[ m257 @ 22.03.2009. 13:27 ] @
Iako RNIDS ne administrira .ac.rs i .gov.rs domene da li postoji neka statistika o njihovom trneutnom broju?
[ twiddle @ 22.03.2009. 20:39 ] @
Ima stotinak ac.rs domena i nešto oko tristotinak gov.rs domena, ako se dobro sećam cifara iz perioda tranzicije...

Pozdrav,
Sloba
[ agvozden @ 23.03.2009. 00:58 ] @
Iako ima dosta nesuglasica o radu RNIDS, mislim da je ovo telo dosta odradilo na promociji ac i gov domena.
Bilo je tu dosta poziva drzavnim organima i lokalnim samoupravama, ali ne vidim da je zabelezen dobar odziv, a to je zbog nezainteresovanosti nasih drzavnih organa.

Mala digresija, ali samo sajt opstine Indjija jeste ono sto nam i treba od lokalne samouprave, a to je transaprentnost u radu. Mislim da ovde posao trebaju uraditi i drzavne agencije za informatiku...
[ srpsko gradjevinarstvo @ 02.04.2009. 12:19 ] @

dajte pokrenite ovaj ac.rs domen jer imaćemo veliki problem u septembru, kada ac.yu prestane sa radom. Fakulteti će u sred ispitnog roka ostati bez sajtova i neće moći da se prijave ispiti, niti da se odvija dosta administrativnih poslova samih fakulteta.To je sad najurgentnije pitanje pred RNIDS-om.


Pomozite da se to pokrene, inače će biti veliki downtime.
[ srpsko gradjevinarstvo @ 02.04.2009. 12:28 ] @
Citat:
srpsko gradjevinarstvo: dajte pokrenite ovaj ac.rs domen jer imaćemo veliki problem u septembru, kada ac.yu prestane sa radom. Fakulteti će u sred ispitnog roka ostati bez sajtova i neće moći da se prijave ispiti, niti da se odvija dosta administrativnih poslova samih fakulteta.To je sad najurgentnije pitanje pred RNIDS-om.

Hmmm ... koliko sam primetio, .ac.rs je "pokrenut" i mnogi sajtovi su vec dostupni, npr:

www.etf.bg.ac.rs
www.grf.bg.ac.rs
www.fon.bg.ac.rs

[ m257 @ 02.04.2009. 13:13 ] @
Ne samo da .ac.rs radi odavno (imaš posebnu temu o tome na ovom forumu), već su pojedini faksovi odmah registrovali i domene odmah ispod .rs npr. www.etf.rs, www.fon.rs, za svaki slučaj. :) Sad to što se domeni ne koriste kako treba je upravo njihovih korisnika, mada bi svakako RNIDS trebao da se svojski potrudi da .yu živi što je moguće duže (no otome smo već pričali).
[ srpsko gradjevinarstvo @ 03.04.2009. 10:46 ] @
www.grf.bg.ac.rs je verovatno od skora aktivan. često sam probao i nije bio.