[ dimnicar @ 29.03.2009. 18:09 ] @
Kupio sam juce ovaj Benq monitor tipa G2220HDA.
Cuo sam lepe price o njemu,ali kod mene nesto ne stima.Kakva su vasa misljenja o njemu.
Naime ,nemogu nikako da mu instaliram drajvere,stalno pokazuje plug and play za monitor.Trenutno radim pod 1280/1024/75.Ponekad bi hteo da imam prika u 4:3,kako to da odradim,valja li ovo nesto?
[ codeus @ 29.03.2009. 18:23 ] @
...na koju graficku si ga nakacio i preko kog porta ...
[ uabanke @ 30.03.2009. 07:24 ] @
I ja bih hteo da uzmem ovaj monitor ali nisam siguran da li moja grafička odgovara mada u specifikaciji stoji sledeće

Dual-Link DVI Support
Able to drive the industry's largest and highest resolution flat-panel displays up to 2560x1600.

Kartica je
http://www.leadtek.com/eng/3d_...asp?lineid=1&pronameid=286

Da li će zbog igara morati da se menja rezolucija ili može stalno da stoji na 1920?
Dimničar reci mi kakvi su divx filmovi na njemu ?
[ calexx @ 30.03.2009. 08:24 ] @
Citat:
dimnicar: Trenutno radim pod 1280/1024/75.Ponekad bi hteo da imam prika u 4:3,kako to da odradim,valja li ovo nesto?
Rezolucija monitora je 1920*1080 i ima odnos 16:9, sve ostalo će da bude iskrivljeno, osim ako ne misliš da isečeš prikaz na samo deo ekrana. Ni ta 5:4 rezolucija koju koristiš nije ispravna a drajvere je trebalo da dobiješ uz njega mada valjda nije teško da se nađu. Proveri i da li si stavio novije drajvere za grafičku.
[ dimnicar @ 30.03.2009. 21:52 ] @
Graficka je nvidia gt8600 gigabaytova.Mozda me zeza,sto predhodno nisam izbrisao Samsungov drajver za monitor?,sistem mi je usporio,trebalo bi i da se skloni raznorazno djubre i da se defragmentira,pa i ako onda nece da probam i reinstalacoju.....,a nesto mi se ne radi,dok ne pozavrsavam jos neke poslove...
Kod drugara 19 lepo radi,drajver je instaliran bez problema,slika je super.,a jos ima losiju graficku kartu....

[ Catch 22 @ 30.03.2009. 23:19 ] @
Citat:
dimnicar: Naime ,nemogu nikako da mu instaliram drajvere,stalno pokazuje plug and play za monitor.

U firmi u kojoj radim prodajemo razne modele BenQ i ovo je uobicajen nacin za instalaciju drajvera:
Stavis CD koji si dobio uz njega u CD drive.
U Device Manageru desni klik na taj Plug And Play monitor i odaberes "Update driver"
Pustis ga da automatski trazi novi drajver na "uobicajenim lokacijama" i morace da ga pronadje sam i regularno instalira.
U slucaju da ne moze sam da pronadje, moras mu malo pomoci preko opcije "Browse for driver location..."


Do sada jos nisam video slucaj da drajver za BenQ monitor ne moze da se instalira.

PS
Device Manager bi svakako trebao da ocistis od neaktivnih stavki (opcija "show hidden devices"), ako ne znaš kako pogledaj uputstvo:
Čišćenje svih USB drajvera


