[ rex1825 @ 18.03.2009. 19:59 ] @
Ovako, imam:

AMD Athlon 64 6400+ X2 BE @ stock speed (hladjen Cooler Master Hyper TX2)
Asus M2N-E SLi (najnoviji BIOS zbog procesora)
2x 1GB DDRII PQi 800MHz (single channel)
Asus AMD 4870 TOP 512MB (nova, pre toga imao Asus 8800GTS 320MB)
SB Live! 5.1 Digital (10k1)
LG DVD-ROM ATA
LiteOn CD-RW ATA
NEC DVD-RW ATA
2x 320GB, WD 3200AAKS i 3200KS SATA II
Corsair TX750 (novo, pre toga ima Atec TP430)
Standard kuciste, modovano za extra hladjenje

ostalo nije toliko bitno ali:
Logitec MX510 USB
BTC 8190 YU PS2
Sony PSX Controller over LPT
Altec Lansing 500 4.1
Asus MK241H
Samsung SM730BF

Sistem Windows XP SP3, oba monitora postavljena kao prosireni desktop
Radio je i pod Winodws Vista 64bit SP1, Ubuntu 8.10 64bit, i pre nego sto sam menjao procesor, Mac OS 10.5.2 (na ovom procu nece da bootuje)
Sve lepo zakaceno i radi, ali...

Procesor sam menjao pre jedno godinu dana, i od kad sam odradio BIOS update (stari bios nije podrzavao procesor pa sam updateovao BIOS po njihovoj preporuci), s vremena na vreme se desavaju cudne stvari...

E sada, prvo sam mislio da je zbog napajanja, jer moj novi proc 125W a stari AMD Athlon 64 4000+ X2 2.1GHz samo 65W, pa je staro napajanje par puta pustalo dusu (Codegen 600W, "kao", dok je ono starije Antec TP430 drzalo, i redje resetovalo komp) tako da sam skoro promenio grafiku i napajanje, cisto da se uverim da nije do njih, a i ujedno da unapredim malo komp, ostalo mi je jos ploca, memara i procesor, posle duzeg razmisljanja i merkanja, za oko mi zapala DFI LanParty DK 790FXB-M2RSH DARK, sta Vi dragi frumasi mislite o ovome, uzeo bih uz njiu 2x 2GB Kingston HyperX 1066MHz DDR II, i procesor AMD Phenom II 940 BE? Problem je sto to ne mogu odmah uraditi, pa bi jedno po jedno...

...e da, problem, prilikom igranja igara tipa CoD5, Runes of Magic, i sl, masina se sama po se bi resetuje, retko kad zakoci i u levom gornjem uglu monitora stoji crveni artefakt (bas redko kad), a jedino do sad doslo je do BSOD kada sam igrao World of Warcraft n MultiBox-u, tj cetiri naloga na kompu! Prvo sam mislio da je do grafike, pa sam je menjao zajedno sa napajanje, ali ispade da mozda i nije do grafike!?! Drugo, komp se resetuje kad se preoptereti sa npr Video konverzijom ili jednostavno kad otvorim mnogo programa, ali ne uvek! Sto me navodi na to da je neispravna memorija...
Jos jedna cinjenica, kada sam radio test, ne secam se dal je bio Memtest ili Goldmem, uglavnom u Sing Channel nista nije prijavljivao, ali kad sam stavio memoriju u DualChannel dodje do neokih 40% i onda kontra vraca podatke, tipa 00011000 ucitano, 11100111 izcitano, i desavalo se kad pustim 3D Mark da vrti ili slicno da se sam po sebi resetuje, ...predpostavljam da je do memorije, tj nadam se, da li moze da bude do ploce, jer nije prvenstveno podrzavala ovaj proc, ili je cak i proc u pitanju?

Hvala unapred, planiram da menjam one komponenete za nekih pola godine, ali ako prigusti, uzecu memaru i mozda maticnu za mesec dana, ali proc ne mogu jos menjati...

