[ zoran13 @ 28.03.2009. 20:11 ] @
Imam problem sa konekcijom na server, naime ja sam u Izarelu, i gledam tv preko interneta ,preko Nettv-a, imam brzinu interneta oko 5mb kada na speedtestu odaberem grad koji je daleko od mene nekih 50km, kad odaberem beograd brzina se smanjuje na 0,4 do 0,5mb??? Zvao sam servis i oni kazu da ne mogu da mi pomognu...da li ipak nekako mogu da resim ovaj problem, ja se nesto narocito ne razumem i pozvao bih ponovo, ali moram da znam sta da im kazem i kako da mi rese problem ili mogu resiti na neki drugi nacin.
Ne bi to bilo cudno daleko je Izrael, ali u zgradi pored mene drug ima internet brzine 2mb i kad proverimo brzinu ona pada na 1,2-1,4mb sto je zadovoljavajuce i omogucava gledanje tv-a.
Da nije nesto do mog racunara i kako to mogu da proverim?
pozdrav
[ Marko Cukalac @ 30.03.2009. 13:22 ] @
Pa naravno da je brzina manja...

Ti kada izaberes 50km od tebe ping ti je super i samim tim konekcija izvlaci maximum.. Kada izaberes beograd koji je udaljen ihaha od izraela konekcija ce ti biti mnogo spora zbog ping-a (rastojanja) i to je sasvim normalno. Speedtest nije merodavan.. a to sto drugu je bolje, moguce da je taj drugi ISP bolji (ima link sa evropom bolji)..

Pozdrav, Marko