[ Majstor Stefke @ 08.04.2009. 12:31 ] @
Pozdrav!

Imam cudan porblem. Kreirao sam Moneybookers racun kako bih povlacio sredstva sa jednog sajta ciji sam clan. Radim kao ilustrator, i do sada su mi iz Amerike slali cek. Medjutim, traje mesec dana dok ne stigne do Beograda, i jos mesec da bi se izvrsila provera.

Nakon sto sam kreirao racun kod Moneybookers-a, otisao sam do banke da kako bih sa svog deviznog racuna poslao $20 na svoj Moneybookers racun, da bi cela stvar zazivela i da bih izvrsio proveru kako sve funkcionise. Medjutim, u banci ne zele da mi posalju novac nego mi traze svrhu zbog cega ja saljem taj novac. Pobeleo sam objasnjavajuci, ali oni nece da prihvate moje razloge, vec kazu da razlog mora biti clanarina, neki depozit, ili ne znam ni ja sta, kako bi se ta sredstva mogla knjiziti. Pisao sam Moneybookers-u u vezi ovog problema, ali do sada nije stigao odgovor. Ima li neko iz Beograda koji ima iskustva sa ovime, ko bi mi pomogao. Sta da radim?


Srdacan pozdrav.
[ flylord @ 08.04.2009. 13:56 ] @
a sto uopste saljes novac na MB ako hoces samo da uradis verifikaciju naloga?
[ StORM48 @ 08.04.2009. 14:20 ] @
http://www.elitesecurity.org/t...-kako-gde-stock-sajtovi-ostalo

Koja banka je u pitanju?

Pozdrav
[ Majstor Stefke @ 08.04.2009. 14:43 ] @
Hvala na interesovanju. U pitanju je Banka Inteza. I nisu se do sada bog-zna koliko proslavili... barem ne ovde kod mene. Da, tako je - zelim da izvrsim verifikaciju naloga. Sledece nedelje treba da povucem neki novac sa racuna i ovo mi se cinilo kao dobar nacin, a i to su mi preporucili u Moneybookersu...
[ Majstor Stefke @ 09.04.2009. 08:42 ] @
Da, uplata preko virtuon kartice na moneybookers je izgleda resenje za ovaj problem. E sad jos da vidimo da li ce da funkcionise preuzimanje novca
[ flylord @ 09.04.2009. 22:43 ] @
ja sam svoj nalog verifikovao tako sto su mi poslali neki kod sa obicnim pismom
i sljaka mi super od tada MB
[ djordjeno @ 10.04.2009. 08:09 ] @


Nema potrebe da se dize novac sa deviznog racuna na moneybookers. Npr RF banka to ne dozvoljava jer im je takvo interno pravilo.
Traze razlog zasto se novac salje u inostranstvo, odnosno neku vrstu profakture, koju tesko da vam moze poslati Moneybookers.

Moneybookers nalog se verifikuje preko kucne adrese i/ili depozitom preko Visa Virtuon kartice.
Posle toga je nalog funkcionalan da prima, salje novac kao i povlacenje novca sto je cilj u ovom primeru.



[ Majstor Stefke @ 10.04.2009. 08:19 ] @
Hvala puno na ovom profesionalnom odgovoru. Juce sam poslao zahtev za verifikacijom kucne adrese, i cekam odgovor. Znaci, kada se izvrsi ova verifikacija, moj racun u Monebookers bi trebalo da bude funkcionalan?
[ flylord @ 10.04.2009. 08:23 ] @
da, moci ces da saljes nekom novac sa njega na drugi MB nalog, da placas sa njega (npr Skype), i da povlacis pare na svoj devizni racun u banci
[ ivankul @ 13.04.2009. 21:08 ] @
Pozdrav ljudi,

Jel zna neko kako objasniti sluzbenicama u banci sta je moneybookers i kako uopste otvoriti devizni racun i prebaciti pare pomocu swift-a. Danas sam bio u Hypo banci i kad sam je pitao, prvo me je gledala belo, a onda pocela da me ubedjuje kako to nije moguce, kako treba da pravdam te pare nekako i ne znam ni ja sta :/

Koju banku preporucujete?

Hvala unapred.
[ Majstor Stefke @ 14.04.2009. 07:16 ] @
Pozdrav!
Potpuno i sertifikovano je nemoguce objasniti ljudima u banci sta je Moneybookers. Ucinio sam sve sto mi je palo na pamet ali nisam uspeo. Najbolje ce biti da potpuno zaboravis i svedes komunikaciju sa bankom na minimum, a da od Moneybookers-a trazis verifikaciju adrese. Poslace ti poruku da su primili tvoj zahtev za verifikacijom i da ce ti kod sa uputstvom poslati na kucnu adresu.
[ flylord @ 14.04.2009. 11:41 ] @
a i po srpskom zakonu ne mozes ti tek tako da posaljes pare nekom
[ ivankul @ 14.04.2009. 15:46 ] @
Citat:
Majstor Stefke: Pozdrav!
Potpuno i sertifikovano je nemoguce objasniti ljudima u banci sta je Moneybookers. Ucinio sam sve sto mi je palo na pamet ali nisam uspeo. Najbolje ce biti da potpuno zaboravis i svedes komunikaciju sa bankom na minimum, a da od Moneybookers-a trazis verifikaciju adrese. Poslace ti poruku da su primili tvoj zahtev za verifikacijom i da ce ti kod sa uputstvom poslati na kucnu adresu.


Poslao sam taj zahtev sad cekam da stigne. Izgleda da je ovo sto si rekao za svodjenje komunikacije na minimum najbolje resenje...oticicu u Intesu otvoriti devizni i to je to... Jedino sto me brine jeste sto cu ja imati prilicno redovno prilive na taj racun od nekih internet poslova, legalnih naravno... verovatno ce mi zatraziti posle nekog vremena, ako ne i odmah da naznacim odakle su ti prihodi, a verovatno treba placati i porez...jel ima neko iskustva sa ovim?
[ djordjeno @ 15.04.2009. 07:56 ] @
Citat:
ivankul: Poslao sam taj zahtev sad cekam da stigne. Izgleda da je ovo sto si rekao za svodjenje komunikacije na minimum najbolje resenje...oticicu u Intesu otvoriti devizni i to je to... Jedino sto me brine jeste sto cu ja imati prilicno redovno prilive na taj racun od nekih internet poslova, legalnih naravno... verovatno ce mi zatraziti posle nekog vremena, ako ne i odmah da naznacim odakle su ti prihodi, a verovatno treba placati i porez...jel ima neko iskustva sa ovim?


Za redovne prihode, po meni, najbolje resenje je da povlacite na VISA karticu koju ste ostavili na moneybookersu. Povlacenje kosta fiksno 1.80 evra i traje 3-5 radnih dana. Kada legne novac dobijete SMS iz banke i odete i podignete bez ikakvih dodatnih pitanja.

Ukoliko zelite da primate novac direktno na devizni racun onda mora da se potpise izjava u banci prilkom prve uplate. U ovoj izjavi date objasnjenje po kom osnovu stizu pare. Ja licno nisam imao problema u RF banci sa ovom izjavom i sve je zavrseno za 5 minuta.



[ ivankul @ 15.04.2009. 17:25 ] @
Citat:
djordjeno: Za redovne prihode, po meni, najbolje resenje je da povlacite na VISA karticu koju ste ostavili na moneybookersu. Povlacenje kosta fiksno 1.80 evra i traje 3-5 radnih dana. Kada legne novac dobijete SMS iz banke i odete i podignete bez ikakvih dodatnih pitanja.

Ukoliko zelite da primate novac direktno na devizni racun onda mora da se potpise izjava u banci prilkom prve uplate. U ovoj izjavi date objasnjenje po kom osnovu stizu pare. Ja licno nisam imao problema u RF banci sa ovom izjavom i sve je zavrseno za 5 minuta.


Djordjeno hvala na korisnim informacijama, jedino sto me buni jeste da na sajtu moneybookers ne pise da je VISA podrzana u Srbiji vec samo cek i swift.
[ tihiprle @ 22.04.2009. 22:24 ] @
Nedavno sam otvorila nalog na Moneybookersu i verifikovala kucnu adresu. Posto je na Moneybookers sajtu pisalo da treba verifikovati i bankovni racun tako sto ce se uplatiti minimum 5 evra na MB nalog, pokusala sam to da uradim u Intesi gde imam otvoren devizni racun. Medjutim u Intesi su mi rekli da provizija iznosi 30 evra na svaki transfer novca, bez obzira da li primam ili saljem pare, jer toliko korespondentna banka trazi da se rezervise. Naravno, odmah sam odustala od tog nacina verifikacije. Ni na jednom forumu nisam videla da se iko zalio na veliku proviziju, pa me zanima da li je i u ostalim bankama takav slucaj i koja je najpovoljnija tj. gde da otvorim devizni a da me ne oderu svaki put kad treba da podignem novac?
[ Majstor Stefke @ 23.04.2009. 08:47 ] @
I ja sam poslao moneybookers-u zahtev za verifikacijom adrese. Evo je proslo vec dve nedelje i nisam dobio nista iz poste, posto oni iz moneybookersa to salju na kucnu adresu obicnom postom.

Koliko je tebi trebalo vremena da dobijes verifikaciono pismo?

Ja sam do sada bio isplacivan cekom, i bas ovih dana ponovo moram da trazim da mi posalju cek posto mi moneybookers racun jos uvek nije verifikovan. Cekam u proseku 3 nedelje da bi mi stigao cek i onda jos mesec dana da bi se izvrsila provera. Nakon toga mogu da podignem svoj novac. Sto se tice provizije, ona nije strashna - oko $3 na $100. Jedino me ovo cekanje smara, medjutim, sta cu, ziv covek se na sve navikne!
[ tihiprle @ 23.04.2009. 11:15 ] @
Citat:
Majstor Stefke:

Koliko je tebi trebalo vremena da dobijes verifikaciono pismo?



10ak dana
[ ivankul @ 23.04.2009. 15:19 ] @
Ja jos cekam, proslo je 8 dana...
[ djordjeno @ 24.04.2009. 07:54 ] @
Pozdrav,

Iz iskustva znam da pismo stize za najvise 7 radnih dana.
Usput taj kod koji dobijete ima svoje vremensko ogranicenje, tj ne moze se za npr mesec dana od slanja ukucati.
Koliko je tacno taj period to ne znam ali nije beskonacan.

Mozda nasa posta strajkuje ili niste dobri sa postarom? :)
[ Bagwell @ 24.04.2009. 15:20 ] @
Ja posle 3 meseca jos nisam dobio verifikaciono pismo. Verovatno ce do nove godine da dodje :)
[ ivankul @ 24.04.2009. 20:49 ] @
Citat:
djordjeno: Pozdrav,

Iz iskustva znam da pismo stize za najvise 7 radnih dana.
Usput taj kod koji dobijete ima svoje vremensko ogranicenje, tj ne moze se za npr mesec dana od slanja ukucati.
Koliko je tacno taj period to ne znam ali nije beskonacan.

Mozda nasa posta strajkuje ili niste dobri sa postarom? :)


Pa sad... nije bas da ga cesto vidjam :D
U ponedeljak idem u pohod na banke, da otvorim taj devizni racun, pa cu onda vec videti sta cu i kako cu...koliko sam shvatio moze da se verifikuje i preko banke uplatom nekog simbolicnog iznosa na moneybookers.
[ Majstor Stefke @ 25.04.2009. 07:50 ] @
Pa ovo sto citam ovde je katastrofa, ali dobro, bar se tesim da nisam jedini. Stalno slusam o tome kako treba povecati izvoz proizvoda iz Srbije, a kada neko i ucini nesto povodom toga, kada ima devizni priliv iz inostranstva, cini se sve da bi mu se zagorcao zivot. Mislim da moramo nekako da nateramo drzavu da reaguje i donese adekvatne zakone koji ce omoguciti nesmetano i savremeno poslovanje sa inostranstvom. Nedavno sam citao o tome da su se vladini sluzbenici prijavili na raznorazne forume kako bi imali bolji kontakt sa privrednicima. Dobro, ja nisam privrednik, ali sigurno da nisam jedini i da postoji nacin da nam se pomogne i olaksa.

Zna li neko koji su to forumi, i kome bi se trebalo obratiti u vezi sa tim?

Meni pada SIEPA na pamet, ali ne znam da li je to u njihovom domenu.
[ tihiprle @ 28.04.2009. 12:41 ] @
Citat:
djordjeno:

Ukoliko zelite da primate novac direktno na devizni racun onda mora da se potpise izjava u banci prilkom prve uplate. U ovoj izjavi date objasnjenje po kom osnovu stizu pare. Ja licno nisam imao problema u RF banci sa ovom izjavom i sve je zavrseno za 5 minuta.


Koliku ti je proviziju tada uzela banka?
[ djordjeno @ 29.04.2009. 07:29 ] @
Citat:
tihiprle: Koliku ti je proviziju tada uzela banka?


Banka nije nista uzela, samo moneybookers fiksnu nadoknadu bez obzira na iznos.
[ ivankul @ 28.05.2009. 15:05 ] @
Evo samo da obavestim sve koji se interesuju oko isplate preko Moneybookersa. Sve radi ok. Otvorio sam devizni racun u Banca Intesa, trazio im SWIFT broj, dodao na moneybookers svoj intesa bankovni racun, dakle upisao sam samo swift kod i svoj broj racuna (imajte na umu da se ne upisuje ceo IBAN nego samo broj racuna). Onda sam poslao probnu sumu sa moneybookers (mora da bude ispod 15 dolara), ne stize za 2-3 radna dana kako tamo pise, stigla je za jedno 4-5 al bitno da je stigla. Dobio sam verifikacioni kod, upisao ga na sajtu MB, verifikovao racun. Pre 4-5 dana sam povukao sa Moneybookers i ostatak sredstava i evo danas su me pozvali da dodjem u banku da potpisem izjavu, tu jos nemam pojma sta treba da se napise, al ako sve bude ok napisacu ovde. Posle potpisivanja te izjave novac bi trebalo da se prima bez problema.

