[ Nikola Dunja @ 07.04.2009. 10:19 ] @
Verujem da je lako za Vas ali meni je nepoznanica. Dakle, imam glavni baner "vesti" u kojem se nalazi kratki opis vesti koje se smenjuju na 10sec.Kako da kad kliknem na dugme "detaljnije" pored nekog teksta otvori mi se tekst koji se nalazi na drugom baneru pod skrolom ali pod brojem komentara, odnosno da pronadje direktno taj tekst, bez skrolovanja od pocetka vec recimo na sredini ako se nalazi.Nadam se da me razumete?:)
[ StarCraft @ 07.04.2009. 10:56 ] @
Ne :D
[ Nikola Dunja @ 07.04.2009. 11:45 ] @
Ajde ovako: Imam flash sajt i u njemu mc koji se zove "vesti".

Na mc se vrte stalno vesti odnosno ukratko tekst sa par recenica i dugmetom "dalje"
Kad kliknes na "dalje" on te vodi na sledeci mc koji se zove "opsirnije" na kome se nalazi opsirniji tekstovi SVIH TEMA a koje se ovamo vrte u "vesti"

Meni treba da kada kliknem na "dalje" da se TAJ izabrani tekst na mc "opsirnije" pozicionira na sredini, da tacno mozes da ga procitas a ne da ga trazis medju svim temama skrolom

u php-u ide nesto kao bla/bla.php=coment52415

Nesto slicno kao KKPARTIZAN samo sto se svi tekstovi kada se klikne na dugme nalaze na toj jednoj strani a ne kao na KKPARTIZAN svaka zasebno
Nadam se da je jasnije :)

[Ovu poruku je menjao Nikola Dunja dana 07.04.2009. u 12:56 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Nikola Dunja dana 07.04.2009. u 12:57 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Nikola Dunja dana 07.04.2009. u 13:13 GMT+1]
[ Nikola Dunja @ 07.04.2009. 17:20 ] @
ajde ljudi nije valjda toliko za...no.u pitanju je navigacija,znaci kad kliknem da dugme da me odvede na stranicu gde se nalazi taj tekst i da ga pozicionira na centar ekrana
[ gonzos @ 07.04.2009. 20:43 ] @
Pa recimo da ti se text scrolluje po Y osi. Znaci da se svaki text (kada je u sredini) nalazi na odredjenoj tacki po Y osi!
Code:

dugme.onrelease=function (){
text.scroll =number;
}


Drugo, ne znam kako ucitavas taj text u flash ( ili je vec dio filma) ali mozes da ucitavas .html stranicu koju ces formatirati pomocu css-a
i onda pravis anchor link!

http://kb.adobe.com/selfservic...ernalId=tn_14339&sliceId=2
[ Nikola Dunja @ 08.04.2009. 10:46 ] @
gonzos Hvala ti sto si se ukljucio, ja prosto nisam mogao drugacije da objasnim, evo i sada dok citam nisam siguran da li si me bas dobro razumeo.
Siguran sam da cesto vidjas to sto ja trazim, da uprostim stvar, imam puno teksta na skrolu u jednoj sekciji koja se zove "arhiva", a na pocetnoj mi se nalazi "vesti" sa ukratkim delom teksta, e sad posto se te ukratke vesti smenjuju na 10 sec ja zelim da kao recimo korisnik kliknem na tekst i da me odvede u gore pomenutu sekciju "arhiva" i prikaze opsirniji tekst ali ne na top-vrh strane vec tu gde se nalazi taj deo opsirnijeg teksta na skrolu-predpostavka recimo na sredini...,ako kliknem na drugi neki onda da me odvede tamo gde se nalazi...(recimo kad guglamo nesto za es on ne otvara ovaj gore vrh gde su reklame vec konkretno tekst koji si trazio)
e sad ovaj kod koji si mi dao malo mi je nejasan, jer mislis da samo svakom tekstu zadam vrednost-broj po Y osi a koj icu da vidim = kako? Meni je tekst usklopu dynamic teksta sa skrolom? Imas li bolje resenje, ili jos bolje *fla da te ne bi zamarao sa ovim posto je je tesko formulisati ono sto trazim a slicnih tema nema.Hvala jos jednom