[ Mladen R @ 26.03.2009. 17:21 ] @
Pokusao sam da overklokujem FX5200 i kad upalim najosnovniji screensaver, pc pocne da stuca, pojavljuju se neki romboidi i na kraju se ukoci.

Pokusao da defaultuem u RivaTuneru, i ne reaguje. Opet blokira.

Izbrisao sam RivaTuner ...........opet nista.

Reinstalirao sam graficku..........opet nista.


Reinstalirao sam BIOS vadjenjem baterije iz maticne......... i opet nista.


Ja stvarno ne znam sta da radim
[ Miso Kovacevic @ 26.03.2009. 18:54 ] @
Moguce da si zezno drajvere prilikom klokovanja grafe. I ja sam to jednom uradio
Probaj da stavis drugu verziju drajvera.
[ codeus @ 26.03.2009. 19:55 ] @
vratio si freq na default ... uspesno ?

..probaj graficku u drugoj mashini ...
...rekao ti je neko da OC-om mozes fizicki da oshtetis uredjaj ... a ne samo "duhovno" ... :(
[ Mladen R @ 26.03.2009. 21:49 ] @
Uspeo sam nekako da ga namestim preko System Restore. Ali opet nije to, to. Ja znam da kada resetujem bios, odmah se sva overklokovanja defaultuju.

Ali to sto podatke za overklokovanje graficke kartice cuva na hard disku, moze da napravi katastrofu.

Jedanput sam uspeo da potpuno zatrokiram racunar, nije mogao ni crnu sliku da prikaze. Morao sam da oborim sistem.

Ponovo cu ja da pokusam da overklokujem ovu moju azdaju od graficke. Radim to jer sam cuo i video da od nje moze nesto da se izvuce. npr da se igra Pro Street, FEAR, cak je jedan uspeo i Crysis da upali i da igra. Samo pre bilo kakvog cackanja, moram da mu ugradim jedan extra ventilator.]

Koliko bi znacilo to da sad nadjem na netu taze izbacene drajvere za moju graficku? al bi bio neki boljitak? Ili da skinem najnoviju verziju DirectX 9.0c?

Ajd neka neko prosnjuva pa da mi javi, kako jos mogu da defaultujem overklokovanje?

I zasto u biosu nemam opciju za overkl. procesora?
[ codeus @ 26.03.2009. 22:14 ] @
koji komp imas
[ Mladen R @ 27.03.2009. 13:23 ] @
MSI MS-7181
AMD Sempron 2800+ 1.61Ghz
2xDDR333 256MB RAM
nVidia FX5200
Napajanje 330W
Maxtor 40GB hard disk

E sad mi nije jasno zasto nemam opciju u biosu za overklokovanje procesora?
[ megapyxeltoda @ 27.03.2009. 14:47 ] @
prijatelju moj sa 512 RAMa i 330w napajanjem+josh ako imash neku "mrshaviju" 5200tku-Leadtek je najjacha imao sam je i clockovala se ko luda-ZABORAVI na overclock...I sve u kombinaciji sa Senpronom koji nikad nisu bili najsrecnije reshenje za overclock a sve i da uspesh,ako to pogura Crysis...!>RESPECT!>ja sam sa 7600 GS agp varijantom uspevao da pokrenem Crysis na mediumu i to sa Bartonom ali dotichna grafika je u odnosu na 5200 neuporediva!Bez ljutnje ali naijskrenije-i iz lichnog iskustva Ti kazem
[ Mladen R @ 27.03.2009. 15:45 ] @
I sad ti meni kazes da zbog ove kombinacije, slaba vajda od overklokovanja?!

ja sam video da je jedan lik igrao NFS Undercover na Intel Celeron 2.8Ghz , 512MB RAMA, i FX5200.

Krenuci od toga da je poznato da se Celeronovi i Sempronovi CPU odnose tako sto je Celeron od 2800Mhz iste snage kao i Sempron 2800+, ti mi onda govoris da
je sve ovo nemoguce. Svaku igricu ili svaku zahtevnu aplikaciju koju sam nekako upalio, seckala je ne zbog, procesora, ili RAMA, vec zbog kasnjenja odziva slika u sekundi, odnosno slaba mi je graficka. Mene sada samo interesuje :

1) Da li cu videti neke promene ako ubacim nove drajvere za graficku?

2) Zasto u BIOSU nemam opciju za overklokovanje procesora (MSI MS-7181)?

3)Kako da defaultujem overklokovanje graficke?

4)Ko dobro poznaje 5200 graficke, neka mi napise sve koje zna, i karakteristike.

5)To je to
[ Ledeni83 @ 27.03.2009. 23:48 ] @
@Mladen
1) sa novijim (ne najnovijim) drajverima od tvojih mozda ali mozda dobijes 0~5% vece performanse

2) zato sto to NIJE PLOCHA ZA OVERCLOCK

3) reinstaliraj OS (ne repair)

4) ako zelis da overklokujes i pritom te bash briga ako sprzish nesto pocni od 5200- lichno sam sprzio 20-ak kroz oc - ugradnjom "boljeg" kulera odlazes neizbezno

5)To je to

[ Miso Kovacevic @ 28.03.2009. 00:35 ] @
Pogresno si cuo. Ta kartica je najvece sra** od graficke koje je ikad napravljeno. Ona nije bila dobra za igre ni kad je izasla a pogotovo sada. Ako potjeras Crysis na toj kartici i tom procesoru onda si carobnjak
Sve to sjeckanje dolazi od slabog procesora, malo rama i slabe graficke. Klokovanje proca bi ti pomoglo malo ali ocigledno tvoja ploca nije za OC a klokovanjem te karte neces puno dobiti u stvari neces dobiti nista.