[ dimnicar @ 31.03.2009. 11:05 ] @
Instalirao sam 1000 drajvera bez problema,znaci po ovom postupku koji si dole naveo.,i nece.,nema sanse,samo pise plug and play......
Imam ja sliku,gledam,mogu i igrice da se igraju,ali kako moj sin kaze grafika je duplo losija nego na predjasnem Samsungovom sa katodnom cevi 19 inca.,sto ga izbacih....,ako i nakon reinstalacije sistema ne bude mogao da mu se instalira drajver,i slika ne bude bolja od ove sadasnje.vraticu se na onaj sa katodnom cevi.
[ codeus @ 31.03.2009. 16:05 ] @
.. nemoj nazad na katodu ... ako ti je uboden u VGA probaj da ga spojish na DVI ... ili obrnuto ... ako graficka ne moze da ocita koji je to monitor a samsunga je ispravno videla ... mozda imas problema na BENQ-ovom I2C busu proko kojed chita DDC podatke o monitoru .. mozes li da nadjes negde graficku samo za test ili da odneses monitor kod komsije da ga spojis na drugu masinu ... ako ti upustvo koje je catsh dao neurodi driverima .. zameni monitor ...
[ dejan1972 @ 10.09.2009. 19:40 ] @
O ovom monitoru mogu reci samo sve najbolje.Nema probijanja pozadinskog osvetljenja,nema mrtvih piksela i slicnog.Meni licno se dizajn veoma dopada,posebno sto je skoz "glossy" crne boje.Kontrast 40000:1 i 5ms odziv.Boje su odlicne, jasne i prirodne...Slika ostra.Rezolucija 1920x1080 daje pravi uzitak pri gledanju mkv filmova 720p i 1080p.Naravno, divx izgledaju uzasno zbog male rezolucije i lose kompresije, mada ima i divx filmova koji su sasvim pristojni za gledanje.Moje licno zapazanje je da je ovaj monitor prilicno kvalitetniji od konkurenta LG W2243S u istoj klasi, i to pre svega u dizajnu,kvalitetu slike(LG malo vuce na zeleno) a naravno i u odnosu dinamickog kontrasta koji je na Benq veci za 10000:1.Svaka preporuka za ovaj monitor.Necete se pokajati...
[ vadamp @ 12.09.2009. 11:13 ] @
Citat:
dejan1972: O ovom monitoru mogu reci samo sve najbolje.Nema probijanja pozadinskog osvetljenja,nema mrtvih piksela i slicnog.Meni licno se dizajn veoma dopada,posebno sto je skoz "glossy" crne boje.Kontrast 40000:1 i 5ms odziv.Boje su odlicne, jasne i prirodne...Slika ostra.Rezolucija 1920x1080 daje pravi uzitak pri gledanju mkv filmova 720p i 1080p.Naravno, divx izgledaju uzasno zbog male rezolucije i lose kompresije, mada ima i divx filmova koji su sasvim pristojni za gledanje.Moje licno zapazanje je da je ovaj monitor prilicno kvalitetniji od konkurenta LG W2243S u istoj klasi, i to pre svega u dizajnu,kvalitetu slike(LG malo vuce na zeleno) a naravno i u odnosu dinamickog kontrasta koji je na Benq veci za 10000:1.Svaka preporuka za ovaj monitor.Necete se pokajati...


i ja bih se slozio sa dejanom. interesuje me samo da li je neko uspeo na kraju i da instalira drajvere za ovaj monitor? i meni je ista situacija kao u gore navedenim postovima, znaci prikazuje mi samo plug and play monitor i to je sve.... ne postoji sansa da se instaliraju drajveri, probao sam na sve uobicajene nacine....
ako neko ima reshenje bilo bi lepo da to ovde napise, u suprotnom ja sam u principu zadovoljan i sa ovakvom slikom, ako posluzi dobro mogu slobodno i u buducnosti da kazem dovidjenja svim samsunzima....

EDIT:
glupost, uspeo sam! desni klik na desktopu i Properties>Settings>Advanced>Monitor>(Tamo gde pise Plug&Play Monitor) Properties>Zatim u meniju otici na Update driver opciju, izabrati opciju da sam instaliras drajvere i zatim Install from the list>Have disk i onda pronaci folder sa drajverima za monitor koji se nalaze na disku koji se dobija uz monitor....... i instalacija prolazi normalno, vise ne pise Plug&Play vec BenQ G2220HDA (Analog)


Nadam se da sam pomogao, ako je ikome i trebala pomoc!
Pozdrav.

[Ovu poruku je menjao vadamp dana 12.09.2009. u 12:23 GMT+1]
[ lancia88 @ 13.09.2009. 18:08 ] @
Pozdrav,

ja bih ovaj model menjao samo za veci ekran, pa i to iste firme da bude. Toliko sam zadovoljan njime, da odnos cena/kvalitet pada u drugi plan iako je svojevremeno bilo primarno.
[ Catch 22 @ 13.09.2009. 19:35 ] @
Razlika u ceni između 22" i 24" je prilično "neproporcionalna"!

Već desetak dana gledam u BenQ 24" na poslu i trebalo mi je u početku par dana da se adaptiram na toliki ekran iz takve blizine...


