[ cvelepolismen @ 21.03.2009. 20:38 ] @
________________________________________
Megatrend Zaječar,
Ja da dodam samo da je Megatrend jos jedna od mnogobrojnih, (podmuklih) komunistickih prevara.

Nastala je devedesetih, kada Pristina i Skoplje nisu vise bili "rentabilni" za brzo diplomiranje ili kupovinu diplome (vss).
Krenulo je iz Zajecara (na "mala vrata") a inicijatori su bili drug Bozin (strah i trepet za Timocki region, jos od doba Broza) i Mira (ratni profiter i "biznis" zena sa cvetom u kosi.

Lokal patriota za Bor (Radmila Lezajic) je u to vreme otvorila interni "ogranak" a samim tim i pocela da siri kugu menidzmenta ili prevaru...
Em sto su svi oni diletanti i nepismeni, em sto nisu imali ni kadar, a kamoli da su iole znali sta je poslovanje ili menidzment!
Svejedno, dosli su na ideju (kao i obicno lopovsku), imali su novac (naroda) a i podrsku svih neobrazovanih i umisljenih "intelektualaca" sirom regiona. Da ne spominjem trenutak ili "prasak" vonabi bossova (diletanata) koji su mastali da budu menadzeri u zivotu, a velika vecina je imala komunisticki (SPS, isti k...c) background. Manje ucenja, dve godine, i zvucna titula. 'ebesh maltretiranje s knjigom...

Pokret mladih "kapitalista" se omasovio jer su vam poznate i reakcije dojucerasnjih komunista, koji su poceli glavacke da idu u crkvu ili da slave slavu. Odjednom su svi postali religiozni, slavili slave a da ne pominjem javno krshtenje...
Elem, isti efekat samo u tranziciji: Nepismeni odjednom postadoshe kapitalisticki menadzeri. A zna se sta znaci diploma u ovoj nepismenoj zemlji Srbiji...
Ne zelim da vredjam samo naivnu decu koje su roditelji savetovali da se upisu i imaju neko obrazovanje. A koliko nepismeni roditelj moze da ukenja dete, to ne moze niti jedna institucija. Vecinu upisnika skole su sacinjavali svi oni pacenici koji su zeleli vecu platu, a sedeli su na radnim mestima za koje nisu bili kvalifikovani, pa samim tim i zelja za turbo diplomom, pa makar bila i u poljoprivredi. Da vam ne spominjem, da su "organizatori" ove prevare, automatski dobijali diplome na istoj "skoli" i da nisu platitli ni filer.
"Skola" je ostala u istoj organizaciji, Bozinov sin je glavni, a kvalitet predavaca i sami rang "skole" je sumnjivog karaktera ili porekla. Sve sto se promenilo od devedesetih je to, da su se prosirili (kao i svaka uspesna sekta) grade impozantne strukture, gomilaju "kadrove" i uzimaju kintu. Posle toliko godina, uspeli su da se odrze, jer ce uvek biti lakovernih koji zamisljaju da ce komunisti da ih nauce kapitalizmu, nepismeni - pravopisu, a da ce sa tim parcetom papira moci da se probiju kroz zivot.
U rangu obrazovnih ustanova, spadaju u sljam, a kurs obmane, koji sami nazivaju MEGATREND, sve kazuje!
Ima sirotana koji se nadaju da ce steci "prohodnost" ka vishim institucijama ili boljim firmama, kao i onih koji jos uvek veruju da ce napraviti karijeru. To niko ne moze da im oduzme, a naravno da se osecaju prevarenim, prvom prilikom kada saznaju da su bacili i novac i vreme na nesto sto nema nikakve veze sa prosperitetom. Otud istina i boli.
Zadovoljni su samo oni koji su iskoristili srz prevare i kao i obicno, profitiraju.
Drug Radojica (ljigavi) je najlepsi primer koji objasnjava nepismenost/uvlakaca/studenta/rukovodioca/menadzera ili ti turbo intelektualca. Ko tog kretena poznaje (u bilo kojoj sferi zivota) razumece i Montea a i mene. Jadna zemlja sa takvim djilkosima (a ima ih brate ko stakora).

PS Izvinjavam se samo onima koji trenutno "pohadjaju" skolicu crtica a shvataju sopstvene zablude.
Pouzdano znam i pljackashe (sa i bez diplome) koji stoje iza Megatrenda, a i naivne (kvazi studente) koji su "diplomirali". Kod "diplomaca" imash dve grupe; jedna i dalje likuje (misli da je sve to dobro ulozen napor i verodostojno priznanja), a druga likuje (ali cuti o prevari) i nada se da "povrati" pare na "znanje" (ili saznanje).
Ako proverish, npr, North University of London (cuveni univerzitet na kome predaju mudonje biznisa) dobicesh informacije o kvalitety, predmetima, uslovima ili rangiranju kvaliteta. BA Business je sfera koju treba gledati.

Bio sam na NLU student, a sa ovim ovde moronima sam radio kao jeftina radna snaga, ili "po ugovoru o delu" pa otuda mogu da pricam o doticnim pljackashima. Zvali su me da radim (i izbavim ih iz govana) u par firmi, ali sam bio samo menadzer iz senke (bez titule) i striktno radio za kintu (bez politicke pripadnosti ili na vezu). Sfera je bila, usluznog karaktera, a ne rad na Megatrend prevari, da me neko pogresno ne razume.

To su nekada radili vecernjim skolama za komuniste koji su imali polozaje a ne i strucnost. Naravno da su po preduzecima (sistematizacija) pichili sa platama. Em, podobni politicki, em "obrazovani"..em veliki sada dačićevi šefovi u policiji….a tebe ko šiša što si obrazovanje stekao na državnom fakultetu I što si bio u svim ratovima za spas ove zemlje . Komunistuički megatrend univerzitet će te pregaziti kao što će ti uvek biti veći šefovi oni u policiji koji imaju diplomske radove poput “upotreba visoke mehanizacije u uzgoju suncokreta”, “torte I kolači u razvoju Srpskog turizma”, “daktilografija VII stepen !!??” . Njima diplomirani pravnici i Oficiri policijske akademije ne trebaju.
Pokret i se prosirio