam naveo citat iz americkog "zakona" (ne znam kako se tacno deklarisu njihovi amandmani). Lika koga mrzi da provaljuje kako nesto moze da uradi uopste ne opravdavam, cak mi je i odvratan taj pristup (moj licni stav), stvar je da u nekim zemljama je to legalno ako imas dobro opravdanje za to sto radish. Npr ako lik hoce da provali pravila tablica i nema drugi nacin da to uradi osim koriscenjem RSE-a jbg tako je.
[ Nedeljko @ 19.03.2009. 07:49 ] @
Alo ljudi,

sve vas razumem, ali dosta flejma. Pozivam postavljača teme da pita za koji god hoće algoritam potreban za izradu igre - ja ću mu odgovoriti (ako je algoritam u pitanju).

@Nevena

Da li je tvoj program dostupan kao freeware? Hteo bih da ga pogledam, naravno, ako može.
[ Marko_L @ 19.03.2009. 16:55 ] @
Citat:
sve vas razumem, ali dosta flejma. Pozivam postavljača teme da pita za koji god hoće algoritam potreban za izradu igre - ja ću mu odgovoriti (ako je algoritam u pitanju).

Pa s obzirom da je postavljač teme rekao da bi mogao to da napravi, ali ga mrzi da gubi vreme na to, ne verujem da mu je potrebna pomoć oko algoritma :)
[ Nevena79 @ 19.03.2009. 21:18 ] @
Jeste, freeware je i mozes ga videti na tablic.110mb.com
Tamo imas sve podatke kao i mogucnost download-a. Samo kao sto je sama igra free tako je free i host pa nekada zna sajt da nije u funkciji kao bas sada dok ti pisem ali obicno ga osposobe u toku dana pa ako ne radi nisi pogresio adresu nego probaj kasnije.