Pozdrav svima
[ Dr. Sachma @ 29.05.2009. 13:39 ] @
a zasto primati pare na bankovni racun preko mb
u intesu se uzme intrnet karica i sa nje i na nju se vrse uplate/isplate i sve to preko mb
sve funkcionise savrseno
kada uplacujes mb naplacuje 1,8% provizije a kada se prebacuje novac sa mb na karticu provizija je fiksna 1.9 eura
pare sa kartice normalno se dizu u banci bez izjava i provera
sve dok vasi prihodi ne predju sumu za placanje poreza na ostvaren prihod
detaljnije na mom blogu
[ F F F F @ 20.07.2009. 12:04 ] @
Imam otvoren nalog na moneybookers, verifikovao sam adresu, i uskoro treba da legne neka lova. Imam tekuci racun u komercijalnoj banci. Koliko sam shvatio moram otvoriti devizni racun i onda cu dobiti SWIFT kod. Na moneybookersu postoji mogucnost credit kard ili bank account. koja je bolja opcija i kako ce me manje odrati? Kako ide postupak povezivanja?
[ drunkyduck @ 24.08.2009. 19:12 ] @
Naravno, kada svi zavrse svoje poslove, nikome ne pada na pamet da ponovo poseti temu, i sada sa proverenim informacijama, pomogne ostalima koji jos uvek muce muku sa neresenim pitanjima.
[ Majstor Stefke @ 25.08.2009. 07:56 ] @
Pa leto je, ljudi su jos na odmoru, ali evo da ti kazem kako je tekao proces u "Banka Intesi"

- Otvoris devizni racun i obavezno trazis I-BAN i SWIFT KOD prilikom otvaranja racuna.
- Zatim otvoris Moneybookers racun i uneses podatke koje ti traze i koje si dobio od banke.
- Zahtevas od moneybookers-a(MB) verifikaciju adrese, oni ce ti poslati verifikaciono pismo sa kodom koji ti onde ukucas na svom nalogu u MB
- Ja nisam dobio verifikaciono pismo pa sam ih pitao sta da radim u tom slucaju. Odgovorili su mi da moram skenirati neki racun na svoje ime i poslati im. Skenirao sam svoj racun za kablovsku TV, i sutradan sam vec dobio pismo od njih da je racun proveren i da je sve O.K.
Kada su mi legle pare na MB, kliknuo sam "Redraw", kako bih povukao svoj novac na devizni racun u banci. Za ovu transakciju su mi uzeli $2.5. Ta cifra vazi sve do 350 evra, a preko te sume se placa nesto vise.
- Nakon 7 dana su me zvali iz banke i rekli da je novac legao na racun, i da treba da potpisem izjavu po kom osnovu sam dobio novac. Inace, treba 5-10 dana da bi sredstva stigla na racun.
- Sutradan sam otisao u banku, potpisao izjavu i u napomeni naglasio da ce novac i dalje pristizati po istom osnovu, kako me ne bi i sledeci put cimali za istu stvar.
- Nisam platio nikakvu proviziju nasoj banci, znaci samo je bilo onih $2.5 Moneybookersu.


Eto, to je to.

Dr. Sachma, a gde ti je blog? Baci neki link!
[ drunkyduck @ 25.08.2009. 10:59 ] @
Majstor Stefke, hvala na odgovoru.

Prvi deo tvog odgovora sam vec bio zavrsio. Sada jos cekam novac da legne na MoneyBookers pa da ga odatle 'prosledim' na devizni racun u intezi.

Ono sto me buni jeste to da je neko spomenuo da prilikom dodavanja svog IBAN racuna na MoneyBookers-u, treba uneti samo deo, a ja sam uneo kompletan IBAN (sve zajedno sa onim 'rs' na pocetku). Onda sam poslao te podatke MoneyBookers-u preko njihovog online supporta da i oni sami provere jesam li to uradio kako treba. Stigao je odgovor da je sve u redu. E sad, zanima me zasto je neko rekao da se unese samo svoj racun a ne ceo IBAN?


2. pitanje: Sta si saopstio banci da je svrha tog priliva? Jel 'honorar' ?


3. Instrukcije koje si dobio od inteze su ukljucivale 'korespodentske' (intermediary) banke. Prilikom razgovora sa podrskom MoneyBookers-a preko telefona, ja sam ih pitao da li trebam da unosim negde podatke o korespodentskim bankama, i oni su mi rekli da oni te podatke ne prihvataju i da unesem samo SWIFT moje banke i moj IBAN. Uneo sao samo SWIFT od inteze (i svoj IBAN) i tamo je pisalo Bank Inteza Beograd.
Pitanje: Posto vec primas novac na intezin racun, da li potvrdjujes da ti sve radi bez problema iako si uneo samo SWIFT od Inteze i svoj IBAN?



Jos jednom hvala na odgovoru.
[ Dr. Sachma @ 25.08.2009. 21:11 ] @
majstore blog u potpisu
[ djordjeno @ 26.08.2009. 07:34 ] @
Citat:
Dr. Sachma: a zasto primati pare na bankovni racun preko mb
u intesu se uzme intrnet karica i sa nje i na nju se vrse uplate/isplate i sve to preko mb
sve funkcionise savrseno
kada uplacujes mb naplacuje 1,8% provizije a kada se prebacuje novac sa mb na karticu provizija je fiksna 1.9 eura
pare sa kartice normalno se dizu u banci bez izjava i provera
sve dok vasi prihodi ne predju sumu za placanje poreza na ostvaren prihod
detaljnije na mom blogu


Koliki je taj iznos preko koga se oporezuje?

Hvala!
[ Majstor Stefke @ 26.08.2009. 07:45 ] @
Citat:
drunkyduck: Majstor Stefke, hvala na odgovoru.

Prvi deo tvog odgovora sam vec bio zavrsio. Sada jos cekam novac da legne na MoneyBookers pa da ga odatle 'prosledim' na devizni racun u intezi.

Ono sto me buni jeste to da je neko spomenuo da prilikom dodavanja svog IBAN racuna na MoneyBookers-u, treba uneti samo deo, a ja sam uneo kompletan IBAN (sve zajedno sa onim 'rs' na pocetku). Onda sam poslao te podatke MoneyBookers-u preko njihovog online supporta da i oni sami provere jesam li to uradio kako treba. Stigao je odgovor da je sve u redu. E sad, zanima me zasto je neko rekao da se unese samo svoj racun a ne ceo IBAN?


2. pitanje: Sta si saopstio banci da je svrha tog priliva? Jel 'honorar' ?


3. Instrukcije koje si dobio od inteze su ukljucivale 'korespodentske' (intermediary) banke. Prilikom razgovora sa podrskom MoneyBookers-a preko telefona, ja sam ih pitao da li trebam da unosim negde podatke o korespodentskim bankama, i oni su mi rekli da oni te podatke ne prihvataju i da unesem samo SWIFT moje banke i moj IBAN. Uneo sao samo SWIFT od inteze (i svoj IBAN) i tamo je pisalo Bank Inteza Beograd.
Pitanje: Posto vec primas novac na intezin racun, da li potvrdjujes da ti sve radi bez problema iako si uneo samo SWIFT od Inteze i svoj IBAN?



Jos jednom hvala na odgovoru.



Pozdrav! Evo da odgovorim koliko mogu, posto nisam bankar po struci ;-)


1. Cim su ti javili da je sve O.K., znaci da ne moras vise da se petljas sa time. Za ono sto je neko drugi rekao, ne znam, moraces da ga pitas.

2. Meni je honorar, a ti upisi svoj razlog. To je jednostavan formular, videces kad ti stignu pare, bankari ne propituju suvise, njima je glavno da ta sredstva mogu da se rasknjize.

3. Sve radi bez problema.
[ drunkyduck @ 26.08.2009. 12:52 ] @
Majstor Stefke, hvala na odgovoru.
[ djoka_l @ 26.08.2009. 13:07 ] @
Citat:
- Sutradan sam otisao u banku, potpisao izjavu i u napomeni naglasio da ce novac i dalje pristizati po istom osnovu, kako me ne bi i sledeci put cimali za istu stvar.


Cimaće te za istu stvar. Banka je OBAVEZNA da te pozove kada ti stigne priliv iz inostranstva i ti moraš da POTPIŠEŠ papir na kojem je osnov plaćanja.
[ djoka_l @ 26.08.2009. 13:19 ] @
Citat:
Ono sto me buni jeste to da je neko spomenuo da prilikom dodavanja svog IBAN racuna na MoneyBookers-u, treba uneti samo deo, a ja sam uneo kompletan IBAN (sve zajedno sa onim 'rs' na pocetku). Onda sam poslao te podatke MoneyBookers-u preko njihovog online supporta da i oni sami provere jesam li to uradio kako treba. Stigao je odgovor da je sve u redu. E sad, zanima me zasto je neko rekao da se unese samo svoj racun a ne ceo IBAN?


IBAN ili broj računa je informacija koja je interesantna tvojoj banci. Za onoga ko šalje dovoljan je SWIFT kod tvoje banke. Neke banke (naročito inostrane) naplaćuju ako se ne unese IBAN jer to može da zahteva "ručnu" obradu poruke o prilivu.
Osim toga, IBAN sadrži kontrolne cifre tako da pošiljalac odmah ima informaciju da li je broj računa ispravan.
[ drunkyduck @ 26.08.2009. 14:05 ] @
djoka_l, hvala na razjasnjenju.

Medjutim jedna stvar mi je 'pomalo' nejasna. Naime kada sam preko telefona zamolio sluzbenika MoneyBookers-a da me sprovede kroz proces dodavanja mog bankovnog racuna, one je probao da mi objsni da mi od mog IBAN broja trebaju samo poslednjih 15-cifri. Medjutim kako inteza (a verovatno sve nase banke) ima taj broj izdeljen 'crticama' (-), brojanjem 16 cifri od pozadi je 'presecalo' jedan od tih brojeva. Posto sam bio zbunjen, sluzbenik mi je rekao da jednostavno probam sam da unesem broj i ako je sve u redu 'proci' ce proces dodavanja bankovnog racuan. A ako ne uspem, onda je zamolio da im posaljem preko online supporta instrukcije od banke pa ce oni to uraditi.
E sad, ja sam u samo jednom 'pokusaju' jednostavno uneo kompletan IBAN (sve zajedno sa 'RS' ) i to je kao proslo. Onda sam da bih bio siguran da je sve u redu, poslao preko MoneyBookers-ovog supporta instrukcije koje sam dobio od banke, kako bi oni sami proverili da je sve u redu. Stigao je odgovor da jeste (sve u redu).

Ono sto mene buni, jeste cinjenica da mi je sluzbenik preko telefona trazio da unesem samo deo mog IBAN-a, a kada sam ja uneo kompleten IBAN preko maila sam dobio odgovor da je sve OK.

Verujem da jeste sve u redu, ali kako je ovo Srbija, u kojoj bankarski sistem je sve samo ne u redu, pokusavam da dobijem informacije pre nego sto dodjem u situaciju da 'rodim mecku' kako bih dobio svoj sopstveni novac.


Pa bre ovi sluzbenici u Intezi (a kako cujem i u ostalim bankama) nikada nisu culi za PayPal a kamoli za MoneyBookers.
[ djoka_l @ 26.08.2009. 14:26 ] @
IBAN

Srpski IBAN-ovi imaju RS, dve kontrolne cifre i 18 cifara broj računa, znači 22 pozicije. Druge zemlje mogu imati različiti broj cifara računa. Za Intesu je dovoljno i tih 18. Struktura domaćih računa (u domaćem platnom prometu, a taj je standard usvojen prećutno i za sve ostale račune) od 18 cifara je 3 cifre oznaka banke, 13 cifara broj računa, 2 kontrolne cifre. Ukoliko u onih 13 cifara ima vodećih nula, u formatu sa crticama one ne moraju da se pišu, tako da brojevi računa bbb-0000000000001-kk, bbb-1-kk, bbb0000000000001kk predstavljaju isti račun. Znači, ako hoćeš bez crtica da pišeš onda srednji deo broja računa mora da ima 13 cifara.

IBAN moraš da pišeš samo na jedan način, a to je bez crtica sa svim ciframa i slovima koje ga čine.
[ drunkyduck @ 26.08.2009. 14:34 ] @
Da... zato sam i bio zbunjen jer 'mi' imamo samo 13 cifara a sluzbenik MoneyBookers-a mi je rekao da unesem 15-16...i ja jednostavno nisam znao koje tacno cifre da unesem posto sam imao 'manjak' cifara. :)

Zato sam i uneo ceo IBAN (po principu, sto je sigurno, sigurno je). U svakom slucaju, cinjenica da sam upisao svoj kompletan IBAN na MoneyBookes-u, nikako ne moze da bude losa, jesam li u pravu?


Valjda ce sve biti u redu...


Opet, hvala na odgovoru.
[ Galle PIM @ 26.08.2009. 15:20 ] @
e ovako da se i ja malo ukljucim, igram live poker vec duze vreme tako da sam ukrstio koplja sa svim mogucim nacinima za uplatu/isplatu preko neta ;)

preporucujem:

Odes u RF banku i trazis Vizu Virtuon. [procedura 10 min kartica stize 2-4 dana]

Kad uzmes kartcu obavezan si da stavis 20e depozit na nju (koji ne mozes da koristis) i stavi odma jos 5e za verifikaciju na MB.
[sve to te kosta jos 200-300 dinara preko toga- 20 dinara mesecno za odrzavanje kartice koje ti naplate odmah za ceo period vazenja iste]

Uneses karticu u MB i krenes verifikaciju, onda oni skinu neki proizvoljni iznos izmenju 1 i 3e, sacekas 2 dana odes u banku i trazis da ti pogledaju izvod i kazu kolika je iznos zahteva za placanje(posto ustvari ne skinu nego nesto tako....) taj iznos sa dve decimale uneses u polje za verifikacuju kartice na MB i taj iznos legne na MB racun i to je to.


Pismo mozes da trazis i da ti ponovo posalju ako ti nije stiglo[proveri dali si uneo dobru adresu] i ono ti ustvari samo povecava visinu mogucih transakcija i pomera limit zbirnog prometa.

>podizes i uplacujes novac gde zelis bez problema.

... jos samo da kazem ima jos par banaka takve internet kartice neke su i besplatne npr. Intesa 1 dinar kosta, ali iz iskustva mnogih u domacoj online poker zajednici jedino ova iz RF sljaka ljudski. Sa svim drugim desavalo se ljudima da nemogu da uplate ili da isplate na kraticu ili da im nedaju posle u banci da dignu novac ...


NE preporucujem:
Sa deviznim racunima po bankama sam stradao ko bos po trnju, sta su mi radili neki polupismeni ljudi po bankama necu ni da pricam, ali vise puta mi je doslo da placem eto samo to.
[ drunkyduck @ 26.08.2009. 15:38 ] @
Galle PIM, Sve sto si opisao sam vec odradio. Jedino sam stavio karticu od Inteze.