Undercover je toliko lose optimizovan da ne ide dobro ni na mojoj mashini. Kod tog tvog lika je mozda izla u 5fps
Pro Street trazi minimum GeForce FX 5950 series.

Ako si vec zeljan igranja mozes za malo love da sklopis solidan PC.
[ Mladen R @ 28.03.2009. 07:30 ] @
Pa znas sta je fora u vezi sklapanja solidnog racunara, ja ne mogu da uzmem solidan racunar, koliko ce on da mi traje....?

Za moje dalje potrebe meni treba racunar kako sto je Q6600 CPU, 4GB RAMA, ATI 4870... Sad pogledni ti tu cenu pa vidi...

Ovako bi se jos malo zezao sa ovo moje tandrkalo. Mozda cu malo da mu sredim kuciste.. A za ostalo videcemo
[ megapyxeltoda @ 28.03.2009. 20:42 ] @
eto da ne bude da Ti samo ja kazem to,cuo si i druge-nit' je ploca za overclock,nit' grafika,nit...nisht' : (
Znachi da bi dobio natprosechne rezultate sa komadom hardvera,mora da bude jedan ili vishe komada hardvera koji ce da " vuku" druge,slabije,(iako ce i oni dati manje svoj realni maximum,jer im ovi crpu resurse)>e sad vidish poshto Ti tu NEMASH nijedan komad hardvera koji je natprosechno dobar...Poenta je valjda jasna?Mislim niko Tebe i Tvoju mashinu ne potcenjuje,naprosto stvari su takve kakve su.
Off-toppic-evo ja sa 8200 Core2Quad i P5qpro i 4Gb RAMa i extra napajanjem,uz grafiku koja je placena ~30evra-3650 Ati,igram Crysis opushteno,dodushe bez antialiasinga i na 1280x1024,sve ostalo na gamer,neshto na entusiast>jerbo mi procesor,bar ja tako kontam,debelo izvlachi celu prichu...Iako je grafa skoro pa dno!E ako sad nisi skontao neke stvari,onda NECESH da shvatish...Pozdrav
[ Mladen R @ 29.03.2009. 11:07 ] @
Konatam ja tebe dobro. Ali i kontaj i ti mene. Ti imas dobar racunar, respect za to. Ali za moje potrebe, za ono cemu cu ja da se bavim, treba mi racunar koji ce da sutira u D..U...P..E Crysis. Za takvo racunalo treba mi podosta kinte koju kad tad moram da pljunem. Do tad da se malo zzezam sa ovim sto imam.

Ja sam cuo da je ovaj procesor AMD Athlon 3200+ dosta dobar, da moze da pusti i neke malkice zahtevnije igrice.
Problem je sto takav CPU ne mogu vise da nadjem. Izumrli su. Tako da sve ovo pada u vodu. Bar mi je ostalo da se zezam sa kucistem , da ga malo sredim, znas ono, neonke, pleksiglas itd, posto imam monitor SAMSUNG 943N 19'' , i MICROLAB 2.1 sistem zvucnika, da malo uklopim ambijent.......
[ codeus @ 29.03.2009. 11:11 ] @
taj NV34 chip je i to ako imas 5200 U L T R A kad se pojavio bio L O W E N D kartica koja je menjala 440MX .. i ona je u tvojoj makini usko grlo ... najslabija karika (doduse ...ostale karike ti i nisu nesto jace).. nadji neku staru 9600..9800..6600 ..6800 i naigraces se ... nekih igara .. pod uslovom da ubacis 1gb ddr 400mhz ... grafiku mozes naci za nekih 30-tak evra ... i pokrenuces crysis ... i popi dosta rakije da ti frejmovi nesmetaju ... subjektivni osecaj "ala pichi" ...
nemoj da mislis da ti ismevamo komp ili sl. jednostavno to sto imas dobro je za office /net i sl..
[ megapyxeltoda @ 29.03.2009. 12:11 ] @
@Mladen R ja ne zelim da Ti mislis daje ovo hvaljenje moje ili ismevanje Tvoje mashine-ja sam do pre mesec dana imao Bartona 2500+ s grafikom koju navedoh a 2 3 godine pre toga kao Tvoja,samo Leadteckova koja je bila najbolja,no nebitno poenta je to shto Ti rekoshe i drugi,5200 NIJE gamerska grafika niti za OC,neshto mnogo.3200 + mozda mozesh naci da kupish polovan,ali ne znam da l se isplati,i njega je vreme pregazilo.A grafika ako jurish AGP polovno,samo 7600 GS ili GT josh bolje,sve ostalo je bacannje para,veruj mi-iz iskustva.7600 GS gura Crysis na mediumu,GT je malo jacha ali opet tu procesor puno znachi.A mashinu novu mozesh i za malo para bnaci,zavisi za cega ti treba...Mislim,"malo">300 400 evra da onako lepo,prosecno radi.Pozdrav.
[ Mladen R @ 29.03.2009. 12:23 ] @
Eh kad bi samo mogao da nadjem neku graficku 6600 ili tako nesto,,,,.....
[ megapyxeltoda @ 29.03.2009. 12:37 ] @
da nadjes?da kupis?6600 agp tesko ali 7600,da,samo je pitanje vremena>To se pojavi u oglasima na NETu sad pa sad.Poslacu Ti private da ne ispadne reklamiranje