[ slavko music @ 20.03.2009. 15:14 ] @
Mozda je problem ja ipak mogu da radim samo interesira me kupio sam novu konfiguraciju sa pc ploca MSI P45 Neo a processor je Q6600 4 toro jadren sa 8mb cash i sad kad postavim asio sa najnize kasnenje latency opet nesto secka svuk ali vidim u sx procesor se ne dize znaci mislim da nije zvucna neko podesavanje zvucna ima 8 out 4x2 stereo i na prvi 1/2 i 3/4 kad otvorim gde se podesava asio kad instaliram control panel i drajver tamu je namesteno sa GSIF a na 5/6 i 7/8 je ASIO mozda je tu neki problem ja ih podesim i ovi prvi sa ASIO ali nisam uspeo da podobrim dali ima neko phase 28 dali mi mogu pomoci ili da menjam terratec posto koristim vise plaginova sa VST instrumente i hocu da mi je latency sto nize i kad snimam audio kad namestim monitor posto neki hocu da peva sa efekat a terratec nema efekat uzimam plaginove sa reverb i delay ako nije tako onda se javlja dupleks sa vokala predhodno imao sam amd 4400 dual core pa sad vidim da je bolji ovaj sistem sad ali u moj rang nisam dobio opet nekako isto radi ako ima neko iskustvo sa terratec ili sa ovim poimom nek mi pise POZDRAV
[ acaradio @ 20.03.2009. 18:16 ] @
Za pocetak uradi reinstalaciju drajvera za zvucnu kartu, a nakon toga i drajvera za graficku.

Ako je sve po starom, skini DPC Latency checker i sa njim proveri da li imas neko hardversko divljanje.
Idealno DPC kasnjenje je do 500 ms (kod mene je samo oko 30 ms). Ako vrednost skace iznad 1000 ms, onda definitivno postoji neki hardverski problem koji se odrazava na sve real-time multimedijske procese (medju njima i ASIO)...a problem mogu da prave: mrezne karte (ponekad cak i njihova aktivnost), firewire karte i njihovi drajveri, losi kablovi za storage uredjaje (HDD i opticki uredjaji), memorija, drajveri za graficku...ima toga dosta i treba ici sistemom eliminacije.
Kod mene je svojevremeno problem pravio jedan najobicniji ATA kabl preko koga mi je bio vezan DVD rezac. Sve je funkcionisalo kako treba, ali je ASIO uvek imao iznenadna pucketanja. DPC latency je bio citavih 2500 ms, sto je katastrofa.
Kada sam zamenio taj kabl, DPC je pao na normalnu vrednost.

Ako DPC nije problem, mozda je najbolja varijanta da instaliras jos jednu kopiju Windows XP-a, na drugi drive, pa kreni sa ubacivanjem jednog po jednog drajvera i softvera (najosnovnijih koji ti trebaju za proveru ASIO funkcionisanja) i nakon svake instalacije proveravaj stanje.

[ slavko music @ 22.03.2009. 02:09 ] @
A koliko nize moze da se namesti latncy prema kom i sto da stavim na izlas ASIO ali GSIF sta je jedno od drugo mozda ima po forumu neko izjasnenje za ovo a kod tebe na kolko ms radis ti posto ja nemam neki problem da ne mogu da radim samo kad stavim efekat kako monitor u cubase sx 3 onda ako je latency niza onda secka zvuk ako namestim treba da zgolemim za da ne secka ali onda input i output ms su razlicite i onda se javjlja duplex i moram da radim bez efekat ali ima neke talente koi traze da pevaju sa reverb a ja necu da snimam sa efekat ali sta da radim a inace imam dva hdd jedan radi na sata a drugi na ata posto sata je glavni kazu da nije to dobro nisam probao ali cu probati da ga otkacim pa da vidim dali ima neka razlika kazu da moras da uzmes dva isti hdd na pr sa ista kes memorija sa isti gb memorija za da dobijes ima neko podesavanje u biosu da ubrza rad a sta mislis ti ovo sto sam kupio u MSI P45 NEO i procesor Q6600 sa 8mb cashemislim da nije lose sta mislis hvalati za informaciju uzecu i najnovi drajveri i ovo sto si rekao cu da uradim pa ti sajlem poruku pozdrav Aca

[Ovu poruku je menjao slavko music dana 22.03.2009. u 03:40 GMT+1]
[ acaradio @ 22.03.2009. 13:59 ] @
Kod mene je ASIO na 6 ms dok imam 4-5 instrumenata i do 10 efekata (zavisi koliko opterecuju CPU)...kada se nagomilaju VST-ovi, onda podignem na 10-12 ms.
[ slavko music @ 22.03.2009. 16:11 ] @
A koju kartu imas i sta kazes za ovu moju terratec phase 28 dali si video lose je sto je suva bez efekti
[ acaradio @ 25.03.2009. 13:14 ] @
Citat:
slavko music: A koju kartu imas i sta kazes za ovu moju terratec phase 28 dali si video lose je sto je suva bez efekti

Eh...zaboravih da odgovorim na ovo pitanje.
Trenutno imam M-Audio Delta 66.
Inace, to sto kartica nema svoje efekte, meni nista ne znaci jer koristim iskljucivo VST varijante, tako da to licno ne smatram nekim nedostatkom.