[ digisat @ 21.03.2009. 18:36 ] @
Primeceno je da na baznim stanicama Truf / kbcnet je veliko preopterecenje u pogledu broja korisnika po baznoj stanici i resursa celokupne mreze jer opsluzuju oko 1300 korisnika, kao i cesta ispadanja zbog lose elektro energetske pokrivenosti na nekim lokacijama kao sto su bazne stanice postavljene na privatnim kucama koja nemaju odgovarajucu energetsku pokrivenost pa dolazi do prekida u isporuci internet servisa, kao i cestih kvarova i crkavanja opreme za koju je ponekad potrebno duze vreme da bi ekipe izasle na teren i otklonile kvarove.

Kao i ne opravdano skoro duplo vecih cena u odnosu na ADSL servise istih karakteristika. Nije mi jasno samo zasto je na wirelessu servis od 1024 kb/s duplo veci u odnosu na ADSL provajdere.

Cekam kada ce doci vreme da se pojave wimax provajderi i malo jaca konkurencija pa da wireless provajderi spuste cenu na razumnu meru.


[ Sleepless_mind @ 21.03.2009. 19:10 ] @
Zanimljivo je shto svako na forumu mozhe da iznese svoje mishljenje. Pa tako i ovaj iznad.

Iako barata potpunim dezinformacijama (mada on to zove informacijama :)) koje mu nikako nisu smetale kada je imao internet free, a sada su mu prioritetne poshto ne mozhe da koristi tu istu infrastrukturu chak i da je 10x vishe plati.

Primetjeno je ... jato plavih kitova oko Japana...
Primetjeno je ... AirOS nema podrshku za pptp...
Primetjeno je ... da danas pada sneg...
Primetjeno je ... da je izashao novi Mercedes E klase...

Ups... izvinjavam se... ovo cu chinjenice... koje smo svi mogli da primetimo, ali samo odredjeni i da testiraju, probaju, dokumentuju...

Primetjeno je da KBCnet opsluzhuje veliki broj klijenata sa teritorije Beograda i okoline putem isto toliko velikog broja baznih stanica (http://www.kbcnet.rs/mapa.php)

Primetjeno je da KBCnet reshava probleme na baznim stanicama u roku od par sati pa do maksimalno 24h.

Primetjeno je da u Srbiji nestaje struje (chisto poredjenja radi u Londonu nije primetjeno od 1931.)

Primetjeno je da svi WISP rade po veoma slichnom principu postavljanja baznih stanica.

Primetjeno je da postoje provideri koji nude uslugu WiMAX (http://www.mediaworksit.net/code/navigate.php?Id=5)

Primetjeno je da Ediju nije jasno zashto je cena wireless internet visha u odnosu na ADSL (verovatno postoje provideri gde je to tachno u potpunosti)

Primetjeno je da uvek postoje zadovoljni korisnici, nezadovoljni korisnici i Edi (revoltirani korisnik koji se trudi da nanese shtetu KBCnet-u tako shto ce da pishe po ES forumima)

[ digisat @ 21.03.2009. 19:40 ] @
@Sleepless_mind

Prvo da ti se zahvalim na savetui u jednom od predhodim tvojim porukama i savetu kako se zastititi od prevaranata, stvarno Bojane hvala ti na savetu za potpisane ugovore.


Nemam ja sta da nanosim stetu bilo kome jednostavno su cinjenice takve, skromni sitem koji vi imate i resusrsi dolaznih veza podeljeno sa brojem korisnika govori sam za sebe.

Vas dolazni link od 100 mb na 1300 korisnika pa to ne moze posteno da radi nikako uvek mora nekoda bude negde zvrnut ili ostecen. Kada bi ste imali 300 mb ili 400 na taj broj korisnika to bi bilo solidno.

