[ SASA M. @ 20.03.2009. 18:31 ] @
Drugaru je nedavno otkazao ovaj telefon. Ponasa se na sledeci nacin:

1. Nema slike na displeju, displej je potpuno beo. Normalno osvetljen i bez ostecenja pixela ili slicno.
2. Povremeno kaze da se slika jasno na koji sekund pojavi, ali je neki od tih kad se pojavi bude "zamrljana".
3. Jednom (ili vise puta) mu se desilo da je slika na displeju bila invertovana? Npr. ako je tekst koji je trebao da bude levo, sada je desno. Ne znam sad da li je slika kao u ogledalu, mogu da pitam.
4. Telefon je sam od sebe zvao jedan isti broj (iz imenika), ne odmah, posle par dana bez bilo kakvog namernog pritiskanja po tastaturi ili sl. itd.

Koliko znam nije padao ili da je bio u nekim neregularnim uslovima koriscenja.
Ostale funkcije kao sto je pozivanje ili razgovor, moze potpuno normalno da se obavi, ako se izuzme da se ne vidi ko zove i koga si zvao.
Probano je da se uradi (po savetima sa net-a) reset-i sofvera - bezuspesno, na "slepo" je pitanje da li je mogao da ispritiska sve kombinacije kako valja.
Takodje nije radio neki 'apgrejd' ili nesto slicno, a ni ne seca se da je nesto prebacivao (kopirao) na tel. a ni instalirao, kaze da nije.
Slag na torti je da je njegovom komsiji koji ima n51 desilo slicno. Ne znam sta je bilo sa tim telefonom dalje.

Dakle, pitanje je sta po vasem misljenju moguc kvar?

Hvala unapred!

Sasa




[ svakaVamcast @ 20.03.2009. 18:52 ] @
1, Sofver nije nikako
2. Mozda displej
3. Mozda EMMI filteri (zaduzeni za displej)
4. Konektor displeja
5. Sam MCU fizicki da je ostecen (jer vodovi idu ka njemu)
6.
7.
8.
9.
10. Sve je ovo nagadjanje,kristalnu kuglu nemamo,znaci mora fizicki pregled !

poz.

P.S.

- "Koliko znam nije padao ili da je bio u nekim neregularnim uslovima koriscenja. "

Joj....koliko si naivan,pa ja sam prestao da se kunem u rodjene :-)
[ SASA M. @ 20.03.2009. 20:27 ] @
Kome ces verovati, ako ne prijatelju. Ako kaze da nije padao, ja mu verujem. Znam da nije lose postupao sa istim kada sam imao prilike da vidim, e, sad, sta mi radi iza ledja , ne znam.

Elem, Ako ima jos neko misljenje, plizzz neka iznese.

Nije mi cilj da ga mi popravimo, mada meni nesto tako ne bi bilo strano, vec da dobijemo predstavu o mogucem kvaru da bi imao predstavu koliko ce ga to kostati. Sta da mu radim kada hoce da sazna unapred koliko ce da ga boli. Da sam ja u pitanju, ja bih to maksimalno odlozio. Bice sigurno odnesen u servis, ali svaki info je dobrodosao. Nisam zeleo da zvucim kao da trazim popravak na daljinu, vec iskustvo/savet. Na osnovu pacijenta i patologije da dodjemo do dijagnoze, posle lekari neka ga strpaju u ludaru. Naaravno telefon, ne prijatelja.
[ svakaVamcast @ 21.03.2009. 06:39 ] @
hehehehe

A znas sta imas od toga sto znas sta je telefonu ? Nista.

Koliko ce da boli,pa ni to neznas (sve zavisi od serivsa),samo onaj kod koga vise boli ce verovatno kvar i biti otklonjen (ulozio u opremu,pa ceni i rad)

- "Elem, Ako ima jos neko misljenje, plizzz neka iznese. "

A zasto mislis da ce neki drugi serviser reci nesto sto nisam ja ? Ako zelis da cujes nesto bezbolnije kazi slobodno,eto reci cu ti,pa mozda nece boleti ? :-)

hehehe malo sale nije na odmet,nego ako zelis da ga popravis,znas i sam sta treba da uradis.

poz.
[ SASA M. @ 21.03.2009. 10:12 ] @
Pa dobro, ako smatras da ne treba da znam, cemu onda ovaj forum uopste? Treba da stoji samo jedna tema sa jednim postom, nosite u servis, ne treba da nista znate??? Nije to vas `poso? Ne razumem.

