[ thunder11 @ 23.03.2009. 13:57 ] @
Molio bih postojeće korisnike Telenor mreže koji su u Prenesi paketu da mi odgovore na sledeća pitanja iz svog ličnog iskustva. Lično koristim Prenesi 325
1. Koliki račun mogu da očekujem ukoliko se krećem u granicama besplatnih minuta i poruka?
2. Od drugara koji isto koristi Prenesi 325 dobio sam informaciju da njemu dolazi račun od 2.000 dinara čak i onda kada ne troši više od pomenutih 325 min. Šta to još Telenor tarifira ako se ne koristi internet ili poziv ka inostranstvu što bi moglo da učini račun duplo većim?

Hvala unapred
[ Jbyn4e @ 23.03.2009. 14:30 ] @
Posto u pretplatu ulaze minuti i sms poruke, ostali saobracaj se naplacuje. To moze da bude svasta:
1) mms
2) gprs
3) medjunarodni pozivi
4) sms na kratke brojeve (VAS)
5) kreditiranje prepaid broja (doduse ovo spada po 4)
6) tarfini dodaci
7) dodatne usluge

i ko zna sta jos...
[ thunder11 @ 23.03.2009. 16:32 ] @
Hvala puno na odgovoru samo me zanima šta je ovo pod brojem 5. kreditiranje prepaid broja i da li se usluga *311# (provera stanja) naplaćuje. I da li 325 besplatnih SMS poruka važi ka svim mrežama.
Hvala

[ Sonic021 @ 23.03.2009. 18:38 ] @
Kreditiranje prepaid broja = ukoliko zelis da posaljes kredit, tj. dopunu na neki Telenor prepaid broj, to mozes uraditi jednostavnim slanjem SMS poruke. I da, SMS-ovi u okviru pretplate vaze za sve mreze.
[ Slobodan Milivojevic @ 23.03.2009. 18:46 ] @
Provera stanja se ne naplacuje, i vrlo je realna (kasni par minuta).
[ nvukelic @ 23.03.2009. 19:47 ] @
Citat:
Jbyn4e: Posto u pretplatu ulaze minuti i sms poruke, ostali saobracaj se naplacuje. To moze da bude svasta:
1) mms
2) gprs
3) medjunarodni pozivi
4) sms na kratke brojeve (VAS)
5) kreditiranje prepaid broja (doduse ovo spada po 4)
6) tarfini dodaci
7) dodatne usluge

i ko zna sta jos...


+ medjunarodni SMS

Ako nista od toga ne koristis, racun ce ti uvek biti 1180din.
[ thunder11 @ 23.03.2009. 21:14 ] @
Hvala Vam puno na svim odgovorima. Jer sam u jednom trenutku pomislio da Telenor naplaćuje još i neke skrivene troškove a za koje ja ne znam. Naravno ništa od ovoga ne koristim. A kada ukucam #311* dobijem pored izveštaja o porukama i minutama i izveštaj o zaduženju, pa ako je 1.000 din + zaduženj + pdv = cena računa onda nije tako strašno. U svakom slučaju, još jednom VELIKO HVALA jer su mi stvari sada mnogo jasnije. :D

thunder11
[ Slobodan Milivojevic @ 23.03.2009. 21:50 ] @
Da 1000 + zaduzenje + pdv.
[ 2fAst4aNY1 @ 25.03.2009. 12:01 ] @
Ako se zadrzis u okviru tog "besplatnog" saobracaja,racun ti nikad nece biti 1000 din * 18% PDVa = 1180 din,nego ce uvek biti 20 din vise i to su neke stavke koje ces videti na racunu,na specifikaciji.To su stavke o kojima smo ranije raspravljali na ES,ali ne mozes ih dokazati,iznos je smesan,tako da uglavnom to je to 1200 din pretplata za Prenesi 325.
[ Slobodan Milivojevic @ 25.03.2009. 13:44 ] @
Evo jednog mog racuna:
[att_img]

Sta ovde nije jasno?

- Pretplata je jasno sta je
- Koriscenje je u konkretno mom slucaju internet saobracaj
- Kreditiranje
- Parking
- Ostale usluge (razgovor sa operaterom CC-a)...

