[ sindracar @ 21.03.2009. 08:52 ] @
Pozdrav! Treba mi vasa pomoc.Ovako stoje stvari:


Pre nekoliko dana kupio sam telenor prepaid internet i desava se sledece. Veza je standardno brza 7.2 MBps, ali imam problem. Naime prenos podataka je veoma veliki to znaci da npr za 30tak sekundi provedenih na internetu download podataka se krece za to vreme cak 1MB sto je veoma mnogo ne racunajuci upload koji je dosta manji sto je dobro!!! To znaci kada bih dopunio kredit u vrednosti od 50 MB ja bih za 20 tak minuta provedenih na netu to potrosio . Napominjem samo da je ovaj protok vezan samo kada se konektujem na internetu bez posecivanja stranica, a kada posecujem stranice download i upload podataka je naravno veci!

Uradio sam sledece: Pomislim da nije nesto do windowsa, uzmem reinstaliram stari i instaliram ponovo windows bez ijednog programa znaci samo windows i telenor modem instaliram konektujem se i problem je isti prenos podataka je veoma veliki.

Napominjem da nisam instalirao nijedan program nijedan antivirusni niti sam posecivao sajtove znaci samo se konektujem i pratim protok podataka. Znaci windows ne vrsi update za njega niti neki drugi program,niti imam neki program koji vrsi download. Windows iskljucujemo iz opticaja jer ja mislim da on nema veze sa tim jer sam ga ponovo instalirao i ista je prica.

Juce nazovem korisnicki servis i kazu mi da promenim neka podesavanja u telenor aplikaciji u tools i u network izaberem GSM protok, znaci brzina mi se smanjila na 218 KBps a protok mi se prepolovio na pola sto je i dalje problem znaci 50 MB kredita bih potrosio po mojoj racunici za oko 1h provedenih na internetu sto je i dalje mnogo imajuci u vidu da u toj racunici ne posetim nijednu stranicu.

Pitanje je kako ja da smanjim pre svega taj download podataka jer je dosta mnogo? Da li treba nesto da podesim oko konekcije nije mi stvarno jasno?

Upravo sad na poslu gledam na adsl download i upload je za 1h oko 60kb sto je super i mnogo malo .

Ukratko je to moj problem i molio bih vas za pomoc jer stvarno kako bi mi vranjanci rekli "sto je mnogo mnogo je" .
[ Slobodan Milivojevic @ 21.03.2009. 09:08 ] @
Imam isti modem, doduse koristim ga u Ubuntu Linuxu, ali nisam primetio takve probleme... Probacu malo kasnije da se konektujem preko Telenora da vidim sta ce da se desi.
[ sindracar @ 21.03.2009. 09:48 ] @
Probaj, jer ja stvarno ne mogu da razumem do cega moze biti. . .
[ espresso @ 21.03.2009. 09:56 ] @
Logično je da nešto sa tvog sistema pravi protok. Ne može sam od sebe da se povećava. Predlažem da instaliraš fajrvol i njime pratiš šta pravi protok (tačno u kilobajt). Takođe, imaćeš mogućnost da zabraniš nepotrebnim aplikacijama i servisima da idu na net.
Ja verujem da tako sigurno možeš da rešiš problem.
[ Slobodan Milivojevic @ 21.03.2009. 10:01 ] @
XP, Telenor prepaid internet:
[att_img]

Mora da je nesto do tvog sistema... Ovih 160kb je zato sto sam upalio firefox pa mi povuko home stranicu. Stvarno ne znam sta moze biti problem kod tebe...?
[ sindracar @ 21.03.2009. 10:10 ] @
Koji firewall mi predlazes? Moguce je da je to toga mozda je neki proces u pitanju.

Ja kada se spojim na internetu u za 20 tak sec mi je protok oko pola MB

Nije mi jasno sta moze biti u sistemu reinstalirao sam windows i ubacio drugi klasicno bez ijednog programa.Imam service pack 2..
[ Miroslav Cvejić @ 21.03.2009. 10:54 ] @
Windows update?
Danas većina programa čim se pokrene proverava na netu ima li novija verzija. Firefox sam skida u pozadini...
[ sindracar @ 21.03.2009. 11:04 ] @
Windows update sam iskljucio iz procesa i nemam nijedan program instaliran, znam mislio sam da je do toga ali nije. Da ne treba mozda nesto da podesim oko konekcije?
[ espresso @ 21.03.2009. 13:34 ] @
Citat:
Koji firewall mi predlazes? Moguce je da je to toga mozda je neki proces u pitanju.

