[ malo_nj @ 26.03.2009. 12:43 ] @
onako programersko pitanje da li je iko pokusao da napravi neki kod koji ce na neki nacin signalizirati ili mozda upisati u neki log nesto svaki put kad se desi upis u bazu (posebnu tabelu). nije mi toliko bitno u kom jeziku se radilo (meni treba za c# ali snaci cu se ako neko zna za drugi jezik)?

problematika mi je ova- pravim neku aplikaciju koja ce mjeriti vrijeme koje je potrebno za upis u neku bazu bila lokalna ili neka udaljena. sve bi to bilo ok da ja pisem sav kod ali to nije slucaj nego su mi zapali tudji dll ovi u kojima se bog zna sta odvija i neam pojma kad se uopste vrsi iz koda upis u tu bazu. palo mi je na pamet da bih mogao napraviti neku aplikaciju na strani gdje mi je sql server koja ce mi poslati signal svaki put kad se nad njom desi neki ili specifican upis pa da ja onda mjerim vremena kako me volja.

Jako mi je vazno da cim se desi upis ja to saznam na nekoj drugoj masini.

[ Fedya @ 26.03.2009. 13:33 ] @
Ako si na istom serveru i treba da proves sta ti se salje na server mozes koristiti SQL Profiler koji ce ti izlistati sve sta se desva.
Ako ti treba logovanje ili obavestavnje na drugu masinu prvo sto pada na pamet je Trigger koji koristi xp_sendmail da ti posalje mail sa obavestenjem.