PS
Pošto sam pre toga na stolu mesec dana držao G2220HDA čini mi se da je na 24" slika nešto malo lošija, ali razlika nije dramatična...
[ vadamp @ 13.09.2009. 20:12 ] @
ja josh nisam svestan da gledam, sa pola metra maksimalno, ovoliki ekran..... pa mi se muti pred ochima sve..... :)
[ Boris @ 13.09.2009. 21:32 ] @
dimnicar, ako ne držiš 1920*1080 rezoluciju slika je verovatno zbog toga loša, ako ne možeš da izabereš tu rezoluciju, to je već problem drajvera za grafičku verovatno ili samog OS-a, ne znam koji koristiš?
[ dejan1972 @ 17.09.2009. 06:01 ] @
Citat:
vadamp: i ja bih se slozio sa dejanom. interesuje me samo da li je neko uspeo na kraju i da instalira drajvere za ovaj monitor? i meni je ista situacija kao u gore navedenim postovima, znaci prikazuje mi samo plug and play monitor i to je sve.... ne postoji sansa da se instaliraju drajveri, probao sam na sve uobicajene nacine....
ako neko ima reshenje bilo bi lepo da to ovde napise, u suprotnom ja sam u principu zadovoljan i sa ovakvom slikom, ako posluzi dobro mogu slobodno i u buducnosti da kazem dovidjenja svim samsunzima....

EDIT:
glupost, uspeo sam! desni klik na desktopu i Properties>Settings>Advanced>Monitor>(Tamo gde pise Plug&Play Monitor) Properties>Zatim u meniju otici na Update driver opciju, izabrati opciju da sam instaliras drajvere i zatim Install from the list>Have disk i onda pronaci folder sa drajverima za monitor koji se nalaze na disku koji se dobija uz monitor....... i instalacija prolazi normalno, vise ne pise Plug&Play vec BenQ G2220HDA (Analog)


Nadam se da sam pomogao, ako je ikome i trebala pomoc!
Pozdrav.

[Ovu poruku je menjao vadamp dana 12.09.2009. u 12:23 GMT+1]


Još bih da dodam da drajver ustvari i nema nikakvu svrhu običnom korisniku.Zašto?Pa zato što je monitor ustvari plug&play uređaj i ništa se ne dobija u kvalitetu slike instaliranjem drajvera...u drajveru se nalaze color profili fabrički podešeni koji se pozivaju iz softverskog podešavanja grafičke kartice (koji su prilično loše kalibrisani...meni ni jedan nije odgovarao..). i mogućnost osvežavanja do 75Hz(ovo zavisi od grafičke kartice dali će dozvoliti na 1920x1080 refresh rate 75Hz...može se desiti da dobijete poruku Out of range...ili da blokirate komp).Najbolje je u softveru za grafičku karticu ostaviti sve na default...ništa ne podešavati, a zatim podesiti monitor po želji.Osvežavanje od 60Hz je sasvim dovoljno i nema potrebe dizati na 70 ili 75Hz. Ovo uradite samo ako imate smetnje u vidu treperenja slike.Obično je za treperenje slike krivac tv kartica prikljucena na kablovsku,možda čak napajanje ili loš kabel.Ako vam jako treperi slika morate izvući kabel iz tv kartice...promeniti napajanjei ili kabel ili da pokušate da preko dvi adaptera povežete monitor pa smetnje bi trebalo da nestanu (teorija koju nisam probao jer nemam dvi adapter). Moram da primetim da su stručnjacima iz Benq oči ili otkazale ili su Daltonisti, pa oni profili Movie,Dynamics,Photo..., su prilično iritantni i na svakom od njih slika je blago rečeno užasno prenaglašena (sve nenormalno blješti uz užasno prelivanje boja). Čak i Normal profil je užasan jer nenormalno vuče na zelenu uz blještavilo da mi oči odmah počinju da suze...Zaboravite ih sve, pa pokušajte moje podešavanje ovako:

