[ Zoran Rodic @ 26.03.2009. 16:03 ] @
Zanima me da li ste nekada uramili neku od svojih fotografija, okačili je na zid ili recimo, poklonili prijatelju za useljenje, rodjendan ...
Slike dece u srebrnom ramu, naravno ne računamo, jelte.

Potvrdan odgovor mi znači koliko i odričan.
Hvala
[ Slobodan Miskovic @ 26.03.2009. 16:14 ] @
Dobio sam na poklon za rodjendan svoju fotografiju uramljenu :)

Evo i fotke:

[ vamsi @ 26.03.2009. 17:39 ] @
Ja imam par svojih na zidu, sto fotki, sto ilustracija, sto slika.
[ marinowski @ 26.03.2009. 19:05 ] @
Da, više puta.

U IKEI smo kupili ram u koji može da stane 5 18x13cm fotografija jedno ispod druge, pa smo to okačili u kuhinju.

U štampariji su odštampali 500 plakata veličine 70x50cm, verujem da neki drže tu fotografiju na zidu.

U poslednje vreme sam odštampao 6 velikih fotografija formata od 100x70cm do 140x100cm na mat papiru sa podlogom debljine 5mm. Neke sam poklonio, neke smo okačili u firmu. Štampa je odlična, izgledaju baš dobro. Planiram da štampam još dosta takvih fotografija.

Odštampano je nekoliko bilborda sa mojim fotografijama, ali mislim da se to ne računa : )

Takođe ne računam to što štampam do A4 formata, toga sam baš dosta odštampao i poklonio (uglavnom) i prodao (retko).

Generalno preporučujem štampanje fotografija, to je na neki način krajnji produkt i drugačije izgleda nego kada je na ekranu.
[ --SOULMaTe-- @ 02.04.2009. 03:50 ] @
I gde u Srbiji mogu odstampati ja smrtnik svoju fotku i dobiti na papiru ono sto vidim na svom kalibrisanom monitoru i da mi radnica ne pomera brightness, red i slicne slajdere? :)
[ Zarko Silic @ 03.04.2009. 11:22 ] @
U NS `imas nekoliko mesta sa odlicnom stampom. Postoje cak i mesta gde mozes u ful analognoj tehnici uraditi format sirine 1m.
[ marinowski @ 03.04.2009. 11:45 ] @
Ja sam štampao u Subotici u Protecu, koji ima office i u Novom Sadu: http://www.protec.rs/

Odnesem im 16bitni TIFF koji je tačne veličine kolika i štampa, npr. 140x100cm u 150dpi, izoštreno za inkjet stampu i rezultat bude stvarno stvarno dobar.