Sve lepo pise, ja ne znam sta nije jasno i o kakvim "fantomskim" stavkama pricas?
[ 2fAst4aNY1 @ 25.03.2009. 15:48 ] @
Kad me vec vuces za jezik,pa si sam sebe demantovao,tema od pre tacno godinu dana i tvoj post izmedju ostalih:

http://www.elitesecurity.org/t...-na-racunima-operatera-Prevara

Citat:
Slobodan Milivojevic: Ja sam se jos u oktobru zalio pismenim putam na ova neslaganja u kolonama u specifikaciji kod Telenora, i kad su me pozvali, objasnjeno mi je da postoji kod tog poziva popust do cele cene, samo sto je on u dva reda pa se ne vidi na specifikaciji... Ja sam jedva to nekako i progutao jer nisam imao zivaca da se macujem za bednih 7,78din tad.

A inace svakog meseca tacno jedan proizvoljan poziv ima takvu nelogicnost u specifikaciji kod mene.
[ Slobodan Milivojevic @ 25.03.2009. 17:52 ] @
^ Za ovo postoji objasnjenje, a to je bilo ranije dok je bio stari billing sistem, da se jedan poziv dva puta javljao u specifikaciji (ali samo u papirnom obliku), na netu je samo jednom bio.

Recimo pise poziv naplacen 9.96din pa oduzeto 1.35 i onda ispod ponovo taj poziv pise naplaceno 0 a oduzeto 8,61din.
[ 2fAst4aNY1 @ 25.03.2009. 19:24 ] @
samo ovaj offtopic:

Na toj temi Fantomske stavke ima jasno objasnjeno kako i u kom obliku se pojavljuju te stavke.To je bilo ranije i to se nije promenilo ni sad,jer sam i sam korisnik Prenesi paketa,a siguran sam da to nije slucaj samo sa tim postpaid paketom.Ako pokretaca teme zanima,neka pogleda tu temu pa nek vidi o cemu se radi.Ti iznosi su stvarno zanemarujuci,tako da oko njih ne treba trositi reci :D
[ Slobodan Milivojevic @ 25.03.2009. 19:37 ] @
Mozes otici u Telenor poslovnicu i tamo ces se uveriti kad zatrazis listing na papiru da ustvari ne uzimaju ni dinara, vec je samo problem kod nekih poziva prikaz u listingu na internetu.
[ lexus-toyota @ 09.10.2009. 03:22 ] @
Da li se broj kupljenih poruka (putem tarifnog dodatka Dodaj SMS) sabira sa brojem tekucih i prenetih poruka?
Ako je odgovor potvrdan, da li se onda one mogu preneti u naredni mesec?

Postoji li neki tarifni dodatak za kupovinu dodatnih minuta?
[ espresso @ 09.10.2009. 07:31 ] @
Ne mogu poruke da se kupe uopšte. I ja sam do skoro mislio da može jer na sajtu imaju dvosmislenu informaciju (što im ne služi na čast).
[ lexus-toyota @ 09.10.2009. 12:33 ] @
Hvala, espresso.
Na dva razlicita mesta - razlicite i informacije.
Prosto, da covek ne zna, koji tarifni paket da uzme.
Namerno, ni jedan ne nudi sve pogodnosti....
4espresso Koji je tarifni paket po tebi najbolji? (pree/post-paid mt:s, telenor, vip)
[ zzviktor @ 09.10.2009. 13:12 ] @
Pa sad toyoto lexus mogao bih da nam kazes kakav ti je od prilike profil
potrosnje, da li bi uzimao na fizicko ili pravno lice i koliko bi trosio od
prilike.

Ovako stvari stoje:
mts
mix+ tarifni dodaci u koliko trosis puno vise poruka nego poziva.
telenor prenesi u koliko trosis ravnomerno, ali ne znas kad i koliko trosis
mesecno( uzmes veci paket od potrebnog ti i prenosis)
telenor flexi ako ti je potrosnja varijabilna, saljes puno poruka u
inostranstvo, gprs.
my bell u koliko zoves samo mt:s i saljes poruke ka drugim mrezama, imas i
gprs

To je sve za 500 din.

