[ pisac_1 @ 23.03.2009. 18:42 ] @
Pozdrav!


Za videomontazu koristim sony vegas 8. Pretpostavljam da je vecina vas bila u prilici da u nekim filmovima primijeti efekat ili plug-in koji mene zanima. Radi se o ispisivanju titla, naslova ili neke recenice, ali na nacin koji aludira na staru pisacu masinu. Znaci, svako slovo se pojedinacno ispise, dok u pozadini isto prati audio efekat, koji ustvari ostavlja utisak da se radi o pisacoj masini. Mislim da sam bio dovoljno slikovit kako bih bio shvacen. Dakle, interesuje me da li se radi o nekom plug-inu, efektu i da li isti postoji za sony vegas, ili se cijela stvar odradjuje ''pjesice''. I naravno, kako se zove doticni plug-in?


pozz.
[ Mister_rap @ 23.03.2009. 21:24 ] @
Tesko da postoji plug-in ali bi mogao da se napravi...

Zasto je tesko!?
- Zato sto postoji mali milion varijacija na ovu temu...

Kako napraviti ovakav efekat!?
- O5 zavisi sta tacno pravis, ali poenta je da ti treba barem zvuk "udarca" i neka slova koja ces animirati. Nakon toga ostaje da izaberes alat sa kojim ces raditi i to je to... Ako zapnes, tu smo
[ bytefx192 @ 24.03.2009. 11:34 ] @
Imas u Aftereffects-u TYPEING efekt za TEXT. Mislim da se tako zove... Samo ga primenis na dati text, ali kasnije bi morao da ubacujes zvuk....
Evo pogledja ovaj primer sto sam ja radio test za kao neke poruke. Veoma kratko, ali mislim da ces ukapirati na sta mislim.

zZ

http://www.youtube.com/watch?v...Btk84&feature=channel_page
[ pisac_1 @ 24.03.2009. 18:42 ] @
Citat:
Djordjevlasotince: Imas u Aftereffects-u TYPEING efekt za TEXT. Mislim da se tako zove... Samo ga primenis na dati text, ali kasnije bi morao da ubacujes zvuk....
Evo pogledja ovaj primer sto sam ja radio test za kao neke poruke. Veoma kratko, ali mislim da ces ukapirati na sta mislim.

zZ

http://www.youtube.com/watch?v...Btk84&feature=channel_page



Ne mogu to da nadjem u After effectu?

pozz.
[ bytefx192 @ 24.03.2009. 21:03 ] @
Typewriter efekt ! Tako se zove.
[ pisac_1 @ 24.03.2009. 21:46 ] @
Imam instaliran After effect CS4 i nigdje taj efekat ne mogu naci. Da nije mozda pod nekim drugim imenom?
[ bytefx192 @ 25.03.2009. 12:39 ] @
I ja isto imam CS4... Mozda ti nije dobra verzija... Mozda imas nesto trial sta znam...
Ili mozda moras da instaliras neki dodatni program...

zz