[ Kurdt @ 21.03.2009. 11:54 ] @
Pozdravi svima,

Nakon bezuspješnih igrarija sa Sonarom, "nabavio" sam Cubase 4. Za sad sam uspio da ubacim EZ drummer u audio projekt ali ima MNOŠTVO pitanja za koje bih naravno trebao pročitati tutorial, ali ću se ponjieti parazitski i zamoliti nekoga od vas da mi ukratko odgovori na pitanja :D

1) Ne mogu da snimim gitaru na Stereo....samo na Mono i to tako što usput snima i metronom i prethodno ubačeni EZ drummer preset.
2) Kako da uključim preset za gitaru (recimo Funky ili Distortion) koji su ponuđeni u programu)
3) Da li je zaista jedini način eksporta pjesme u Cubase-u midi ????

Eto toliko za ovaj put....ako neko zna puno o Cubase-u može me dodati na msn, [email protected] da mi pomogne

Hvala unaprijed,
Mahir
[ yo-wan @ 04.04.2009. 20:56 ] @
Radim na CuBase 3 i to vrlo uspesno tako da ne znam da li rad na CuBase 4 pruza izvesne prednosti - verovatno da! Ovim ti nisam pomogao nista samo sam kazao da bi mozda mogao koristiti CuBase 3, gde bih mogao pomoci. Pozdrav
[ Towe1e @ 07.04.2009. 20:41 ] @
Cubase je po meni vise namenjen obradi nego komponovanjem instrumentala.Ako hoces da komponujes bolje uzmi FL Studio ili Reason.Ja njih koristim.
[ acaradio @ 07.04.2009. 21:50 ] @
I Cubase i FL i Reason imaju veoma slicne namene, jer se radi o istoj vrsti softvera - MIDI/audio sekvencer. Samo su korisnicki interfejs i postavka drugacije osmisljeni i stvar je licnog izbora sta koristiti. U svakom od pomenutih sekvencera se moze raditi priprema, MIDI "kuckanje", audio usnimavanje, editing, efektiranje, mix...pa cak i mastering (mada za to postoje druge alatke).
Fruity je malo vise prilagodjen ljudima koji hoce da se petljaju sa beatovima, tako da se i pocetnici najcesce odlucuju za ovaj program, a Reason je intersantan zbog svoje integrisane rack platforme sa instrumentima i efektima...ali ipak, Cubase/Nuendo je daleko ozbiljnija platforma...

Da ne pominjem najozbiljniji Pro Tools koji je profesionalni standard u muzickoj i filmskoj audio produkciji.
[ Towe1e @ 08.04.2009. 10:40 ] @
Koristio sam sve programe i daleko (bar meni) je Reason bolji za komponovanje, a Nuendo za obradu zvuka.Inace ja u Reasonu nisam nigde video opciju za audio usnimavanje Oo.Svi imaju svoje dobre i lose strane,ali ako hoces moj savet uzmi Reason sa komponovanje,a Nuendo ili Cubase (gotovo su ti isti) za obradu zvuka kog snimis.
[ disco @ 10.04.2009. 04:16 ] @
nisi primetio jer ga shvedjani nisu ni stavili kao mogutjnost.
reason ne radi sa wave -om,
reason ne podrzhava vst,
reason ima poprlichno losh out,
reason je sjajan za pochetnike jer pritiskom na TAB se obrtju svi uredjaji za 180stepeni, pochetnik mozhe vrlo lako skontati kako analogija funkcionishe jer mu je sve vizuelno iscrtano, tipa kablovi koji su povezani sa mixerom, ritam mashinama, analognim sintesajzerima zvuka, efektima, vrsta povezivanja, etc...

moj predlog ako si pochetnik:
skontaj kako analogija funkcionishe uz pomotj rsn, i onda lepo bezhi dalje od tog sekvencera : -)

predjesh na neshto tipa logic/nuen/cubase/ableton.


lichno prefeiram nuendo za studijski mixing / ableton za live dj -ing.
[ Towe1e @ 10.04.2009. 08:19 ] @
Tu se slazem sa tobom,ali mislim da ako neko iskomponuje zaista nesto dobro,to ce zvucati podjednako dobro i u Reasonu,Cubasu,Logicu itd...Nekoliko puta sam pokusao da zamenim reason sa nekim drugim programom,posto mi je ortak koji radu kao producent u Svedskoj rekao da je nje**a u poredjenju sa Logicom, ali nikako nisam mogao da se naviknem.A i poslednja verzija logica za PC je 5 :S...I rekao mi je da mora da se skine gomila plug-inova.Ja sam ih trazio,al' ih ne nadjoh.Moze li mi neko reci gde mogu da se skinu?Rado bih prestao sa reasonom.U njemu radim nekih godinu i po....mislim da je bilo dovoljno xD!
[ acaradio @ 10.04.2009. 08:28 ] @
Citat:
Towe1e: I rekao mi je da mora da se skine gomila plug-inova.Ja sam ih trazio,al' ih ne nadjoh

Ovaj forum nije mesto gde mozes da dobijes informaciju "gde skinuti", osim ako ne mislis na besplatne pluginove (i medju njima ima fenomenalnih) koje mozes da pretrazis na KVR Audio...samo ubacis kriterijum pretrage i uzmes sta ti treba.
[ GeNoC1de @ 21.04.2009. 21:38 ] @
Izvinjavam se sto temu dizem iz mrtvih...

Al imam jedno pitanje ne bas vezano za CUBASE nego za FL
zanima me da li uopste negde postoji tutorijal za fruity loops na srpskom jeziku
ili neki video ili bilo sta
posto me jako zanima program i znam neke stvari nisam bas totalni pocetnik al bi naravno voleo to znanje bas da prosirim...

P.S: Da vas pitam par pitanja ne bi mi znacilo nista treba mi neki solidan pocetnicki tut/video i to je to...
[ Dea LDN angel @ 19.06.2009. 17:01 ] @
Probaj GarageBand- ja sam zadovoljna. On jeste jednostavniji i za pocetnike.