[ Slobodan Milivojevic @ 03.04.2009. 17:20 ] @
Citat:
Vip mobile je danas objavio da je dostigao broj od milion aktivnih korisnika. Za samo 20 meseci poslovanja, Vipov udeo u tržištu telekomunikacija je premašio 10%.

"Veoma smo ponosni što od danas Vipova zajednica okuplja milion korisnika", rekao je Aleksander Šperl, predsednik Upravnog odbora kompanije Vip. "Ovo znači da su građani prepoznali Vip kao pravu i sigurnu alternativu na tržištu. Od samog početka Vipov tim se trudio da zadovolji potrebe korisnika, a ovaj uspeh potvrđuje da smo odlično obavili svoj posao. Milion korisnika je, takođe, velika motivacija za dalji napredak."


Ceo tekst: http://www.b92.net/tehnopolis/...09&mm=04&nav_id=353657

Svaka njima cast, ali moj licni utisak je da i nemaju bas atraktivnu ponudu... Mozda i nisam u pravu?
[ AnaIvanovicFan @ 03.04.2009. 17:48 ] @
Nesto mi ovde nije jasno...
Najpre da naznacim da licno nemam NISTA protiv Vipa, jer sam i sam bio njihov korisnik sve do pre par dana...
Veoma sam zadovoljan korisnickim servisom i to je sve! Ne znam koga moze da privuce "sirok spektar usluga" - govorna posta u kojoj ne mozes da biras da li ce se ona ukljuciti kad si nedostupan ili kada ne zelis da odgovoris na poziv, vec u svim slucajevima..a koliko puta su tek moji prijatelji bukvalno poludeli kada su me zvali, jer im je sa racuna skinuto preko 12 dinara jer im se "javila" govorna posta kada nisam bio dostupan...Oni SIM prepaid karticu i "ko-me-zvao" (sto je sasvim obicna usluga koja treba da bude dostupna svima) smatraju "sirokim spektarom usluga" ..?!
Postpaid ne bih da komentarisem jer ga nisam isprobao, ali Vip prepaid je povoljan samo za razgovore u mrezi, u suprotnom...no way!
[ septimus @ 03.04.2009. 20:09 ] @
To za govornu postu je istina i jedino se moze iskljuciti pozivanje Korisnickog.


Svim korisnicima je ukljucena po defaultu, iz kog razloga, mozemo da pretpostavimo..
[ AnaIvanovicFan @ 03.04.2009. 20:33 ] @
Ubacio sam Vip karticu cisto iz dosade i pozvao korisnicki servis da ih "priupitam" nesto u vezi nacionalnog roaminga i javila mi se Vipovka sledecim pozdravom: "Dobar dan (u 21:15h xD), dobro dosli u milionsku Vip zajednicu, XXX na vezi, kako mogu da Vam pomognem?" xD A ja bih dodao "Dobro dosli u polumilionsku zajednicu prasnjavih Vip kartica u fiokama nezadovoljnih korisnika" :D :D :D xD xD
[ bezicnabubica @ 03.04.2009. 20:35 ] @
Super im je ovo sa promocijama. Za 100din po 1000 svega.... Ali je mreza kao mreza losa... zasad dosta problema sa signalom i nekeko mi se tise cuje od ostalih.
[ Take 5 @ 03.04.2009. 20:57 ] @
Svoju VIP karticu iz prve promotivne serije, kojom su započeli "osvajanje novog tržišta", sam još pre 6 meseci bacio sa 300-nak dinara neiskorišćenog kredita. Poznajem više ljudi koji su manje više postupili isto, tako da ako se i te kartice računaju "u milion" onda je to u kategoriji "wishful thinking". :)
Više ih uopšte ne pratim, mada koliko vidim čitajući povremeno ovde komentare, svaka njihova nova "promocija" krije i novo poskupljenje. Za mene su odavno potpuno neinteresantni iz više objektivnih i subjektivnih razloga...
[ AnaIvanovicFan @ 03.04.2009. 21:21 ] @
Sretao sam ljude na ovom, kao i na drugim forumima koji nisu hteli ni da PROBAJU Vip, jer im je (citiram): "sasvim dovoljan nas domaci mt:s...kupujmo domace, a ne od nekih tamo stranaca" ... :S To me pomalo podseca na onu pripovetku Radoja Domanovica - Mrtvo more, kao neprihvatanje neceg novog i inovativnog...bez obzira sto se pokazalo da nisu preterano inovativni, meni oni ne smetaju..Ljudi, pa nije bas samo Vip kriv za podizanje cena kod ostalih operatera...Vip je samo izgovor za promenu cena (citaj: tendencije na trzistu). Ne znam, meni oni nikako ne odgovaraju sa trenutnim cenama i nazovi "inovativnim uslugama", ali mozda ima nekog kome odgovaraju i promocije i cene, pa samim tim koristi Vip mrezu...
Kad budu imali vise tarifnih paketa, pravi spektar usluga i odlican signal, onda ih mogu uporedjivati sa konkurencijom, u suprotnom...ne..
[ enthusy @ 03.04.2009. 22:33 ] @
Pročitao sam ovo pa sam otišao do Vip-ovog sajta da vidim šta tamo ima. Ima tamo svašta da se vidi Recimo kada odete na stranicu za Prepaid u dnu piše:

"Cena uspostave poziva je 3.9 din. U svim tarifnim paketima razgovori se tarifiraju na 60 sekundi nakon prve minute razgovora."
Na srpskom jeziku izrazi koje sam obeležio crvenom bojom glase "uspostava veze" i "prvog minuta". Vip i dalje piše pola na srpskom, pola na hrvatskom jeziku! Ali nije to najbitnija stvar, bitnije je da mi neko objasni šta znači ovo: "U svim tarifnim paketima razgovori se tarifiraju na 60 sekundi nakon prve minute razgovora."????? Kakva je ovo formulacija? Kako se onda tarifira prvi minut? Isto na 60 sekundi? Da li su zapravo samo trebali da napišu "obračunska jedinica je 60 sekundi"?

I ja da koristim usluge ovih ljudi?????
[ zzviktor @ 03.04.2009. 23:22 ] @
ziveli prvi brojevi sa duplom dopunom bez uslova!!!!
[ espresso @ 05.04.2009. 01:17 ] @
Ne vidim ni jedan razlog zašto bi neko uzeo vip postpejd a da nije zbog telefona. Jednostavno, ponuda im nije najbolja kao što Bojana kaže.

Za iste pare na Telenoru postoji prenošenje, plus mogućnost korišćenja umts mreže, plus ozbiljniji tarifni dodaci za internet nasuprot smešnih 10MB kod Vipa za koje čak postoji i ugovorna obaveza od 3 meseca.
Tu je i kvalitetnija podrška u vidu portala.
[ Slobodan Milivojevic @ 05.04.2009. 11:18 ] @
^ Jedina stvar kod Vip postpaida je sto je kad prekoracis pretplatu kod jeftinijih paketa povoljnije koriscenje poziva i poruka.
[ agasoft @ 05.04.2009. 11:20 ] @
Ono što ne zna ni Vip call center, znam ja.
da biste isključili ili uključili govornu poštu, sami, bez operatera,
pošaljite poruku ukljuci ili iskljuci na 7777, poruka je besplatna!
Ali, pošto ova promocija traje do 31.5, prvi juni možda daje neku nadu,
mada...
[ MaxM @ 05.04.2009. 15:20 ] @
Koje gluposti vi samo pisete, pa to je strasno. koliko ste samo opsednuti drugim operaterima. Vama je bolje da placate vise, nego da koristite treceg operatera koji ima najbolju ponudu i tarifu koju su ostali operateri prekopirali i najjeftinije telefone. Prezadovoljan sam Vipom i nikada ne bih presao kod nekog ko me podkrada, a u tom slucaju
Telenor i mt:s. Al sta da vam radim, samo vi bacajte kartice, nece vip propasti zbog vas, jer sto se kaze, ovce su za sisanje, Telenor i mt:s imaju bas ostre makaze, tako da se spremite na frizeraj. Hvala ti Boze pa sam se izvukao od njih.
[ zzviktor @ 05.04.2009. 15:46 ] @
Ajde maxm uporedi ponude, i reci stvarno cija je naj bolja? Mts post paid
extra dodaci, Telenor prenosenje, dodatak za internet VIP nista od toga! Ja
kada poredim pakete poredim unutar predplate koja je kod sva tri operatera
ista, i ja se drzim u dobroj meri predplate, jer smatram i to se pokazuje da
su paketi osmisljeni kako bi smo se drzali predplate, a ne da je nesto silno
prekoracujemo!!!
[ agasoft @ 05.04.2009. 18:47 ] @
MaxM, da vidim, koje su to tarife na prepaidu?
Šta je to Telenor iskopirao od vipa?
Koliko košta poruka na vipu, dinar ili tri?
Ajde, sreće ti...
[ AnaIvanovicFan @ 05.04.2009. 19:27 ] @
Ne znam...ja u poslednja 2-3 meseca nisam sreo makar jednog forumasa da napise "E, ja koristim Vip prepaid kao primaran broj, zadovoljan sam cenama, planiram u narednom periodu da ga koristim"... Nije li to malo cudno?!

PS. MaxM, ti ovde nama pricas o postpaidu...hej, ne secam se da je Vip poceo osvajanje trzista postpaidom?!
[ MaxM @ 05.04.2009. 19:43 ] @
Pa ni ja u poslednjih dva meseca nisam sreo nekog drugog da pljuje vip, sem ove iste ekipe koje i sada tu. Dobro je poznato da vip jos nema kompletno svoju infrastrukturu, stoga ne treba pominjati bilo kakav internet. (3G u Beogradu se moze koristiti za surfovanje prema bilo kom sajtu, dok je vas mt:s ogranicen samo na svoj portal). Ko je prvi krenuo sa tarifama 60. 150 325 700 1500, koje sada imaju ostali operateri, a davali su tada dosta manje minuta za isti novac i ogranicavali koga ce te zvati???? Ko je prvi izbacio prepaid tarifu 4.9 din po minutu + PDV, u vreme kada su ostali operateri imali cenu minuta od 15 dinara, pa se posle spustili prema vipu za razliku od 1 pare???? Dajte nemoj da ste smesni tako bre, pa vama kao da prija sto vas deru, ali sada vidim da ste stvarno slepi i gledate samo pravo. Za svaku promociju u prepaidu koju je vip izbacio, mt:s je koliko za dva dana posle isto to prekopirao, jer je to drzavno jaslo kojih zabole za ponudu i za korisnike. Koliko dugo ne mozete proveriti stanje na mt:s??? Kako vip izbaci neku ponudu, odmah se i Telenor takodje doseti da izbaci isto, ili slicno, a kada je zatisije, onda niko nista ne izbacuje. Ne zelim vise da trosim reci, vi volite vase operatere koji imaju odredjen broj usluga koje vip jos nema, od kojih 70% ne koristite, i po vama, to je dosta povoljnije. A najsmesnije je pitanje bilo '' A sta su to prekopirali od vipa'' :D . Bolje da postavite pitanje, sta ce sledece ostali operateri prekopirati od vipa, a desice se vrlo uskoro...

Do tada, veliki pozdrav :D
[ enthusy @ 05.04.2009. 19:44 ] @
@MaxM, ako nisi obavešten, kada se sve uzme u obzir Vip je NAJSKUPLJI operater u Srbiji. Prema tome, ako nekoga šišaju kao ovcu to si onda ti!
[ enthusy @ 05.04.2009. 20:08 ] @
Citat:
MaxM: ...(3G u Beogradu se moze koristiti za surfovanje prema bilo kom sajtu, dok je vas mt:s ogranicen samo na svoj portal)...