Imam i validni Virtuon od RF, ali ga ne koristim. Secam se da sam pre nekoliko godina uspeo da dobijem uplatu sa betandwin na tu Virtuon karticu. Nisam probao, ali ne znam kako bi mogao da podignes nazad novac koji se nalazi na VIRTUON kartici, jer je ona namenjena iskljucivo za koriscenje na netu a ne za podizanje para sa nje. Mozda to moze u RF ali u ostalim bankama jasno kazu da 'internet' vise sluze za placanje na netu a ne za primanje. Zato i traze da otvoris devizni koji sluzi za to.


Npr. zanima me, sta mislis o ideji da podignes Visa Elektron karticu u nekoj od banaka, pa da onda npr. novac dizes sa bankomata, nakon sto ga prethodno uplatis na karticu sa MoneyBookers-a?
[ Galle PIM @ 26.08.2009. 16:16 ] @
bez ikakvih problema podizem novac sa RF VV i jos xxxx ljudi isto tako, zato sam je i preporucio.....

to sa vizom elektron mislim da ne moze nikako, ali evo sta moze ako bas zelis preko bankomata. Otvoris racun preko neta kod kiparske banke, moras malo da se izcimas doduse da im saljes skenirana dokumenta i skorasnji izvod iz banke ili racun .. ili slicno nesto ne starije od 6 meseci gde se vidi tvoja adresa i ime. Dalje oni ti daju broj tvoje "virtuelne kartice" sa kojom mozes pa placas preko neta i na tvoj zahtev posalju ti BESPLATNO master card sa kojom mozes da dizes kes sa bankomata bez problema. Taxe su umerene zaboravio sam tacno koliko posto sam koristio kratko i to odavno... pre ~2 godine. Elem sem tih taksi koje imas kad prebacujes sa tvoje kartice na tu master i toga sto te pripaljuje bankomat SVE je 100% besplatno, znaci prvi put te kosta kad uplatis pare na karticu.

https://www.dmswebcard.com//
[ Majstor Stefke @ 26.08.2009. 20:25 ] @
Citat:
djoka_l: Cimaće te za istu stvar. Banka je OBAVEZNA da te pozove kada ti stigne priliv iz inostranstva i ti moraš da POTPIŠEŠ papir na kojem je osnov plaćanja.


Znam da bi ti to voleo, ali to se nece dogoditi. Izricito sam ga pitao, i izricito mi je direktor banke rekao da vise nema potrebe za tim. Dozovljavam sebi slobodu da mu vise verujem nego tebi.
[ valjan @ 26.08.2009. 20:42 ] @
Citat:
drunkyduck
Nisam probao, ali ne znam kako bi mogao da podignes nazad novac koji se nalazi na VIRTUON kartici, jer je ona namenjena iskljucivo za koriscenje na netu a ne za podizanje para sa nje. Mozda to moze u RF ali u ostalim bankama jasno kazu da 'internet' vise sluze za placanje na netu a ne za primanje.


Da, ako u RF imas recimo i tekuci racun ili neki drugi devizni, i prijavis se za koriscenje njihovog e-banking sistema, mozes online da prebacujes sredstva izmedju svih tih racuna. I ja sam nedavno zaboravio na 600din godisnje clanarine za Visu Electron, pa sam uleteo u mali minus na tekucem, i onda sam sa racuna Virtuonke u online "menjacnici" prebacio neku sicu i pokrio taj minus.
[ djoka_l @ 27.08.2009. 10:25 ] @
Citat:
Znam da bi ti to voleo, ali to se nece dogoditi.


Zašto bih to voleo? Sasvim u redu je ako ne moraš svaki put da potpisuješ po kom osnovu imaš priliv. Inače, to je jedna od glupljih stvari u deviznim propisima, a služi isključivo za statističke potrebe.
[ Ljutenica_Zimnica @ 04.09.2009. 15:12 ] @
Pozdrav dobri ljudi. Need Help! Citao sam X moneybookers tema, ali i dalje ne mogu da zavrsim verifikaciju na moneybookersu. Ukratko da obajsnim jer znam da niko ne voli da cita obimne txtove.
Dakle, nisam upeo da verifikujem karticu. Na moneybookersu sam stavio kao default valutu USD$ (ne zelim EUR zbog toga sto mi par klijenata uplacuje u USD), a Intesina Internet kartica je vezana za EUR-e. I sada prilikom verifikacije, moneybookers skine odredjenu sumu u USD koju ti proveris u banci ili putem eBankinga i u praksi ukucas tu sumu sto su skinuli i verifikujes nalog. E ja nisam uspeo. U banci su mi rekli da je samo skinuto 1,39e. I to je sve. A ja time nisam uspeo da verifikujem. Pitao sam kolika je potraznja moneybookersa bila u dolarima, oni mi rekli da je potraznja 1,39e. I sta sad? Moneybookers nalog u USD, skinuli nesto sa racuna u dolarima, a meni proknjizeno u evrima jer je Intesina Internet kartica vezana za devizni racun koji je u EUR. Sta ste vi kucali ako je neko isao na ovu soluciju kao ja? hvala unapred.
[ drunkyduck @ 04.09.2009. 17:52 ] @
Ljutenica_Zimnica, Isto sam i ja izabrao USD na MoneyBookersu umesto EUR. I iz istog razloga kao i ti. Imao sam takodje i isti problem kao i ti. :)

Evo sta tacno treba da uradis:

- Pozovi Intezin Call Centar 011/310-88-88
- Nakon sto ti automat isprica koje opcije mozes da 'pritisnes', ti samo sacekaj ne pritiskajuci nista, da bi ti se javio operater.
- Zatrazi mu da te prebaci na 'sektor za rad sa platnim karticama'. Ako bude pitao zasto ti to treba, slobodno kreni sa pricom o registraciji na MoneyBookers i da ti treba tacan iznos u cent koji ti je MB sknuo kao bi mogao da verifikujes nalog.
- Kada te prebace na 'sektor za rad sa platnim karticama' (verovatno) ce ti se javiti neka teta. Ispricaj joj o cemu se radi (znaci ponovo pricaj, iako si to mozda vec uradio sa prvim operaterom).
- Trazice ti podatke da bi te proverili. Znaci maticni broj, broj racuna, datum rodjenja i sl. I onda ce ti jednostavno reci iznos u dolarima.
- Sada, moja ti je preporuka da prilikom razgovora, kada ti bude tacno recena cifra, zatrazis od doticne osobe da ostane jos koji trenutak na vezi kako bi ti uneo potrebnu cifru na MB dok si jos na telefonskoj vezi. Nakon sto ti verifikacija prodje, lepo se zahvali (zeni) na pomoci, i to je to. :)


Pozdrav
[ Ljutenica_Zimnica @ 04.09.2009. 20:07 ] @
^ Hvala puno drunkyduck. Nakon sto sam postovao ovde poruku, obisao sam 3 Intesine filijale i jedno 7x ponavljao istu pricu - naravno, svi su me gledali bledo. Zatim sam pozvao call centar i ispricao moju standardnu pricu. Ljubazno su mi rekli da su mi skinutih 1,39e ustvari jos uvek "nedospele obaveze" koje treba da se regulisu (ili sta god vec) i kad se to uradi, onda mogu da mi kazu kolika je potraznja moneybookersa bila ka mom racunu u dolarima. Kazu da je potrebno za to par dana. Isustvo sa tim?
Isto imam pitanje, posto sam danas omasio tu cifru za verifikaciju i izasla mi je poruka da mogu ponovo da pokusam tek za 24h - koliko puta imam pravo da omasim tu cifru za verifikaciju?
[ drunkyduck @ 04.09.2009. 21:42 ] @
Pa upravo iz straha da ne omasim nista, ja nisam ni zeleo da bilo sta pokusavam dok ne dobijem tacnu cifru. Sto se tice koliko je trebalo, da se skine sa mog racuna...Ja sam na online odmah video iznos u evrima.
Zatim sam nazvao moneybookers da im kazem da je meni iznos u evrima i da ne vidim iznos u dolarima. Rekli su mi da moram to da proverim sa mojom bankom i u slucaju da ne dobijem trazenu informaciju, da im posaljem odskenirani izvod od banke.

Sutradan sam otisao u banku, objasnjavao sta mi treba. Oni tvrdili da ne moze. Ja bio uporan da mora da moze jer ima i drugih ljudi koji su to zavrsili, i onda je na kraju ta zenska otisla licno kod direktorke, sa mojom karticom i licnom kartom, da je pita. Vratila se posle 5 min, i rekla "Direktorka kaze da mi nemamo uvid u to i da vidimo samo iznos u evrima. Probajte da pozovete call centar"

Onako usput, odstampala mi je stanje na mom racunu. Ja otisao u foto radnju, odskenirao to i dobio sken na moj email. Tu skeniranu fotografiju sam poslao na MoneyBookers preko njihovog online servisa. Ubrzo je stigla poruka da 'online izvode' ne mogu da prihvate.
Posto vise nisam imao ideju sta da radim, jednostavno sam pozvao call centar cisto reda radi da probam, pre nego sto odem u banku da im se naj.... svega sto mi padne na pamet. Javila se neka operaterka. Ja ispricao pricu, ona rekla da sacekam da me prebace na 'sektor za rad sa platnim karticama'. Tamo sam opet ispricao celu pricu, i za divno cudo, jednostavno mi je bio saopsten tacan iznos. Ja uneo tu cifru dok sam jos bio na vezi sa tom zenom, i sve proslo bez problema.

Znaci, ici u expozituru i pitati one zenske (koje dobro izgledaju) ali znaju manje od prosecnog gradjanina, je prava kazna.

Takodje, jos jedan tip, je imao slican problem. Njemu su uz odstampano stanje na racunu, zajedno sa licnom kartom odskenirali papir, i banka udarila pecat. Takodje je dobio odgovor od MoneyBookers-a da ni to nije dovoljno.


Znaci meni je od pokretanja verifikacije do saznaja tacnog iznosa proslo mozda 1-2 dana. Zovi ih sutra, i verovatno ce moci da ti tada kazu zeljenu informaciju.

[Ovu poruku je menjao drunkyduck dana 04.09.2009. u 22:57 GMT+1]
[ drunkyduck @ 04.09.2009. 21:57 ] @
Sto se tice toga da ne mogu da ti daju trazenu informaciju jer je taj iznos u nedospelim obavezama, ili zaista ne znaju ili te lazu. Kod nasih bankara, obe mogucnosti su apsolutno ukljucene. Pa na osnovu cega su obracunali da imas 1.39 eura u nedospelim obavezama? Mora da postoji cifra na osnovu koje su to izracunali. Znaci zovi call centar i kazi im: Treba mi tacan iznos u dolarima koje je MoneyBookers povukao sa moje kartice. Znaci ono sto je povukao a ne iznos koji se dobije kada vi na to dodate vasu proviziju. Znaci tacno onoliko koliko je MoneyBookers uzeo sa moje kartice."

Tako im kazi i ne bi trebalo da imas problema.

Takodje ti savetujem da verifikujes svoju kucnu adresu. Nakon 7 dana dobices pismo od MoneyBookers-a sa brojem koji ces uneti u polje za verfikaciju adrese na svom MoneyBookers nalogu. Na taj nacin povecavas dozvoljenu kolicinu para koje mozes da 'obrces' u roku od 60 (za karticu) odnosno 90 za bankovni racun.

Pozdrav
[ night-shift @ 04.09.2009. 23:01 ] @
Ja sam se registrovao na MB sa Visom Electron Erste banke.

Na NetBankingu mi je prikazan iznos u dinarima, koji sam konvertovao u dolare po tadašnjem kursu, ali je naravno iznos bio pogrešan (ko zna kako i po kom kursu prebacuju dolare u dinare).

Pošto je bio vikend, tek u ponedeljak sam nazvao korisnički centar i žena mi je rekla iznos, koji je prihvaćen na sajtu. Takođe sam i adresu potvrdio sa kodom koji sam dobio poštom za nekih 4-5 dana.
[ Ljutenica_Zimnica @ 04.09.2009. 23:09 ] @
@ drunkyduck - hvala ponovo. Detaljno si mi opisao. Re5pekat.
Planirao sam da ih zovem i da im dosadjujem dokle god ne dobijem potrebnu informaciju tj. sumu. Neverovatno je da niko u expoziturama ne moze da ti pruzi potrebnu informaciju. Ali prosto neverovatno. Sto se pisma i verifikacije adrese tice - cekam vec 3 dana. Cenim ga da ce sledece nedelje da stigne. Pa ponovo verifikacija.
[ Dr. Sachma @ 10.09.2009. 12:26 ] @
@Ljutenica_Zimnica pazi da ti ne zakjucaju karticu posle par neuspelih verifikacija
mislim da imas pravo na tri pokusaja
kada je zakljucaju mozes da zaboravis na nju na mb
a i bice tesko da saznas pravi iznos bas zbog tog konvertovanja iz dolara u euro jer ko zna koji se kurs racuna od kog dana i kako se zaokruzuju decimale
i kada je euro-euro u pitanju ima komplikacija...
zaboravi na poslovnice cast izuzecima mnogi nemaju pojma o ovome o cemu pisemo
samo beograd zovi kao sto ti je pomenuto u prethodnim postovima

da li je neko menjao email na mb zbog .yu sufiksa na kraju adrese
posto trebam to da odradim do 30.09
[ Ljutenica_Zimnica @ 11.09.2009. 00:28 ] @
Hvala Dr. Sachma,
verovali ili ne, tek sada sam na eBankingu video proknjizenje sa moneybookersa (ono sto je pisao "nedospele obaveze"). Sutra rano zovem BG da pokusam da verifikujem, pa javljam. Sto se mail-a tice, ja sam ubacio jos 1 mail (ukupno 2), s tim kada ubacis novi mail, moras da verifikujes isti i da odaberes koji ce biti primarni. Tako da ne bi trebalo da imas nikakav problem.

