[ g-su @ 01.12.2003. 09:18 ] @
Da li neko zna da li pretrazivaci imaju problem sa indeksiranjem dinamichkih stranica? konkretno, pustio sam u rad domen, prijavio ga pre 2-3 dana na pretrazivace sa oko 20-ak kljucnih reci i opisom, prijavljen je na 15-ak pretrazivaca ukljucujuci google i krstaricu ali nisam josh nijedan referer dobio od njih, ustvari bilo kojeg pretrazivaca... moj sistem dinamickih stranica je da posto imam direktorijum iz puno nivoa, vishe direktorijuma koristim zajdenicki header i footer, tj includujem ga iz root-a a u header se nalaze meta tagovi i opis...
kroz primer recimo direktorijum
/nekastvar/nestodrugo/stranica.php je sa body contentom a header i footer vuce iz root-a

cudno mi je nijedan referer nisam dobio od njih a s drugih stranica imam odlican odaziv, ne preko meta tagova nego direktan referer preko banera... mozda samo treba strpljenja dok oni ne indeksiraju sve? ajde dacu im josh malo fore, ako neko ima nesto na ovu temu neka slobodno ostavi :)
hvala,
[ noviKorisnik @ 01.12.2003. 15:29 ] @
Citat:
mozda samo treba strpljenja dok oni ne indeksiraju sve?
Verovatno je ovo razlog.
Ako pogledaš malo po pretraživačima, imaju stranice na kojima se objašnjava kako funkcioniše njihov sistem indeksiranja, gde navode cifre od 2 do 3 nedelje (i više) kao vreme potrebno za uključenje u indeks.
Stranice će ti biti indeksirane kao jedinstvene ako imaju jedinstvenu adresu. Recimo, ceo sajt ti se vidi preko index.php, a jedinstvena adresa je oblika
http://najbolji.com/?kategorij...stodrugo&stranica=stranica
[ g-su @ 07.12.2003. 09:03 ] @
indexirali su me pretrazivaci, ipak je bilo potrebno malo vremena... google je doshao da me poseti tek nakon 3 dana od prijave a krstarica nekih 3-4 dana kasnije... yahoo, altavista i ostali su tako negde u medjuvremenu... znaci ipak ne postoji problem sa dinamickim stranicama, samo verovatno to neko manuelno radi pa mu treba vremena :)
[ vilyu @ 07.12.2003. 12:44 ] @
Daleko je to od manuelnog rada
[ Zoran Rašković @ 14.12.2003. 12:55 ] @
Citat:
g-su:samo verovatno to neko manuelno radi pa mu treba vremena :)


Nije manuelno, a imaj u vidu da tvoj sajt nije jedini sajt na Internetu :)
[ www.skolesumadije.rs @ 10.05.2008. 18:17 ] @
I ja imam isti problem
www.skolesumadije.rs
[ ||NeX|| @ 27.05.2008. 11:05 ] @
Stranice se ne prijavljuju na pretrazivace pa se ceka da se pojavis!
Jednostavno gradis linkove sa drugih stranica na tvoju i onda ces jako brzo biti indeksiran, ako je ta stranica sa koje linkujes indeksirana.