Zamolio bih te da ne pišeš ovo više nigde na forumu jer će neki ljudi pomisliti da je to stvarno tačno. Ovo je zapravo totalna dezinformacija.
Ja sam na mt:s-u i pristup svim sajtovima preko 3G mi radi odlično. Ono što je tebe navelo da napišeš ovu dezinformaciju je verovatno to što:
-kada je u telefonu izabran internet profil "Mts 3G" onda je moguć samo pristup Mondo wap portalu i B92 wap portalu, ali je surfovanje BESPLATNO
-a kada je u telefonu izabran internet profil "Mts wap" onda je moguć pristup svim sajtovima 3G brzinom naravno.
[ AnaIvanovicFan @ 05.04.2009. 20:28 ] @
Ne pada mi na pamet da se prepucavam sa pojedincima!
Dobro znam ko je prvi uveo tarife 60,150,325&co...
A evo i dokaza: http://www.telenor.rs/?section=about&page=3895

MaxM, o kakvih 15 dinara u prepaidu ti pricas? Pa i mt:s i Telenor su i u to vreme (leto 2007.) imali prepaid tarife - Poruke, Prica, Posle 4, Jedna cena, Moje vreme, Vise price, Tipi, Toki, Laki... Ti sve pricas o nekom "dranju", a kao kod Vipa cveta cvece i uspostava 4,6 je "najbolja ponuda i tarifa na trzistu" (citiram tvoje reci)...Nemam licno nista protiv Vipa, cak sam i ocekivao nesto inovativnije od njih, a mogu slobodno reci da su me lepo RAZOCARALI...
Neka, ti salji SMS za 3 din. i pricaj za 11 i kusur dinara po minutu, a ja cu da saljem poruke za 1 dinar ka SVIM mrezama i pricacu za 10 para po minutu mrezi ;)
[ zzviktor @ 05.04.2009. 20:35 ] @
Dragi maxm, molim te reci mi
> od kada to vip ima 3g, i jos nesto kada ce taj vip da ima sledece usluge u
> pre paid sistemu?
1 Vise razlicitih tarifa za razlicite korisnike
2. Tarifne dodatke kao sto su omiljeni broj
3 cene koje su prilagodjene standardu gradjana?
4. Jasnu i ne petosmislenu ponudu ispod koje se krije jedno veliko ALI?

Nije problem infra struktura, vec poslovna politika, sta sprecava studente
da koriste vip? Sta sprecava ljude pliceg dzepa da koriste vip? Skupe cene,
da se razumemo tzv obicni gradjani su bili i prvi klijenti koji su izgradili
mt:s, a danas je mt:s naj jaci operater.

1000000korisnika, je bio uslov za pocetak prekida nacionalnog roaminga!!!
[ zzviktor @ 05.04.2009. 20:38 ] @
Vip ima jeftiniji roaming, i to samo za sms, dolazni saobracaj!!!
[ Slobodan Milivojevic @ 05.04.2009. 20:49 ] @
@ MaxM, moram da te uputim u neke stvari, obzirom da desavanja na trzistu mobilne telefonije u Srbiji pratim prilicno pomno vec par godina (mozda ima i 5).

Prvo, vreme pre dolaska Vip-a na nase trziste, pre prodaje Mobtela, situacija sledeca. Na trzistu dva operatera, nema nesto mnogo promena i dinamicnosti, koristio sam prvo mts prepaid (od 2000-te godine), postoji "seseljev" porez na mobilni, vrlo malo ljudi na postpaidu, Bel i Pro paketi za postpaid sa uracunatim saobracajem. I na prepaidu i na postpaidu obracun po sekundi, uspostava veze 1.35 - 1.5 din + porez, minut reda velicine 10 dinara, SMS 2.5 do 3 dinara sa porezom.

Ja licno 2004. nakon ukidanja poreza na luksuz i nakon sto sam napunio 18 godina prelazim na Mobtel postpaid, tada paket junior. Ovaj paket sam koristio sve do avgusta 2007, no o tome malo kasnije.

2006. godina, prodaja Mobi 63 Telenoru:
- Nove tarife, jedna cena, moje vreme, vise price (i prepaid i postpaid)
- Tarifni dodaci (i za prepaid i za postpaid) - prvi put cena SMS-a ispod 1 dinara (uz dodatak i ukoliko ne gledate paket junior)
- Omiljeni broj u ponudi Telenora - kasnije kopira mt:s (Telenor ukida uslugu, kod mt:s-a i dan danas aktuelna).

Maj 2007. Telenor uvodi prepaid pakete:
- Prica (povoljan razgovor u mrezi, pristupacan van mreze, skuplji SMS)
- Poruke (nepovoljan za razgovor, ali je cena SMS-a 1.18din sa porezom, razgovori zaokruzeni na minut)
- Posle 4 (povoljniji razgovori popodne i vikendom)

- mt:s menja pakete da bi relativno iskopirao ponudu Telenora

Jun 2007. dolazak Vipa na trziste Srbije, uz probleme u pocetku, najbolji poklon korisnicima, 1000 dinara kredita, jedna tarifa (za pocetak delovalo ok, i cene su bile prihvatljive, ali je zaokruzen prvi minut).

Avgust 2007. Telenor nudi "revolucionarni" paket Prenesi, uracunat saobracaj ka svim mrezama, obracun poziva po sekundi, nema naplate uspostave veze u kvoti, sve sto ne potrosite, trosite naredna 3 meseca. Jedina stvar koja fali, provera stanja!

Septembar 2007. mt:s uvodi Hello, Fresh i Mix pakete, kopije Telenorovih paketa.

Oktobar 2007. Vip pocinje da nudi postpaid, takodje vaze ka svim mrezama minuti i poruke, prividno veca kolicina saobracaja (ali zaokruzavanje prvog minuta! - po prvi put na postpaidu).

Januar 2008. mt:s ukida prenosenje minuta i poruka u mix paketima.

Mart 2008. Telenor uvodi zaokruzavanje prvog minuta na postpaidu, uz izjednacavanje broja minuta u paketima sa Vip-om.

... ...

Uz svaku promociju u zadnjih godinu ipo dana Vip povecava cene u svom prepaidu, sa 60+1 prelazi na 60+30 i sada na 60+60 obracun!

Ovo mt:s prati "u stopu", a Telenor samo menja tarifiranje na 60+30.

Dolazimo do toga da trenutno naj skuplju uslugu na prepaidu ima Vip!!! Da li je to logicno?

mt:s ima kao adut "najdrazi broj", Telenor trenutno promociju 10 para u mrezi minut, kao i odlicne prepaid dodatke za internet. Telenor takodje ima i prepaid internet za korisnike koji imaju Cable/Wireless/ADSL kod kuce, ali im je potreban i internet u pokretu. I Telenor i mt:s imaju prepaid tarife orjentisane na populaciju koja kuca poruke, Vip to nema. Vip ima jednu jedinu, u svakom pogledu naj skuplju tarifu, uz promociju za razgovore u mrezi.

Nadam se da sam objektivno izneo stanje, i da se vidi ko kakvu ponudu ima trenutno. Vip se ne uklapa ni u jednu od ciljnih grupa, ja njih ne razumem.

Da se razumemo, korisnik sam Telenor postpaida, Telenor prepaida (kad imaju atraktivne promocije), mt:s biz:net paketa, kao i Telenor prepaid interneta. Vip trenutno nemam nikakvu potrebu da koristim jer im je ponuda krajnje ne zanimljiva. Za troskove telefoniranja i mobilnog interneta izdvajam oko 1000 dinara ukupno, i prilicno sam zadovoljan sta dobijam za taj novac. Kod Vipa je filozofija za prepaid "daj bar 400 dinara mesecno", za taj novac se dobija pristojna kolicina saobracaja u okviru mreze, ali zanemarljiva kolicina saobracaja izvan Vip mreze. Vip mora da shvati da bar pola od tih njihovih "milion" korisnika svoje kartice drzi u fiokama. Mene konkretno racunaju kao 3 korisnika, toliko aktivnih Vip prepaid kartica imam, ali ih apsolutno ne koristim.

Izvinite na malo duzem postu. :)
[ zzviktor @ 05.04.2009. 20:59 ] @
Samo jedna dopuna na slobodana
mts prve tarife
crvena
9.00
uspostava
1.5
telenor
11.34
uspostava
1.35
tarifiranje na sekundu
[ agasoft @ 05.04.2009. 23:08 ] @
Max, ne odgovori ti meni na pitanje, šta je Telenor iskopirao od Vipa?
Telenor je prvi, prvi, ali prvi ponudio prenesi pakete, od 50, 125 i 250
minuta, i Telenor je jedini, jedini, i opet jedini koji je za razliku od
MTS-a zadržao to prenošenje, koje kod čudesnog Vipa nema.
[ enthusy @ 06.04.2009. 10:02 ] @
Dobro je, nemojte se više obraćati MaxM-u, neće čovek više da piše ovde kad ste ga skroz razoružali Iz ovoga se može zaključiti da su ljubitelji Vipa zapravo ljudi koji su skroz neobavešteni Nisam ja nikakav Vip hejter, ali ne mogu da verujem da pored toga što imaju najlošiji kvalitet, nepotpunu infrastrukturu, nikakav spektar usluga... dovoljno su bezobrazni da budu najskuplji operater..
[ MaxM @ 06.04.2009. 11:06 ] @
@Za zzviktora

O da, Vip ima 3G u Beogradu, koristio za gledanje YouTube na mom HTC-u , surf i ostalih net usluga i to gde god da sam bio.

@agasoft

Licno sam tebi odgovorio u postu pre ovog

Zaslepljeni ste marketinskim trikovima. Vip bar otvoreno naglasi cene svojih razgovora. ''Prenesi'' Budalastina najveca na svetu, na koju ste se primili iz tog razloga , jer stvarno mislita da ce te preneti minute, a ako se to kojim cudom desi, ostace ne iskorisceni. Al nema veze

@Slobodane

Pises kako je mt:s iskopirao telenor, a telenor se izjednacio sa sa vipom po broju minuta, zar to nije kopiranje? :D


Kako god ljudi, uzaludno je trositi reci ovde, kao sto neko napisa, ''nisam vip hejter'' i te kako jeste, al sta da se radi. Takav smo mi narod. I kamen u dzepu da nosite duze vreme i da vas zulja, ne bi ste ga bacili.

Toliko od mene

Pozdrav
[ Slobodan Milivojevic @ 06.04.2009. 13:10 ] @
Citat:
MaxM: @Za zzviktora
O da, Vip ima 3G u Beogradu, koristio za gledanje YouTube na mom HTC-u , surf i ostalih net usluga i to gde god da sam bio.


Odlicno je sto Vip ima 3G u Beogradu, ima i u Nisu, i u Novom Sadu, to je ono sto ja znam, treba im dati vremena da izgrade svoju mrezu, ali u ovom trenutku ne znam kako ti se isplati da gledas youtube preko Vip-a sa ovim cenama... No to je tvoja stvar :) Druga dva operatera vec imaju razvijenu 3G mrezu, svakim danom sve vecu pokrivenost, i obzirom da ja zivim tu gde zivim, ja koristim ono sto je meni dostupno i pristupacno. A to su za sad Telenor i mt:s sto se interneta tice. A Telenor jedini ima prepaid varijantu koja me ni na koji nacin ne obavezuje, a upravo sluzi meni kao internet u pokretu. Kod kuce sam "on land line".

Citat:
''Prenesi'' Budalastina najveca na svetu, na koju ste se primili iz tog razloga , jer stvarno mislita da ce te preneti minute, a ako se to kojim cudom desi, ostace ne iskorisceni. Al nema veze


A sta je lose u konceptu Prenesi paketa? Kod drugih operatera ako ne potrosis tog meseca propada placeni saobracaj, a kod Prenesi ne znaci da ce odmah da propadne, vec tek ako se ne potrosi jos neko vreme, tek tad propada. I, da prvo se trosi "naj stariji" saobracaj, sto je vrlo bitno. Meni to savrseno odgovara jer mesecno nekad potrosim 100 minuta nekad 200 a uvek isto placam (590din), dok bi kod Vipa jedan mesec platio 590din, ali zato sledeci mozda cak i 1000din.

Citat:
@Slobodane
Pises kako je mt:s iskopirao telenor, a telenor se izjednacio sa sa vipom po broju minuta, zar to nije kopiranje? :D


A koja je tacno razlika izmedju "kopiranja", "izjednacavanja" i "pracenja u stopu"?

Citat:
Kako god ljudi, uzaludno je trositi reci ovde, kao sto neko napisa, ''nisam vip hejter'' i te kako jeste, al sta da se radi. Takav smo mi narod. I kamen u dzepu da nosite duze vreme i da vas zulja, ne bi ste ga bacili.


Ja nemam nista protiv bilo kog operatera, samo gledam realno stanje, i kako sa ova dva telefona koja "vucem" non stop samnom da za svoj novac dobijem najvise i sto se kvaliteta i sto se kvantiteta tice, a tu se Vip nikako ne uklapa u ovom trenutku.