Pozz...
[ rex1825 @ 18.03.2009. 20:20 ] @
CPU
idle 33-38°C
full load 45-52°C

Mobo
idle 30-35°C
full load 35-38°C

Grafika
idle 45-52°C (fan 35% fiksno)
full load 65-70°C (fan 40-50% fiksno)

Pozz...
[ rex1825 @ 18.03.2009. 22:52 ] @
...imao sam verziju 1102, sad je 1204! Videcemo, mada se ne nadam mnogo...

Pozz...
[ Ledeni83 @ 19.03.2009. 00:36 ] @
Ovako to ja vidim : imas 125W CPU, jos oko 150-200 GPU i na njega si zakachio Codegen od 600W. pa bolje da si uzeo neko krshteno napajanje od 500W bar ne bi imao toliko cheste restarte. Drugo,naponska jedinica za CPU nije hladjena sto moze a i ne mora da bude problem. Mislim da ti je CPU "prejak" za tu plochu. Jer za razliku od tvog CPU-a i GPU-a ona ne moze da se svrsta u High-End

Reko si da imas artefakt sto moze da bude iskljuchivo do grafike. Ili drajveri nisu dobri ili karta nije dobra.

U naslovu izmedju ostalg kaze BSOD, a nisi postovao njegovu poruku?

Reche i memorija te zeza. Poshto imas dva modula probaj da ih ubodesh u druga dva slota (tzv. slave slotovi) i onda da ih testirash

Te ploche nisu na dobrom glasu (pretrazi po ES-u i uvericesh se sam) tako da verovatno ona pravi problem

Kao sto vidis, u potpisu, ja posedujem DFI LanParty DK 790FXB-M2RSH. I mogu ti reci da je odlicna ploca. Ja sam prezadovoljan. Ima ogroman overclock potencijal i veoma ja stabilna. Za svaku je preporuku. Shto neki kazu san svakog gamera i overclokera
Samo sto ona nativno podrzava 533\667\800 MHz memorije a 1066MHz memorije jedino kroz overclok kada je u pitanju AMD Athlon\AMD Athlon 64\AMD Athlon FX, odnosno 1200MHz memorije takodje kroz overclok kada se ubode AMD Phenom\AMD Phenom II
[ rex1825 @ 19.03.2009. 01:30 ] @
Prvo tok Codegen 600W sam zamenio starim Atnec TP430 koji je radio mnogo stabilnije, a sada sam uzeo novo Corsair TX750!
Predpostavljam takodje da CPU ima problema sa plocom, tj naponima...

Sto se tice artefakt-a, imao sam ga na staroj Asus 8800GTS 320MB, a javio se i na novoj Asus 4870 TOP 512MB, ...pa ne verujem da su obe u pitanju!?!

...cim se javi postavljam, ali kako da ga zadrzim, posle 2sec nestane, cak i ne stignem da vidim sta je problem...

Memorija pravi problem samo kad je u DualChannel, tj kad ubacim u odredjene slotove! Memtest prijavi gresku od 40%, i to nesto na fazon, upisuje 00011000 a iscitava 11100111!?! Kad je u singlechannel, nema gresaka uopste...

...mislim da je samo do ploce, kao sto rekoh, pre nekih 2h sam roknuo na nju novi BIOS, za sad se drzi, jel moguce da i BIOS pomalo zeza, ...e da, primetio sam da mi je proca hladniji za neka 2-3°C kao i sama ploca za 2°C!?!

Hvala na odgovoru, probacu da sredim to, ...reci mi samo malo vise u vezi sa plocom, moze i PM, posto planiram da je kupim a kasnije i Phenom II 940BE? Gde, koliko, kakva je, itd? Cini mi se da su na njoj klokovali novog Phenom II 940 BE na nekih 6.5GHz...

Pozz...
[ Ledeni83 @ 19.03.2009. 10:17 ] @
Potrazi na ES-u "BSOD" ili Blue Screeo Of Deth i koristi pretragu celog sajta i naci ces kako da zadrzish BSOD da se ne izgubi.
Ako si imao artefakt i na staroj grafici onda verovatno moze biti sama igrica.
Ja sam imao problem sa igricom Juched HIN koja je na mojoj masini na XP-u radila na defolt podesavanja na nekih 12-15fps. Ko da je strategija a ne trkachka. Onda sam instalirao Vistu i tada je igrica radila na prihvatljivih ~35fps. Neoptimizovana igrica.