[Ovu poruku je menjao Ljutenica_Zimnica dana 11.09.2009. u 01:53 GMT+1]
[ Ljutenica_Zimnica @ 11.09.2009. 08:29 ] @
I konacno sam verifikovao karticu. Dakle, jedino resenje u ovakvim situacijama je bas ono koje je naveo drunkyduck - pozvati Call Center i sacekati da vam se javi operater (u pitanju je Banca Intesa), zatim izneti ceo slucaj (po 10000x put) i that will do the trick.
[ Kluzo @ 16.01.2010. 18:11 ] @
Imam nekoliko pitanja vezanih za povlačenje sredstava sa moneybookersa na devizni račun u Raifaizen banci u Srbiji. Verifikovao sam devizni račun na sajtu, stavio na moneybookers nalog 10 evra preko viza virtuon kartice i zatim ta sredstva povukao na svoj devizni račun čisto da proverim da li sve to funkcioniše i kako. Ovde vidim da treba da potpisujem neku izjavu o "osnovu priliva" pa me interesuje kakav je to forumular koji se popunjava ? Članove koji su rekli honorar bih zamolio da mi kažu da li RF banka onda traži neke podatke npr. PIB broj firme ili nešto slično i kakav osnov pišem ako mi je npr. prijatelj ili rođak iz inostranstva poslao novac ? Hvala
[ andreja85 @ 20.01.2010. 13:47 ] @
Moze li mi neko reci kako da vrsim placanja preko moneybookers i zasto mi ne prihvata Intesa VIZU internet karticu!Kako se kupuje preko MB i kako se uplacuje novac?

Pozdrav!!!!
[ Kluzo @ 22.01.2010. 08:03 ] @
Sve je proteklo ok, ali osnov nije mogao biti slanje novca od strane prijatelja jer Moneybookers je pravno lice.... Tako da sam bio prinudjen da
postanem dobitnik na igrama na srecu :) Sta cu kad mnogo dobro tipujem...

Placanje se vrsi normalno ukucas podatke svoje kartice (moja je raifaizen visa virtuon) oni ti zaduze racun za cifru od 1 do 3 evra, rf banka
ti posalje sms da je tvoja kartica zadudena za toliko i toliko ti ukucas tamo za koliko su te zaduzili i verifikovao si karticu pocle cega mozes
da pare sa kartice stavljas tamo. Za povlacenje ti treba devizni racun u RF banci i treba da smislis osnov zasto ti moneybookers salje novac.
Da li si i ti dobitnik na igrama na srecu kao ja ? :) Tom prilikoom skida ti se 1.80 evra sa racuna na moneybookers i banka ti uzima 300 dinara. Meni su rekli da je taj iznos fiksan bez obzira na cifru koju povlacis. To je ukratko procedura. U inteza banci bi trebalo da je slicno.
[ vlada1970 @ 25.01.2010. 10:25 ] @
Sve sam ovde na ES forumu procitao ali ne nadjoh ovo sto je i tihiprle napisala a na sta niko nije odgovorio decidno:

Citat:
Nedavno sam otvorila nalog na Moneybookersu i verifikovala kucnu adresu. Posto je na Moneybookers sajtu pisalo da treba verifikovati i bankovni racun tako sto ce se uplatiti minimum 5 evra na MB nalog, pokusala sam to da uradim u Intesi gde imam otvoren devizni racun. Medjutim u Intesi su mi rekli da provizija iznosi 30 evra na svaki transfer novca, bez obzira da li primam ili saljem pare, jer toliko korespondentna banka trazi da se rezervise. Naravno, odmah sam odustala od tog nacina verifikacije. Ni na jednom forumu nisam videla da se iko zalio na veliku proviziju, pa me zanima da li je i u ostalim bankama takav slucaj i koja je najpovoljnija tj. gde da otvorim devizni a da me ne oderu svaki put kad treba da podignem novac?



Znaci, mene isto zanima kako ste poslali tih 5 evra moneybookers-u ? Jer sam ja prilikom procesa verifikovanja bankovnog racuna dobio obavestenje na MB-u da posaljem pomocu :



Pominjete da ste slali preko visa internet kartica, ali da li je moguce uraditi to direktno sa deviznog racuna, a da ne kosta abnormalno ta provizija banke?

Usput da pitam posto imam visa elektron karticu kod Societa, zasto nju nisam mogao da verifikujem na MB-u? I da li bi pomoglo ako bih izvadio visa classic, umesto visa elektron? Sve ovo pitam jer ne bih ponovo vadio visa virtuon kod Raiffeisena, a imao sam je dugo do pre godinu dana?

Hvala unapred, Vlada

P.S. Sad sam zvao banku i rece mi bankarka da verovatno nije Moneybookers prihvatio visa elektron karticu, zato sto je moja visa elektron domestic kartica. I kaze mozda da pokusam sa visa elektron international karticom ( moracu da cekam do 3 nedelje da mi je izdaju ali mi to nije frka ).Kaze da je tu visa elektron international moguce koristiti u inostranstvu za placanja i dizanje novca, ali ne zna bankarka da li ce mi tu international elektron karticu prihvatiti MB. Nije sigurna i ne sme da mi odgovori da ne bi pogresila i kaze bolje je da pitam nekog ko ima tu karticu, da mi kaze da li je moguce. Ne bih otvarao ponovo visa virtuon, pa me zanima znaci da li je neko koristio takvu international elektron karticu za MB, ili za bilo kakvo internet placanje?


[Ovu poruku je menjao vlada1970 dana 25.01.2010. u 15:22 GMT+1]
[ vlada1970 @ 26.01.2010. 02:23 ] @
Molim vas ako iko moze da odgovori na ovo pitanje u P.S.-u , sutra treba da idem u banku i ne znam da li da zatvaram visa elektron domestic, i prebacim se na visa elektron international?

Citat:
Sad sam zvao banku i rece mi bankarka da verovatno nije Moneybookers prihvatio visa elektron karticu, zato sto je moja visa elektron domestic kartica a ona je vezana samo za dinarski racun. I kaze mozda da pokusam sa visa elektron international karticom ( moracu da cekam do 3 nedelje da mi je izdaju ali mi to nije frka ).Kaze da je tu visa elektron international moguce koristiti u inostranstvu za placanja i dizanje novca, ali ne zna bankarka da li ce mi tu international elektron karticu prihvatiti MB. Nije sigurna i ne sme da mi odgovori da ne bi pogresila i kaze bolje je da pitam nekog ko ima tu karticu, da mi kaze da li je moguce. Ne bih otvarao ponovo visa virtuon, pa me zanima znaci da li je neko koristio takvu visa international elektron karticu za MB, ili za bilo kakvo internet placanje?




p.s. posto nikog nema da odgovori, ja zakazao i sredio da za 2-3 nedelje dobijem visa elektron international, pa cemo videti da li ce hteti MB da je prihvati.


[Ovu poruku je menjao vlada1970 dana 26.01.2010. u 15:40 GMT+1]
[ beterkola @ 12.02.2010. 16:31 ] @
Moneybookers - revolucionaran globalni servis za transfer novca na internetu. Moneybookers je servis preko kojeg saljete i primate novac, on je zapravo online banka. Registracija je jednostavna i vrlo brza. Moneybookers je najbolji i najjeftiniji nacin za transfer novca preko interneta. S njim možete slati i primati novac, prebacivati na razne racune, kupovati i placati na internetu. Vrlo je pouzdan i jednostavan za upotrebu. Moneybookers je sistem online naplate. Dakle, otvaranjem racuna na moneybookers sticete mogucnost primanja novca širom sveta. Sistem transakcija je isti kao kod paypala-a, tj. da biste poslali nekom novac potrebno je da uneste samo njegovu email adresu i iznos koji želite da pošaljete. Isto tako bilo ko može i vama da placa za razne usluge. Pogodan je za internet kupovine, aukcije, kladionice kao i rezervacije letova. Isplate i uplate su brze i u roku par radnih dana.


http://www.moneybookers.com
[ component @ 12.02.2010. 16:36 ] @
@beterkola

Jel' ti ideš po svim forumima i ostavljaš ovu poruku. Već je treća danas koju sam pričitao! Inače sajt je www.moneybookers.com a ne taj što si ostavio. Pih monaybookers.net... Mogao si bar da lažiraš naziv kako treba...
[ Shadowed @ 12.02.2010. 19:12 ] @
I ja ga vidim vec na drugom forumu.
[ Popudopulus @ 26.02.2010. 19:43 ] @
Registovao sam se na Moneybookers, posto sam citao sve topike ovde na forumu, negde je pisalo da Moneybookers salje neke pare na moj racun da bih dobio verifikacioni broj koji naknadno ubacujem na svoj nalog i da za to imam rok od sest dana. Ja to pri registraciji nisam nigde video da pise, nasao sam samo da moj broj mobilnog nije verifikovan i da to mogu uraditi kad dobijem broj posle prvog transfera. Da li se to nacin aktivacije promenio i vise nema tog roka od 6 dana ili je meni nesto promaklo?
[ Popudopulus @ 02.03.2010. 10:44 ] @
Malo obavestenje:

Upravo mi je stiglo pismo na kucnu adresu sa verifikacionim brojem, proslo je samo 6 dana kako sam poslao zahtev, od toga su 4 radna. Procitao sam da je nekim ljudima trebalo i po 2 nedelje da im stigne pismo.
[ andreja85 @ 09.05.2010. 20:37 ] @
Koliko dana traje procedura isplate na devizni racun sa moneybookersa? Koliko dana je potrebno da novac legne i da li banka uzima proviziju posreddnicke banke (BancaIntesa)?
[ andreja85 @ 09.05.2010. 22:09 ] @
Ljudi pomoc .... otvorio sam moneybookers ali u dinarskoj valuti kako mogu da prebacim na Euro jer ga koristim za kladjenje i uvek mi uzimaju proviziju jer je racun u dinarima?

kako mogu da promenim i moram da zatvorim racun ali nisam siguran da li ce mi istu karticu i racun prihvatiti!

Pozdrav i hvala!
[ scofield_prison_break @ 19.05.2010. 16:36 ] @
I ja isto imam taj problem. Račun mi je u RSD a hteo bih da prebacim u euro jer sam video da su mnogi ovde doživeli živtotne muke kod banke intese jer im je profil na mb-u bio podešen na US dolar a prima se u evrima...

I još jedno veoma važno pitanje. Da li je moguće, da na primer, neko ko ima već MB račun, meni prosledi određenu sumu novca na moj MB račun koji imam i obratno?
[ andreja85 @ 19.05.2010. 19:42 ] @
Moras da zatvoris taj nalog koji ti je u dolarima ili vec u kojoj valuti i da otvoris sa novom e-mail adresom jer nemozes sa starom da otvoris nov nalog!Moras da im kazes mailom da si otvorio nov i da ti ista dokumenta prebace na nov nalog!Posaljes im kopiju kartice i broj racuna i to je to!
[ srdjanm3 @ 11.08.2010. 13:55 ] @
Pozdrav svima.

Imam jedno pitanje, citam ovu temu i ostale vezane za monebookers... Ja imam devizni racuna u Raifaissen banci i imam pored toga i visa virtuon. E sada, negde na ranijim stranicama sam procitao da je neko (sa istim racunima) aktivaciju/verifikaciju monebookers naloga platio sa visa virtuon, jer da bi sa deviznog pare otisle tamo, treba neke profakture, pravdanja..nemam pojma sta...

E onda, dalje sam procitao da je neka devojka napisala "mora da uplati na MB pare sa svog deviznog racuna, da bi verifikovala taj devizni racun"...

Ono sto mi nije jasno je ako se tom verifikacijom, verifikuje devizni racun na koji ce se pare povlaciti sa moneybookers-a...kako onda moze da se plati viza virtuonom, a da se koristi redovan devizni racun?

Il ja to nesto nisam dobro skontao...

E sada, da li da koristim visa virtuon racun, ili da koristim redovan devizni da bih poslovao preko moneybookers-a?... Mislim ako za verifikaciju MB-a preko redovnog deviznog treba neka pravddanja, onda od toga nema nista, i imam samo mogucnost vise virtuon? Jel to onda znaci, da ja pare sa MB-a povlacim na visa virtuon, il kako... Ako moze mala pomoc, posto mi se sve ovo do sada zbuckalo u glavi (sto bi rekao ckalja "sve mi se pomesalo, i kantakuzen, i leptir Linux OS...")

Hvala unapred.

Pozdrav
[ darence @ 29.08.2010. 18:55 ] @
jedno pitanjce:

procitao sam celu ovu temu i hocu da pitam da li za MB mogu koristiti visa virtuon karticu OTP banke? Imam kod njih tekuci racun, pa ako neko zna kakva bi bila procedura dobijanja VV ? Vec imam Maestro koju koristim u svakodnevnoj kupovini
[ nickpop @ 06.09.2010. 17:44 ] @
Pozdrav !!!
Posedujem već godinama nalog na moneybookersu,koji koristim s vremena na vreme,zbog online klađenja.Ist tako
već izvesno vreme imam nalog na epasspotre - u .
Interesuje me,da li je moguće izvršiti transfer novca sa ePassporte na Moneybookers i kako ?
Unapred hvala na odgovoru
[ Suns @ 07.10.2010. 22:56 ] @
Upravo sam povukao 60€ sa MB na devizni račun u RF banci.

Koliko treba da prođe vremena dok pare legnu na moj račun!?

07 Oct 10 23:21 Withdraw Bank transfer -61.00 processed

Sada je 23:55 da li to znači da je transakcija uspešno obavljena!? Trenutno je offline rajfajzen online sistem pa ne mogu da proverim stanje na deviznom računu...


P.S. Šta se dešava kada zatražim povlačenje pare na devizni račun i eto nedaj bože ispadne neki problem i transakcija ne prođe, da li mi se novac vraća na raspoloživo stanje na MB ili ostaje "zarobljen" negde!?
[ djordjeno @ 08.10.2010. 08:52 ] @
Citat:
Suns: Upravo sam povukao 60€ sa MB na devizni račun u RF banci.

Koliko treba da prođe vremena dok pare legnu na moj račun!?

07 Oct 10 23:21WithdrawBank transfer-61.00processed

Sada je 23:55 da li to znači da je transakcija uspešno obavljena!? Trenutno je offline rajfajzen online sistem pa ne mogu da proverim stanje na deviznom računu...


P.S. Šta se dešava kada zatražim povlačenje pare na devizni račun i eto nedaj bože ispadne neki problem i transakcija ne prođe, da li mi se novac vraća na raspoloživo stanje na MB ili ostaje "zarobljen" negde!?


Jel ti prvo povlacenje love?
Ako jeste, pozvace te iz banke da pitaju koja je svrha deviznog priliva ili slicno.
Sada se ne secam da li moras ici licno u banku ili moze preko telefona da se zavrsi. Ako planiras redovno da povlacis pare, reci da je to neka vrsta honorara.
Malo je glupo sto dosta banaka moneybookers smatra kao neku vrstu kladionice sto je suludo.

Kad validiraju transakciju lovu ce prebaciti na racun na koji je vezan za Visa Virtuon.