Vise nemam nameru da objasnjavam... Ko je shvatio shvatice, ko nije... sta da se radi, ali Vip ima samo jednu jedinu prednost, a to su nesto nize cene nakon prekoracenja paketa na postpaidu, pa ako svaki mesec prekoracujete paket, onda vam se isplati.
[ enthusy @ 06.04.2009. 13:24 ] @
offtopic

Izvinjavam se, ali moram za MaxM:
"Oni koji nikada ne mijenjaju mišljenje, vole sebe više nego istinu."
Joseph Joubert
[ bug killer @ 06.04.2009. 14:09 ] @
Zaboravili ste da kazete, da sve do dolaska telenora, mobtel i mts nisu imali razvijenu mrezu poslovnica. Tj bilo ih je po 5 van BG i jedno 10 u BG (i tu se uocava centralizacija, i zatupljivanje ostatka Srbije).
Dolaskom telenora, pocinje da se vodi racuna o svim korisnicima sirom zemlje, razvoj poslovnica, marketinga, isto tako telenor je doneo i ponude sa telefonima, dok su se pre mts i mobtel igrali sa po nekim simensom u ponudi.
Vip je doneo na trziste crno bele reklame :)

mts je npr prvi uveo biranje brojeva i to nije nista naplacivao (ja sam medju takvima:), to je posle iskopirao vip :) , dok kod telenora su neki br mnogo skupi (zlatni, srebrni...)

tako da po meni, a inace sam na mts post, ako je neko doprineo razvoju trzista mobilnih komunikacija u Srbiji to je svakako ucinio Telenor.
poz
[ m257 @ 06.04.2009. 17:40 ] @
U celoj ovoj priči ne treba zaboraviti jednu stvar, a to je da mnoge ljude jednostavno ne vodi matematika prilikom odlučivanja za neki proizvod/uslugu. Masa ljudi jednostavno bude upecana na fancy izgled kutije, šarenu reklamu, zgodnu prodavačicu, staru naviku, neobaveštenost itd. :) Dakle, neke firme ne privlače korisnike toliko svojom cenom i kvalitetom koliko nekim opštim imidžom. Po meni je Vip klasičan primer takve firme. Otuda i brdo korisnika koji i pored toga što im objektivno neka usluga ne odgovara nastavljaju da koriste istu - i zadovoljni su!

Apsolutno se slažem sa objektivnom (čitaj: matematičkom) ocenom da je Vipova prepaid ponuda ubedljivo najnepovoljnija po većini kriterijuma, kao i da je njegova postpaid ponuda uglavnom nepovoljna u odnosu na ostale. Ali jednostavno ne treba suditi o ukusima. Napadoste čoveka, a on je zadovoljan i srećan uslugom koju koristi. Ako je njemu OK, ako je našao tu neku svoju računicu (bez obzira koju formulu da je koristio) i ako on vidi nešto drugo što mi svi koji mislimo da je Vip u ovom trenutku nepovoljan ne vidimo, što bi bilo kome to smetalo? :)

Uostalom, poenta foruma nije da nekog na silu ubedimo u nešto. :) Iznose se proste činjenice pa svako neka sam sudi i bira šta mu najviše odgovara, bitno je da svi na kraju budu srećni i zadovoljni, bez obzira na izvor zadovoljstva. :)
[ JovanKKP @ 06.04.2009. 17:56 ] @
Svi vi koji ste kod lopovskog Telenora uzeli uslugu "10 para po minuti", obratite paznju sta vam se desava posle potrosnje tog kredita za koji je uplacena ta promocija ( postoji verzija od 100,200,300 dinara pa samim tim i 1000,2000,3000 minuta u mrezi koji se BRISU kad potrosite tih 100,200 ili 300 dinara). Ovo govorim iz licnog iskustva.
PU! Telenor :(
[ calexx @ 06.04.2009. 18:13 ] @
Citat:
m257: Ali jednostavno ne treba suditi o ukusima. Napadoste čoveka, a on je zadovoljan i srećan uslugom koju koristi. Ako je njemu OK, ako je našao tu neku svoju računicu (bez obzira koju formulu da je koristio) i ako on vidi nešto drugo što mi svi koji mislimo da je Vip u ovom trenutku nepovoljan ne vidimo, što bi bilo kome to smetalo? :)
Sve je to u redu ali njegove prve rečenice po ovom pitanju su bile
Citat:
MaxM: Koje gluposti vi samo pisete, pa to je strasno. koliko ste samo opsednuti drugim operaterima.
pa je dobio odgovore koje je dobio. Da je napisao da je zadovoljan uslugom, možda ne bi ni bilo komentara.
[ calexx @ 06.04.2009. 18:15 ] @
Citat:
JovanKKP: Svi vi koji ste kod lopovskog Telenora uzeli uslugu "10 para po minuti", obratite paznju sta vam se desava posle potrosnje tog kredita za koji je uplacena ta promocija ( postoji verzija od 100,200,300 dinara pa samim tim i 1000,2000,3000 minuta u mrezi koji se BRISU kad potrosite tih 100,200 ili 300 dinara).
Šta se dešava? Ja onako laički pretpostavljam da ću da ostanem sa 100 dinara manje na računu mada mislim da je to odmah i bilo odbijeno ali ako imaš koju informaciju više, daj da saznamo dok je vreme.
[ JovanKKP @ 06.04.2009. 18:40 ] @
Nestace ti tih 100 dinara sa kojim si aktivirao uslugu, sto je i normalno. Ali ce ti nakon trosenja odredjenog broja minuta sa tog racuna koji dobijes (1000,2000 ili 3000 besplatnih minuta), odjednom i on sam nestati, tj pisace ti da imas 0 besplatnih minuta, a po mojoj slobodnoj proceni , to mi se desilo bas nakon sto sam otprilike potrosio tih 100 dinara (koliko je iznosila aktivacija usluge).
Znaci, dao si im 100 dinara za aktivaciju, oni ti dali 1000 minuta, i nakon 2,3 dana NEintenzivnog razgovora (nema teorije da sam potrosio 1000minuta) ti tu promociju samo tako ukinu.
A da ih zivkam i da se njakam , necu. Ovo je kap koja je prelila casu, stavljam staru mt:s karticu....i vozi Misko ;)
[ maxxxic @ 06.04.2009. 19:02 ] @
meni je VIP mutan koliko i MT:S , ma i više , samo je bolje "upakovan" !!!
stvarno sumljam da VIP ima 1.000.000 korisnika , mislim da nema čak toliko ni pasivnih a sigurno nema 1.000.000 aktivnih korisnika , ja poznajem možda 10 - 20 osoba koje koriste VIP od toga 5-6 njih radi za VIP !!!

i mišljenja sam da je od dolaska VIP-a ( čitaj : njhove "poslovne" politike ) na naše tržište , apsolutno gore po sve korisnike mobilne telefonije u Srbiji .

inače ja koristim 1 Telenor postpaid i 1 MT:S pripaid broj , zadnjih 7 - 8 godina

bravo za Slobu :-)

pozz
[ calexx @ 06.04.2009. 19:09 ] @
Ja slabo trošim, tj imam na postpejd brojevima bar 4 sata mesečno. Od ovih 1000 sam potrošio jedva 90 minuta a ostalo mi je još 6 dana. Sestrić je to uzeo nekoliko dana ranije ali on troši, sad sam proverio, potrošio je oko 850 minuta i večeras mu ističe rok da sve potroši.
[ MaxM @ 06.04.2009. 22:43 ] @
Citat:
Svi vi koji ste kod lopovskog Telenora uzeli uslugu "10 para po minuti", obratite paznju sta vam se desava posle potrosnje tog kredita za koji je uplacena ta promocija ( postoji verzija od 100,200,300 dinara pa samim tim i 1000,2000,3000 minuta u mrezi koji se BRISU kad potrosite tih 100,200 ili 300 dinara). Ovo govorim iz licnog iskustva.
PU! Telenor :(


A onda je mrmut zavio cokoladicu u folijicu :D

Vip ne moze nikako biti najnepovoljniji kod postpaida, jer su tarife koje on sada ima, prekopirali drugi operateri. Ponuda i cena telefona je najaktraktivnija na trzistu i jedva cekam oktobar kada mi istekne ugovorna obaveza, da uzmem jos jedan telefon kod njih i da produzim ugovor. Nikada nisam imao problema sa njima, ni sa korisnickim servisom, gde nikada nisam cekao duze od 1 min, do sam na mt:s cekao 24 min (slikao telefonom counter), a da ne govorim o osoblju koje me pogleda na vratima i misli u sebi '' vidi budale''.

Savrseno mi odgovara 325 min, a sto se tice zaokruzivanja min, pa nisu ni ostali operateri toliko ludi da ne uvedu to, a da pre toga nisu na razne nacine uzimali pare od naroda. Ja sam zivi svedok, koji kada sam uzeo vip, tacno 31 uvece ugasio mt:s broj (telefon). Nakon 12 dana kada sam ga ukljucio, imao sam 12 potrosenih minuta i 22 dinara zaduzenja......brate mili.... ne kazem da je to mnogo, ali brate, zrno po zrno........

Hajde da vidim ostale operatere koji ce davati ovakve cene telefona kroz tarife i plus poklanjati prepaid telefon u paketu? Da vidim operatera koji ce davati 1000 din 1000 sms 1000 mms pri dopuni od 100 din DO KRAJA GODINE (sto mi vrlo znaci za devojku koja koristi takodje vip), hajde da vidim koji ce operater izbaciti onakvu biznis ponudu, gde im je cena razgovora najjeftinija na trzistu, plus ima i mogucnost odabira bilo kog telefona za 1 din uz najmanju tarifu, npr: Nokia E90 communicator koju je moj drugar uzeo za 1 DIN uz namanji paket.

Kaze Slobodan da najvise dobije za svoj novac. Pa naravno da dobija i to zahvaljujuci vipu, cija je ponuda iskopirana. Samo sto je to drugi operater, realno :) :) :)

Ne zamerite mi, nista licno , ali stvarno mi se ne svidja ovakvo vase razmisljanje. Ali ovo je forum gde se uvazavaju svacija misljenja, sa te strane, postovanje.

Vip mozda nije najbolji, nema ni dve godine kako je ovde, ali pretendira da bude na vrhu, i to velikom brzinom radi. Ne primecujete to, zato sto ste zaslepljeni vasim operaterima, i evo slucaja gde vasi operateri sa toliko usluga koje ste nabrojali i kojeg ne bi promenili, ni da vam uzimaju 50 din po minutu, na fin nacin uzima narodu pare, tj krade :). Vip bar lupi cenu, ali da najbolje za svoje korisnike do kraja godine, a prepaid LELENOR i LELEKOM..... QQQQ. Samo hvala ti Boze sto ih se otarasi.Zar ste stvarno mislili da ce te pricati 10 para po minutu???? :D :D

Pod hitno moram da prestanem da hvalim ovaj vip, neko ce pomislit da radim za njih, pa stoga ovoliki txt, a i sto bi trosio tastaturu, kao da ce mi uplatiti jedno 100 000 din za ovo sto ih hvalim :) :) :) :)

[ pitikovski @ 06.04.2009. 23:16 ] @
Citat:
MaxM:  npr: Nokia E90 communicator koju je moj drugar uzeo za 1 DIN uz namanji paket.

Taj tvoj drugar se malo sprda sa tobom, a ti ispadas smesan sa takvim komentarima

http://www.vipmobile.rs/cm/pri...ostpaid/handsets/Nokia_E90.php
[ agasoft @ 06.04.2009. 23:22 ] @
Gluposti,. ja potrošio hiljadarku minuta i niko mi ništa nije uzeo...
[ calexx @ 06.04.2009. 23:28 ] @
O, pa mene onda zanima kako da i ja dobijem E90 uz najmanji paket. Ma ne mora najmanji paket, pristajem na paket 325 i E90 za 1 dinar. A možda je tvoj prijatelj zapošljen u Vipu?
[ espresso @ 07.04.2009. 07:54 ] @
Citat:
Vip ne moze nikako biti najnepovoljniji kod postpaida, jer su tarife koje on sada ima, prekopirali drugi operateri.

Kakve veze ima kopiranje tarifa sa time ko je povoljniji? Ako neko na tržištu nudi 325 bombona čiji je rok trajanja mesec dana a ja za iste pare ponudim 325 samo što traju tri meseca, ja ne mogu biti povoljniji jer sam ga iskopirao?