BIOS ploce je odgovoran za komunukaciju OS-a hardwera tako da sve te nestabilnosti ja bih pripisao njemu.
Posto su oba RAM modula isti morala bi ploca da radi i u single i u dual channel s njima. Jedino bi mogao te memorije da testiras na drugoj plochi. Mada mislim da je do matichne.

Detalje ploche napisacu ti veceras kada dojdem s posla.
[ rex1825 @ 19.03.2009. 17:14 ] @
...od sinoc, testiram masinu, radio sam memtest, Goldmemory, radio sam u 3DMax-u animacije, i neke projekte, igrao sam Pcsx2 i GT4 na njemu (sto extra opterecuje procesor), i naravno, vec zadnja dva sata rokam 3D Mark 06, bez ikakve greske, radi kao sat

Evo rezultata 3D Mark-a:

1920x1200 AA2x AS8x VS3.0 PS3.0 Full Precision

3DMark Score 9716
SM2.0 Score 4694
CPU Score 2443

Mislim da je OK sad...

Pozz...
[ rex1825 @ 19.03.2009. 21:53 ] @
Sto se tice BSOD-a to je onaj 0X000000D1 - IRQ_NOT_LESS_OR_EQUAL, cini mi se neka fora sa driverima, instalirao sam najvije pa cu videti sta ce biti!

Pozz...
[ Ledeni83 @ 19.03.2009. 23:34 ] @
Nadam se da moderatori nece ovaj post shvatiti kao reklamu. Moderatori izvinite ,ali chovek je trazio malo vishe detalja ploce posto zeli pomoc oko osvezavanja masine.

@rex evo malo detalja moje ploce, ali pre toga moram da ti kazem:
Phenom II je overclokovan na DFI DK 790GX-M2RS sto je u principu derivat DFI LanParty DK 790FXB-M2RSH (moje ploche). Obe su zasnovane na AMD 790FX + SB750 shipsetu i obe su veoma slicne (da ne kazem iste). Ova prva ima integrisanu grafiku ATI Radeon HD 3300 a ova druga jedan PCI-E vise (3 slota). Obe ploche su opremljene vrlo dobrim Realtek ALC885 8-channel HD Audio Codec-om (ja cenim dobar zvuk jer volim muziku a da pritom ne moram kupovati skupe i precenjene SB kartice)
Skoro sve DFI ploche izgledaju kao da ih je neko nogama lemio. Ali su sa druge strane veoma pouzdane i naravno odlichni overclokeri. Ja sam moju uspeo poterati do 265MHz za BUS, (plocha je bila van kucishta i dodatno hladjena. Sad sigurno mislis da sam dosao do 4GHz s ovim CPU-om,ali ne nisam, vec sam njemu smanjio mnozioc da bi video brzinu ploche. Inache CPU nece vise od 3.3GHz. A ploca bi po mom misljenju mogla jos, samo da sam imao bolje hladjenje. Takodje obe ploche imaju veoma slichnu cenu i ona je oko 160e

Pre ove ploche imao sam Foxconn 590SLI (bila je dobra al je sprzena) i na njoj nisam mogao da ostvarim vise od 220MHz BUS-a a cak je i onda bila nestabilna.

Po njenoj zameni primetio sam da je DFI 790FXB-M2RSH brza i to : u grafici za 10-15%, memoriji 10-12%, radu sa diskovima oko 10% i povrh svega ima i bolji zvuk od Foxconna 590SLI

Nemoj je kupis zbog mene, vec vidi sta i drugi imaju da kazu o ovoj plochi. Prochitaj review-e na netu pre nego se odlucis da kupish bilo koju plochu. Mozda nadjes nesto bolje, jer je ta plocha stara oko 6 meseci a za to vreme se svasta izdeshavalo.
Mene je jedino razocarao nesto slabiji propratni paket (kod Foxconna je bio full-svi kablovi koje hoces i koje neces koristiti su tu) i njeno uputstvo, maltene nashkrabano,pa sam morao da skidam drugo sa sajta mad ni ono nije mnogo bolje (ipakje to High-End plocha a tako da se ponasaju).

POZZ