[ desperate me @ 29.03.2009. 13:26 ] @
Zdravo svima! Na faksu smo poceli petljanciju sa ubuntuom i, izmedju ostalog, potreban mi je ddd ali ne mogu da ga instaliram!

Kada u terminalu kucam komandu ./configure, na kraju dobijem ovo>

error: You must set the environment variable CXX to a working
C++ compiler. Also check the CXXFLAGS settings.
See the file 'config.log' for further diagnostics.

Molim nekoga da mi objasni sta, za ime sveta, treba da uradim posto ne mogu da skontam!
Hvala unapred
[ pretorian @ 02.04.2009. 22:23 ] @
Što mora jednostavno kada može i komplikovano... :))

Pa čemu pokušavaš da kompajliraš to kad imaš već prekompajlirane verzije iz oficijelnih riznica?!

A ima i na netu da se skine prekompajlirano za Ubuntu - tražiš "Ubuntu ddd" i naći ćeš odakle da skineš Ubuntu paket za instaliranje. Ja se baš ne petljam mnogo sa kompajliranjem iz izvornog koda, ali znam npr da bi to mogao da radiš moraš imati instalirane sve alate koji služe za to, i tek onda možeš da otkucaš ./configure, make i ostalo pa da to radi.
[ Burgos @ 03.04.2009. 04:06 ] @
sudo apt-get install build-essentials
[ combuster @ 03.04.2009. 09:36 ] @
U synapticu klikni na search pa kucaj ddd i naci ce ti... A sto se tice kompajliranja build-essentials ti je samo osnovni meta paket koji sadrzi make i intltool i ostale stvarcice i one obicno nisu dovoljne za uspesno kompajliranje iz source-a mada ce ti configure skripta "zakukati" sta joj jos nedostaje...
[ EArthquake @ 27.04.2009. 21:35 ] @
taj ddd koji koristite na faksu (FTN pretpostavljam ) ja malcice modifikovan (arhitektura racunara ? )


imas na racunarima .deb paket upravo te verzije koja ti treba

mada , kolko ja znam , ubunto po defaultu nema gcc iz nekog meni neshvatljivog razloga

mozda bi ti bilo najlakse da pokupis ubuntu image koji koristite na faksu , posto u njemu ima spakovano sve sto ti treba