Sto se mene tice, bavim se elektronikom, razvojem uredjaja itd. preko 20 god. i jos uvek kada neki uredjaj crkne mene zanima sta je crklo isto kao kada nesto radi kako radi i zasto tako radi. Ne mora to da ima nikakve veze sa necim sto direktno radim. To je neka vrsta zelje za znanjem, nema neki direktan racionalni razlog. Sto se tice mog drugara tu postoje racionalni razlozi. Npr. od vrste kvara zavisi sta ce raditi sa telefonom. Ako je manji kvar verovatno ce ga popravljati, ako je neki veci, mozda ce ga popravljati, mozda ce ga baciti i kantu za djubre, ne znam. To je na njemu. Iznosim ti samo moje misljenje sta ce on uraditi.

Ti si sam naveo nekoliko mogucih kvarova iz mog opisa. Svaki od njih vuce neku drugu cenu, vreme popravke itd. Npr. ako je displej cena ce mozda biti (lupam) 30-40e, procesor (ako je npr. on otisao) ce mozda biti neisplativo za popravku, dok ce mozda ciscenje telefona ili zamena softvera biti njemu priihvatljiva. U drugom slucaju, mozda bi tel. bacio, prodao za delove, pa dokupio drugi, popravljao ovaj bez obzira na cenu, ne znam. Ako imas kontak sa strankama, sigurno si primetio (kao i ovde na forumu) da tebi neki put nije i ne mora biti jasno zasto neko nesto radi sta radi. Sigurno si se susreo sa najcudnijim razlozima zasto neko hoce ili nece da popravi ovo ili ono. Dok sam juce pretrazivao forum vezan za neki odgovor vezan za ovaj problem koji opisujem, naleteh na temu za izmestanje kamere sa mobinog. To opisuje ono sta hocu da ti kazem. Ja sam licnoi na nekoliko tema odgovarao ljude da ne pokusavaju da npr. pokusaju da povezu ekran od laptop racunara na klasican pc. Neko me je mozda poslusao, neko nije, mozda je uspeo, mozda ne. To je njihova stvar.

E sad, nemoj da se osecas na neki nacin uvredjeno sto sam trazio jos neko misljenje, vidi, imam dovoljno iskustva po forumima i znam zasto si tako napisao. Nije mi bio cilj da necije znanje omalovazim. Odavno sam naucio da npr. ako dam nekom neki savet, to ne znaci da sam ja taj koji je dao najbolji moguc savet. Uvek neko moze cak i ako kaze isto, da to uradi preciznije, lepse, opsirnije i kvalitetnije od mene. Kvalitet bi trebao, bar ovog foruma, da sto vise ljudi da misljenje o temi, slagali se ili ne slagali sa iznetim. Ne vidim sto bi ti smetalo da jos neko nesto kaze?

Dakle, zatrazio sam jos neko misljenje u neku ruku da bih NJEMU potvrdio tvoje, jer je drugacije kad npr. pet ljudi kaze nesto slicno kao ti. Ne verujem da ljudi svi koji servisiraju bilo sta uvek imaju ista iskustva i razmisljanja po istom pitanju. Ja sam tvoju ocenu odnmah sinoc preneo drugaru i prenecu mu i ostala misljenja. Nakon toga nek odluci sta ce raditi, ja toliko mogu da mu pomognem.

Hvala na razumevanju.
[ svakaVamcast @ 21.03.2009. 11:16 ] @
Nisi mene razumeo,nisam ja hteo reci da ne treba da znas, i da nosis u servis,nego sam ti hteo reci da ti se ovako napamet ne moze nista reci,da se mora pregledati telefon u servisu da bi se tacno znalo sta je u pitanju, a na osnovu toga i reci cena,ovako je sve REKLA-KAZALA. Nadam se da si me razumeo sad.