Fajrvol u Kasperskom (Kaspersky Internet Security 7) ima dobar interfejs za podešavanje. Takođe ima i "network monitor" gde se vidi šta pravi protok i ka kojim adresama.
Bitno je da prilikom instalacije kažeš da aktivira "training mode" pa će te pitati za sve što hoće na net. Kasperski 8 ne preporučujem samo zbog interfejsa.

Skini ga odavde
[ sindracar @ 21.03.2009. 14:03 ] @
Skinuo sam ga provericu posle pa cu da javim utiske . . . Daj boze da je do toga
[ sindracar @ 21.03.2009. 17:55 ] @
Bio si u pravu do procesa je. U pitanju je svchost.exe. E sad nemogu da ga stopiram ja njega iskljucim i posle nekog vremena ponovo pojavi.Jel ima neki program osim firewall-a to da radi?
[ espresso @ 21.03.2009. 18:42 ] @
To je neophodan proces. Nemoj da ga isključuješ nego mu definiši šta sme da radi a šta ne. Mislim da mu je fajrvol već dao neka prava odmah po instalaciji ali to može da se promeni.
Eksperimentiši malo da vidiš šta smeš da mu dopustiš a šta ne. Pobriši mu sva predefinisana pravila i onda će te pitati dok se ne utrenira. Nešto ćeš morati da mu dopustiš a nešto ne.
[ sindracar @ 21.03.2009. 20:23 ] @
Probao sam na milion nacina da ga "rasteretim" ali mi nije uspelo i dalje isto,probao sam portove da zatvorim ali nema sanse,nekoliko firewallova sam instalirao ali dzabe. Jedino resenje mi je da nadjem neki drugi windows da instaliram mozda moj ima neki "bag",mozda je do toga. Sutra cu da uzmem uredjaj i ponecu ga negde da ga isprobam na drugom mestu da vidim da nije nesto do njega.
[ Catch 22 @ 21.03.2009. 21:49 ] @
svchost.exe je skraćeni naziv za MS Service Host, a kako mu ime kaže svrha mu je da bude "domaćin" raznih procesa i servisa neophodnih za rad Windowsa i pratećih programa (uključiv i surfovanje internetom). Prirodno je da postoji više instanci svchost.exe koje su trenutno aktivne...

[att_img]
[ sindracar @ 22.03.2009. 16:20 ] @
Instalirao sam SP1 ali je potpuno isto,i cak iskljucim te neke procese ali se oni ponovo pojave tako da je izgleda jedino resenje da ne koristim ovaj 3G jer mnogo skida.

Ili npr ja preko network monitora vidim da mi proces svchost.exe downloaduje mnogo pa uzmem i iskljucim ga i neko vreme radi super kako treba ali posle toga se ponovo pojavi taj proces nekoliko puta i ponovo ga iskljucim pa se ponovo pojavi i sve mora da gledam u taj monitor. Jel ima neki nacin da trajno iskljucim ta 4,5 procesa sto mi skidaju mnogo mb?

[Ovu poruku je menjao sindracar dana 22.03.2009. u 17:49 GMT+1]
[ Ivand @ 24.03.2009. 00:22 ] @
Koristim isti paket - duduse na OSX i radi sasvim fino - osim sto nemam opciju za slanje sms poruka grrr.
A ti imas problem u windowsu posto neka aplikacija nesto radi na netu, pokusaj sa nekim firewallom da pratis sta pravi protok i ka kojoj adresi.
Google updater recimo radi tako nesto, mada moze lako da bude i neki malware sypware... Nije ti resenje da smanjujes brzinu - bar ne neko dugorocno.
[ nenandi @ 24.03.2009. 00:50 ] @
Iskljuci automatic update!
Instaliraj SP3 i uzivaj!
POZ!
[ sindracar @ 25.03.2009. 17:21 ] @
Problem resen!!! Posle toliko mucenja otkrio sam do cega je. Problem je bio u Windows Live Messengeru. A on mi je stalno bio ukljucen. Uzmem reinstaliram windows upacim SP2 i bez ijednog programa se konektujem i sve super. Napravim System Restore, pocnem da instaliram program po program i pratim sta se desava. I kad sam instalirao messengera imam sta da vidim. On se konektuje na neke sajtove i skida nesto i tako da sam ga resio, mozda je imao nekog trojanca, crva ili sl a moj antivirusni ga nije prepoznao. Vratim ja system restore na pocetno i resim problem tako da sam sada zadovoljan . Hvala svima na pomoci. . .