[ sparc @ 23.03.2009. 09:01 ] @
imam dve dropdown liste u formview, promena u jednosj listi treba da mi da drugaciju listu u drugoj dropdown listi.
Znaci druga dropdown lista zavisi od izbora u prvoj listi. Probao sam da sqldatasource za drugi dropdown vezem sa session parametrom
koji punim na onselectedindexchanged event prvog dropdown-a. Sve to radi, ali .....
Potrebno je da ovaj drugi dropdropdown vezem za polje u sqldatasource u form view.
Kada ga povezem sa poljem -> SelectedValue='<%# Bind("Sifra") %>'
Javlja mi sledecu gresku: "Databinding methos sush as Eval(), xPath() and
Bind() can only be used in the context of data bound control".
Moze li neko da pomogne gde je greska?
[ pl4stik @ 23.03.2009. 18:09 ] @
Citat:
sparc:
Potrebno je da ovaj drugi dropdropdown vezem za polje u sqldatasource u form view.


Sta ovo znaci ?
[ sparc @ 24.03.2009. 07:20 ] @
nasao sam na netu pojam "cascading dropdown".
Problem je u tome sto se prvi drop down binduje sa poljem u sqldatasource dok
proba da se drugi dropdown binduje sa poljem u datasource javlja pomenutu gresku.
Onda slede zaj......ce.
Drugi dropdown mora imati parametar koji selectuje podatke iz drugog datasourse-a.
kada se radi u insert modu to i nekako prodje, ali se mora naci nacin da se izabrana
vrednost prosledi polju u formview, inace korenspodirajuce polje je prazno.
Medjutim, kad je rec o editovanju, tu su muke. Prvi dropdown se pozicionira na odgovarajucu
vrednost jer se moze bindovati, drugi dropdown prvo mora da uradi selekciju podataka pa
onda da se pozicionira. Ovde je problem takodje prosledjivanje selectovane vrednosti drugog
dropdowna polju u bazi.
Ima li neko dobar primer za cascading dropdown.