Jer kod trufa postoje servisi koji idu do 7.2 mb/s sto znaci kad jedan takav korisnik krene sa downloadom vise od pola njih na toj baznoj stanici sa svojim servisima moze da se slika

Naravno ima korisnika koiji koriste i nize servise od 4 ili 3 mb/s sto znaci da je guzva velika. Ili da preracunamo to ovako kako brojke mogu najboplje da prikazu znaci 100 baznih stanica na 100 mb dolaznog interneta znaci 1 mb po baznoj stanici ili drugcije receno dvojca korisnika kad koriste internet konekciju od 512 kb/s onaj treci vec moze da se slika a da ne govorim sta je sa 30-tim ili 40-tim korisnkom na toj baznoj stanici ili kolko ih vec ima.


I sta je sad tu nanosenje stete, pa truf / kbcnet nanosi stetu svojim prekobrojnim korisnicima.
[ Sleepless_mind @ 21.03.2009. 20:03 ] @
Citat:
digisat: @Sleepless_mind

Prvo da ti se zahvalim na savetui u jednom od predhodim tvojim porukama i savetu kako se zastititi od prevaranata, stvarno Bojane hvala ti na savetu za potpisane ugovore.


Nemam ja sta da nanosim stetu bilo kome jednostavno su cinjenice takve, skromni sitem koji vi imate i resusrsi dolaznih veza podeljeno sa brojem korisnika govori sam za sebe.

Vas dolazni link od 100 mb na 1300 korisnika pa to ne moze posteno da radi nikako uvek mora nekoda bude negde zvrnut ili ostecen. Kada bi ste imali 300 mb ili 400 na taj broj korisnika to bi bilo solidno.

Jer kod trufa postoje servisi koji idu do 7.2 mb/s sto znaci kad jedan takav korisnik krene sa downloadom vise od pola njih na toj baznoj stanici sa svojim servisima moze da se slika

Naravno ima korisnika koiji koriste i nize servise od 4 ili 3 mb/s sto znaci da je guzva velika. Ili da preracunamo to ovako kako brojke mogu najboplje da prikazu znaci 100 baznih stanica na 100 mb dolaznog interneta znaci 1 mb po baznoj stanici ili drugcije receno dvojca korisnika kad koriste internet konekciju od 512 kb/s onaj treci vec moze da se slika a da ne govorim sta je sa 30-tim ili 40-tim korisnkom na toj baznoj stanici ili kolko ih vec ima.


I sta je sad tu nanosenje stete, pa truf / kbcnet nanosi stetu svojim prekobrojnim korisnicima.


Nanoshenje shtete je to shto baratash netachnim informacijama... prichash o 100mb linku... shto je neistina... tako da sva rachunica dalje ne drzhi vodu... naravno sve to mogu da potvrdim i u slici i brojevima...

E sad se ja pitam, po chemu ti zakljuchujesh da su neki korisnici u nemogucnosti da koriste svoj servis ako neko koristi servis od 7.2 mbps?

Btw, do sada sam naishao samo na jednog korisnika koji koristi kupljeni bandwidth sa 80% kapaciteta 24h.

Takodje, odgovorno tvrdim da TRUF/KBCnet nikome ne nanosi shtetu!
[ Strale @ 21.03.2009. 21:38 ] @
Ja imam jednu primedbu na jednog Bojana iz kbca a pocinje mu broj sa 2-kom hteo je da prevari jednom mog prijatelja ali nece mu poci za rukom. Lik mu nudi prikljucenje na mrezu 2500 din. i jos plus kaze da mora da se kupi oprema od kbc-a da bi mogao da koristi net. i prica neke banalnosti a lik nema veze sa vezom a lepo na sajtu kbc-a pise da je za dzabe do prvog aprila. A oticicu sa ortakom do kbc-a i popricacemo sa sefom i sa tim Bojanom sto oce mimo firme da ucari dve hiljade dinara. Razgovor je snimljen na spikerfonu prema tome bolje bi mu bilo da prizna ili ce to ici na youtube pa cemo podeliti linkove po forumima kako lik prodaje muda za bubrege.
[ Sleepless_mind @ 21.03.2009. 21:46 ] @
Ukoliko chovek ima svoju opremu i ume sam da je postavi, prikljuchenje na KBCnet mrezhu je potpuno besplatno do 1. aprila. (200 MB test nalog, kasnije placa paket). Oprema naravno ne mora da se kupi u KBCnet-u.

