[ enaB @ 17.03.2009. 17:50 ] @
Kupio sam nedavno(pre dva meseca) ovaj MIDI kontoler i imam problem sa osetljivošću nekih dirki. Nije jednaka. Pojedine dirke (nekoliko njih, uglavnom crne) su osetljivije nego ostatale pa odskaču malo po jačini od ostatka. Ono što sam hteo da vas pitam, s obzirom na nisku cenu, da li su nepravilnosti te vrste pokrivene garancijom ili je "kol'ko para tol'ko muzike" i da se pomirim sa činjenicom da nisam "platio pa se klatio", da čujem vaše mišljenje pre nego što nazovem Mitros gde sam kupio :)


Hvala!
[ acaradio @ 17.03.2009. 18:13 ] @
Nije samo kod Behringera, ja sam svojevremeno imao identican problem sa MIDI klavijaturom M-Audio es88...i kada sam se iznervirao - prodao sam je. Sve crne dirke su imale brzi odziv od belih.
E, sad...osetljivost samih kontakata je bila identicna kod svih dirki (otvarao sam klavijaturu i proveravao), ali je problem u tome sto su crne dirke imale malo kraci hod nego sto treba (verovatno je pri secenju u fabrici serijski lose izmerena duzina plasticnog jezicka koji naleze na kontakt), pa je lakse dolazilo do maksimalne tacke velocity krive, sto je za rezultat uvek imalo jace usnimljene crne dirke od belih.

Mislim da ne mozes nista da uradis, a sasvim je moguce da ces zamenom za drugi primerak istog modela naici na identican problem.
Ako se desava samo na nekim dirkama, onda je obrada dirki pri izradi bila potpuno neujednacena.
[ enaB @ 17.03.2009. 20:28 ] @
Hvala na odgovoru.
Ako je problem sa mojih nekoliko dirki isti kao kod tebe, jel može to nekako da se niveliše pomoću turpije ili nekog drugog prigodnog alata?
[ acaradio @ 17.03.2009. 23:47 ] @
Citat:
enaB: jel može to nekako da se niveliše pomoću turpije ili nekog drugog prigodnog alata?

Slab sam sa turpijom, pa nisam hteo da pokusavam
Salu na stranu, mislim da takav zahvat moze samo da dovede do razocarenja.
[ enaB @ 18.03.2009. 21:07 ] @
Hehe, OK. Hvala ;)
[ Victor86 @ 19.03.2009. 20:06 ] @
Pritisni i drzi Assign, i onda na klavijaturi 0 pa Enter. Na taj nacin je isprogramiras da sve tipke budu iste jacine i eto resen problem :)) .

P.S. : Meni je jedna dirka prestala da radi na Behringer-u, otvorio sam ga i nesto cackao i proradila je, i sada opet riknula, opet je moram otvoriti a mrzi me :).

Pozz
[ enaB @ 20.03.2009. 15:40 ] @
Citat:
Victor86: Pritisni i drzi Assign, i onda na klavijaturi 0 pa Enter. Na taj nacin je isprogramiras da sve tipke budu iste jacine i eto resen problem ) .

To nije rešenje problema, šta onda da radim sa istom jačinom, mogu da se *ebem
[ Victor86 @ 20.03.2009. 16:18 ] @
Pa ja kad snimam uvek stavim sve na istu jacinu i onda podesavam po potrebi koja nota da bude glasnija odnosno tisa, jer u suprotnom je nemoguce dobro nasnimati na umx-u ...
[ enaB @ 20.03.2009. 20:02 ] @
OK to, ali ja ne snimam nego sviram klavir :)
[ Victor86 @ 20.03.2009. 21:23 ] @
E onda si uzeo pogresan kontroler :), ali kontam te ... Da bi dobio nesto na cemu mozes lepo da sviras klavir moras izdvojiti minimum 300 do 400 evra dok za umx61 od nekih 130 evra tako da znam zasto si se odlucio za ovaj kontroler ... Mogu ti reci da on ima jos i solidne dirke kakvih sve ima na kontrolerima , ali nista bez tkzv. polu otezanih klavirskih dirki koje mozes da nadjes samo na skupljim varijantama ...
[ enaB @ 21.03.2009. 06:19 ] @
Da, i kupio sam ga svestan da nije baš za sviranje klavira ali 130€ je suma koju sam imao "u šteku" a nisam neki ozbiljan muzičar da mi treba najskuplja stvar, više za učenje sviranja, samo za mogućnost ovog problema nisam znao :)