Novac se ne moze izgubiti, ili ce biti u RF ili na MB, treceg nema ;)

Pozdrav!


[ Suns @ 08.10.2010. 12:29 ] @
Da da prvi put povlačim pare pa pitam jer ne znam proceduru...

Ok hvala na odgovoru sada mi je sve jasno.
[ ŽIKI @ 08.10.2010. 19:33 ] @
@Suns
za 2-3 radna dana obicno leze na racun...znaci ne pre ponedeljka
[ ŽIKI @ 08.10.2010. 19:33 ] @
@Suns
za 2-3 radna dana obicno leze na racun...znaci ne pre ponedeljka
[ Suns @ 12.10.2010. 13:52 ] @
Danas mi je (oko 13:00h) stigla sms poruka da odem u najbližu rajfajzen banku da odnesem osnov za priliv novca iz inostranstva jer mi je isti uplaćen na devizni račun.

Otišao sam, šefica mi je dala papir rekla da za zemlju porekla napišem Engleska, zaokružim honorarna nadkonada i potpišem dole. Ništa nisam platio, posle 10 sekundi stigla mi je sms poruka da su pare legle potpuno na devizni račun.

Na pitanje da li moram svaki put da dolazim u banku kada opet budem imao slične prilive, rekla je da moram

To bi bilo to...

P.S. MB mi je naplatio 1,80€ proviziju, RF banka nije uzela ni dinara...
[ mr. ako @ 12.10.2010. 18:56 ] @
@Suns

Na koji devizni si povukao pare? Na onaj za koji ti je vezana kartica Virtuon ili poseban devizni racun otvoren nevezano za karticu?


Poz,
Marko
[ Suns @ 13.10.2010. 14:38 ] @
Imam samo jedan devizni račun i taj je vezan za Visu Virtuon.

Na MB možeš da povučeš pare i na devizni račun druge banke tj na račun koji ti nije vezan za Visu karticu ili ga nisi prijavio kao matični (default) račun na MB, ali onda provizija nije 1.80 već 3.60€ po transkaciji manjoj od 300€
[ mr. ako @ 14.10.2010. 14:47 ] @
Znaci definitivno je potrvdjeno da RF Virtuon moze da prima uplate. Za razliku od Intezine Virtuonke ili Voban-ove...
[ Suns @ 15.10.2010. 20:52 ] @
Ja sam još pre 4 godine uzeo Virtuon od RF banke i NIKADA nisam imao problem sa njom.

Plaćao sam hostinge, premium naloge, news servere, kupovao igrice preko steam-a, a evo sada i pare dobijam na istu bez ikakvih problema.
[ mr. ako @ 16.10.2010. 13:45 ] @
Iako sam cuo da je pre par godina bilo problema sa RF karticom na nekim sajtovima, ne kazem da je bilo poblema sa placanjem, jer je to generalno moguce sa svim karticama, nego mi je interesantno ovo primanje uplata na taj racun vezan za Internet karticu... Tu je bilo dilema, jer su u RF banci nekima govorili da to nije moguce, o5 neki drugi su govorili da su im stizale uplate iako su dobijali informacije da je nemoguce primati uplate na taj racun...

[ Suns @ 16.10.2010. 19:41 ] @
Evo ti gore dokaz moj, da sam najnormalnije preko MB povukao pare na račun koji mi je vezan za Virtuon karticu. Transakcija od MB prema mojoj banci je prošla za nekih 30 minuta, ostalo je bilo samo čekanje dok ne sstignu pare.
[ mr. ako @ 17.10.2010. 15:41 ] @
Odlicna vest, kao sto rekoh... dobro je da smo dobili jos jednu potvrdu iz prakse, uprkos zvanicnim informacijama iz banke.


Poz,
Marko
[ drunkyduck @ 17.10.2010. 18:04 ] @
Zanima me kako se vrsi podizanje novca koji ste 'povukli' na Visa Virtuon karticu RF banke?

Jel' odete u banku i zatrazite isplatu sa te kartice?

Ako je odgovor 'da', da li vas isplacuju u devizama (pretpostavljam u evrima), i da li za to uzimaju neku proviziju?

Hvala?

p.s. Koliko je mesecno odrzavanje za takvu karticu?

Vec ima nekoliko godina kako sam izvadio Visa Virtuon karticu, ali vec preko godinu dana nisam otisao da podignem novu koja je obnovljena. Poslednji put sam bio kada su digli cenu odrzavanja tekuceg racuna, (koji je bio potreban zbog online pregleda), pa sam taj tekuci otkazao. Moze li neko i po ovom pitanju da da neki precizan info? Hvala.
[ Suns @ 17.10.2010. 18:16 ] @
Citat:
drunkyduck: Zanima me kako se vrsi podizanje novca koji ste 'povukli' na Visa Virtuon karticu RF banke?


Odeš u baku i podigneš pare...

Citat:
drunkyduck:Jel' odete u banku i zatrazite isplatu sa te kartice?


Jeste....
Citat:
drunkyduck: Ako je odgovor 'da', da li vas isplacuju u devizama (pretpostavljam u evrima), i da li za to uzimaju neku proviziju?.


Ako su ti pare stigle u evrima, i podižeš ih u evrima matična banka ti ne naplaćuje ništa. Ako hoćeš da ih podigneš u dinarima, banka će prvo da otkupim od tebe evre i to uglavnom po dosta većoj proviziji nego menjačnice i isplatiće ti u dinarima ili već drugoj traženoj valuti.

Moj ti je savet da zatražiš isplati u evrima (ako su ti evri na računu) i odeš negde u menjačnicu jer će za recimo 100€ u menjačnici dobiti ~10.500 dok ćeš u banci dobiti ~10.000 dinara.


Citat:
drunkyduck.s. Koliko je mesecno odrzavanje za takvu karticu?ž.


Platim jednokratno 150 dinara članarinu za karticu, svaki put kada uzimam novu (nova se uzima na 6 meseci toliko joj je trajanje, tako da za godinu dana jedino održavanje platiš 300 dinara i to je to).

[ drunkyduck @ 17.10.2010. 18:29 ] @
Hvala Suns na odgovorima.

Naravno da cu novac podizati u devizama. U bilo kojim devizama samo ne u dinarima. :)

Medjutim, u mom slucaju na karticu bi bili slati dolari, pa me zanima sta RF radi u tom slucaju? Pretpostavljam da oni automatski odrade konverziju iz Dolara u Evre (pritom uzimajuci proviziju za to), a ja onda ako zelim u valuti u kojoj sam i dobio novac, moram ponovo da im platim konverziju nazad iz evra u dolare?


btw. pare sa Virtuon kartice mozes da podignes u bilo kojoj RF expozituri ili samo u onoj u kojoj si podigao karticu? (verovatno glupo pitanje, jer je logicno da moze bilo gde, ali posto je ovo Srbija... )
[ Suns @ 18.10.2010. 21:49 ] @
Ako su ti pare poslate u dolarima podićećeš ih u dolarima, a možeš i da tražiš da ti oni promene iz dolara u evre ali tek će tu da ti lupe proviziju da se use**š...

U bilo kojoj ekspozituri možeš dizati novac, samo ti treba lične karta i ona plastična kartica sa tvojim potpisom i brojem deviznog računa i to je to.
[ drunkyduck @ 18.10.2010. 22:03 ] @
Znaci ako mi neko posalje npr. $100 na Virtuaon karticu Raiffeisen banke, ja cu podici celih $100? To...nece biti npr. ...$97 ili $95, nego BAS $100 u dolarima cu dobiti na ruke?

I...nece sluzbenik u RF banci da mi kaze, 'pa znate, mozete podici samo u evrima' ? Ako moze u dolarima i ne uzimaju bas nikakvu proviziju, onda je to dobro.


Jos jedno pitanje...

Na toj 'plasticnoj' kartici od deviznog racuna za koju je vezana sama Virtuon kartica, pise broj samog deviznog racuna.

Zanima me da li se mozda TAJ devizni racun, koji pise na toj plasticnoj kartici, moze dodati na MB i na njega povlaciti novac, umesto na karticu, pa onda u banci dizati tako pare, ili je potrebno da otvorim 'specijalan' devizni racun za priliv deviza iz inostranstva? Pitam jer, kao sto znas, na MoneyBookers-u, je mnogo manja kolicina para ciji se transfer moze povuci na karticu u poredjenju sa povlacenjem na racun u banci. Imas li neku informaciju povodom ovog pitanja? Hvala.
[ Suns @ 19.10.2010. 12:11 ] @
Citat:
drunkyduck: Znaci ako mi neko posalje npr. $100 na Virtuaon karticu Raiffeisen banke, ja cu podici celih $100? To...nece biti npr. ...$97 ili $95, nego BAS $100 u dolarima cu dobiti na ruke?

I...nece sluzbenik u RF banci da mi kaze, 'pa znate, mozete podici samo u evrima' ? Ako moze u dolarima i ne uzimaju bas nikakvu proviziju, onda je to dobro.


Meni je preko MB stiglo 61€ i ja sam u banci podigao 60e tačno a 1€ sam ostavio na računu. Ne vidim problem oko dolara!? Meni su pare stigle u evrima, a pitao sam službenika kakva je procedura za dolare, on je rekao ista kao i za evre, isti slučaj je za franke i za još jednu valutu ne mogu da se setim koju, a ostale valute ako ti neko pošalje, mislim da moraš da konvertuješ u dolare ili evre pa da onda tako podigneš.

Hmmm na karticu NISAM povlačio pare već na devizni račun, ali mi dodje isto jer mi je kartica vezana za račun, pa mi dodje isto poslao pare na karticu ili na bankovni račun. Jedina stvar bi bila kada nebi imao karticu Virtuon onda bi svakako morao na bankvoni račun, ovako ne vidim poentu slanja para na karticu. Čak mislim da kada se šalje na karticu ima neka dodatna provizija u % dok je za bankovno povlačenje ta provizija uvek fiksna i iznosi kao što sam gore napisao 1.80€
[ drunkyduck @ 19.10.2010. 17:35 ] @
Pa poenta mog pitanja je da, davno kada sam ja izvadio Virtuon karticu, bila je prica da ako hoces da primas pare iz inostranstvar, ti MORAS da otvoris poseban devizni racun kako bi na njega stizale devize i da NE MOZES da koristis isti devizni racun koji je vezan za Visa-Virtuon karticu za svrhu 'priliva' novca na isti. Kako su mi tada rekli, taj devizni za koji je vezana kartica sluzi ISKLJUCIVO da na njega uplatis novac, kako bi karticu mogao da koristis, tj. da TROSIS pare sa nje.

Eto, to je poenta mog pitanja.

I, ako npr. dodam broj tog racuna koji je vezan za Visa-Virtuon, a ciji broj vidim na onoj plasticnoj kartici, KAKO ja da potvrdim taj racun. Znas i sam kako ide procedura registracije i potvrda identiteta/vlasnistva nad racunima/karticama na MB.
Zanci, od koga da posle dobijem tacan iznos koji je MB uzeo sa moje kartice (racuna)?
[ Suns @ 19.10.2010. 18:34 ] @
Citat:
drunkyduck: Pa poenta mog pitanja je da, davno kada sam ja izvadio Virtuon karticu, bila je prica da ako hoces da primas pare iz inostranstvar, ti MORAS da otvoris poseban devizni racun kako bi na njega stizale devize i da NE MOZES da koristis isti devizni racun koji je vezan za Visa-Virtuon karticu za svrhu 'priliva' novca na isti. Kako su mi tada rekli, taj devizni za koji je vezana kartica sluzi ISKLJUCIVO da na njega uplatis novac, kako bi karticu mogao da koristis, tj. da TROSIS pare sa nje.


Veću glupost u životu nisam čuo

Mislim WTF ko ti je to uopšte rekao? Meni je još pre 4 godine prvi put kada sam otišao lepo objašnjeno i rečeno, totalno kontra od ovog što su tebi rekli

Opet ti ne razumem pitanje? Šta ti čoveče zapravo hoćeš? Ja sam ti objasnio šta može da se uradi i KAKO da se uradi, ne vidim poentu šta hoćeš zapravo da ti kažem a da u predhodne 4-5 poruke to nisam detaljno opisao i napisao.
[ drunkyduck @ 19.10.2010. 19:02 ] @
Pa bre ne izmisljam ja nista ako si na to mislio. Evo ti i konkretno: expozitura na Banovom Brdu (u Beogradu) kod citi trznog centra (tj. 20-30 m od njega). Eto tu, mi je 'sluzbenica' sa kojom sam seo za sto pre (isto kao i ti, 3-4 godine) to rekla.

A i drugi ljudi su tada potvrdili moju pricu. Takodje secam se da je jedan lik tada rekao, da je nakon poduzeg objasnjavanja i natezanja sa sluzbenikom u banci, na kraju 'uspeo' da mu i priliv bude na isti devizni racun na koji je vezana i sama kartica.

Evo npr. kod Inteze to ne moze. Znaci MORAS da imas poseban devizni racun ako planiras da na njega dobijes novac, jer na onaj koji je vezan za njihovu Visa-Internet karticu, NE MOZES da primas novac. (mozda moze na karticu, tu sam cuo neke price)

Eto, jesam li bio sada malo jasniji? :)


btw. nisi mi odgovorio kako da saznam tacan iznos koji bi mi MB skinuo sa te kartice (ili dev racuna vezanog sa nju)? Hoce li mi u RF dati takvu informaciju? (ne bih voleo da ponovo dodjem u situaciju da slusam 'pa gospodine, lepo smo vam rekli da ne...')

(ukratko, imam veoma losa iskustva sa bankarima)
[ Suns @ 20.10.2010. 20:26 ] @
Citat:
drunkyduck
btw. nisi mi odgovorio kako da saznam tacan iznos koji bi mi MB skinuo sa te kartice (ili dev racuna vezanog sa nju)?


Kakav iznos o čemu pričaš? Valjda ti stigne SMS poruka ili pogledaš na RF online....
[ drunkyduck @ 20.10.2010. 20:42 ] @
Za SMS poruku ne znam jer dosad nisam iskoristio RF karticu za verifikaciju MB naloga (za to sam koristio intezinu Visa-Internet karticu). A online ne mogu da pogledam jer je za to potrebno da imam dinarski (tekuci) racun otvoren, koji sam ja ugasio kada su bezobrazno pre 1-2 godine digli cenu odrzavanja istog.

