[ vuckovic @ 27.03.2009. 08:20 ] @
Zdravo drugari!
Pišem ovde u nadi da ću pronaći nekog sa sličnim iskustvima jer počinjem da se osećam kao totalni kreten.
Naime , poprilično sam siguran da je na svome početku Meridian banka u e-banking softveru imala stavku "Rezervisana sredstva". Sećam se toga jer sam par puta intervenisao na osnovu tog broja koji sam video. Sada pošto toga nema, uhvatio sam ih kako su mi od početka avgusta meseca prošle godine do oktobra držali 38000 dinara kao rezervisana sredstva, a ja to nisam imao pojma. To je bila posledica kupovine u francuskom Fnac-u 1.8.2008. Pošto tada majstori , izgleda ladno obore sistem plaćanja kako bi prvog u mesecu uradili presek, meni ni jedna njihova kartica toga dana nije prolazila, a svaki od tih pokušaja je meni rezervisao sredstva na računu. Ja od Avgusta nikako korak da uhvatim . Non stop sam u minusu, a oni biju li biju sa kamatama dok ja grcam.
E kada sam napokon deblokirao sredstva, ona mi se nekako dodaju kao dozvoljeni minus, tj. na dno stack-a. Da budem precizniji, skratili su mi d.minus za 38000 pa ga sada povećali. Ništa mi nije jasno.
Ja sam napeo da razrešim problem , a oni su me ignorisali totalno. Na kraju sam pisao NBS-u i oni su bili veoma korektni. Poslali su upit u moje ime, a odgovor mi je juče stigao. Ne treba pominjati da je odgovor namenjen doktoru ekonomije, a u celoj priči ja ispadam totalni debil (kod kuće mi je, pa ću ga sutra skenirati i zalepiti negde).
Ono što ja kontam jeste da koriste svaku priliku da rezervišu sredstva kako bi smanjili dozvoljeni minus, a samim tim dali manje garancije NBS-je za mene. Tražio sam od NBS da pita i Pexim da li imaju radni nalog gde je traženo da stavka rezervisanih sredstava bude izbačena iz e-bankinga, ali ništa od toga. U njihovom odgovoru piše "Meridian banka NIKADA nije imala stavku rezervisana sredstva u svome e-banking softveru" . Ja sad počinjem da se osećam kao jedan od putnika Oceanic leta sa LOSTrva i počinjem da sumnjam u sopstveni mozak. Ima li nekog ko se ove stavke uopšte seća? Da nisam ja nešto pobrkao ?
I može li ovo uopšte ovako , tj. dokle bre ovako ?
[ Thetaworld @ 27.03.2009. 11:19 ] @
U pravilu, banka može da uradi ono što je definisano ugovorom između klijenta i banke. Ako u ugovoru piše da banka treba za klijenta da vodi račun, kako god to bilo definisano, onda po knjigovodstvenim principima, banka mora svaku transakciju da upiše na takav račun. Bez obzira da li su "sredstva rezervisana", takva transakcija mora biti upisana, tako da klijent vidi transakciju, kad se tačno desila i razlog transakcije.

Mnoge banke rade kriminalne radnje. Kriminalne po definiciji iznevjere svojih obaveza. Naime, sama aktivnost banaka da izdaju više novca nego što ga posjeduju je kriminalna. Ako nekome date novac na čuvanje, a taj neko taj novac nekom drugom "posudi" za određeni procenat, ne obavještavajući Vas, ta osoba radi kriminalni čin pronevjere. To je upravo što sve lokalne banke što izdaju kredite rade. Naravno, ako se državi "plati" određena suma, firma može da se zova "banka", pa dobije licencu, dozvolu za činjenje onog što je protuzakonito, da izdaju novac u vidu kredita koji njima ne pripada. To je razlog zašo banke propadaju, jer moraju da čuvaju samo 10% ili 20% rezerve, pa kad se zatraži novac nazad onda novca naravno nema. Ako su firme propale što su uzele kredite, onda neće biti ni novca.

U ovom slučaju, banka definitivno ne vodi račun ako na izvodu sa računa nema transakcija "rezervacije". Uzmi u obzir da banka ima 30,000 klijenata, pa kad svakom takvu neku sumu "rezerviše", onda znaš da sa tom sumom mogu da operišu i bez znanja vlasnika.

To nije vođenje računa i to je direktno kršenje knjigovodstvenih principa: da se svaka transakcija mora upisati sa datumom i objašnjenjem.

Samo ono što će se navjerovatnije desiti ako se žališ kod banke, je da ćeš izgubiti račun iz nepoznatog razloga. Moguće je samo sa advokatom provjeriti da li se isplati za tako nešto ići na sud. Preporučio bih da jednostavno kažeš prijateljima da promjene banku i da sam otkažeš račun iz tog razloga i promijeniš banku. To je najefikasnije što se može uraditi.