[ MaxM @ 07.04.2009. 09:42 ] @
Citat:
pitikovski:Taj tvoj drugar se malo sprda sa tobom, a ti ispadas smesan sa takvim komentarima


Pozovi korisnicki servis i pitaj ih, pa napisi ovde sta su ti rekli, pa mi javi da se bar svi ovde zajedno smejemo. Eto, jos jedan primer, gde se pisu pogresne informacije :D

Drugar poseduje firmu i uzeo je 5 brojeva izmedju kojih je 0 u mrezi i kad je uzeo 6, mogao je da bira bilo koji telefon za 1 dinar uz najmanji paket. 060/1234, proverio i sam da li to moze. Rekli su mi da za tu pretplatu koja se placa mesecno za firme, u koju ulazi 0 izmedju umrezenih brojeva, moze se koristiti prema bilo kome drugom, tj za novac kolika je mesecna pretplata, mogu se zvati bilo koji brojevi van mreze, dok ostali operateri lupaju po usima za istu uslugu. Zato je i uzeo biznis paket u vipu.

@za calexxa: ne, niko od mojih prijatelja, rodjaka, neprijatelja ne radi za vip, samo su ljudi neobavesteni i nisu svesni da ih zapravo njihovi operateri deru (osetio na svojoj kozi), ali broj je broj koji oni nikada ne bi menjali, kao sto sam napisao, pa i da ih deru i za 100 din po minutu. Ovo pljuvanje im dodje kao neka uteha, jer ne zele da se pomire sa cinjenicom marketinskih trikova i nesvesno dranje :D
[ calexx @ 07.04.2009. 10:09 ] @
A ja se taman ponadao, kad ono morao bih da imam firmu pa da kupim 5 biznis paketa i onda mogu da uzmem bilo koji telefon za dinar. Trebalo je da odmah napišeš detalje a ne da ovako pomislim da je Vip stvarno bolji od ostalih.
[ MaxM @ 07.04.2009. 10:18 ] @
Ja sam naveo jos jednu uslugu i ponudu koja je opet bolja od ostalih operatera. Za ovo vreme, od kada je vip ovde, i te kako je bolji. Uskoro i najbolji, pa se vidimo tada ovde.
[ zzviktor @ 07.04.2009. 10:29 ] @
Ajde navedimi gde to zvanicno pise da je kod vipa za 295 din dobijena i 0 u
mrezi?+ redovnih 60 min i 60 poruka? Ajde neka vip kaze koja velika
kompanija koristi njih kao sluzbenog providera? Nemojmo da se lazemo ali je
mt:s naj jaci po biznet ponudi.
[ Slobodan Milivojevic @ 07.04.2009. 10:32 ] @
Moram jednu stvar da pitam, kakva je to ponuda Vipa vezana za besplatne razgovore medju zaposlenima? Zasto Vip to ne objavi na njihovom sajtu? Ja tamo vidim samo standardne postpaid pakete.
[ pitikovski @ 07.04.2009. 10:40 ] @
@MaxM
Prvo si ovo napisao:
Citat:
npr: Nokia E90 communicator koju je moj drugar uzeo za 1 DIN uz namanji paket.

Informacija na njihovom sajtu te demantuje i delujes neozbiljno

Pa onda ovo:
Citat:
Drugar poseduje firmu i uzeo je 5 brojeva izmedju kojih je 0 u mrezi i kad je uzeo 6, mogao je da bira bilo koji telefon za 1 dinar uz najmanji paket. 060/1234, proverio i sam da li to moze. Rekli su mi da za tu pretplatu koja se placa mesecno za firme, u koju ulazi 0 izmedju umrezenih brojeva, moze se koristiti prema bilo kome drugom, tj za novac kolika je mesecna pretplata, mogu se zvati bilo koji brojevi van mreze, dok ostali operateri lupaju po usima za istu uslugu. Zato je i uzeo biznis paket u vipu.

Ovo sto si naveo nema na sajtu, to znaci da ja treba da zovem VIP i pitam ih: "Izvinite procitao sam od jednog vaseg fana da dajete E90 za 1 dinar uz najmanji paket, kako da postanem vas fan, pa da i ja dobijem E90 za 1 din. ?"
Ja ne mislim da ti radis za VIP, ali mislim da si onako malo emotivno vezan za VIP.
Tako da te to tvoje pisanije diskredituje ubuduce za bilo kakvu ozbiljnu diskusiju.
[ Zoran Milovanovic @ 07.04.2009. 16:15 ] @
Citat:
pitikovski:Ja ne mislim da ti radis za VIP, ali mislim da si onako malo emotivno vezan za VIP.
Tako da te to tvoje pisanije diskredituje ubuduce za bilo kakvu ozbiljnu diskusiju.


Hvala Bogu da se neko setio da mu kaze :) Ne vredi vam sto ga ubedjujete, neko je napisao na prethodnoj strani da mu takva matematika, ima neku specijalnu formulu i ne moz' ti sad njemu da objasnis.

Ah, ja samo zelim da cestitam vipu na prvih milion korisnika - sarkasticno, da ;)
[ acapn91 @ 08.04.2009. 18:23 ] @
Milion korisnika? lol Mozda imaju milion prodatih kartica, ali korisnika tesko. Ja imam 3 VIP-ove kartice, i koristim ih bas retko kad (neka promocija ili me neko nazove).
[ AnaIvanovicFan @ 08.04.2009. 19:22 ] @
Citat:
Vip mobile je danas objavio da je dostigao broj od milion aktivnih korisnika. Za samo 20 meseci poslovanja, Vipov udeo u tržištu telekomunikacija je premašio 10%.
[ Pici man @ 09.04.2009. 22:49 ] @
Ne mogu da verujem šta pročitah u ovoj temi .... Svi su protiv VIP-a? Kada sam ja još na samom početku nagoveštavao da VIP izvodi nevidjenu manipulaciju na našem tržištu bukvalno vredjajući inteligenciju gradjana svojom reklamnom kampanjom, svi su me od reda vredjali pokušavajući da odbrane VIP i to po srpski, branili tek pridošlog operatera bez svoje mrežne infrastrukture - "na nevidjeno".
Mnogi su u ovoj temi vidim promenili "stranu" kada je sa nevidjeno postalo sve jasno i "vidjeno"?!?

Btw. ovo oko "milion korisnika" se opet može svrstati u nekadašnju temu koju sam pokrenuo pod nazivom "Agresivna reklamna kampanja Vip-a .... ".
Samo malkice treba promućkati sivkaste ćelije ...
Verujem da moja bakica shvata da se reklamnom manipulacijom "100 dinara broj sa 1000 dinara kredita ..:" može doći do cifre i od 3.000.000 korisnika ako se računa broj prodatih kartona sa kontaktnom pločicom zlatne boje na njima ispod koje čuči mikrokontroler, ali koga to treba da ubedi da VIP ima efektivno i 100000 aktivnih korisnika?!?
MTS je na takav način takodje stigao do milionskih cifara prodavajući albume Zdravka Čolića sa istim "kartončićima" i sl. ...

Ja stvarno ne vidim zašto je ovakva vest TOP tema, ... verovatno zbog reklamne manipulacije, ha? Šta je tu čudno, ovakve statističke podatke gledamo svakodnevno na našim nacionalnim televizijama kada se hvale gledanošću ...
Može valjda i VIP da sebi da oduška i prijavi da MILION SRBA AKTIVNO KORISTI NJIHOVU MREŽU.
Može i Perica da prijavi učiteljici da je najzad uradio domaći ...
[ bakara @ 09.04.2009. 22:56 ] @
Citat:
Pici man:
MTS je na takav način takodje stigao do milionskih cifara prodavajući albume Zdravka Čolića sa istim "kartončićima" i sl..

Mislim da se mts i vip ipak u mnogo cemu razlikuju...
[ Pici man @ 09.04.2009. 22:59 ] @
Citat:
bakara: Mislim da se mts i vip ipak u mnogo cemu razlikuju...

Jest, glupo poredjenje ...
[ zzviktor @ 09.04.2009. 23:12 ] @
Da samo sto mts ima kakve takve tarife, a vip nikakve.
[ demi035 @ 11.04.2009. 00:19 ] @
Prosto mi je neverovatno da oni posle skoro 2god od kada su usli na nase trziste imaju samo po jednu prepaid i postpaid tarifu? Strasno! Kakva je to laz da imaju milion korisnika, nije mi jasno da ne postoji neki Zakon po kome je zabranjeno ovako lagati?? Pa nas jadni MTS je pojam profesionalnosti za ove. Moje misljenje je da ovako neozbiljan operater treba da se protera sa ovog foruma.

Jedno pitanje za upucene, VIP kada je dosao, na postpaidu je odmah imao tarifiranje u minutima ili je bilo u sekundama?
[ Slobodan Milivojevic @ 11.04.2009. 00:28 ] @
^ 60+1
[ maxxxic @ 11.04.2009. 07:16 ] @
tj. odma'
Citat:
[ Catch 22 @ 11.04.2009. 07:58 ] @
Citat:
Pici man: ...Kada sam ja još na samom početku nagoveštavao da VIP izvodi nevidjenu manipulaciju na našem tržištu bukvalno vredjajući inteligenciju gradjana svojom reklamnom kampanjom, svi su me od reda vredjali pokušavajući da odbrane VIP i to po srpski, branili tek pridošlog operatera bez svoje mrežne infrastrukture - "na nevidjeno".
Mnogi su u ovoj temi vidim promenili "stranu" kada je sa nevidjeno postalo sve jasno i "vidjeno"?!? ...

Pa kad si ti bio vidovit, a mi očigledno nismo!
[ demi035 @ 11.04.2009. 08:57 ] @
Kako smo mi glup narod, pa zasto su onda bili oni redovi ispred njihovih poslovnica kada je tarifiranje bilo na 60+1? Telenor i MTS su ako se secam dobro davali 125min u sekundama, a ovi 150min - u minutima? Pa zasto su one budala uopste uzimale od ovih postpaid?

Mada sta imam da se cudim, desilo mi se par puta kada sam bio u poslovnicama da dodje neko da uzme telefon i postpaid broj i onda sedne ispred onog radnika i tek tada se prvo upoznaje sa tarifama koje imaju, pa izabere neku... a onda uzme pa gleda koje telefone moze da uzme, pa izabere neki...
[ espresso @ 11.04.2009. 10:30 ] @
Redovi su bili zbog promocije, ne zbog tarifiranja 60+1. A postpejd su uzimali zbog telefona koji nisu mogli da se dobiju za dinar kod druga dva operatera.
Niko tu nije glup, već se koristi ono što tržište trenutno nudi. A da ima tih likova koji uzimaju telefon a ne gledaju pretplatu, ima.
[ MaxM @ 15.04.2009. 18:45 ] @
@demi035

, o kakvoj profesionalnosti ti govoris? mt:s profesionalan sa njihovom s**kom od radnika, koji samo sto te ne p*unu na vratima od radnje kada te vide i ti pricas o profesionalizmu??? Dobro zaboravljas da je isti taj mt:s imao tarifu od 1180 din mesecne pretplate (Bel 200), gde si imao 160 mon u mrezi, a 40 van, pa posle dolazi vip, koji daje 325 min ka svim mrezama za isti novac i naravno dolazi do kopiranja ostalih operatera. Da su bar stavili 330 ili 320, nego tacno 325 min u njihovim tarifama????? I ti pricas o profesionalizmu???? Najbolje poredjenje mogu napraviti za ova tri operatera: Vi u vojsci i posle nekog vremena, dolazi jedan novi vojnik u vase redove. Da li ces ga gledati kao ostale sa kojima si od pocetka, ili kao gustera koji nema pojma nista i nema nikakve kvalitete, ni ti razloga za druzenje sa tobom?? Ko je bio u vojsci, zna o cemu pricam. Eto, takav smo mi narod.


pici man@

ti decko imas problem, sirenje tolike mrznje prema operateru znaci da ili radis za nekog od ostalih dva operatera, ili stvarno nisi informisan??? Bolje proveri info. o ponudi pre nego sto nesto napises ovde.