Kao sto znas, banka uzima i svoju proviziju prilikom koriscenja kartice. Ako MB skine npr. $2.03 sa kartice, to nece biti samo $2.03, vec ce i banka uzeti nesto. Pa ce prava cifra biti npr. (lupam) $2.42. E sad...kao sto znas, da bi potvrdio svoj MB nalog, ti moras da znas tacno koliko ti je MB skinuo, a NE koliko ti je ukupno skinuto sa kartice jer MB to ne zanima. Znaci konkretno za ovaj primer MB zanima da im ti kazes tu cifru od $2.03 a NE $2.42 (jer provizija banke nije nijhov problem).

Ja pricam iz iskustva jer sam imao problem dok konacno nisam uspeo od Intezinih operatera da iscupam tacnu informaciju. A verujem da ni sam RF nije nista bolji. Oni jednostavno moraju nesto da ti uzmu za obavljenu uslugu transakcije a tebi treba samo iznos koji je MB povukao sa kartice da bi istu mogao da potvrdis na svom MB nalogu.

Zato, verujem, iznos koji je potrosen sa kartice, za koji bi mi obavestenje eventualno stiglo putem SMS poruke, bi bio iznos sa ukljucenim troskovima koje banka zaracunava za tu transakciju, sto naravno nije onaj iznos koji bi meni bio potreban da karticu verifikujem. Eto, zato sam ti postavio to pitanje koje si citirao u tvom poslednjem postu.
[ mr. ako @ 20.10.2010. 21:49 ] @
Potpuno se slazem sa @drunkyduck i imam ista saznanja i informacije. No, mozda se nesto promenilo u medjuvremenu i RF sada radi drugacije, te je @Suns u pravu, odnosno prenosi svoja iskustva, kao sto ti pricas svoja (koja sam i ja imao...) Treba licno probati...


Poz,
Marko
[ Suns @ 22.10.2010. 17:53 ] @
Citat:
drunkyduck: Za SMS poruku ne znam jer dosad nisam iskoristio RF karticu za verifikaciju MB naloga (za to sam koristio intezinu Visa-Internet karticu). A online ne mogu da pogledam jer je za to potrebno da imam dinarski (tekuci) racun otvoren, koji sam ja ugasio kada su bezobrazno pre 1-2 godine digli cenu odrzavanja istog.


Ukoliko je za tebe održavanje računa od 300 dinara godišnje bezobrazno onda ne znam šta da ti kažem, osim da nadješ negde banku koja ima manju članarinu. Ja kad odem u banku da podignem karticu za tekući račun pre podizanja mi izdaju uplatnicu da platim godišnju članarinu u iznosu od 300 dinara i to je to, više ništa nemam sa bankom....

Za virtuon karticu je održavanje 150 dinara 6 meseci (pošto kartica važi samo 6 meseci - kada sam pitao zašto samo 6 odgovorili su im da im VISA International ne dozvoljava više)...


Citat:
drunkyduck: Kao sto znas, banka uzima i svoju proviziju prilikom koriscenja kartice. Ako MB skine npr. $2.03 sa kartice, to nece biti samo $2.03, vec ce i banka uzeti nesto. Pa ce prava cifra biti npr. (lupam) $2.42. E sad...kao sto znas, da bi potvrdio svoj MB nalog, ti moras da znas tacno koliko ti je MB skinuo, a NE koliko ti je ukupno skinuto sa kartice jer MB to ne zanima. Znaci konkretno za ovaj primer MB zanima da im ti kazes tu cifru od $2.03 a NE $2.42 (jer provizija banke nije nijhov problem)..



Nažalost ne mogu da ti odgovorim na ovo jer meni banka nije skidala dodatne pare i pravila proviziju, jer ako mi MB skine $2.03, kod mene na nalogu će BITI i dalje $2.03... ja mislim da neko vas pravi ludim tamo u tim bankama.


Uglavnom imate moje iskustvo, a tebi preporučujem da se maneš više teorija zavera, već da otvoriš račun pa vidiš sam kako ti najbolje odgovara.

[ drunkyduck @ 22.10.2010. 18:14 ] @
Ti majstore izgleda imas dobru volju za raspravu i ne uspevas nikako da citas sta ja pisem. No dobro...

Ja vec uveliko koristim 2. godinu za redom MoneyBookers koji sam verifikovao sa VISA-Internet od Inteze. Ja svoja iskustva imam i podelio sam ih ovde.

Takodje pre nego sto sam izvadio kod inteze karticu ja sam mozda 1-2 godina pre toga imao izvadjenu RF Virtuon karticu.

300 din nije mnogo na godisnjem nivou, ali ti bas uporno uspevas da ne citas sta ja pisem.

Za pregled stanja na racunu ONLINE, potreban je (bar je tako bilo) otvoren TEKUCI/dinarski racun u RF banci. Ja sam imao to otvreno kada je odrzavanje bilo NULA. Medjutim u jednom momentu su uveli da to bude (ako se secam) preko 200 dinara MESECNO. Ja to nisam hteo da placam jer mi je taj dinarski sluzio samo da mi omoguci da imam pregled online. (takva su pravila kod RF-a).

Kod inteze ja nemam taj problem.

Takodje, kakva je to smrdljiva banka kojoj Visa International dozvoljava izdavanje kartica na samo 6 meseci? Pa ja evo vec imam punu drugu godinu VISA-Internet kod inteze. Znaci kod inteze prvi put sam izvadio karticu namenjenu za internet i njena vaznost je 2 godine.

A ti sada nastavi o teorijama zavere.

Da sam ja hteo da otvorim direktno racun, bez da se jos negde, pre toga informisem, ja bih to uradio. Za to mi ne treba tvoj savet.

Ali svrha foruma je upravo da neko pita sta ga interesuje i da dobije zeljenu informaciju. To ne znaci da kao tele potrcim u banku cim ti nakucas neki text. Vec ako ja imam druga iskustva i znam da mozda ne ide sve tako lako kao u tvojoj prici, ja onda imam to pravo da svoje misljenje iskazem.

Ako si ti nesto nervozan zato sto ja imam podpitanja, pa nemoj da odgovoris na njih kada te toliko iritiraju.

Kao sto vidis, mr. ako je lepo napisao da i on ima iste informacije koje sam ja naveo. Ali nije u pitanju jedna osoba. Ja imam ove informacije vec duze vreme. Pa licno sam bre isao tada u banku i da je sve funkcionisalo tada kako treba, ne bih ni vadio kod inteze karticu. Mozda se nesto promenilo, ali to sigurno necu ici da pitam u banci, jer oni u principu gledaju da dobiju jos jednog klijenta pa i nece reci nista negativno o svojoj banci. A forum je mesto gde ljudi razmenjuju iskustva. RAZLICITA, iskustva.

Ako ti to zoves 'teorijama zavere' pa dobro, nemam nista protiv. Svako je u ovoj zemlji opicen na svoj nacin.
[ Suns @ 22.10.2010. 21:43 ] @
Pa ako imaš karticu super si onda, samo piči napred
[ kamicak @ 01.11.2010. 14:59 ] @
Dodao sam karticu na moneybookersu i uputio zahtev za verifikaciju, međutim kartica mi još nije bila aktivirana(slagali u banci), danas mi je kartica aktivirana , ali moneybookers neće da mi verifikuje karticu pošto je probao pre dva dana i kaže da kartica nije bila aktivna.Kako da mu kažem da je sada aktivna i da mi verifikuje karticu.Kada idem na verifikaciju kartice i tamo gde me pita da li je kartica za kockanje ili ne, stisnem Confirm i ništa se ne dešava, samo mi stoji uredno uneta kartica koja nije verifikovana.
U pitanju je intesa internet kartica.
Hvala unapred na pomoći
Pozdrav
[ Nikolavlasotince @ 04.11.2010. 17:43 ] @
Pozdrav,
Pokusavam da verifikujem svoju visa electron (banca intesa) karticu na MB ali imam nekih problema...
Prvo posto ne znam bas nesto o karticama i racunima za pocetak sta znaci nedospele obaveze pa neki iznos... npr. 2.42 ...
Ja sam pokusao sa tim iznosom koji mi je skinut (ne znam ni dal je skinut, stoji u nedospele obaveze a raspolozivo mi je umanjeno za taj iznos) da verifikujem ali mi kaze da je los iznos... procitao sam u neki post ranije da je to iznos koji je banka skinula + MB... Kako da saznam koliko mi je MB skinuo tacno a koliko banka posto moram da unesem tacan iznos?
[ SerbianWarrior @ 04.11.2010. 22:07 ] @
Imam isti problem oko verifikacije moje VIse virtuon, kaze na MB da ne prolazi verifikaciju od strane banke! i koju karticu da selektujem ako koristim VISU Virtuon, jer tamo nema da se izabere opcija visa virtuon vec samo visa debit ili kredit?! znaci treba Debit zar ne, za koju je vezana virtuon?! ako se ne varam?
Unapred hvala za pomoc!
[ mr. ako @ 05.11.2010. 19:59 ] @
Sto se tice iznosa koji je skinut, za to morate zvati Intezu i pitati... iznos koji se pojavljuje na Online proveri nije taj koji je potreban za verifikaciju. Znaci pozvati Call Center i traziti za odeljenje za rad sa platnim karticama (ili tako nesto... ne secam se tacno ) i traziti da vam se procita tacan iznos koji je skinut, mozete napomenuti da se radi o verifikaciji MB racuna, mada znaju vec sta treba...

Poz,
Marko
[ Nikolavlasotince @ 05.11.2010. 21:01 ] @
Hvala Marko. A jel ima neke veze sto pise nedospele obaveze? Jel treba ja negde da potvrim to... Ne kapiram zasto stoji u nedospele obaveze?

Edit: Kolika je provizija kad skidam pare sa moneybookersa na svoj racun? Npr imam 1000 evra na moneybookers racunu i hocu da prebacim na karticu?

[Ovu poruku je menjao Nikolavlasotince dana 05.11.2010. u 22:34 GMT+1]
[ ŽIKI @ 06.11.2010. 13:03 ] @
Nema nikakve veze sto pise nedospele obaveze, to ce ti pisati na svakoj transakciji dok ne prodju 2-4 radna dana. Provizija za povlacenje sredsava na karticu je fiksna za bilo koji iznos i iznosi 1.8e
[ Nikolavlasotince @ 08.11.2010. 12:56 ] @
Pa ja sam cekao do sad 5 dana... I mislio sam da ce sad da radi i pokusao sam opet da verifikujem karticu sa 2.59 i opet kaze pogresno. Koliko znam mogu samo 3 puta tako da 3. put zelim da bude tacno 100%. Dobio sam pismo i verifikovao sam adresu... dakle preostaje mi samo kartica... Jel to znaci da moram da cekam da te nedospele obaveze prodju pa onda da verifikujem ili sta vec? Neki savet?
[ ŽIKI @ 08.11.2010. 14:14 ] @
Pa dobro, moze da se desi ponekad i da ti nedospele obaveze stoje malo duze(vikend se ne racuna u dane), ali to nema uopste veze sa verifikacijom.
Posto si u intezi, mr. ako ti je u poruci iznad lepo objasnio sta treba da uradis, znaci zovi banku :)
[ mr. ako @ 08.11.2010. 16:59 ] @
^ Upravo to.
Ne obracaj paznju na dospele i nedospele, vec zovi banku i pitaj tacan iznos...
[ Nikolavlasotince @ 09.11.2010. 17:05 ] @
Zvao sam banku i pitao ih za tacan iznos, a oni mi odgovorili kako banka na taj iznos nije uzela nikakvu proviziju vec je MB skinuo tacno toliko :S Tako da ne znam sta da radim...

Edit: Upravo mi se na online.bancaintesa.com promenio iznos u dospele obaveze i sad je bio 2.46... Pokusao sam da verifikujem i uspeo sam :)) Sad imam verifikovanu adresu i karticu...
Cuo sam od nekih da treba da zatrazim od njih neku njihovu karticu ali cemu to? Koliko vidim mogu da saljem novac na MB account i da skidam isti.

Provizija za skidanje novca sa MB racuna je oko 2 evra. Jel mi uzimaju jos neku proviziju (npr banka) kad dobijam te pare na karticu s moneybookersa?
Kad idem na withdraw dobijam opciju credit card i neki link ispod koji me vodi da biram karticu i imam zatim next? Da li ce to da posalje taj novac na moju karticu, tj. na moj devizni racun na koji je kartica registrovana?

Pozdrav!

[Ovu poruku je menjao Nikolavlasotince dana 09.11.2010. u 18:21 GMT+1]

Edit2: Meni je currency podesen na RSD tj. nas dinar... Pretpostavljam da to nema nikakve veze, da to samo meni pokazuje koliki mi je balance ali me interesuje po kom kursu oni meni to racunaju?

[Ovu poruku je menjao Nikolavlasotince dana 09.11.2010. u 23:10 GMT+1]
[ kermitfilip @ 16.11.2010. 11:12 ] @
Pozdrav,
vidm da ima dosta verziranih ljudi koju vec svasta iskusili pa me zanima da li je neko povezao moneybookers sa nekom internet prodavnicom kod nas? Tacnije, zanima me da li neko zna proceduru oko prijema para na racun firme. Na sajtu moneybookersa je srbija uvrstena u spisak zemalja i vec postoje vrste privrednih subjekata koje mogu da se izaberu (recimo doo), ali nisam isao dalje sa registracijom pa ne znam sve.
Oni generalno preporucuju da se registruje dinarski racun i da se prihvataju dinarske uplate da ne bi morali da rade konverzije valuta i naplacuju proviziju za to.

Ima li neko bilo kakav info ili makar ideju koga da pitam (firma ima racun u EFG banci).
Dakle, u pitanju je merchant account odnosno Business account.
[ lanset @ 12.12.2010. 22:41 ] @
Imam jedno pitanje u veyi moneybookers sistema, ovde se uglavnom govori o podizanju novca i provizijama koje se placaju. Ja bih registrovao mb nalog kako su ovde mnogi rekli sa visa virtuon rf banke ili visa electron intese radi kupovine sitnica na online svetskim prodavnicama koje ne primaju master card koji inace koristim za online placanja, pa me interesuje da li treba da prebacim novac na mb nalog ili se novac direktno skida sa povezanog racuna u banci i kolika je provizija mb , banke pri placanju robe usluga kod online prodavnica?

