[ adopilot @ 17.03.2009. 08:19 ] @
Već duže vrijeme se borim sa MS SQL i Report Serverima
i sada nako tri godine mislim da imam dovoljnu masu Upita, Reporta i ko zna još čega da bi se sve to moglo sastaviti u jednu finu EnterPrise aplikaciju
namjenjenju za extenziranje Poslovne Intelegencije kod trgovački kuča.
Pošto sam u ranoj fazi učenja C# i generalno u tom svijetu programiranja pitam se
Da slučajno ne postoji za desktop aplikacije nešto več gotovo kao podloga za daljni razvoj aplikacije a da je open source
Nešto kao što je DotNetNuke ili Joomla (i mnoštvo drugih) za izradu WEB stranica gdije su već riješeni Logini, Korisniča Prava, Dodavanje novog sadržaja,TreeWiev menija, Izrada Tabova i još neki opšti zahtjevi koji idu uz takve aplikacije.
Znam da postoji Crystal Reports ali to mi nekako liči opet na prazan list papira gdie ja moram hendlati otvaranje novih tabova , prava pristupa i sve ostalo.
Isto tako znam da je najbolje napraviti vlastiti Framework u kojem će se razvijati aplikacija dalje i gdije te nećemoći dočekati zid prilikom riješavanja problema
ali me je strah da dok se budem borio sa programiranjem opštih stvari izgubiti ću kocepciju u suštini aplikacije, i onda imte situaciju da dođu programieri koji imaju
super dobar Framework ali nigdje sadržaja i funkcija. Neznam koliko puta mi se desilo da gledam aplikaciju gdije je sistem Licenciranja koji je ugrađen u istu
tri puta skuplji i razvijeni od kompletnog ostatka aplikacije.
Sve smijernice po pitanju razvoja iu zaživljena jednog EnterPrise softwera dobro bi mi došle.
Unapried zahvalan
[ pl4stik @ 18.03.2009. 07:34 ] @
Visual Studio Express ti je bash za to sto tebi treba, mada za nesto enterprise klase bi trebao da razmotris placenu verziju.
Mislim da ne postoji na svetu bolji i CMS-oidniji IDE od VS-a samo treba da znash kako se to radi. Vidim pominjes web i win app u enterprise klasi pa ti zato preporucujem da pogledash filmove na http://asp.net/learn (web forms) general ASP.NET i http://windowsclient.net/learn (win forms) gde su odlicno objasnjeni principi RAD-a (rapid app development), a sto ce tebi kao pocetniku itekako da pomogne. Sto se tice logovanja i radnji oko toga to je vec ugradjeno u 2.0 framework i ceo sistem se pravi za 2-3 sata nemam sad bash adresu ali posto ces da se druzis s nama dacu ti je za neki dan samo da je nadjem. Sve u svemu ako imash dobro odradjenu bazu ostalo je pesma jer ima nacina da generises prakticno ceo UI na osnovu podataka iz baze ali ne mozes da ocekujes da nece biti "rucnih" prepravki za nesto tolikih razmera.

Citat:
adopilot
Znam da postoji Crystal Reports ali to mi nekako liči opet na prazan list papira gdie ja moram hendlati otvaranje novih tabova , prava pristupa i sve ostalo.


Lici, zato sto nisi koristio carobnjake, ponavljam da je bitno nesto koristiti na "pravi" nacin

Citat:
adopilot:
Isto tako znam da je najbolje napraviti vlastiti Framework u kojem će se razvijati aplikacija dalje i gdije te nećemoći dočekati zid prilikom riješavanja problema
ali me je strah da dok se budem borio sa programiranjem opštih stvari izgubiti ću kocepciju u suštini aplikacije, i onda imte situaciju da dođu programieri koji imaju
super dobar Framework ali nigdje sadržaja i funkcija. Neznam koliko puta mi se desilo da gledam aplikaciju gdije je sistem Licenciranja koji je ugrađen u istu
tri puta skuplji i razvijeni od kompletnog ostatka aplikacije.
Sve smijernice po pitanju razvoja iu zaživljena jednog EnterPrise softwera dobro bi mi došle.
Unapried zahvalan


Sta da ti kazem, stvari ne stoje bas tako al da se ne rasplinjavamo, proveri one fimove sto sam ti reko sa sajtova koji su derivat MSDN-a, a kad pomenu zid, pa non-stop nailazish na zidove ali tu je VS kao ultimate rusilica za svakakve zidove

Have fun & welcome to club