[ alexandarciric @ 06.04.2009. 10:01 ] @
Ako mi je struktura txt sledeca:

Code:
(064)****693: Kom veliki pozdrav svima
(065)****205: Kom Najjaci forum na balkanu i sire


Kako da odradim da mi moj swf prikazuje ovako:



Znaci imam dve promenjive, broj telefona i dole tekst porukice... Takodjer, taj txt fajlic koji se zove naprimer: sms.txt se stalno azurira i puni novim porukama.

Kako sad da se taj prikaz menja tj. recimo na svakih 5 sec se menja poruka i tel ...?

Unapred hvala.
[ alexandarciric @ 06.04.2009. 12:00 ] @
Jel moguce da niko nema ideju?
[ reject @ 06.04.2009. 13:39 ] @
Nije to problem napraviti. Vidi na googlu ucitavanje texta iz fajla.
Kad ga ucitas, stavi te stringove u text field i citaj taj fajl svakih
5 sekundi.
[ alexandarciric @ 06.04.2009. 15:20 ] @
Jasno mi je kako se ubacuje u flash nesto iz txt fajla, ali kako se ubacuje u recimo text filed1 recimo deo gde je broj i u recmo text filed2 ubaci poruka? :|

Siguran sam da neko mora ovo znati...pomagajte
[ StarCraft @ 06.04.2009. 20:20 ] @
brate to su osnovne stvari. Ako ti odgovorim, pitaćeš me onda nešto drugo (opet nešto osnovno) dok ti ne prepišem celu flash dokumentaciju u vezi dynamic text field-ova
[ alexandarciric @ 07.04.2009. 02:02 ] @
ali ja znam kod za ucitavanje externog texta ali kako da odredim sta tacno i gde da cita? ima li gde da se vidi?
[ StarCraft @ 07.04.2009. 08:15 ] @
http://lmgtfy.com/?q=as2+load+...+text+into+dynamic+text+fields
[ deepwhite @ 07.04.2009. 10:11 ] @
@StarCraft

pitanje za tebe:
kako da drzim stalno otvorenu komunikaciju izmedju swf-a i xml-a? ako par minuta nema aktivnosti u xml-u a zatim upisem vrednost flash-u je potrebno 10-20 sekundi da ucita novu vrednost, iako mu je nalozeno da refresh radi svake sekunde? da li postoji po defaultu neka fora za "sleep konekcije" ukoliko nema aktivnosti ili nesto slicno?
[ StarCraft @ 07.04.2009. 10:51 ] @
Pravo da ti kažem nisam nikad radio sa XML-om ili PHP-om :D
[ reject @ 07.04.2009. 11:42 ] @
Citat:
alexandarciric: ali ja znam kod za ucitavanje externog texta ali kako da odredim sta tacno i gde da cita? ima li gde da se vidi?

Ceo text fajl ucitas kao jedan veliki string. Onda ga 'iseces' na svakom 'enteru' ili kako si
vec zamislio i te male stringove ubacis u niz stringova. Onda te stringove stavis kao
text text fieldovima i to je to.
Evo ti primer koji ucitava prva dva reda iz fajla i pise ih kako si tamo hteo. Jedino sto
ti treba jedan 'enter' na kraju zadnjeg reda da bi ga procitao, kad pravis txt fajl.