Nego mt:s postpaid korisnici, da li ste juce i predhodnih dana,mogli proveriti stanje na racunu (14.04.)??????? Eto kakav je vas Profesionalni Operater

[Ovu poruku je menjao Slobodan Milivojevic dana 15.04.2009. u 22:10 GMT+1]
[ AnaIvanovicFan @ 15.04.2009. 19:07 ] @
Priznajem, negodovao sam povodom podizanja cena u Vipu i zato sto nemaju neke posebne usluge, ali ga UPRKOS tome koristim kao primarnu karticu i koristicu ga u buducnosti...odgovara mi savrseno jer imam 55 060/061 kontakata u imeniku i sa njima se dopisujem i razgovaram po ceo dan BESPLATNO. Ne pamtim kada sam poslednji put poslao poruku na mt:s ili Telenor broj. Donekle podrzavam MaxM-a sto se tice mt:s-a...pobogu, cekam 25 minuta na operatera i onda mi se javi neka zenska koja kao da sedi na iglama, a ne na stolici i DRSKO i BEZOBRAZNO mi odgovara na pitanja...mt:s necu koristiti ni u najludjim snovima. Smatram da svako treba da pronadje operatera koji mu odgovara - neko mt:s, neko Telenor, a ja koristim i koristicu Vip prepaid!
[ Pici man @ 17.04.2009. 18:47 ] @
Citat:
MaxM
pici man@

ti decko imas problem, sirenje tolike mrznje prema operateru znaci da ili radis za nekog od ostalih dva operatera

Ja za tebe nisam "dečko" kao prvo ... kao drugo mogu fakultativno predavanje da ti održim na temu "mržnja" i ono što predstavlja sam pojam mržnja u njenom izvornom obliku. Samim tim, bolje argumentovano raspravljaj i ne prozivaj me jer nisi ni blizu intelektualnom nivou na kome možeš ravnopravno raspravljati ne samo samnom već koliko vidim i sa ostalim članovima.
Ako si propustio moje komentare pročitaj ih ponovo i videćeš da ja argumentovano uz date primere iz VIP reklamne propagande iz svog ugla iskazujem vidjenje cele priče. Neko bi to nazvao kriticizam a ne "mržnja", neko bi pak rekao da nisu svi zaslepljeni u srbiji b/w reklamama.;)
Citat:
MaxM:
Bolje proveri info. o ponudi pre nego sto nesto napises ovde.

izvini kolega, o kakvoj to crnoj "ponudi" i informaciji o istoj govoriš?!? Zar ovde nije reč o statističkom podatku da VIP ima milion korisnika? Niko ništa ne nudi koliko vidim već TVRDI?!?
Ja sam u prethodnom topiku koga sam usput i pokrenuo kritikovao reklamno propagandnu mašineriju iz VIP-a, dok sam u ovom jednostavno reagovao na tvrdnje da VIP ima "milion" korisnika opaskom da svaka BUDALA može nasesti na kupovinu SIM kartice za SVEGA 100 dinara sa neverovatnih 1000 dinara kredita pride nikada ne pročitajući gotovo neprimetni tekst na dnu ekrana u toku reklame. Dovoljno je samo 10% srba da nasedne na reklamu i eto povoljne statistike za VIP kojom može da se hvali i u koju naivni mogu da veruju.
I dalje nije jasno?!?
[ zzviktor @ 26.04.2009. 10:10 ] @
VIP jedino ima jeftin roaming...

off topic
[ MaxM @ 26.04.2009. 20:11 ] @
Sada uopste vip nema najbolju Biznis ponudu (Sutra potpisujem ugovor na firmu), uopste ne daje BlackBerry Storm za 1 din i bespaltnim 1 GB internetom svakog meseca, dok traje ugovorna obaveza, uopste ne daje besplatnu BIS uslugu do kraja ugovorne obaveze i na kraju, Vip uopste nije najbolji. :D :D :D
[ zzviktor @ 26.04.2009. 21:49 ] @
Tarifa je ne daj boze a ti si maxm veoma smesan...
[ pitikovski @ 26.04.2009. 22:40 ] @
@MaxM
Citat:
Druga Bozija Zapovest
Ne pravi sebi idola niti kakve slike, nemoj im se klanjati niti im sluziti.

[ _andjela_ @ 27.04.2009. 03:55 ] @
Kad zavrsite sa pljuvanjem, da li je moguce saznati koliko od tih milion su u stvari aktivni korisnici?

Kao sto npr. na ES-u postoji hiljade i hiljade registracija, to ne znaci da ima toliko hiljada unikatnih, aktivnih korisnika.
[ MaxM @ 27.04.2009. 08:17 ] @
@zzviktor ti si smesan, a navika je cudo i ovce su za sisanje

@pitikovski Lepo zboris i slazem se sa tobom

@andjela U saopstenju je stajalo da ima milion aktivnih korisnika.
[ zzviktor @ 27.04.2009. 09:53 ] @
Imam biznet 300 i navikao sam da mi se tarifira po sekundi svaki minut...
Imam i besplatno unutar mreze i navikao sam da nemam ogranicenje u kolicini
besplatnih minuta i poruka, i imam i mogucnost ogranicavanja broja i navikao
sam da svaki moj radnik ima ograniceno sta to moze i u kojoj meri da zove.
Sta to vip nudi da predjem kod njih.
[ enthusy @ 27.04.2009. 12:52 ] @
Citat:
MaxM: ...U saopstenju je stajalo da ima milion aktivnih korisnika.

Aktivnvne kartice nisu isto što i aktivni korisnici. A kad bi bile isto onda bih ja bio 5-6 aktivnih korisnika kada saberem sve kartice naših mobilnih operatera koje mi stoje u fioci, a koje nisu deaktivirane.
Uostalom, ne znam kako tebi više ne dosadi.
A što se tiče toga da Vip ima milion korisnika, e kako ih ima tako će od njih i naplatiti usluge
[ VIDAKOVICV @ 27.04.2009. 15:42 ] @
Aktivni korisnici se smatraju oni koji barem jednom u 3 meseca izvrše dopunu, tako bi barem trebalo. E sad milion kakvih korisnika oni imaju ptice znaju.
[ MaxM @ 27.04.2009. 21:03 ] @
@zzviktor

vec od 2 broja, pa navise 0 din u mrezi i 5.9 din po minutu van nje. Koliko je kod mt:s? Telefone za 1 dinar, kakvi su i koliko kod mt:s? Popusti na cene telefona i pretplata, koliko je kod mt:s?u sredu mi stize BlackBerry Storm za 1 din u postpaid 1500 za bespaltnim 1Gb prenosom podataka mesecno dok traje ugovorna obaveza, besplatnom uslugom push maila, sto mi jako odgovara, takodje besplatno dok traje ugovrna obaveza (inace je 1000 din mesecno, kako su mi rekli).
Drugo, na specifikaciji poziva, za svaki broj, koje cu podeliti mojim radnicima, imacu uvid u to, koliko su potrosili i ja cu ih ograniciti, a vrlo je neprofesionalno ogranicavati telefone u mrezi. Zasto bi neka mobilna kompanija vodila racuna o potrosnji svojih korisnika, ako oni to sami ne znaju?

sve u svemu, od onog sto sam se ja raspitao, vip daleko, ali daleko ima bolju ponudu od ostala dva operatera, zzviktore, poseti najblize vipovo predstavnistvo i rasptaj se, sta oni to imaju u svojoj biznis ponudi. Veruj mi, iznenadices se :)
[ zzviktor @ 27.04.2009. 21:36 ] @
Da maxm upravu si samo vip daje ogranicenje u okviru besplatnih minuta na
1.000 minuta po liniji. Takodje nikada nisam rekao da te MT:S ogranicava,
vec da mozes ti kao biznet menager ograniciti svoju potrosnju kod mt:s po
liniji na odredjen iznos, sto je od ne davno moguce i kod telenora. Cene
zapocetih poziva u vipu su bezobrazno velike, i poziv kod njih kosta od 7,8
din plus pdv pa na vise, sto je skupo. Ja imam vip pre paid od 4.9+1.5+ pdv
sto je sve zajedno 7.55 din. Imam mt:s biz net sa sledecim cenama

predplata
230 din
minut u biznetu
0
minut ka mt:s
3.00
minut ka nacionalnim mrezama 7.00
sms
1.7
Uspostave veze nema kao i zaokruzivanja. Bruka je ovo kako ova hr bagra
truje trziste.

Ps off topic U koliko je vip vlasnik si mobile mreze zasto na mrezi pise si
vodaphone...Da li je vip vip ili je vip prljavi vodaphone ali se samo
predstavlja kao vip da vodaphone nebi prljao svoje slavno ime na malim
trzistima. Zanimljivo da VIP ne posluje na vecem trzistu od 9 miliona
korisnika.
[ MaxM @ 28.04.2009. 07:15 ] @
Kod mene je mesecna pretplata na 3 broja 1000 din plus pdv. Tu tarifu sam uzeo zbog telefona, u kojoj imam 0 u mrezi i 750 din bilo kog drugog da zovem, van umrezenih brojeva, sto kod ostalih operatera nije tako. Ostali su mi po 250 din i opet, nulom u mrezi i cenama koje sam naveo u predhodnom postu. Znaci opet jeftinije od mt:s. Naranvno tu je i tarifa 1500, gde sam uzeo Blackberry i imam 3200 din na raspolaga nju za trosenje, pored 0 u mrezi. A sto se tice vipovog poslovanja, pa oni su valjda clanovi mobilkom austria grupe, kao i vip u hrvatskoj i si mobil u sloveniji, zar ne?

Jos me zanima, koje to telefone nudi mt:s, kroz svoju biznis ponudu i ovako kroz postpaid? Koje su cene istih?

[Ovu poruku je menjao MaxM dana 28.04.2009. u 08:40 GMT+1]
[ zzviktor @ 28.04.2009. 08:14 ] @
Ajde maxm lepo objasni kakvih 1000 din za trosenje kakva je vip ponuda i
sl... Koliko sam ih ja shvatio platim 350 din i posle placam cenu min od 7.8
plus pdv, i o kakvim se besplatnim minutima radi.
[ Slobodan Milivojevic @ 28.04.2009. 10:04 ] @
Mozda Vip i ima odlicnu ponudu za svoje biznis korisnike, ali sto to ne objave na svom sajtu tu ponudu?

Sto se tice prepaida Vip je totalno ne zanimljiv (sem ako nekim cudom ne komunicirate uglavnom u Vip mrezi).

Kod mene je trenutno sledeca situacija:

- koristim sledece: 063 4ab cdb (prenesi 150), 069 4ab cdbb (poruke + 1000 minuta u mrezi + 50MB), i 065 4ab cdbb (biz:net 300)
- racun za prenesi 590din, koristim ga uglavnom za pozive van Telenor mreze, ako mi ostane minuta i poruka, prenece se, pa cu imati za naredne mesece
- prepaid 069 telenor koristim za pozive u telenor mrezi, tu trosim ko lud, za pola meseca skoro 300 minuta
- biz:net trenutno koristim da me na njega zovu ljudi iz grupe, ja retko zovem, jer znam da imam minuta na prenesi paketu, ali eto tu potrosio 40 dinara na pozive u biz:net mrezi, i nekih 7MB interneta (od 10 free). Sa tog broja nikad ne zovem van biz:net grupe. Takodje, tu sam definisan kao f&f nekim ljudima.
- 066 probaj me - 500din platio u januaru, dobio 1000 dinara kredita (dobro dodje za placanje parkinga), svakog meseca do kraja godine (12 meseci dobijam 100MB interneta).


Za sve ovo dajem dakle: 590din (prenesi) + 100din (1000 minuta u Telenor mrezi) + 290/2 = 145din (jednom u 2 meseca uplatim 50MB, dovoljno za internet na mobilnom telefonu (N82)) + da kazemo 100din za racun za biz:net + 500din (066 prepaid kartica tolko placena) / 12 meseci = 42din, to izadje 977 din mesecno za mobilni, a za taj novac dobijam na mesecnom nivou:

- 1000 minuta u Telenor mrezi (telenor prepaid)
- 150 minuta i SMS-a ka svim mrezama (uz mogucnost prenosa) (prenesi 150)
- 135MB mobilnog interneta (25 na Telenor prepaidu, 10 na biz:netu i 100 na 066)
- cenu od 1,17din/min u okviru biz:net grupe - 100din (prosecan racun - 36din (pretplata) = 64 / 1.17 = 57 minuta u biz:net grupi - meni dovoljno.

U celu ovu racunicu mi se nikako ne uklapa Vip, bar ne meni. Ne mislim da me operateri deru, jer gledam da koristim od svih najbolje. A nije mi preteran problem da nosim 3 telefona, jer sa sobom ne nosim plejer za muziku (imam na telefonu), ne nosim digitalni foto aparat (sem kad bas zelim extra kvalitetne slike, a i imam aparat od 600g, pa i nije bas za svaki dan) - N82 pravi neverovatno dobre slike, ne treba mi vise od toga za svaki dan.