Ako si spreman da izdvojis vise para , treba ti internet:
telenor prenesi+ internet dodatak
vip 350 ima internet

Po mom iskustvu telenor je naj bolji, vip post paid nije los, ali su
paketi problematicni. Mt:S su paketi ok ali je provera sumnjiva, tako da
bezi od mt:s ako ti nije preko potreban.
[ lexus-toyota @ 09.10.2009. 14:03 ] @
Kao fizicko lice.
Mesecno potrosim oko 150 poruka i 20-30 minuta razgovora. Meni bi odgovarao 066 kontrola troskova, jer koristim gprs, ali mi svi preporucuju da zaobidjem mt:s u sirokom luku.
A, Telenor nema paket nalik 066 kontroli troskova.
Da li je tacno da Telenorov postpaid racun ne moze biti limitiran na oderedjeni iznos?
Npr, limitiram na 500 i racun dolazi <=500 dinara.
[ zzviktor @ 09.10.2009. 15:19 ] @
po meni mix 250 plus t.d. Mislim da ti kontrola troskova nece doneti to sto
zelis.
prenesi 500 ovo je takodje dobra solucija jer imas prenosenje ne potrosenih
min i poruka.
[ lexus-toyota @ 09.10.2009. 23:15 ] @
zzviktore,
da li se nepotrosene poruke prenose u naredni mesec? (mt:s mix postpaid profil)
A poruke uplacene tarifnim dodatkom?
[ Slobodan Milivojevic @ 10.10.2009. 01:27 ] @
Kod mt:s mix paketa se eventualno neutroseni saobracaj ne prenosi u naredna tri obracunska perioda, to je slucaj samo kod Telenor prenesi paketa.
[ espresso @ 10.10.2009. 07:57 ] @
Za mts ti dobro kažu, poslušaj taj savet. Dok se ta firma ne dovede u red, ne bih nikome preporučio da uzima postpejd. Velika je verovatnoća da ćeš naići na brdo problema.

Vip paket sa 150 poruka ti je skuplji 130 dinara od Telenorovog paketa sa 150 poruka (postpejd 150 / prenesi 150) i nudi dodatnih 200 minuta u vipu koji se koriste posle potrošenog osnovnog saobraćaja. Ali pošto slabo koristiš telefon za razgovor, ne bi iskoristio ni 150 osnovnih minuta kod bilo kog paketa.

"Prenesi 150" je najbolja opcija ako ti odgovara ta minutaža.


Ako koristiš internet u većoj meri, možda bi jeftinije prošao sa pripejdom i dodatkom od 50MB za 290 din.

"Prenesi 60" nema smisla da uzimaš jer bi ga svojim načinom potrošnje platio skuplje nego "prenesi 150".
Neko hoće da mu ostavljaš najmanje 500-1000 dinara mesečno. Tako je osmišljeno.
[ zzviktor @ 10.10.2009. 09:41 ] @
Podpisujem ovo, vip daje naj vise, ali tek u paketu 1000 din. I to naj vise
je prividno u koliko ne racunamo mobilni net. Razlika je u tarifiranju
prenesi/mix
60+1
vip 350
60+30
Za razgovore manje od minut je isto, ali za duze se razlikuje.

I ko sto rece vip:
Mi vas stimulisemo da slobodno i duze razgovarate.
[ lexus-toyota @ 10.10.2009. 12:21 ] @
Hvala, svima.
Sagledacu sve jos jednom i donecu odluku.
Planirao sam da predjem na postpaid, ali cu jos malo razmisliti.
[ mutant @ 10.10.2009. 22:23 ] @
066 kontrola troškova je dobar tarifni paket, a što ne potrošiš u toku meseca prenosi se u sledeći.

Citat:
Za petplatu od 500 dinara, svakog meseca imate na raspolaganju čak 1000 dinara kredita koje možete da trošite po potrebi, na bilo koju uslugu. Ukoliko, pak, kredit od 1000 dinara ne potrošite u celini, preostali iznos će biti prenet i pridodat iznosu kredita za naredni mesec.


Ako ti je 500 dinara puno, i ako baš misliš da trošiš 30 min i 150 poruka, više bi ti se isplatio mix 250 i tarifni dodatak (kao što je neko već pre napisao) , ali ovde bi morao da plaćaš GPRS, dok u 066 kontroli troškova dobijaš 66Mb svakog meseca.