Pozdrav Aleksandar
[ mark007 @ 16.12.2010. 17:56 ] @
Pozdrav svima,

Treba mi pomoc oko jedne sitnice. Kada zelim da dodam svoj bank account na moneybookers, da li da kucam broj celog racuna ili samo onih 13 cifara izmedju crtica? Naravno ako je ceo pisem ga bez crtica,jel tako? Hvala
[ drunkyduck @ 16.12.2010. 18:03 ] @
I ja sam se pitao to isto, ali sam na kraju upisao kompletan broj racuna, i zajedno sa poljem za swift banke, sve je proslo kako treba. Ja sam naravno tada prvo verifikovao dodatu karticu tako da racun nisam imao nikakve zahteve da verifikujem.

Secam se da sam prvo povukao oko $10-$15 da bih video da li funcionise, i kada je proslo, koristio sam sasvim normalno. Tako da i tebi savetujem da ti prva 'isplata' bude niska.

Pozdrav
[ mark007 @ 16.12.2010. 18:18 ] @
Hvala na pomoci. Karticu sam upravo verifikovao, pa sad i racun zelim. Ubacicu kao i ti ceo broj deviznog racuna. Swift u delu predvidjenom za to. Interesuje me jos nesto, da li mogu dodati jos neki devizni racun na moneybookers? I da li je ista provizija pri skidanju, fixno 1.8e, i na jedan i na drugi, ili tu ima razlike jer je jedan vezan za karticu a drugi je nezavistan? U nekom postu sam procitao da je provizija dupla u tom smislu. Ili pak moze da se podesi koji ce biti glavni (default) pa za njega provizija da bude 1.8e. hvala
[ mark007 @ 16.12.2010. 18:26 ] @
^ evo sam cu sebi da odgovorim na pitanje za neke buduce korisnike. Moze se dodati vise od jednog racuna kao i kartica na moneybookersu. Provizija se placa duplo za transakcije preko 350e na racun koji nije primarni. I naravno moze se menjati primarni racun u odeljku namenjem za bank account. Pozdrav svima.
[ mark007 @ 17.12.2010. 09:24 ] @
Da li je moguce primati novac sa moneybookersa na devizni racun koji je vezan za banka intesa internet karticu?
[ mr. ako @ 18.12.2010. 16:02 ] @
Na taj racun nije moguce primati uplate.
Postoje informacije da na racun povezan sa internet karticom Rajfajzen banke Visa Virtuon, mogu da lezu uplate. Takodje i kod nekoliko drugih banaka postoje informacije da je tako nesto moguce, recimo kod AIK. Ovo nije licno iskustvo sto prenosim, ja imam Intezu i Vojvodjansku.

Poz,
Marko
[ mark007 @ 19.12.2010. 23:56 ] @
Au :((( ja sam priupitao u call centru i rekli su mi da mogu da primam uplate na taj devizni racun od Internet kartice. I izvrsio sam isplatu u petak. Sta mogu da uradim da bih povratio te pare? Znaci jedino resenje je da otvorim novi devizni ne vezan za karticu? :((( DAL JE MOGUCE DA SU TOLIKI *******???? :@@@@
[ mark007 @ 20.12.2010. 10:18 ] @
Danas sam opet kontaktirao njihovu podrsku. Stvar je ovakva, moze da se vrsi isplata na devizni racun koji je povezan sa internet karticom. Ali kad se to desi, oni (banka) ce me kontaktirati da se napravi nov devizni racun, kako bi ta svota bila proknjizena i mogla da se podigne. Izvesticu vas sta se desilo na kraju, i kako je to stvarno u praksi. Pozz
[ mr. ako @ 20.12.2010. 14:42 ] @
Da, tako moze... postoje dva tipa deviznog racuna. Onaj vezan za VISA karticu je 310, a regularni devizni je 302 i na njega mozes da primas uplate.
Tip racuna ces videti na onoj plastificiranoj kartici u okviru broja racuna: RS35-160-55302...........


Poz,
Marko

[ mark007 @ 22.12.2010. 11:15 ] @
Evo kako stvari stoje, danas me je kontaktrirala banka. Rekli su mi da odem do najblize ekspoziture i otvorim nov devizni racun jer priliv koji mi je stigo iz inostranstva ne mogu da primim na devizni racun povezan za internet karticu. I pritom treba da potpisem izjavu po kom osnovu mi stizu te pare i da li ce biti slicnog priliva u buduce. Sve sam obavio i sad cekam da se proknjize i da legnu na racun. Nadam se da ce nekome pomoci ubuduce. Pozz svima
[ hell_raiser @ 23.12.2010. 21:53 ] @
Marko, hajde javi nam kako je proslo i da li svaki put kad povlacis novac sa moneybookersa moras da ides u banku da prebacujes na taj drugi devizni....
[ D.i M.e @ 03.01.2011. 16:42 ] @
1) Kakva je suštinska razlika između naloga sa valuto evro ili dolar? Pretragom nisam našao na neki konkretan podatak.

2) U drugoj temi sam postavio jedno pitanje vezano za primanje uplata od osoba koje nisu korisnici pa ako neko može i to da pogleda.

Hvala.
[ hell_raiser @ 20.01.2011. 18:48 ] @
Ako je racun u evrima, a uplata u drugoj valuti, radi se konverzija po njihovom kursu. Identicna situacije je za druge valute.

Upravo sam malo pre imao uplatu od 11 dolara. Leglo je 8 evra.
[ NorthGate @ 30.01.2011. 23:25 ] @
Imam jedno pitanje,možda je bilo odgovora ali mi je promaklo.
Hoću da otvorim nalog na Moneybookers-u pa me zanima koliki je taj depozit da bi mi se verifikovala kartica?

Hvala unapred
[ matias @ 31.01.2011. 02:16 ] @
kazu da je minimum oko 3.00eura
[ Wesela @ 02.03.2011. 01:44 ] @
Imam dva pitanja.
Imam Visa Internet karticu banke Inteza.

Ako je moj moneybookers account podesen na EUR a osoba kojoj saljem pare na GBP, kad ja odem u banku da uplatim pare na racun da li to radim u EUR ili mogu u GBP?

Drugo pitanje, ako pare na moj racun uplatim u EUR, koju valutu prima osoba kojoj je moneybookers racun registrovan na GBP?
[ sakki07 @ 30.03.2011. 11:26 ] @
Ja sam uprskala stvar, tri put sam omasila verifikaciju kartice, visa elektron banka intesa, i sad mi MB trazi verifikaciju preko racuna, sto je nemoguce jer mi je potrebna profaktura. I sta sad da radim, dal' ima ikakve pomoci?
[ Delinquente @ 16.08.2011. 04:08 ] @
Takodje pogresno uneo cifru 3 puta ,adresu sam potvrdio posle toga ali i dalje ne mogu da uplacujem novac,jedini nacin je uplata iz banke ali iskreno mrsko mi je da se cimam sad i zbog toga.E sad otvorio sam poseban devizni racun u intesi i zanima me da li ja mogu da primam pare na racun na Moneybookers (uglavnom da prebacim pare sa online kladionica) iako nisam verifikovao karticu za uplate,i da sa moneybookers prebacim na racun u banci?
[ Delinquente @ 18.08.2011. 22:19 ] @
Evo ja sam upravo kontaktirao moneybookers i rekli su mi da skeniram licnu kartu sa obe strane i npr. racun neki koji je stigao na moje ime i to im samo posaljes.Posle toga kartica je aktivirana :)
[ djordjeno @ 19.08.2011. 13:23 ] @
Citat:
Wesela: Imam dva pitanja.
Imam Visa Internet karticu banke Inteza.

Ako je moj moneybookers account podesen na EUR a osoba kojoj saljem pare na GBP, kad ja odem u banku da uplatim pare na racun da li to radim u EUR ili mogu u GBP?


Drugo pitanje, ako pare na moj racun uplatim u EUR, koju valutu prima osoba kojoj je moneybookers racun registrovan na GBP?


1. Odes u banku uplatis EUR, posle prebacis osobi u GBP. Konverzija po kursu moneybookers-a, nije bas najbolja ali sta je tu je.
2. Osoba prima u GBP.
[ djordjeno @ 19.08.2011. 13:25 ] @
Citat:
magic21: Imam jedno pitanje,možda je bilo odgovora ali mi je promaklo.
Hoću da otvorim nalog na Moneybookers-u pa me zanima koliki je taj depozit da bi mi se verifikovala kartica?

Hvala unapred



Suma za verifikaciju je od 0.99 - 2.99 (nisam 100% siguran).
Svakako taj iznos nije izgubljen, nego se prebaci na MB racun.
[ platan021 @ 05.10.2011. 19:04 ] @
Pozdrav, ljudi!

Imam jedan problem i potreban mi je neko ko poseduje neka sredstva na Moneybookers racunu.
Naime, meni su transfer iz banke na MB racun odbili, pa bih zamolio nekog ako poseduje 10 evra na racunu MB, da mi prebaci na moj MB racun, a ja bih mu poslao te pare ili uplatio na neki racun u banci.
Ljudi pomagajte......
[ Edward Furlong @ 16.01.2012. 20:48 ] @
Ovo su mi poslali iz Hypo Alpe Adria banke:

Poštovani Ivane,

Uvidom u Vaše registrovane pokušaje Master karticom i transakcije u našem sistemu vidimo da je razlog odbijanja Vašeg pokušaja od 15.01.2012 u 22:12 nedovoljan iznos sredstava za autorizaciju.

Molim Vas da imate u vidu da je prilikom korišćenja Master Unembossed kartice, iznos sredstava za autorizaciju jednak iznosu u valuti EUR na Vašem deviznom računu, umanjen za 30,00 EUR.

Da li neko moze da mi pojasni ovo,jer mi nije jasna poslednja recenica?Inace deviznu karticu mastercard sam uneo na MB i kada sam trebao da je verifikujem pisalo mi je da mi je zakljucana transakcija i da moram preko banke...Nakon ovog mail-a koji sam napisao iznad izgleda da su odobrili karticu da moze da se koristi za internet,jer danas kada sam probao da je verifikujem izbacilo mi je da transakcija nije moguca iz tri razloga,a to su da je kartica mozda istekla,da nema dovoljno sredstava i da banka ne dozvoljava da se kartica koristi za online...Imam 25 EUR na kartici i da li neko ima racun kod Hypo Alpe Adria banke da mi pojasni ovaj mail.Da li to znaci da su mi sada odobrili karticu i samo prvi put placam 30 EUR za aktiviranje online usluge ili moram imati minimum 30 EUR na kartici za bilo kakav vid kupovine?
[ platan021 @ 17.01.2012. 00:19 ] @
Na vecini kartica za internet uvek mora biti neka svota novca. U rajfajzen banci moras na kartici imati 20evra stalno, sto im je neka garancija da je kartica aktivna. Rec je Visa Virtuon kartici. Tako da uplati jos novca je tih 20-30 evra mozes dobiti tek kad otkazujes karticu. I pokusaj onda...
[ najveci-Bajin-FAN @ 17.01.2012. 12:03 ] @
Meni su blokirali racun za izlazne transakcije posto je neko izgleda provalio moju sifru pa su mi trazili da promenim mail i lozinku i da im posaljem kopiju licne karte i neki racun ili drugi dokument iz Banke koji pokazuje da sam njihov klijent sa mojim imenom i prezimenon i adresom stanovanja.

Ja sam izvadio potvrdu iz banke sve je na srpskom. E sad me zanima d ali ce to da prihvate i za koliko bih moj racun trebao da bude aktivan ponovo? Hvala
[ Edward Furlong @ 17.01.2012. 16:10 ] @
Samo da javim da sam uspesno registrovao karticu i problem je bio taj sto na kartici mora uvek da ima 30 EUR.To vazi za Hypo Alpe Adria banku...Uspesno prolazi na moneybookers...
[ mr. ako @ 17.01.2012. 16:38 ] @
Super sto ti je prosla kartica, ali nisi morao postavljati istu poruku u 4 teme... :/
[ Edward Furlong @ 17.01.2012. 17:35 ] @
Iznervirao sam se,jer mi je hitno trebao odgovor...Sada cu zatvoriti racun u intesi i to je to...
[ mr. ako @ 17.01.2012. 18:32 ] @
Pobrisi bespotrebne poruke ili zamoli moderatore da to urade.
[ Edward Furlong @ 27.01.2012. 19:49 ] @
Da li neko moze da mi kaze kako da vidim stanje na hypo alpe adria e banking?Ulogovao sam se ali mi pise Za ovaj račun nemate dozvolu za pregled?Sta mi znaci ako ne mogu da pogledam stanje?Da li je jos neko koristio uslugu ove banke?Imam deviznu karticu i dinarsku i za obe mi pise da nemam dozvolu da vidim stanje uplata i naplata?
[ matias @ 27.01.2012. 19:52 ] @
nazovi banku i pitas ih u cemu je problem ja imam visa virton i raifausen banku e-bank mi funkcionise odlicno
[ Edward Furlong @ 27.01.2012. 19:57 ] @
Ti si u grugoj banci zato ti nemas ovaj problem...Cekaj da vidimo ima li neko da se javi ko ima hypo alpe adria?Hvala na odgovoru.
[ nemanja-kg @ 28.01.2012. 03:52 ] @
Pozdrav, imam jedan problem pa ako bi neko bio voljan da mi pomogne.

