[ dekacus @ 24.03.2009. 17:13 ] @
Zbog kvara na panasonic nvgs-180 kameri koji je neisplativo popravljati (mora da se zameni cela ploča), odlučio sam da promenim brand.
U skladu sa tim molim korisnike foruma koji imaju iskustva sa navedenim sony modelima da mi pomognu u izboru s obzirom da su informacije oko mogucnosti istih na razlicitim sajtovima kotradiktorne, u smislu ulaza/izlaza, snimanja u 16:9 modu.

Po specifikacijama nemoguce je uočiti neku znacajnu razliku sem za model hc62.

Posebno me zanima kako se navedeni modeli ponasaju u uslovim slabog svetla (u sobi sa 60-70 luxa). Jednom sam kupio samsung kameru i zbog katastrofalnih rezultata u uslovima snimanja u zatvgorenom prostoru brze bolje zamenio i doplatio za navedeni panasonic.
Panasonic je funkcionisao savrseno i u uslovima slabijeg osvetljaja ali ne preterano dugo. (Mozda neko i moze da ga popravi za smislenu sumu novca "na pp")


Svaki savet oko eksploatacije i mogućnosti navedenih kamera sa konkretnim razlikama i razlozima za različitom cenom su dobrodošli.

Takođe me zanimaju iskustva korisnika Sony kamkordera u vezi pouzdanosti istih.

Pozdrav
[ deks007 @ 27.03.2009. 22:29 ] @
Sony HC96 ista prica ploca otisla , pa sam uzeo Panasonic NV GS 330 (trocipa ) . Ako si se opredalio za Sony onda HC62 - mislim da ima DV ulaz/izlaz .Pozdrav !
[ dekacus @ 28.03.2009. 13:29 ] @
Posle koliko vremena je otisla ploca. Znaci problem imaju i Sonyjeve kamere, a ne samo panasonic.

Molio bih ostale korisnike foruma da prokomentarisu izdrzljivost njihovih zredjaja, pogotovo ako ima nekog od servisera koji bi pomogao oko izbora uzevsi u obzir pouzdranost odredjenog uredjaja.

Ili su to samo sporadicni slucajevi...
[ deks007 @ 28.03.2009. 21:02 ] @
Dve godine je radila , snimila 40-tak kaseta i BAM . Mislim da su ipak sporadicni slucajevi u pitanju . Pozdrav !
[ dekacus @ 29.03.2009. 20:37 ] @
Moja je snimila oko 20 kasetica i sve je bilo savrseno dok nije pukao integralac za ton.

Nadam se da to jesu sporadicni slucajevi ali ako nisu onda nesto debelo skripi sa kvalitetom renomiranih proizvodjaca. Na mojoj kamerici cak pise "Made in Japan"

Pozdrav
[ crnibombarder @ 30.03.2009. 14:44 ] @
Iz iskustva govorim da Sony kamere imaju ubedljivo najmanje reklamacija.
[ dekacus @ 01.04.2009. 22:56 ] @
@ crni bombarder - hvala na savetu.

Moram da primetim da su crkle kamere koje nisu baš iz low cost serije i od panasonika i od sony-a

Pozdrav

[ HappyIndividuals @ 05.04.2009. 23:20 ] @
Posedujem Sony hc-52e skoro već godinu dana i za sada sam pregurao brdo traka na njoj. Kad kažem pregurao mislim na PLAY mod, pošto je koristim skoro isključivo za prebacivanje mini dv-a snimljenog kvalitetnojom video kamerom na PC - preko firewire-a. Iskren da budem nisam nešto ni obraćao pažnju na kvalitet snimka snimanog dotičnim modelom. Uglavnom pri kupovini mi je bilo bitno da ima jaču glavu tako da bi mogla da izgura što veći broj sati. Što se mene tiče neka pregura ovim tempom još ovu i Bože zdravlje narednu godinu, a sve posle toga smatrću premijom. Imao sam prilike takodje da snimam malo i sa hc-51. U suštini deluje isto na spoljašnji izgled i osnovne opcije, a u čemu je razlika zapravo ne znam. Ono što bi trebalo da poseduje 52-ka jeste firewire out ali i in. Doduše ulaz i nisam nikad koristio tako da i to ne mogu da trvrdim kako radi iz prvog lica. Ako te još nešto bliže interesuje pitaj. Inače po mom mišljenju kamera je extra za sumu novca koja je nešto manja od 200-tak eura za koliko može da se nabavi ovaj model
[ dekacus @ 07.04.2009. 22:01 ] @
Znaci da je pouzdanost navedenih modela na zadovoljavajucem nivou, a sto se tice kvaliteta snimka on i svakako amaterski.

Pozdrav
[ HappyIndividuals @ 07.04.2009. 23:53 ] @
U suštini opcije su standardne za većinu mini dv kamkordera u toj klasi. Na internetu se naravno mogu naći tehničke specifikacije. Evo npr. izdvojiću neke (pregledajući meni i telo kamere): touch screen, optical zoom 40x, digital zoom 2000x, sp/lp mod, standardni sony-jevi efekti, stedy shot, a tu je i nightshot plus mod za snimanje u mraku. Optika je Carl Zeiss (podrazumeva se). Na samoj kameri stoji MADE IN JAPAN, takodje i na bateriji NP-FH30 (3.6Wh), dok je ispravljač MADE IN CHINA
[ dekacus @ 12.04.2009. 21:38 ] @
Hvala na odgovorima,

Kakve snimke prave navedene kamere u slabijim svetlosnim uslovima (u prostoriji pod standardnim lusterom sa jednom sijalicom osvetljaj oko 60lx)

Pozdrav