Eto neke moje price, sad mi MaxM, a i ostali koji zagovarate pricu o Vip-u kao boljem resenju, recite gde se u ovu moju pricu uklapa Vip? Kako se kod Vip-a ja uklapam u ovu kolicinu saobracaja za ove pare?

[Ovu poruku je menjao Slobodan Milivojevic dana 28.04.2009. u 11:19 GMT+1]
[ MaxM @ 28.04.2009. 16:26 ] @
@zzviktor

7.8 din da, ali samo za prvi minut,posle je 5.9 + pdv. Vip je prvi uveo od dva broja, pa nadalje 0 u mrezi sto se tice posovnih korisnika. Sto se tice besplatnih minuta, to su mi isto ponudili, takodje od dva broja, pa nadalje. Paketi 60.150.325.700.1500. to su sve paketi,koji su iskopirani od strane konkurencije, nemoj da me pitas gluposti. Drugo, vip poklanja uz svaki postpaid ugovor i prepaid telefon sa 1000 din 1000 sms i 100 mms prema vip mrezi i vazi 7 dana od poslednje racunu, ali svaki put kada se uplati 100 din se dobija taj bonus, sto je idealno, jer sam to poklonio devojci i eto meni ustede od 3000 din mesecno na racunima. Realno za 400 din se dobija 4000 din 4000 sms 4000 mms mesecno ka vip mrezi i to ce te priznati jako puno i povoljno.

@Slobodan

Ja sam sve te info dobio direktno kod njih u radnji, pre nego sto sam se odlucio za biznis paket. Takodje sve sto si naveo, sem prenesi, jer mi jel te ne treba ni malo, ja cu da imam u biznis paketu 1500, gde cu dobiti, opet ponavljam BlackBerry Storm za 1 dinar, 1GB prenosa interneta besplatno svakog meseca i takozvanu Bis uslugu ili ti push mail, takodje svakog meseca besplatno. Tako da nema potrebe da nosim senset telefona sa sobom, kada sve to sto ti imas na tri, ja cu da imam na jednom aparatu. Prosto ne mogu da te razumem kako samo mozes da nosis toliko aparata i da se pitas gde se tu vip nalazi. Pa i ja da sam pre vipa nosio tri aparata sa raznim promocijama, verovatno se ne bi odlucio za vip i nosio bih ceger sa sobom za moje uredjaje (salu na stranu ), ali jel te, pridobili su me za sjajnom ponudom i servisima i aparatima. I ne treba da ti bude cudo da komuniciras sa vip mrezom , jer je meni imenik sve veci i veci sa ljudima koji koriste vip, eto jos jedne ustede, ne mora da ih zovem

Moj predlog

posetite neki od vip radnji i raspitajte se o ponudi, kako za firme, tako i za fizicka lica. Ovako mozemo do sutra, jer sam ja vec bio nekoliko puta i odlucio sam se za njih i mogu reci da su daleko daleko ispred ostalih operatera u ponudi. Tako da dok sami ne proverite do detalja, dzaba mi ovde polemisemo i silujemo ovu tastaturu bezveze
[ scylerx @ 29.04.2009. 00:18 ] @
Svaki "ciga" svoga konja "fali". ))))
Imam brdo kartica i svi su operateri loši na neki način i dobri, ali savršenog nema.
[ MaxM @ 29.04.2009. 07:37 ] @
Bas tako scylerx
[ zzviktor @ 29.04.2009. 09:19 ] @
Niko nije savrsen, ali je vip i skup pored toga sto nemaju svoju infra
strukturu oni su bezobrazno skupi, i to ih cini naj manje savrsenim za
koriscenje.
[ scylerx @ 29.04.2009. 12:02 ] @
Lepo kažem nema savršenih. Koristim mobilen još od 1999 i imam iskustva sa svim operaterima, i sa svima sam imao negativnih iskustava i katkad pozitivnih, zato i nepodležem korporativnom marketingu, makar ne više. Kad se nešto pozitivno pojavi to treba pozitivno pohvaliti a negativno treba još i više naglasit. Krivo mi je što smo "talbanska" nacija nesposobna da osnuje normalno udruženje za zaštitu korisnika, koja bi trebala da usmeri sve ove relevntne komentare na pravu adresu. Setite se priče kad su operateri uveli zaokruživanje prvog minuta (sem vip-a koji je tako i startovao na tržištu), svi su progutali i "žvaku" i kad je mts odjednom shvatio da nije sposoban da "prenosi" minute iz meseca u mesec, i kad su to ozvaničili da je to sve bila tzv "promocija". Meni je fenomenalno što u BiH (nemoj te mi reći da su oni toliko različiti od nas) njihovi operateri su u obavezi da najave promene cena 30 dana unapred, makar je to na site-u BH mobile-a i BH telekom-a, mada sa naleteo da je i mtel isto to radio. Ne treba da se vi kao korisnici svađate već lepo da svoje primedbe uputite nekoj nevladinoj organizaciji makar njih ima kao "pleve". )))
[ demi035 @ 29.04.2009. 16:30 ] @
@scylerx
to sto Vi pricate nije moguce u Srbiji da se uradi. Imamo iskustvo sa pokusajem kradje sms poruka iz januara meseca i tada niko nista nije hteo da uradi osim jednog udruzenja za zastitu potrosaca NOPS, a oni su se aktivirali 2 dana pred kradju, znaci samo jedno udruzenje od ko zna koliko kojih imamo, ni TV, ni novine niko nista nije hteo da uradi, da objavi informaciju, samo su B92 tada pustili direktora MTS-a da objasni narodu kako ta kradja je u nasem interesu Svi zavise od para koje im daju mobilni operateri i niko ne zeli da kaze nista lose u vezi njih, a javno preduzece Telekom po partijskoj i finansijskoj osnovi moze da radi sta god pozeli. U Srbiji oni imaju prava da rade sta god pozele, a korisnici imaju obavezu da to ispunjavaju i ako se neko buni, dobija odgovor pa predji kod drugog operatera ako ti se kod nas ne svidja, a u decembru su istog dana promenili tarifiranje i Telenor i MTS, e ako ovo nije dokaz da postoji kartel onda ne znam sta jos trebaju da urade da bi se oglasila ona jadna komisija za zastitu konkurencije.

Sta to mene briga za biz tarifu kada je ja nemam, ja mogu da koristim kao fizicko lice postpaid i prepaid i to samo lud covek moze da dokaze da je bolje da budem na VIP na postpaidu nego na TElenoru i ja posto imam 0 kontakata sa VIP brojevima, samo lud trebam da budem pa da uzmem njihovu prepaid karticu i da koristim onih 1000din za 100din. A jesam hteo u januaru posto imam identicne brojeve i na mts i telenoru, mislio da uzmem i VIP takav isti broj prepaid, pa neka stoji, ali oni me ucene da moram i telefon da kupim, na sta sam rekao - hvala i dovidjenja.

Sto se tice aktivnih korisnika, ako bas zelite da znate ko kako stoji tu, pogledate PRIHODE koje ostvaruju pojedini operateri i tako utvrdite ko ima vise aktivnih korisnika, odnosno ko je jaci, jer kakva je korist TElekoma od moje babe kojoj uplatim jednom u 6 meseci 50din, a koliko su izgubili sto sam presao na Telenor gde uplacujem po 200-300din mesecno, a verovatno uskoro prelazim i na post paid. TO je taj gubitak TElekoma zbog januarske gluposti, a i svih gluposti koje su radili prosle godine. Nisam ja neki veliki potrosac, obicno sam na onim paketima od 300din ili 600din post paida, kako kada.

Smorio me MAX pa sam malo duze pisao. Nerviraju me ljudi koji zele da me nabede da je bolje da predjem na VIP, pa sta sam ja blesav i mazohista pa ostajem na TElenoru?

[Ovu poruku je menjao espresso dana 01.05.2009. u 16:30 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao espresso dana 01.05.2009. u 16:34 GMT+1]
[ pitikovski @ 29.04.2009. 22:49 ] @
Bas me zanima da li neko ima u svom imeniku vise od 5 VIP korisnika kojima je VIP primarni broj? A da su to korisnici koji su punoletni.
Korisnik sam Mobtel/Telenor-a od 1998, a MTS-a od 2003, gledam svoj imenik i imam oko 300 imena.
Redovno (tj. svakodnevno) komuniciram sa njih 30-tak i niko nema broj koji pocinje sa 061 ili 060.
Meni nije logicno da VIP ima milion aktivnih korisnika, ili ja to zivim u nekom svom 063/064 virtuelnom svetu.
[ AnaIvanovicFan @ 30.04.2009. 20:51 ] @
Evo, reci cu vam kakvo je stanje kod mene. Presao sam sa Telenora 069 Prepaid na Vip prepaid u decembru, jer mi je promocija Dopuni praznike savrseno odgovarala, a i svi moji prijatelji su koristili Vip karticu, pa smo bukvalno pricali i dopisivali se besplatno. Retko sam slao SMS poruke ka Telenor i mt:s brojevima. I tako Vip zalupi astronomske cene uspostave veze i SMS-a, a mislim da sam na forumu u nekoliko navrata rekao da iskljucivo saljem SMS poruke. Moji prijatelji su polako, ali sigurno prelazili na mt:s i Telenor, a ja sam se nasao u "medjuprostoru", ali sam ipak vratio svoju 069 prepaid karticu. Drugarica me je stalno iscimavala da ubacim Vip karticu i uplatim 100 dinara pa da pricamo do besvesti i tako sam povremeno ubacivao Vip karticu. Sve je to islo ok, sve dok mi mobilni nije poceo da crkava. Brat mi je dao Nokiu 2630 kupljenu u Vipu i kodiranu na Vip mrezu, tako da sad nemam drugog izbora osim Vipa. Trenutno ne bih da bacim 750 din. na dekodiranje, pa ne znam vise sta da radim jer na svakih 5 min. moram da doplacujem kredit jer imam samo dve-tri osobe koje su aktivne na Vip mrezi. Postpaid NE DOLAZI U OBZIR, znam da je prepaid znatno skuplji, ali trenutno nemam nameru da razmisljam o postpaidu. Sta mi predlazete? Da se i dalje "patim" na Vip prepaidu, ili...?
[ MaxM @ 01.05.2009. 08:32 ] @
@ demi035

Ti si klasican primer nekog koga navika pojede, i sebe i novac. Lepo sam napisao da mi vip ustedjujeod 2000 do 3000 din mesecno na racune.

Samo nek te dere tvoj Lelenor.

[Ovu poruku je menjao espresso dana 01.05.2009. u 16:31 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao espresso dana 01.05.2009. u 16:36 GMT+1]
[ zzviktor @ 01.05.2009. 09:47 ] @

To sto je vip politika takva kakva jeste je samo problem vipa i ne
zasluzuje da se iko vredja.
U koliko ti vip odgovara koristiga u koliko ne koristi drugog, ja i svi mi
ovde navodimo podatke sa zvanicne web prezentacije vip mobile u srbiji na
kojoj su cene usluga takve kakve jesu.

Cene za velike korporativne korisnike nisu navedene, sto je protiv
zakonito.

[Ovu poruku je menjao espresso dana 01.05.2009. u 16:31 GMT+1]
[ MaxM @ 01.05.2009. 14:42 ] @
Evo i jos nesto

Obaveštavamo prepaid korisnike da se od 1. maja 2009. godine primenjuju nove cene i novi obračunski interval u okviru KUL tarifnog profila, uz uvođenje mogućnosti kaskadnog tarifiranja.

Za pozive u mt:s mreži uvodi se kaskadno tarifiranje, tako da će korisnici imati mogućnost posebne povoljnosti da nakon trećeg minuta poziva razgovaraju po ceni od samo 0, 90 dinara po minutu.

Nova cena uspostave veze je 3,90 dinara (predhodna 2,80) , a obračunski interval je 60+60 sekundi (predhodno 60+30).

*Sve navedene cene prikazane su bez PDV-a.


01.05.2009.
Promena cena u odlaznom međunarodnom saobraćaju(POSTPAID)

Obaveštavamo mt:s postpaid korisnike da će se, od 1. maja do 30. juna 2009. godine, primenjivati nove cene i novi obračunski interval za razgovore u odlaznom međunarodnom saobraćaju.

Nova cena minuta razgovora, u zavisnosti od zone, je: 33,00 dinara (Zona I), 37,00 dinara (Zona II), 45,00 dinar (Zona III), 82,00 dinara (Zona IV) i 99,00 dinara (Zona V). Nova cena uspostave veze je 2,90 dinara, dok će se za tarifiranje svih razgovora primenjivati obračunski interval: 60+1s.