Ukoliko zheli da mu ekipa KBCnet-a ugradi opremu to koshta 2.500 dinara.

Da ne dodje do zabune, moj broj ne pochinje sa 2 :)
[ digisat @ 21.03.2009. 22:01 ] @
Kolko je pohlepnih likova sa lepljivim prstima unutar TRUF / ex KBCNET to je ne cuveno nije ni cudo zasto je tamo stalo otvoren konkurs za prijem novih radnika.

Ispade da vise ljudi prodje kroz tu firmu nego kroz autobusku stanicu Beograd. Bas bi voleo da se objavi taj snimak razgovora zanima me ta prica. Mada licno mislim da zbog pohlepe i nezasitosti pomenute firme ce doci do kolapsa kao u Americi sto je nastupila svetska ekonomska kriza pa sad razara Ameriku.
[ Strale @ 21.03.2009. 22:11 ] @
Bojane nisi ti jedini u kbc-u ja na tebe nisam ni mislio, tebi broj pocinje sa 0624 a njemu sa 062/295-2

Ortak mi ima opremu i to dobru ko moju identicnu a taj lik mu rece da mu ne valja oprema i da mora da kupi od kbc-a iliti takozvanog trufa
[ Sleepless_mind @ 22.03.2009. 06:54 ] @
Citat:
digisat: Kolko je pohlepnih likova sa lepljivim prstima unutar TRUF / ex KBCNET to je ne cuveno nije ni cudo zasto je tamo stalo otvoren konkurs za prijem novih radnika.


Chisto informacije radi... konkurs je ZATVOREN.


Citat:
Strale: Bojane nisi ti jedini u kbc-u ja na tebe nisam ni mislio, tebi broj pocinje sa 0624 a njemu sa 062/295-2

Ortak mi ima opremu i to dobru ko moju identicnu a taj lik mu rece da mu ne valja oprema i da mora da kupi od kbc-a iliti takozvanog trufa


Znam da nisi mislio na mene, ali bi zaista takve stvari trebalo reshiti sa shefom tehnichke sluzhbe.
[ digisat @ 22.03.2009. 12:52 ] @
@Sleepless_mind

Svaka cast bojane kada ti takvom zestinom branis TRUF, mora da imas poprilicno veliku platu posto kolko ja znam ti si sada glavni administrator, i mislim da je tvoja plata 1000 evra stvarno svaka cast. Jer kada se pogleda struktura ispade da si drugi covek u firmi, ali nemoras za platu tolko da brznis TRUF. Mislim da mogu da prepostavim kolko ces dugo biti u firmi a to je negde do tvoje 30 godine posto drzava firmama daje olaksice ako zaposljavaju mladje od 30 godina, zato uzivaj dok traje, i nemoj preko mere da se za nakoga zalazes, jar ce te taj neko ( truf ) pre ili kasnije izigrati i izneveriti, a neces biti ni prvi ni poslednji. Zato umesto sto se raspravljas sa svakim po ovom forumu vidi da li mozes da nasto kao administrator popravis ili poboljsas, a nek korisnici daju svoje misljenje o servisima i raznoraznim problemima.

Pa neka i tihomir napise neku rec u svoju korist ako zna, a ne ti da budes glavni zacin svim jelima.



Da jos jedna nova informacija VERAT ima na ADSL jeftiniju cenu nego Beotel. za servis 10244 kb/s.


[ Sleepless_mind @ 22.03.2009. 13:24 ] @
Heheh, nasmeja me zaista... Mozhda da pogledamo one olakshice za starije od 45, poshto sam 30 zgazio pre nekog vremena, al u svakom sluchaju hvala na komplimentima :)

Citat:
digisat:
Zato umesto sto se raspravljas sa svakim po ovom forumu vidi da li mozes da nasto kao administrator popravis ili poboljsas, a nek korisnici daju svoje misljenje o servisima i raznoraznim problemima.