I najbitnija stvar koju treba da znas,a to je u koji servis da nosis,posto ima jako puno prodavnica na cijim vratima pise "servis" a ovim poslom se bave povrsno,i tu nastaju svi problemi vezani za nasu struku !
[ SASA M. @ 22.03.2009. 11:56 ] @
Dobro, neka bude da te nisam razumeo. Necu se sporiti oko toga.
Moja poenta je bila da ce se vise ljudi javiti i reci to je cest problem sa tim telefonom, obicno crkne to i to, ili najverovatnije je to i to ili takav problem obicno nastaje kad ti crke ovo ili ono.

U idealnom smislu bi najbolje bilo da se javio neko ko zna tacno sta uzrokuje ovakav kvar, ali i sa nekom pretpostavkom ja sam zadovoljan. Mozda je to neka skrivena mana ovog modela, mada postoji dugo na trzistu, ja nemam nikakve informacije jer se sa tim ne susrecem. Evo, nedavno sam skinuo sa net-a "gomilu" servisnih uputstava bas za nokija modele, cisto iz radoznalosti, a pogledao sam samo model mog telefona. Imao sam mogucnost da se bavim servisom da sam hteo, ali me nikad nije to "vuklo" da probam.

Znam da ima raznih servisa, prirodom posla upucen sam na razmenu informacija sa raznoraznim serviserima iz razlicitih oblasti. Trenutno sto se tice mobilnih imam prijatelja koji se time bavio dok je jos postojao Tehnicom. Ne radi odavno servis telefona, pa ne znam kako stoji sa ovim modelom. Cuo sam se na kratko juce jer sam bio ceo dan odsutan, nisam stigao detaljno da popricam, njemu npr. zvuci pre kao softver, onako, kako sam stigao na brzinu da opisem jer sam bio u velikoj guzvi. Danas bi trebao da se cujem pa da vidim sta misli. Makar da mi kaze gde da ga odnesem, jer on poznaje stare kolege gde rade i u koga ima poverenja.

U medjuvremenu, drugar je pitao jedna servis, misle da je displej i rekli su mu da zamena kosta 55e. Preko drugog njegovog drugara koji je pitao nekog koga zna iz nekog drugog servisa, oni misle da je neki kristal. Eto, to je to za sada,
[ flaksis @ 22.03.2009. 16:48 ] @
a fabricki restart :)
[ svakaVamcast @ 22.03.2009. 19:04 ] @
Pa jeste,ali je fora u tome sto svi "misle" i vidis da je tu problem,odnosno da se ne moze nista konretno reci jer je fora u tome da se bez direktnog pregleda danas ne moze nista uciniti.

Isto tako,stojim iza toga da sofver nije nikako (kao u mom prvom postu) jer do sada niti jedna nokia nije resena tim problemom a da je radila normalno. Znaci ako ima beli displej a ujedno i neradi (nema mrezu,ne mozes da pozoves), znaci jedino mrzne na pocetku,e onda je to neka druga prica,gde je verovatno softver.

Tako da znas da je tvoj prijatelj,izgubio tok sa poslom,od kada je prestao da se bavi tim poslom. :-)
[ SASA M. @ 22.03.2009. 21:22 ] @
@flaksis
napisah, probao je da tako nesto da odradi, ali je pitanje da li je mogao da to pravilno odradi jer koliko sam video treba videti na ekranu sta pritiskas. koliko znam pokusavao je od saveta sa net-a da primeni, ali bezuspesno.

@svakaVamcast

Naravno da verovatno to misle, ne zameram im sto ih mrzi da napisu.
Nisam jos popricao sa drugarom tako da nemam jos nista novo. Naravno da je izgubio, jer se na zalost, mora stalno biti u toku.




[ SASA M. @ 13.04.2009. 05:04 ] @
Malo je potrajalo, ali da napisem epilog. :)
Drugar je tel. odneo preko nekih prijatelja koji imaju servis vise godina, zamenjena su mu dva kristala, data mu je nova baterija. cena za popravku 20e.