Cena poziva ka fiksnoj i mobilnoj mreži Društva za telekomunikacije „MTEL“ d.o.o. Podgorica i fiksnoj i mobilnoj mreži „Telekomunikacija Republike Srpske“ se ne menja, ostaje cena od 12,00 din/min. Za pozive ka ovim operatorima primenjivaće se novi obračunski interval 60+1s, kao i nova cena uspostave veze u iznosu od 2,90 din.

*Sve navedene cene prikazane su bez PDV-a.

@AnaIvanovic

Sve je to u redu, ali ja sam presao na postpaid, sada na biznis, jer je daleko isplativije, nego prepaid, uvek je i bilo. Drugo, kazi ti meni da li na tvojoj 069 kartici mozes da saljes 4000 sms za 400 din mesecno (neobavezno uplacivanje)? Naravno da ne mozes. Evo, upravo ono sto sam i ja pricao. To je uradio mt:s, sledi i Telenor koji ce prilagoditi cene razgovora u prepaidu. Sada mozemo da zatvorimo temu

[Ovu poruku je menjao espresso dana 01.05.2009. u 16:31 GMT+1]
[ AnaIvanovicFan @ 01.05.2009. 14:48 ] @
Da znas da se slatko smejem kad citam tvoje komentare (naravno govorim u pozitivnom smislu)...evo obrisao sam poslednji post jer povlacim sve sto sam rekao nakon ovog mt:s-ovog poskupljenja :)
[ MaxM @ 01.05.2009. 15:17 ] @
Mozda gresim, ali verujem da na ovaj nacin zele da pridobiju sto vise postpaid korisnika, tako sto ce da deru kroz prepaid. Negde je na nekoj statistici u svetu objavljeno, da ce se prepaid totalno ukinuti.
[ espresso @ 01.05.2009. 15:33 ] @
Poruke koje su vodile ka konfliktu su izmenjene. Predlažem da se pravimo da niko ništa nije rekao i da nastavimo diskusiju bez nazivanja raznim imenima.
[ zzviktor @ 01.05.2009. 15:37 ] @
Ma ne hoce samo da naprave tzv kontrolu troskova, tako sto ce te naterati da
investiras u svoju karticu, za to koriste razne nacine. U banana drzavama
kao sto je nazalost ova nasa pre paid se vise isplati nego post paid i
operater samo nalazi nacin da te natera da investiras u svoju karticu. Naj
laksi nacin je gle cuda da ti da free calls in network, jer ga to i onako
nista ne kosta,tako da ako hoces da da ustedis mozes da izaberes nacin
nosenja nekoliko aparata ili da imas jedan broj a da placas astronomski
kredit. To ti je neki vid prodaje pakeckih jeftinih usluga, gde za odredjeni
novac dobijas odredjenu kolicinu odredjenje usluge. Van paketa su ove usluge
cesto jako jako skupe. Kod nas je pre paid samo probni balon jer ima mnogo
korisnika pa se ocekuje i gleda kako ce da se odreaguje na novu promociju, i
da li ce ona u dogledno vreme postati usluga.

Ovo je sve blaga priprema za mnp mobile number portability kada ce se
pristupiti realizaciji prodaje pakeckih usluga i u pre i u post paid
varijantama...

Odgovorno tvrdim da je pre paid za operatera u Srbiji bolji nego post paid.
[ Slobodan Milivojevic @ 01.05.2009. 17:18 ] @
Mene Vip nervira zato sto u poslednje vreme oni uvek izmisle neko novo povecanje cena (uspostava veze od 4.6 dinara?!!!) cija je to ideja bila? Vip-ova naravno!

Cekajte sta je tacno uspostava veze pri tarifiranju na minut? Ne razumem?

Ranije je bila neka "minimalna" cena koju ce operater da naplati za poziv, a sad sta je? Povecanje cene prvog minuta? Pa bravo Vip! Odlicne ideje za uzimanje para imate!

I sad kad su drugi operateri "u krizi s parama" mislim prvenstveno na Telekom i njihov kredit kod City banke, oni vide, gle Vip ima te cene, pa ih ljudi koriste, daj mi malo da deremo nase, trebaju nam $$$.

A mt:s je svoju ponudu sveo na dve tarife (TOKI ne racunam, jer je skup ko djavo), a to su TIPI (poruke) i KUL (razgovori), mada sto je povoljniji za razgovore KUL to je cudo...

Ne znam gde ide ova nasa prica sa operaterima mobilne telefonije, ali stoji da Vip uvek prvi (u zadnje vreme) nesto "smisli" kako bi drao korisnike, a onda mt:s odma njihovim stopama. Telenor je nekako "po strani", ne kopira (u slovce) ponudu, smisljaju nesto, imaju cak 4 paketa koja su prilicno razlicita medjusobno... Ipak kod njih postoji neki izbor.

Ne svidja mi se Vip i njegovi "eksperimenti" uopste, jer posle nadrljaju i drugi korisnici.
[ MaxM @ 01.05.2009. 17:59 ] @
@zzviktor

Potpuno si u pravu i slazem se sa tim, da je operaterima glavna zarada na prepaidu. Dosta ljudi u ovoj nasoj lepoj, se plase nekakve obaveze mesecno, s toga se odlucuju na prepaid, tipa ono '' koliko para, toliko muzike''. Kod postpaida, za isti novac koji potrosis prepaid, pricas dosta vise, plus imas i free SMS, dok kod prepaida se zna kako to ide. Ide sa racuna, sem ako ne postoji neka promocija. I eto para za operatera. Muka mi je stvarno vise da pisem ko je jeftiniji, ko je skuplji, nigde ne vodi, jer kad se sve okrene, obrne, sve dodje na isto, samo sto nekom ovaj, nekom onaj operater odgovarara.

@Slobodan

E tu se bas ne bih slozio sa tobom, nije sve krenulo od vipa. Naime mt:s bi to uradio pre ili kasnije. Nema tu kopiranja, bar za menjanje cena tarifa. Tvrdim da se kod nas sve zna u napred, kako ce ko odreagovati. Sto se tice Telenora, oni su se najgore pokazali od svih. Prvo dosli su na izvolte na trziste, sa vec postavljenom infrastrukturom i samo su mogli da je modernizuju (EDGE,3G), eventualno da postave jos koju baznu stanicu. Mesto gde ja zivim je i danas malo losije pokriveno, tj isto je kao i 2001 godine, kada su postavili poslednju baznu stanicu. Kada su vec mogli da dodju na izvolte, mogli su bar da ponude najjeftiniju cenu razgovora, ili najjeftinije telefone u ponudi. Sta je za takvog operatera kao sto je Telenor, da pukne 50 000 000 miliona evra na neke dobre telefone, koje ce dati u nekim nizim tarifama za 1 dinar. Npr kod vipa je Nokia 2630 za 1 dinar u 150 tarifi. Kod Telenora je taj isti u 325 tarifi za 1 dinar i jos mnogi drugi koji su skuplji. Tu je Telenor debelo zakazao i sve do im bude takva politika, nece da im izadje na dobro, pa i kod tarifa. Kada padne prodaja, onda ce spas nalaziti u poskupljenju cena razgovora, sto se i ocekuje odmah nakon poskupljenja ostala dva operatera. Ponavljam, bezveze im je politika za nekog ko je dosao na izvolte ovde.

Da ne ispadne da opet branim vip, samo navodim cinjenice. Vip je dosao na nase trziste i poceo sa nulom, Da li mislite da ce i pored toga davati najjeftinije cene razgovora pored operatera koj imaju vec kompletno postavljenu infrastrukturu? Naravno da ne. Tvrdim da je vip u debelom minusu sa parama, ali opet daje to sto daje, jedinstvenu tarifu u postpaidu, koju su iskopirali ostali operateri. Najjeftinije telefone kroz tarife i prvi je uveo na trzistu razgovor ka svim mrezama, tako da ima neceg dobrog sto je vip doneo ovde.
[ zzviktor @ 01.05.2009. 18:35 ] @
A zasto nasi lepi operateri ne ponude lepo tarifne dodatke koji bi bili
stalni i nebi zavisili od lepog vremena, duvanja vetrova ili tadasnjeg
raspolozenja direktora za upravljanje korisnicima.
[ Slobodan Milivojevic @ 01.05.2009. 18:58 ] @
Uh, ne znam ni sam koga ubedjujem i zasto, ali samo jos jednom cu reci:

Vip nije prvi uveo tarife sa minutima i porukama ka svim mrezama. To je ucinio Telenor sa svojim Prenesi paketima, koji su i dan danas tvrdim nesto najbolje na trzistu. Ovog meseca mogu da posaljem ni manje ni vise nego 600 SMS poruka i da ne platim ni jednu nesto posebno.

Iz neke price sa odredjenim ljudima iz Telenora znam da ce oni biti uvek konkurentni na trzistu, i da im je cilj da svojim korisnicima pruze kvalitetne usluge, sto se moramo sloziti da i cine.

Koncept prepaid interneta koji su oni prvi (i za sada jedini) pustili na trziste je odlican. Naravno ima ga i u okruzenju, nije originalan, ali je ipak prvi kod nas.

Ja koji koristim ADSL i Wireless net kad sam kuci, imam potrebu za mobilnim internetom kad putujem ili odem kod nekog ko nema net. Tu mi je uvek prepaid telenor internet kao odlicno resenje.

mt:s je sve neozbiljniji, ali sta da se radi, ako oni misle da im se to isplati, ja ne mogu nista.

Vip ima mozda ok postpaid ponudu telefona, ali im paketi po nicemu nisu posebni da bi mi privukli paznju.
[ MP3MP3 @ 01.05.2009. 19:01 ] @
Zato sto promocija zvuci darezljivije i povoljnije.
[ MaxM @ 01.05.2009. 23:16 ] @
Postpuno se slazem sa tobom Slobodane, Telenor za sada daje kvalitetne usluge, kako i interneta, tako i ostalih servisa, stabilni su na trzistu. mt:s , njih i necu da pominjem isto, drzavna jasla, dok je vip kompanija u usponu i mislim da ce za koju godinu sto se tice servisa i usluga biti broj 1, kao sto je to uradio u Hrvatskoj, gde su vec 9 godina. Telenor je ozbiljna kompanija, i nadam se da nece tako lako posustati za novim promocijama, al sto je vise toga izmedju ioperatera, bolje je za nas,
[ MP3MP3 @ 02.05.2009. 09:55 ] @
Samo da se ne zaboravi da je toliko hvaljen telenor uveo pakete
PORUKE, PRICA i POSLE 4 koji su tarifirani sa 60+60, 60+1, 60+60 i to je bilo oko 7.6.2007. i mnooooooooogo puta sam izneo dokaze. U julu je VIP ponudio tarifu sa 60+1 a MTS uveo nove tarife od kojih neke 1+1 a neke 60+1 a NI JEDNA 60+60. Telenor pre dve godine imao 60+60 a MTS nema ni danas to tarifiranje. I ovo nije jedini primer Telenorovog "profesionalizma". Tek se u zadnje vreme moze reci da su se popravili jer su stali sa menjanjem pravila. Ja ne mogu kao vi da imam jednokratno pamcenje u vezi sa telenorom a ostale da pamtim do groba...
[ riskantni @ 02.05.2009. 20:48 ] @
ne znam da li sam dobro procitao, ali kao upoređivanje je navedeno 4000 poruka mesečno za x dinara :)

pa zaista vrlo komparativno 4000/30 = 133.33 poruke dnevno :), rasplakao sam se od smeha

tek će da nas deru, ipak je ekonomska kriza.

najtužniji izgovor za ekonomsku krizu koji sam čuo je kada je drugarici smanjen godišnji odmor sa čitavih 10 dana na ironičnih 7 dana, a ona jedini radnik kod gazde.
[ AnaIvanovicFan @ 02.05.2009. 21:54 ] @
^A tebi je bolje da 4000 SMS poruka ka Vip mrezi platis 11200 dinara?! Oni ti "daju" taj bonus i sta njih briga da li ces ti da potrosis od tih 1000 poruka 2-3 ili sve!? Kome se svidja, neka koristi, a kome ne, neka ne hejtuje bez ikakvog razloga...
[ zzviktor @ 02.05.2009. 22:14 ] @
Ma sve je to lepo, ali sta ako ja nemam nikoga ili imam veoma malo ljudi na
vip mrezi, na sta potrositi onih 400 dinara, i kolika je to usteda ako mi
vip da 4.000 sms ka svojoj maloj mrezi ali ka drugim velikim operaterima mi
naplacuje 2.5 puta skuplju poruku.
400/2.803
143x1.188.38