Picture Mode: Standard
Brightness 65
Contrast 44
Sharpness 4
Color stavite na User Mode pa:
Red 100
Green 100
Blue 100
H.Position 50
V.Position 50
Pixel Clock 50
Phase 61 Ovaj broj će se možda promeniti posle klika na AUTO u 63 ili 62 no nebitno...
Ostale opcije nemojte dirati, pa zatim na monitoru kliknite na dugme AUTO
Trebalo bi da imate savršenu sliku i to preko VGA!
Nadam se da sam nekome eventualno pomogao da se ne muči sa podešavanjima. Uzmite sve ovo kao subjektivno, jer možda vaše oko drugačije vidi...možda sam i ja kao Benq stručnjaci za nekog Možda vaša grafička sasvim drugačije prikazuje sliku...
[ Catch 22 @ 17.09.2009. 08:25 ] @
A možda je tebi zapao neki primerak koji nije baš najbolje "fabrički naštelovan"?
Pošto prodajem BenQ (i ostale) monitore, imao sam priliku da više raznih modela (i proizvođača) uživo isprobam na istom računaru...
Neka odstupanja od primerka do primerka postoje, ali je moj utisak da su kod BenQ monitora daleko manja nego kod ostalih.
Ipak desi se da poneki primerak mora i ručno da se "došteluje".
[ dimnicar @ 18.09.2009. 23:26 ] @
kao sto rece vadamp,bas glupost.Moja greska je bila,ocoravio sam.Ja odmah zapeo na G222HDA,a ono stalno html strane....Iznad te grupe lepo pise Driver,pa na tom mestu klik na G222HDA,i sve je ok.
Lepo me je sluzio kao i plug and play,videcu nakon restarta ima li neke promene,sad je kasno,idem da spavam.
Hvala i pozdrav
[ Mnogo Mudar @ 19.09.2009. 10:18 ] @
Ja imam problem da kada idem na update driver i izaberem da instalira sa diska on nista ne uradi.Naravno,na disku ne postoji exe fajl pa ne mogu tako da ga instaliram.I dalje mi pise plug and play monitor.
[ mmmilan @ 08.11.2009. 16:51 ] @
Aj napisite kakav je sto se tice probijanja po ivicama, kakav je ugao vidljivostii, jel crna boja stvarno crna.
Svi nesto zapeli za drajvere
Imam 21-incnu samsungovu nuklearnu elektranu u kuci, a ne daje mi se puno para za monitor, a ovaj mi zapeo za oko, najvise zbog cene.
Vidim da ima da se kupi i za 120 evra, a 22 inca je.
Da ne bude koliko para toliko muzike.

Pozdrav
[ dejan1972 @ 08.11.2009. 18:47 ] @
Citat:
mmmilan: Aj napisite kakav je sto se tice probijanja po ivicama, kakav je ugao vidljivostii, jel crna boja stvarno crna.
Svi nesto zapeli za drajvere :D
Imam 21-incnu samsungovu nuklearnu elektranu u kuci, a ne daje mi se puno para za monitor, a ovaj mi zapeo za oko, najvise zbog cene.
Vidim da ima da se kupi i za 120 evra, a 22 inca je.
Da ne bude koliko para toliko muzike.

Pozdrav


Monitor je odlican!Nema probijanja svetlosti po ivicama.Ja sam pre ovog imao lg1919s i razlike su neverovatne.Na Benq je crna ipak crna!Ja sam prezadovoljan.
[ dimnicar @ 13.11.2009. 20:49 ] @
Na Xp sam uspeo da instaliram drajver,ali na windows 7 nece nikako.
Windows 7 nelogicnosti
Tokom instalacije windows 7 je instalirala drajver za benq G222oHDA 22"tft monitor izaso u prodaju ove godine.
Ne dozvoljava mi da instaliram bolji drajver od onoga koji ima a to je MS 21.6.2006 d.v.6.1.7600.16385.
E koje li ludosti.Generic PnP Monitor je bolji,a pisan 3 godine pre nego sto ce napraviti i napisati drajver za ovaj monitor.
ludost.
Moje iskustvo sa ovim monitorom vec nekih pola godine i jace je sledece.
Ako gledas u punoj rezoluciji treperi slika,pa razbija,tad ima 60 Hz.
Ja sam nazalost morao da skinem rezoluciju da bi dobio osvezenje od 75 Hz,i tad mi slika ne treperi,ali nije to ono pravo......
Ali za 10000din tj .oko 100evra u tempu,zaista vredi i vredece,bar dok ne istekne garancija od 3godine
[ dejan1972 @ 13.11.2009. 20:57 ] @
Sa drajverom za monitor ne dobijas nista...apsolutno nista!
Slika na monitoru treperi ako koristis tv karticu u kompjuteru prikljucenu na kablovsku tv...(svi modeli monitora svih proizvodjaca u ovom slucaju trepere i jedino resenje je iskljuciti kabel iz tv kartice,smanjiti rezoluciju i povecati osvezavanje sto daje mutnu i izoblicenu sliku)
Izvuci kabel iz tv kartice i nece trepereti... (ako je uopste do ovog problema...)
[ dimnicar @ 14.11.2009. 11:54 ] @
Na xp sam instalirao drajvere za benq,i priznajem nema nikakve razlike izmedju njega i MS,sem u tome sto pise u propertisu za drajver.Za 100e radi odlicno,ali po kvalitetu slike ne moze da se meri sa crt monitorima.
[ wild2waltz @ 18.11.2009. 22:38 ] @
Citat:
dejan1972: Sa drajverom za monitor ne dobijas nista...apsolutno nista!
Slika na monitoru treperi ako koristis tv karticu u kompjuteru prikljucenu na kablovsku tv...(svi modeli monitora svih proizvodjaca u ovom slucaju trepere i jedino resenje je iskljuciti kabel iz tv kartice,smanjiti rezoluciju i povecati osvezavanje sto daje mutnu i izoblicenu sliku)
Izvuci kabel iz tv kartice i nece trepereti... (ako je uopste do ovog problema...)


