[ dr_maxa @ 02.12.2003. 14:25 ] @
OK narode, ovih dana cujem razne price sa raznih strana, ali i dalje nemogu da se odlucim. Pitanje je sledece : KOJI MONITOR DA KUPIM. Dvoumim se izmedju Samsunga 957MB i LG900B > Neki kazu da je Samsung pravljen u Bugarskoj i da se samo lepe nalepnice kod nas, dok sam cuo i da katodna cev LG-a dosta brzo slabi (10-tak meseci i sporije se pali , zatamnjenija je slika...) . Nebih davao pare za profesionalnije varijante (959NF ili 900P) mada znam da bih tu mnogo teze pogresio. Ako neko ima neku drugu varijantu koja je bolja od ove dve po pitanju cena - performansa neka i to kaze ali je VRLO BITNO DA CENA NE PRELAZI 230 eura.
POZDRAV i unapred hvala.
[ Vertygo @ 03.12.2003. 06:34 ] @
Evo ovako, pričao sam sa likom koji radi u firmi koja je povezana sa pakomom i rekao mi je da im svakodnevno samsunzi stižu na reklamaciju i da su krš (e sad meni je on pričao ovo uglavnom za 17ice i to ne samo 753 već i za ostale).Plus što monitori moraju da se šalju u pakom koji je u Nišu pa ćeš tako za neku opravku čekati najmanje mesec dana...

Ono što bih ti ja preporučio je Viewsonic, on je pre 5 meseci koštao oko 270-280 eura (model G90f+b).Cenim da je sada cena spala, možda ne do 230 ali ipak razmisli, i znaj da je monitor najvažnija komponenta - sve ostalo možeš kasnije dokupiti, ali vid nikada.
Viewsonica možeš naći u pc centru koliko ja znam, a adresa je www.pccentar.com .
[ sasa022 @ 03.12.2003. 16:37 ] @
Raspitaj se za Hansola 920 D
Rodjak mi ima 17" i prilicno je zadovoljan s obzirom na cenu...
[ sasa022 @ 03.12.2003. 20:26 ] @
Razmisli mozda i o kupovini polovnog 21" monitora ( oko 130 E ).
Ja bi ti tu preporucio SIEMENS-NIXDORF.
[ Vertygo @ 04.12.2003. 03:59 ] @
^ Evo ja uživam u takvom jednom već cca pola godine...Onako nije loše, može i bolje, al' ne za tu cenu (cca 120-150 eu :))...
U svakom slučaju s' obzirom da su mi i Hansoli sumljivi bili oduvek, preporuka za Viewsonica ostaje...
[ mleposavic_lepi @ 06.12.2003. 23:00 ] @
Ja posedujem monitor Samsung 959NF i mogu da ti kazem da je slika perfektna. Bez izoblicenja i bez ikakvih nepravilnosti. Sve sto ti treba mozes da podesavas. Preporucio bih ti da ga kupis i sigurno neces da pogresis. ja sam ga kupio jos u Junu i tada je kostao 375 evra, sada je cena 265 u Pakom-u. Bolje dodaj jos tih 30-ak evra i sacuvaj oci kao sto ti covek kaze. Neces se pokajati. Mada za ostale modele ne sumnjam da su losi posto i ja radim sa Pakomom i dosta monitora stize na popravku pogotovu 17" Hansol i Samsung. Ali za ovaj jos nisam cuo da se neko pozalio. Katodne cevi u NF varijantama su SONY-jeve tako da nemas brige.

Pozdrav svima!!!!