Pozdrav svima!
[ svakaVamcast @ 13.04.2009. 07:26 ] @
Super,eto vidis da je ipak telefon padao !

P.S. tacka 3 mog prvog posta u ovoj temi !
[ SASA M. @ 13.04.2009. 20:44 ] @
Znam kao kristal moze da strada, ali mi nakon svega tvrdi da mu nije padao. Pa sad budi pametan.
Jedino sto mogu da pretpostvavim da je mozda neko drugi oborio tel. bez njegovog znanja ili dampu je pao ko zna kad da se tek sad manifestuje ovako kao kvar. Nedavno mi je kolega pricao kako je covek doneo kod njega laptop na reklamaciju, u garanciji. Zovu ga oni i kazu:"Gospodine, po racunaru je prosuta kafa..." -Nema sanse, ja cu da vas tuzim itd. itd. Posle desetak dana zove covek, izvinjava se, pozajmio ga bio komsiji, ovaj prosuo kafu i nije rekao. Znam kakvi su ljudi, i ne zameram sto si ubedjen da ljudi ne kazu odmah istinu. Meni se deslio isto skoro, dugarica prosula vodu po laptopu, srecom nije nista strasno bilo, tastatura brljavila, uspeo da sredim bez zamene. rekoh: Imala si srece! A ona:"Sto?!?" U fazonu sta moze malo vode da mu skodi. Nije neka prljava voda, vec cista iz flasice.
[ milanservice @ 20.04.2009. 22:18 ] @
Razgovor je otisao u potpuno drugom pravcu.
Najbolje bi bilo da kupis nekoliko boksova koji kostaju par hiljada evra,lemilice,duvaljke...
Sitna investicija,nista strasno.
Otvoris telefon,utvrdis kvar,popravis i gotovo.
Naravno,tek tad ces shvatiti da cenis neciji rad.
[ Strale @ 28.05.2009. 20:37 ] @
Mojoj nokiji se desva da se nekoliko puta u danu restartuje a pre restarta se zakoci na nekoliko minuta, kad ga prebacim u 3g rezim to se dogadja jos cesce. Imam Nokia n70. Sta da radim
[ SASA M. @ 29.05.2009. 07:57 ] @
Citat:
milanservice: Razgovor je otisao u potpuno drugom pravcu.
Najbolje bi bilo da kupis nekoliko boksova koji kostaju par hiljada evra,lemilice,duvaljke...
Sitna investicija,nista strasno.
Otvoris telefon,utvrdis kvar,popravis i gotovo.
Naravno,tek tad ces shvatiti da cenis neciji rad.



Cemu sluzi ovaj savet? Ne citas temu sa razumevanjem? Gde je trazeno bilo sta ili bilo kad: kako da popravim sam, etc.????
[ haloservis @ 29.05.2009. 12:27 ] @
Citat:
Strale: Mojoj nokiji se desva da se nekoliko puta u danu restartuje a pre restarta se zakoci na nekoliko minuta, kad ga prebacim u 3g rezim to se dogadja jos cesce. Imam Nokia n70. Sta da radim :(

1. Update FW preko, recimo, NUS...malo verovatno da ce pomoci
2. Promena kompletnog SW-a telefona, koju nemozes uraditi u ome varijanti...30% verovatnoce da ce resiti problem
3. Zamena PA 9izlaznog stepena) na telefonu...nemozes uraditi u Home varijanti...50% verovatnoce
4. Provera RAP procesora i po potrebi zamena istog..nemozes uraditi u Home varijanti...50% verovatnoca
Pozdrav
[ Strale @ 30.05.2009. 06:14 ] @
Softwer je promenjen u servisu i opet ista stvar znaci ostale varijante mogu biti problem. Ocu da napomenem da telefon kad je iskljucen i kad ga stavim na punjenje da i dok se iskljucen puni isto se dogadnja zakoci se i nemozes da ga ukljucis dok se ne pojavi ono nokia i vrati se u stanje punjenja, ili drugacija varijanta izvadim bateriju i vratim je i upalim telefon ali onda se sporo dize sve ali se upali. Probao sam kupio sam novu bateriju ali ne vredi nesto je do telefona