za treperenje zoves kablovskog operatera da ti sredi, ili kupis galvanski razdelnik
[ dimnicar @ 21.11.2009. 17:51 ] @
Ma dzaba mu sve kad on jasno pokazuje da mu je frekvencija osvezenja 60Hz,zato i jeste treperenje.Nema nikakve veze sa antenama..
Ma iskljucim ja i D3 receiver i opet treperi.Imam i SkyStar2 karticu,al dzabe ti taj monitor,ako ja treba da skidam kablove i od satTV,i od kablovske.
Proizvodjac je morao da zna i za ovo.Da su ulozili malo vise truda bilo bi mnogo bolje,isfuserisali su na kraju.
ovako tek kad spustim rezoluciju na1280*1024/75,tek onda nema treperenja,samo sto je kao prosirena 19"4:3.
Da sam imao vise para sigurno bi kupio Samsung ili LG,..ovako za 100evra je super...Osvezenje od 75Hz je tek na rezoluciji 1280*1024....,a bez njega nema nista za udoban rad...
[ subotind @ 21.11.2009. 19:33 ] @
Ma kakav samsung i lg , i to su sve serpe . kupijo sam samsung 23 inca za 15500 din , a slika katastrofa- bukvalno . kao decija igracka . u principu slika je okej , ali kad sa mpustijo bilo koji film lil video , pa cak i hd j-e u krajnju ruku - smesno [bilo bi smesno da nije zalosno] . za te pare - totalno razocaranje . nek oni lepo prave ostalu belu tehniku , sporete , frizidere i slicno , a monitora neka se okanu .
[ dejan1972 @ 21.11.2009. 19:34 ] @
Treperenje slike zbog kablovske se javlja na svim modelima monitora koji koriste vece rezolucije(npr.1920x1080).Nema veze dali je Samsung,LG,Philips,Benq,Dell...Na svim treperi jednako jer kablovski operateri nemaju uzemljenje pa se takoreci na "nuli" pojavljuje napon od cak 100 volti koji moze da uzrokuje da televizor cak i eksplodira,da pukne kao bomba,a o racunaru i da ne pricam sta moze da se desi...Mene je licno toliko prodrmala ta struje da mi je ruka bila utrnuta narednih nedelju dana uz blage bolove u misicima!Znam jednog majstora koji je imao najruznija iskustva sa ovim problemom kome je nekoliko puta eksplodirao tv...Istina je da se to resava galvanskim razdelnikom.Tada je napon na "nuli" ok i nema ovakvih rizika!
Ovaj model monitora je nesto najbolje, a za te pare...imao sam priliku da ga uporedim sa vise proizvodjaca u toj klasi i mogu reci da je najkvalitetniji...Dosta je dobar i Philips 220E,mozda cak i podjednako dobar sa Benq.Mislim da je jedino Dell malo bolji...barem po onome sto sam imao prilike i licno da isprobam...
[ Catch 22 @ 21.11.2009. 23:13 ] @
Citat:
dimnicar: Ma dzaba mu sve kad on jasno pokazuje da mu je frekvencija osvezenja 60Hz,zato i jeste treperenje....

