[ R A V E N @ 01.04.2009. 00:14 ] @
Ima mnogo članaka na Internetu za ubrzavanje Windowsa i isključivanje njegovih nepotrebnih servisa,ali ništa nisam našao za Kubuntu.Da li to znači da je Kubuntu Linux već tip-top tuniran ili...?Interesuje me striktno Kubuntu,a ne npr. instaliranje Puppy Linuxa ili Xfce-a.

[Ovu poruku je menjao R A V E N dana 01.04.2009. u 01:32 GMT+1]
[ combuster @ 02.04.2009. 11:50 ] @
Pa i u linuxu mozes da pogasis nepotrebne servise, pitanje je samo koji tebi ne trebaju... Informisi se o svakom od njih i onda pogasi koje zelis. Pod ubuntu-om ti je to system-preferences-startup applications a i mozes da u /etc/init.d/ disablujes execute dozvole za startup skripte... Samo vodi racuna, kao i u windows-u, ubijes li neki od must have servisa mozda neces moci vise da podignes kubuntu (ali se to vrlo lako resava posle sa nekim live distro-om, samo vratis execute dozvolu na skriptu)...
[ tdjokic @ 02.04.2009. 19:08 ] @
Citat:
R A V E N: Interesuje me striktno Kubuntu,a ne npr. instaliranje Puppy Linuxa ili Xfce-a.
Za Puppy razumem - on jeste dobar, ali je ipak drugaciji, ali - izvini sto pitam - da li si skoro probao xubuntu? Ima sve, bar se meni tako cini, kao i K- ili U-buntu, a mnogo je brzi. Xfce je sada cak i vizuelno mnogo lepsi nego sto je nekada bio.

Treba napomenuti da govorim o Xubuntu onakvom kakav jeste, bez ikakvih dodatnih podesavanja. A ako se ne varam - nesto sam eksperimentisao, pa napustio - mozes u Xubuntu dodati i KDE, pa pokrenes kakvo hoces okruzenje + sto imas opciju "podigni KDE/Gnome servise" ili ne.

Da, zaista moze, evo probao sam. Onda mozes da koristis sta ti kad treba, jednom brzina, drugi put bogatstvo izgleda itd.

[Ovu poruku je menjao tdjokic dana 02.04.2009. u 21:58 GMT+1]
[ R A V E N @ 05.04.2009. 21:44 ] @
Hvala ti,tdjokic,ali ipak držaću se KDE-a,jer da bi koristio KDE aplikacije pod Xfceom,moram imati cijeli KDE učitan u memoriju,ako ne griješim.

Čak i da nije tako,opet je KDE+Xfce - više datoteka na disku,što samo čini računar bešto sporijim.

Sada u novom Kubuntuu 9.04 najavljuju brže bootanje,pa ćemo da vidimo... za 18 dana.
[ tdjokic @ 05.04.2009. 22:51 ] @
Citat:
R A V E N: Hvala ti,tdjokic,ali ipak držaću se KDE-a
Ja sam mislio da koristis alternativno, nekad xfce, nekad KDE, kad ti sta treba. Ali ako ti stalno treba KDE, onda zaista nema koristi. Onda pocni da studiras osobine KDE, kao sto je preporucio combuster.

Ima toga i na netu. Ja sam doduse trazio na engleskom "kubuntu tweaks" i izaslo je preko 67.000 rezultata. Kad sam u Google upisao "kubuntu ubrzavanje" dobio sam oko 2.500 odgovora. Kad sam upotrebio tvoj termin "kubuntu tuning" izaslo je opet dosta toga - 63.000, dok je "kubuntu tuniranje" dalo desetak odgovora. Sretno gnjuranje
[ R A V E N @ 08.04.2009. 22:52 ] @
Eto,ja sam upisivao "speed up Kubuntu".

I naslovio sam pogrešno temu,trebalo se pozicionirati na KDE,a ne na Kubuntu.

Evo nešto: KDE Performance tips.