Što se tiče same usluge MTS-a ja sam 3 godine na postapid-u i nikad nisam imao problema ( ozbiljnijih :) ). Promenio sam tarife od mybella, mix500, mix1000, profesinalne, i ponovo mybell kad su povecali minute i sms na 300 i dodali 300MB GPRS-a. Meni mybell odgovara jer na pozive izvan mreže potrošim do 100 dinara mesečno.

U poslednjih 6 meseci više drugara je prešlo sa mts prepaid na mts postpaid i niko se ne žali, a jedan drugar je prešao sa mts prepaida na vip postpaid i takođe se ne žali. Tako da sigurno nije velika verovatnoća da ćeš imati problema ako pređeš na mts postpaid, ali sigurno postoji. :)
[ 123i @ 16.12.2009. 05:05 ] @
telenor i to prenesi paketi rules - nisam još za ovih dva-tri meseca primetio da kradu i vrlo sam zadovoljan odnosom lova/dobijeno
ortak ima dve kartice u fonu i razlika je i u kvalitetu zvuka kada zovem na 064 jer je lošije i razgovr je uz krčanje povremeno dok na 063 uvek lepo radi ...
[ drvac @ 16.12.2009. 10:29 ] @
A kad bi ubacili i MB uz minute i sms onda bi totalno rabucali ostale.
[ 123i @ 16.12.2009. 12:53 ] @
pa imaš u paketu prenesi sms - i to ako je paket 325 onda toliko i imaš sms-a ...
[ drvac @ 16.12.2009. 13:13 ] @
Kazem da u prensi paketu za npr 640din dobijes 150min ka svim mrezama 150sms i kada bi uveli jos i 150MB to bi rabucalo druge.
Kao VIP sto ima postpaid pakete.
[ Slobodan Milivojevic @ 16.12.2009. 13:17 ] @
To bi onda bila odlicna ponuda!
[ mantaka @ 16.12.2009. 17:30 ] @
Ako bi ovo Telenor uradio , odmah sa pripejda idem na postpaid na mom 063 broju :)



[ djoxie @ 16.12.2009. 18:42 ] @
realno gledano, ne verujem da bi dali 150mb na prenesi 150, ali 50 ili 100 bi bilo ok. tako bi spustili granicu paketa sa besplatnim megabajtima u odnosu na vip, a opet imaju i prenosenje minuta i poruka. to bi im donelo mnogo novih postpaid korisnika
[ brankos @ 17.12.2009. 00:36 ] @
Jel' vi to malo maštate?
Koliko ja vidim na potezu su realno samo "navidljiva" poskupljenja (u vidu zaokruživanja na minut ili cene uspostavljanja razgovora.
Ostalo mogu samo da budu mala iznaneđenja u vidu promocija, a i one su tipa: "Uplatite za 7 dana X din, a daćemo vam za te pare malo da pričate!".

Besplatno dele koliko ja vidim samo onaj dvomesečnik (časopis) a za megabajte ćemo boga mi malo da popričekamo.
[ Backy @ 17.12.2009. 02:51 ] @
jedva daju i poruke, a mislite da će da nam poklone megabajt od 50din? ;(
[ svetozar @ 17.12.2009. 06:49 ] @
Citat:
drvac: Kazem da u prensi paketu za npr 640din dobijes 150min ka svim mrezama 150sms i kada bi uveli jos i 150MB to bi rabucalo druge.
Kao VIP sto ima postpaid pakete.

Može umesto MB da ubace minute u Telenor mreži, koji bi se nezavisno trošili u odnosu na minute ka svim mrežama.
Nemoraju baš kao VIP, ali nešto simbolično bi bilo lepo. Npr, uz Prenesi 150 barem 50-100 minuta u mreži...
Ako mogu šakom i kapom da dele minute u mreži pre-paidu, što nebi mogli i nama koji smo post-paid!
[ 123i @ 22.12.2009. 20:40 ] @
ortak uzo' prenesi paket (+ telefon ali nebitno) i cele naredne godine ima b e s p l a t a n saobraćaj sa jednim brojem po izboru !
[ Slobodan Milivojevic @ 22.12.2009. 20:47 ] @
^ Akcija telenora besplatno za dvoje, potrazi malo.