Da li ti ovde pričaš o CRT ili oTFT monitoru?
Kakve bre veze ima refresh od 60Hz i "treperenje" kod TFT monitora?

Druga je priča ako imaš nekakve smetnje, izazvane drugim (neispravnim) uređajima, oštećenim kablom...

Evo ti sličica kako to izgleda za moj Sony 17", povezanog preko DVI konektora, kojeg Win7 vidi po imenu i prezimenu i ako je drajver "Generic P'n'P"
Screen Refresh Rate je 60Hz (koliko i treba da bude) i nikakvih treperenja nema.



Pomenuti BenQ G2220HDA sam na poslu koristio par meseci imonitor je izvanredan u svakom pogledu

[ Catch 22 @ 21.11.2009. 23:35 ] @
Evo ti i citat iz Windows Helpa vezanog za podešavanje osvežavanja ekrana i "treperenja"

Citat:
Correct monitor flicker (refresh rate)

Flicker can be a problem on CRT monitors. LCD monitors (also called flat-panel displays) don't create flicker.

A flickering CRT monitor can contribute to eyestrain and headaches. You can reduce or eliminate flicker by increasing the screen refresh rate. A refresh rate of at least 75 hertz generally produces less flicker. (Because LCD monitors don't create flicker, they don't need to be set at high refresh rates.) For more information about choosing the best refresh rate for your monitor, see Getting the best display on your monitor.
[ dimnicar @ 22.11.2009. 14:52 ] @
Hmmm,
procitah help sto mi dade.Izgleda da si u pravu,a i ja bi voleo da je tako.
Moracu da iscupam oba koaksijalna kabla, i kabl od sbb i od Skystar 2 kartice,pa cu bas da proverim dal trepei na punoj rezuluciji pod 60Hz,pa javljam.
Bilo bi zaista impresivno ......

[ pedja78 @ 21.05.2010. 18:19 ] @
Moje iskustvo u vezi modela.
Kupio sam ovaj monitor u radnji gde daju 3 meseca garancije na mrtve pixele sto je i presudilo da tu uzmem. Kada sam ga doneo kuci, sreci nikad kraja, sto znaju svi koji prelaze na lcd tft sa 17crt. Medjutim, da ne bude sve idealno pojavio se zaglavljen pixel (svetlo plav na plavoj pozadini) posle samo 2 sata rada. Zovem radnju, kazu nema problme, zamenicemo. Kod njih, na proveri, nema pixela?! Nestao,i tek posle duzeg zagledanja smo ga ipak locirali (negde po sredini pa levo). Ok, zamenim za drugi, rekoh, nece valjda opet. Prodjose 2 sata rada, super, sve je ok. ALI, kasnije se pojavio jedan crni na crvenoj pozadino (svetlo plav na beloj), negde blizu gornjeg desnog ugla. I sada mi bezveze opet da se mlatim. Stvarno katastofa od Benq-a da se ovo tako cesto desava,ili bas nisam imao srece. Posle ovoga, kod mene Benq vise ne prolazi i zao mi je sto se ipak nisam odlucio za ViewSonic.
One opcije sa softwareskim resetovanjem pixela nisu mi pomogle.

[Ovu poruku je menjao pedja78 dana 21.05.2010. u 19:29 GMT+1]
[ zyllion @ 23.06.2010. 13:14 ] @
imam ovaj monitor i jedan problem,ne mogu da stavim aspect ratio 4:3 (treba mi za igre cs,wc3). Graficka mi je Geforce 9600gt,trazio sam u njenom control panelu i ne radi mi opcija za scaling. takodje sam probao i u meniju monitora ali je opcija aspect ratio inaktivna...
ako neko ima ideju bio bih zahvalan. zzzz
[ dejan1972 @ 23.06.2010. 14:45 ] @
Pa nazalost ovaj monitor nema tu opciju 4:3 kao npr. lg i philips :(
Ja imam isti monitor i nikako nije moguce...
[ zyllion @ 23.06.2010. 15:47 ] @
pa meni se nalazi u opcijama,samo sto ne moze da se oznaci...verovatno ima nacin da se aktivira... samo sto ne znamo :)
[ dejan1972 @ 23.06.2010. 16:02 ] @
Pa ja mislim da je taj meni isti za vecinu benq monitora samo sto kod
jeftinijih ta opcija nije aktivna, mada kod lg i philipsa sam video posebni
taster na panelu za tu opciju a ne softverski kroz meni...