Iskreno, chini mi se da sam to u velikoj vecini sluchajeva oglashenih ovde uradio ili bar pomogao da se uradi.
Korisnici su slobodni da daju svoje mishljenje o servisima i problemima, kako losha, tako i dobra iskustva. Medjutim ono shto me pogadja je kada se iznose netachne informacije i na to reagujem. Kada neshto ne valja, poznaju me ovde po tome da kazhem da ne valja i da tjemo da sredimo, popravimo, itd... shto se u svim dosadashnjim sluchajevima i desilo. Tako da ja tebi ne zameram shto iznosish svoje mishljenje... zameram samo netachne podatke.

Ne zhelim da se prepirem i svadjam sa tobom (jedan prijatelj mi je objasnio josh davno za online svadje :)), samo bih voleo da pishesh objektivnosti i zapazhanja (eventualno potkrepljena nekim dokazom, izmerenim brojkama, itd...), da se ne bavimo shpekulacijama. Sa Straletom sam imao slichnu prichu i eto njemu internet radi i zna kome da se obrati ako ne radi kako treba.

Morash priznati da je ovaj tvoj raid pocheo sa nekim lichnim razmiricama izmedju tebe i Tihomira, a kasnije i nemogutjnoshtju korishtjenja KBCnet servisa. I dalje sam pri stavu da je to trebalo lichno da reshite.

Svako dobro!

[ digisat @ 22.03.2009. 14:15 ] @
he he he bojane


Ja sam jedno vreme ukazivao na probleme i predlagao neka resenja, a naravno tihomir je svu grdnju ovde kulirao ali upravo postupao po mojim predlozima i idejnim resenjima, zatim sam ja shvatio da sam njdemu na taj nacin od koristi jer je segment po segment poboljsavao stvari i dobijao kvalitetna i besplatna resenja i ideje, i onda sam ja skapirao da mu ne ukazujem na neke stvari i na to kako resiti. Jer ja nisam besplatni tehnicki savetnik.

E sad kad sam ja stopirao stvar tihomir me pitao zasto je ne pisem vise na E.S. malte ne trazio mi da pisem nesto jer je uvideo da moja argumentacija i idejna resenja su jaka to jet kvalitetna.

Pored toga je shvatio da nacin to jest recnik kojim se ja sluzim je blizak sirokim narodnim masama i da se ozbiljno razmatraju moji komentari i ideje.

Ova tema o kojoj pisem jednostavno je ukazivanje na cinjenicu da su bazne stanice truf / kbcnet preopterecene i da ih ja kao takve ne preporucujem korisnicima ukoliko zele da imaju kvalitetan internet.

I to nije nikakvo nagadjanje nego jednostavno postoje neki softverski alati koji mogu da po baznoj stanici iscitaju mnogo razlicitih podataka, kao sto su izmedju ostalog broj korisnika po AP kao i zauzece u mb data transfer po konkretnoj baznoj stanici i tu nema nikakvog lupetanja i nagadjana jednostavno je procitati broj korisnika po anteni i sabrati sa 3, ili 4 ili vise antena ( posto se koristi i 5 ghz oprema ) ukupan broj korisnika i jednostavno se vidi kakvaje tu guzva.


Naravno novim korisnicima preoprucujem da nadju neku drugu wireless internet service provder firmu gde su manja opterecenja po baznim stanicama barem to danas nije u gradu Beogradu problem, ima tolko novih firmi naprimer trion net ili teledot.net koji imaju manje korisnika po baznoj stanici i gde ce verovatno bolje da im radi internet.

Naprimer meni se svidja sto neki wireless internet provajderi sem pruzanja usluga preko wireless-a pruzaju internet i preko ADSL servisa jedan od takvih primera je i maks net, dok truf nije zainteresovan za pruzanje usluga preko ADSL linija sto ga stavlja u podredjenu poziciju u odnosu na maks net i druge provajdere koji nude wireless i ADSL internet sevise.

Mozda ce tihomir iz svega ovoga opet izvuci neku korist pa krenuti da radi ADSL internet, jer vreme polako gazi wireless provajdere.





[ Bojan Ferrari @ 22.03.2009. 14:22 ] @
@digisat

Da li se pravis ili si stvarno lud?
Dobio si vec ban na jednom forumu,zelis i na ovaj?
[ digisat @ 22.03.2009. 14:47 ] @
A ti bojane se inace bavis brojanjem ili delenjem banova ???