Razlikaizmedju 400 -168.38#1.62, toliko je vip sms skuplji u odnosu na
telenor poruke....
[ milancle @ 02.05.2009. 22:55 ] @
Evo i ja da iznesem svoja iskustva posto sam iscitao prethodne postove
Koristim Telenor prepaid od 2000. Utisci: dostupan sam na najneverovatnijim mestima sto mi je izuzetno bitno, ako ne i najbitnije kod jednog operatera Sestocifren broj, emotivno vezan... Mane: Cena. Po uvodjenju prenesi paketa za malo nisam presao na postpaid ali tada sam vec imao Mts postpaid.
Od 2007 uzeo i pomenuti Mts, Bel 200 i Nokiju 6288... Utisci- 200 besplatnih minuta i poruka, u tom trenutku za svaku pohvalu, prihvatljiva cena nakon potrosenih 200 min. Plus besplatni dolazni pozivi u Bih i Crnoj gori, a i kroz Hrvatsku autoputem do Gradiske, dalje nisam isao :) naravno kasnije, Prvi 3G koji iskreno i ne koristim puno ali tu je. Mane: vec navedeno, uvid u zaduzenje tek od ~10 u mesecu, cesto pucanje veze, slaba pokrivenost ruralnih podrucja bez obzira na vise od 2000 baznih stanica, korisnicki servis nula, sve u svemu mreza vapi za optimizacijom, a bogami i osoblje, klasicno drzavno preduzece. Takodje, dobio sam i Vip karticu na poklon i to odmah jos na pocetku prilikom one prve akcije. Utisci: obavio 2 poziva i iskoristio 20din kredita i ostalih 980 poklonio ja njima. Nikad je vise nisam stavio u tel nemam pojma ni gde je a i ne interesuje me. Posteno bio je neki lep broj sve jedinice i cetvorke ali nije mi zao.
Takodje, koristim i telenor internet, poklon od firme nemam pojma koji paket mislim da je onaj osnovni ali radi ekstra, u najgorem slucaju EDGE konekcija i to tamo gde mts ni nema signala. Mislite o tome
Uzgred, mozda ja nisam dobro obavesten ali od kada to Vip ima 3G licencu, kad je bio tender i koliko je placena bas bih voleo da znam ako moze neko da napise. Ja nisam nigde video ni jednu njihovu 3g stanicu.
Pozdrav
[ milanpavke @ 02.05.2009. 23:39 ] @
Analiza nije losa; ali bih istakao dve stvari koje smatram pogresnim. Prvo, Telenor nema vecu pokrivenost od Mts-a, vec je obrnuta situacija, mada se Telenor sada dosta priblizio. Drugo, Vip nije toliko bezvredan kao sto ti kazes...

Usput, posto ne znam gde da napisem, zamerka moderatoru Milivojevicu zbog zakljucavanja teme o promociji "10 para", jer su itekako imale da se iznesu kritike na racun Telenora zbog neobavestavanja korisnika na vreme o zavrsetku te promocije.
[ zzviktor @ 03.05.2009. 10:05 ] @
A za sta je to vip povoljan u ovom trenutku?

Koliko se isplati imati vip pre paid?
[ AnaIvanovicFan @ 03.05.2009. 11:53 ] @
Viktore, meni se isplati jer retko kad saljem SMS na Telenor i mt:s brojeve jer 95% mojih prijatelja su na Vip mrezi, tako da bukvalno komuniciramo besplatno.
[ Kiza KG @ 03.05.2009. 18:18 ] @
Pozvao sam +381681234 i dobio Vip centar! Da li to znaci da ce da krenu Vipovi brojevi i sa 068? Cini mi se da je tako bilo i sa Telenorom kad je uveo 069
[ AnaIvanovicFan @ 03.05.2009. 19:27 ] @
^Meni se javi govorni automat koji kaze "Telekom Srbija besplatno obavestenje: izabrali ste nepostojeci broj."
[ bakara @ 03.05.2009. 19:32 ] @
Citat:
AnaIvanovicFan: jer 95% mojih prijatelja su na Vip mrezi, tako da bukvalno komuniciramo besplatno.

Mozda je malo ruzno ali moram da pitam... koliko ti to imas "prijatelja"?
[ AnaIvanovicFan @ 03.05.2009. 19:37 ] @
Da, da, shvatio sam pitanje...posto ima malo ljudi koji koriste Vip, to u prevodu znaci da imam malo prijatelja? Nece biti. Nisam rekao da svi koriste Vip kao primarnu, nego ja uplatim 100 din, dobijem bonus i kazem im da ubace Vip karticu i onda komuniciramo besplatno do mile volje.
[ Slobodan Milivojevic @ 03.05.2009. 19:49 ] @
Pitanje kolko je ljudi spremno da menja kartice svaki cas...
[ agasoft @ 03.05.2009. 20:04 ] @
Ratel im je davno dodelio 068 pozivni broj, ali ako se ne varam, nešto im je
i oduzimao...
[ Kiza KG @ 03.05.2009. 20:25 ] @
Proverio sam i opet dobijam Vip centar, a koliko se secam Ratel im je oduzeo 068.
[ AnaIvanovicFan @ 03.05.2009. 20:30 ] @
Ali cekajte, nije mi jasno kak'e veze ima mt:s sa 060 numeracijom, tj. zasto mi se javlja mt:s govorni automat kad zovem +381681234?
[ Slobodan Milivojevic @ 03.05.2009. 20:41 ] @
Kao i sto je javljao prvih par dana komercijalne upotrebe 069 numeracije kod telenora.

Tih dana dobro se secam, kad sa mt:s broja pozovete 069 broj automat telekoma je javljao da birate nepostojeci broj (samo sa GSM mreze, sa 3G mreze je radilo?!)

+381681234 radi samo sa Vip mreze, sa ostalih mreza ne, cak ne radi ni iz mt:s nacionalnog roaminga sa Vip karticom.
[ VIDAKOVICV @ 03.05.2009. 21:17 ] @
Prvo su dobili 068 pa im je ratel oduzeo i evo sad opet vidim na ratel-ovom sajtu u planu numeracije da je 068 dodeljeno vip-u.
[ enthusy @ 03.05.2009. 21:38 ] @
Citat:
AnaIvanovicFan: Da, da, shvatio sam pitanje...posto ima malo ljudi koji koriste Vip, to u prevodu znaci da imam malo prijatelja? Nece biti. Nisam rekao da svi koriste Vip kao primarnu, nego ja uplatim 100 din, dobijem bonus i kazem im da ubace Vip karticu i onda komuniciramo besplatno do mile volje.

Hteo sam da ti postavim pitanje "Da li ste ti i tvoji prijatelji starosti do 20 godina?", a onda u tvom profilu videh da jesi/jeste. Jer samo do te granice ljudi imaju volje da non stop menjaju brojeve telefona, menjaju kartice u telefonu i slično. Kasnije ti sve to nekako dosadi.
[ BioSQUAD @ 04.05.2009. 01:26 ] @
Vreme je dosao kad svi nose po 2-3 telefona! Pa neko i ne menja kartice. Hvala bogu sad nisu toliko skupo ni kartice ni telefoni.
[ enthusy @ 04.05.2009. 11:09 ] @
Da, sada se lako mogu naći jeftini telefoni koji se mogu priuštiti (pa se na taj način baciti ona ušteda koju pokušavamo da postignemo sa drugim karticama ), ali meni je nošenje više telefona isto što i menjanje kartice (ako su u svim telefonima kartice sa privatnim brojevima).
[ neca @ 11.05.2009. 22:09 ] @
Evo, uzeh VIP postpaid pa da se javim i da iznesem svoje skromno misljenje. :)

Isticao mi je ugovor sa telekomom i posto mi njihova ponuda telefona nije bila interesantna odlucio sam da ne produzim ugovor. Obzirom da mi je racun oko 3000 dinara mesecno, gledao sam da uzmem dobar telefon i da ga sto manje platim. Kod telekoma je ponuda i vise nego bedna, telenor ima extra ponudu telefona, ali mislim da su im cene prejake kad su malo skuplji telefoni u pitanju. VIP je davao Blackberry 9500 storm tako da sam se odlucio za taj telefon i najveci paket.
Dobio sam dosta dobar telefon (za 2 dinara) sa 1500 minuta 1500 poruka i 1gb mesecnog saobracaja (3540 dinara mesecno). Za ovih 20ak dana koriscenja, nisam imao problem da sam nedostupan da mi poruke kasne ili neke slicne probleme na koje su mi ljudi uglavnom skretali paznju da cu mozda imati. Jako mi se svidja to sto uvek mogu da proverim stanje. Malo je bezveze to sto im je zaokruzivanje na minut (iskreno nemam pojma kako rade ostali operateri, ali me nije previse ni doticalo).
Sve u svemu, za mene kao prosecnog korisnika, ovo je OK mreza (bar sto sam zasad mogao da vidim i primetim). Nemaju bezbroj dodatnih usluga koje imaju telenor i telekom, ali ja nisam nista od toga koristio tako da mi je i to nebitno. Funkcionise ono sto mi je najbitnije, poruke pozivi i internet.
pozdrav,
[ djurkash @ 19.05.2009. 00:38 ] @
Hajde i ja da nešto nažvrljam u vezi sa temom. Korisnik sam mts-a od 2002. i trenutno sam na dve kartice mix2000 + mix1000. Od skora smo u firmi uzeli 6 biznet brojeva preko VIP-a, pa evo mojih iskustava:

Razlozi za VIP:

1. Prilično putujemo van zemlje, te na roaming ode baš mnogo para. Mts ne daje nikakvu posebnu ponudu (sem CG i BIH). VIP s druge strane daje takozvani EVROPA 60 paket sa 60 minuta besplatnih dolaznih i odlaznih poziva u zbiru, kada je korisnik u roamingu (u okviru VIP-VODAFONE mreža, kojih ima svuda u okruženju ), za 2000 + PDV. Mora se samo voditi računa da se u roamingu zovu samo VIP-VODAFONE brojevi, što nama u suštini završava posao, jer će se roaming koristiti uglavnom za pozive unutar firme.

2. Preko MTS-a su nam neke kartice u mix a neke u bel tarifama, kažu da ih u biznet ne mogu prebaciti iz tehničkih razloga, pošto nam se broj radnika povećava, biznet tarifa je postala neophodnost, a takođe i kontrola troškova.

Od VIP-a samo uzeli 6 kartica, 5 sa VIP 528 (SAGEM-ovi) aparatima, i jedan BB 8900 sve po dinar (za BB 8900 su 3 mesečne pretplate na BIS od po 1000 + PDV obavezne), za sve kartice je ugovorna obaveza 2 god, osnovna pretplata 250 + PDV).

Sad, ako se radnici budu prudržavali ograničenja da se zovu brojevi unutar grupe, ušteda će biti značajna, ako ne, biće veselo...
[ mikica1982 @ 17.06.2009. 20:18 ] @
korisnik sam Vip mreze od marta meseca,..
uzeli smo preko firme 8 kartica i dobili telefone uz njih,..
racun je uvek tu negde oko 3000 za sve ukupno,. sto nije puno,. s obzirom da smo na mts-u imali i po 2-3000 po jednom telefonu,..
ovog meseca smo se prebacili sa besplatnih minuta na 0 tarifu,... pa cu Vip iskljucivo koristiti u okviru firme,...

mada sam i do sada bio zadovoljan,. 170 minuta i 170 poruka za 500 dinara,. zaista povoljno,..

uz postpaid imam i 061 prepaid broj i telefon,. za razgovore sa devojkom i prijateljima... jer su svi presli na vip mrezu,...
prezadovoljan sam,...

a 065 broj mi sada sluzi samo za one koji jos nisu presli na VIP :D
[ bratovuk @ 25.08.2009. 04:16 ] @
Citat:


a 065 broj mi sada sluzi samo za one koji jos nisu presli na VIP :D
Citat:


a takvih ce biti sigurno jako puno,
jer ovce treba sisati ;)
[ zvezdasbg @ 24.11.2009. 23:59 ] @
Ma dva miliona korisnika. Ako racunaju i zakupljene bilborde. :)