Hteo sam da se registrujem na moneybokers, ukucao svoje podatke i sve sto je potrebno
i kada sam isao na "submit" izbacilo mi je da vec imam jedan account. E sad problem je u tome sto sam vec otvorio
pre otprilike godinu dana ali od tada nisam ulazio i kada sam probao da ukucam stari e-mail i sifru izbacuje mi
da je sifra istekla. Pokusao sam ponovo da se registrujem, ukucao podatke i na kraju strane cekirao da ne koristim ni jedan drugi akaunt i uspeo da napravim novi. Da li mogu imati nekih problema i da li mogu da mi blokiraju akaunt zato sto je isti racun u pitanju samo razliciti akaunti.... Unapred hvala!
[ matias @ 28.01.2012. 04:03 ] @
cim su ti dozvolili znaci da nebi trebao da imas problema ali u svakom slucaju nemoj vise koristiti taj stari moneybokers acount jer ces moneybookers koristit mozda za kladjenje ili nesto drugo ako se hoce kladiti izaberi visa virton karticu od raiffausen bake najbolja je ili visa electron od intese pozdrav.
[ Edward Furlong @ 28.01.2012. 08:16 ] @
Ja sam imao dva akaunta i registrovao sam treci,jer dugo nisam ulazio na ova dva stara i nisam mogao da aktiviram opet istu karticu niti da iskoristim mail adresu...Resio sam to na sledeci nacin.Imas opciju u tiketima da posaljes moneybookers-u poruku koji akaunt koristis i da im navedes u oznacenim poljima da ti ugase taj koji vise ne koristis,da bi mogao da uneses opet kreditnu karticu koja je bila na starom akauntu.Obavezno im posalji taj novi i stari koji vise neces koristiti,a oni ce da vidi da si napravio novi i da ti izbrisu stari uz upozorenje da vise ne otvaras vise naloga.
[ comid @ 28.01.2012. 13:37 ] @
Jel zna neko,kad se unosi nova kartica jel mora biti isto ime kao na nalogu,hvala.
[ Edward Furlong @ 28.01.2012. 13:42 ] @
Kada unosis novu karticu stavljas ime vlasnika kartice,ne bitno je koji je nalog.Vodi racuna da kartice vec nije koriscena na moneybookers,jer onda ti je nece prihvatiti dok im ne posaljes da ugase nalog na kome je prvi put aktivirana i zatrazis da ti je izbrisu i odobre da je ponovo aktiviras na tvom sadasnjem nalogu...
[ matias @ 28.01.2012. 15:54 ] @
ja uvek imam uvek samo jedan nalog od moneybookersa i sada cekam kraj januara da aktiviram novu obnovljenu visa electron karticu od banke intese imacu opet dve visa kartice aktivirane moneybookers je sjajan.
[ Edward Furlong @ 28.01.2012. 15:58 ] @
Za sta ga koristis pretezno?Koje kartice aktiviras?Meni su visa electron i master card.
[ matias @ 28.01.2012. 16:06 ] @
koristim za kladjenje na vise svetskih odlicnih kladionica i prezadovoljan sam.isplacuju kladionice za par sati a moneybookers preko bank acounta za 2-3 dana
[ Edward Furlong @ 28.01.2012. 19:57 ] @
Daj neki sajt za to kladjenje koji je proveren i dobar da vidim kako to funkcionise?Sto se ne kladis kod nas u domacim kladionicama? :D
[ comid @ 28.01.2012. 23:37 ] @
Citat:
Edward Furlong: Kada unosis novu karticu stavljas ime vlasnika kartice,ne bitno je koji je nalog.Vodi racuna da kartice vec nije koriscena na moneybookers,jer onda ti je nece prihvatiti dok im ne posaljes da ugase nalog na kome je prvi put aktivirana i zatrazis da ti je izbrisu i odobre da je ponovo aktiviras na tvom sadasnjem nalogu...
Kartica ce stici sledece nedelje,ali je burazer uzeo na svoje ime,a ja imam mb,a istekla kartica,ne znam samo sta im ovo znaci You need to use your own credit/debit card.Cards owned by someone else cannot be accepted!
[ Edward Furlong @ 28.01.2012. 23:45 ] @
To ti znaci da je vec u upotrebi.Imas na moneybookers support da im posaljes tiket da ti je kartica istekla i oni ce ti dalje odraditi sta treba...Znam da ima ta stavka,pa klikni na nju i sledi uputstva...

Uspesno sam se registrovao na bwin online kladionicu i kartica je prosla bez problema.Dobio sam 10 evra bonus omdah nakon uplate para :D

[Ovu poruku je menjao Edward Furlong dana 29.01.2012. u 23:17 GMT+1]
[ nemanja-kg @ 30.01.2012. 14:22 ] @
Ljudi imam jos jedan problem pa ako neko moze da pomogne..
Trazio sam im da mi izbrisu taj stari nalog pre 3-4 dana i danas mi je stigao e-mail u kome pise
da su prihvatili moj zahtev da mi zatvore taj stari "account" ali mi traze sledece stvari kao potvrdu :


- a clear and readable colour copy (scan or a camera image) of both sides of a valid official identification document with picture (such as identity card, passport or driving license). Your names, date of birth and the expiry date of the document should be clearly visible.
- a scanned copy of a paper document you have recently received on your postal address (such as utility bill or bank statement) issued in the last 3 months. Your name and address should be clear and readable on it. Kindly note that we do not accept and process any credit/debit card statements or documents containing your cards’ full financial data so such a document cannot be used as an address proof.


Prvo je kopija licne karte ili pasosa, ali ovo drugo mi je malo manje jasnije..
Nikakav dokument mi nije stizao na kucnu adresu sem ovaj koji sam podigao kada sam uzimao karticu.
Sta je to drugo sto trebam da posaljem?
Ako je neko imao isti problem molio bih ga da mi pomogne mnogo bi mi znacilo.
Unapred hvala :)


[ Edward Furlong @ 30.01.2012. 18:17 ] @
Pazi kada trazis da ti zatvore akaunt,ulogujes se na taj akaunt koji hoces da ti zatvore i na njemu zatrazis preko tiketa da ti izbrisu sve koje neces koristiti i navedes koji zelis da ostavis.U tiketu imaju polja da se unese akaunt koji zelis da koristis dalje,a druga dva polja akaunti koje zelis da ugasis.Tako da ce oni nakon toga moci da ti ugase nepotrebne akaunte i ostave samo jedan.Ovo sto ti traze je verovatno razlog zato sto nisi odradio verifikaciju na novom akauntu koju moras odraditi da bi ti akaunt bio valida.Znaci verifikujes adresu,banku i kreditnu karticu.Ja sam prvo odradio verifikaciju sa adresom nakon 12 dana mi je stiglo pismo sa sifrom koju sam uneo i verifikovao adresu.Nakon toga unesi iban i swift banke i verifikuj nju,pa na kraju kreditnu karticu.Probaj da verifikujes adresu i nakon toga preko tiketa za problem sa vise akaunta posaljes zahtev za gasenje drugog kako bi oni imali potvrdu da si to ti,a ne tamo neko...Zato ti sve to traze...
[ nemanja-kg @ 30.01.2012. 18:57 ] @
Citat:
Edward Furlong: Pazi kada trazis da ti zatvore akaunt,ulogujes se na taj akaunt koji hoces da ti zatvore i na njemu zatrazis preko tiketa da ti izbrisu sve koje neces koristiti i navedes koji zelis da ostavis.U tiketu imaju polja da se unese akaunt koji zelis da koristis dalje,a druga dva polja akaunti koje zelis da ugasis.Tako da ce oni nakon toga moci da ti ugase nepotrebne akaunte i ostave samo jedan.Ovo sto ti traze je verovatno razlog zato sto nisi odradio verifikaciju na novom akauntu koju moras odraditi da bi ti akaunt bio valida.Znaci verifikujes adresu,banku i kreditnu karticu.Ja sam prvo odradio verifikaciju sa adresom nakon 12 dana mi je stiglo pismo sa sifrom koju sam uneo i verifikovao adresu.Nakon toga unesi iban i swift banke i verifikuj nju,pa na kraju kreditnu karticu.Probaj da verifikujes adresu i nakon toga preko tiketa za problem sa vise akaunta posaljes zahtev za gasenje drugog kako bi oni imali potvrdu da si to ti,a ne tamo neko...Zato ti sve to traze...


Problem je u tome sto sam zaboravio sifru starog akaunta ali sam preko novog trazio da mi ugase taj stari..
Sto se tice ovog drugog dokumenta vrlo je moguce da mi traze zato sto nisam uradio verifikaciju tako da cu je
uraditi u toku veceri mozda nece biti ovolikog cimanja..
[ Milos911 @ 30.01.2012. 19:28 ] @
Citat:
nemanja-kg: Ljudi imam jos jedan problem pa ako neko moze da pomogne..
Trazio sam im da mi izbrisu taj stari nalog pre 3-4 dana i danas mi je stigao e-mail u kome pise
da su prihvatili moj zahtev da mi zatvore taj stari "account" ali mi traze sledece stvari kao potvrdu :


- a clear and readable colour copy (scan or a camera image) of both sides of a valid official identification document with picture (such as identity card, passport or driving license). Your names, date of birth and the expiry date of the document should be clearly visible.
- a scanned copy of a paper document you have recently received on your postal address (such as utility bill or bank statement) issued in the last 3 months. Your name and address should be clear and readable on it. Kindly note that we do not accept and process any credit/debit card statements or documents containing your cards’ full financial data so such a document cannot be used as an address proof.


Prvo je kopija licne karte ili pasosa, ali ovo drugo mi je malo manje jasnije..
Nikakav dokument mi nije stizao na kucnu adresu sem ovaj koji sam podigao kada sam uzimao karticu.
Sta je to drugo sto trebam da posaljem?
Ako je neko imao isti problem molio bih ga da mi pomogne mnogo bi mi znacilo.
Unapred hvala :)
Ne treba da ti stigne neki papir od nijh. To ti traze da bi sigurno znali da si ti, i kao sto su rekli "such as utility bill", mozes da skeniras racun od struje/vode/telefona koji je stigao na tvoju adresu i ima tvoje ime i prezime na sebi..
[ nemanja-kg @ 31.01.2012. 12:50 ] @
Citat:
Milos911: Ne treba da ti stigne neki papir od nijh. To ti traze da bi sigurno znali da si ti, i kao sto su rekli "such as utility bill", mozes da skeniras racun od struje/vode/telefona koji je stigao na tvoju adresu i ima tvoje ime i prezime na sebi..


U tome i jeste problem sto se nista ne vodi na mene.. Pokusacu sa poreskim uverenjem mozda uspe ne znam drugo resenje....
[ nemanja-kg @ 10.02.2012. 02:32 ] @
Pozdrav svima i nadam se da se javljam po poslednji put za pomoc.. :)

Dakle, poslao sam kopiju licne karte i kopiju poreskog i uzvratili su mi e-mail posle par dana sledece sadrzine :
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
" Thank you for your reply.

We would like to kindly inform you that we appreciate the provided documents. However, unfortunately we were unable to proceed with your request since the provided address proof document was not received via the regular post and could not be used for verification purposes.

Therefore, in order your request to be reconsidered, we kindly ask you to send us:

- a clear scanned paper address proof document (such as bank statement or utility bill) which meets the following requirements:

1/ has been issued on your name;
2/ has been issued within the last three months;
3/ has been sent via the regular post on the address, provided on your Moneybookers account.

(Please have in mind that we do not accept and process card statements and mobile phone bills, so such a documents cannot be used for address proof.)

Alternatively, please find attached a banker’s confirmation. The respective document should be filled in by a bank official with no fields omitted. "
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kapiram da mi ovo sa poreskim nije uspelo i da mi ponovo traze dokument od ranije ali mi nude kao alternativno resenje
potvrdu bankara popunjenu od strane banke (nadam se da sam dobro protumacio taj deo) i poslali su mi kao zakacku taj "bankers confirmation list koji treba da se popuni od strane banke i mene....

Ako neko ima resenje molio bih da pomogne borim se sa moneybookers-om vec danima.... :)


[Ovu poruku je menjao nemanja-kg dana 10.02.2012. u 03:47 GMT+1]
[ Edward Furlong @ 10.02.2012. 06:36 ] @
Daj ti njima lepo tvoju adresu gde si rodjen i gde stvarno zivis,a ne tu gde si postanar ako studiras.Time ces resiti problem i kada ti stigne koverat onda ces dobiti sifru sa kojom ces potvrditi mesto stanovanja...Resio si problem.
[ nemanja-kg @ 10.02.2012. 17:47 ] @
Citat:
Edward Furlong: Daj ti njima lepo tvoju adresu gde si rodjen i gde stvarno zivis,a ne tu gde si postanar ako studiras.Time ces resiti problem i kada ti stigne koverat onda ces dobiti sifru sa kojom ces potvrditi mesto stanovanja...Resio si problem.


Pa ja sam im i dao adresu na koju se vodim i gde stanujem ali kazem ti nista se ne vodi na mene vec sve na matore.
[ Edward Furlong @ 10.02.2012. 17:55 ] @
Cekaj,kakve to veze ima?Ja sam dao podatke moje i mesto stanovanja,a sve se vodi na matore...To jest zivim kod matorih i stiglo mi je pismo na adresu koju sam uneo u registraciji.Trebalo bi i tebi da stigne pismo od moneybookers-a?Ne znam kako ti nije stiglo?Probaj opet da verifikujes adresu...
[ nemanja-kg @ 11.02.2012. 01:56 ] @
Citat:
Edward Furlong: Cekaj,kakve to veze ima?Ja sam dao podatke moje i mesto stanovanja,a sve se vodi na matore...To jest zivim kod matorih i stiglo mi je pismo na adresu koju sam uneo u registraciji.Trebalo bi i tebi da stigne pismo od moneybookers-a?Ne znam kako ti nije stiglo?Probaj opet da verifikujes adresu...


To je to nisam verifikovao adresu kako treba tek sad mi je stigao e-mail da mi stize pismo na kucnu adresu,
nadam se da je to resenje problema hvala u svakom slucaju.
[ Edward Furlong @ 11.02.2012. 08:20 ] @
Upravo si resio problem.Ja sam mislio da si ti to odradio,pa da ti nije stiglo pismo.Kada ti stigne pismo za 10 dana unesi samo sifru koju ti trazi za dalji proces verifikacije adrese i posle mozes da verifikujes karticu i sve ostalo...
[ mp3men @ 20.02.2012. 15:21 ] @
Molio bih neko ko zna da mi kaže ako akaunt MB nije verifikovan da li na njega mogu da legnu pare odnosno da li tamo neko može da mi pošalje regularno pare na MB akaunt i da tamo ostanu?

Jel meni za koji dan trebaju da legnu nege pare a nisam stigao da napravim debitnu karticu za plaćanje preko neta(jel već kako li se zove ) da bih mogao verifikovati MB akaunt.
hvala
[ najveci-Bajin-FAN @ 20.02.2012. 15:34 ] @
Mogu stici naravno.
[ JohnnyNT @ 22.03.2012. 12:34 ] @
^ Super, ovaj poslednji odgovor je i meni koristio.

Još jedno pitanje, otvorio sam MB nalog pre2 god. valjda, ali mi nije bio potreban u to vreme. Pre par meseci sam odlučio da malo čačkam po njemu i našao sam opciju da mi pošalju verifikaciono pismo na kućnu adresu, posle valjda 2-3 nedelje sam dobio pismo i uneo kod. E sad me zanima šta sam ja u stvari tim verifikovao? :D Mislim, imam devizni račun, pre par dana sam ga uneo na MB, a da bih sa njega poslao novac na MB nalog (i verifikovao ga) u Intesi mi traže fakturu. A na početku teme, koliko sam shvatio iz postova nekih članova, verifikacijom putem ovog pisma nestaje potreba za verifikovanjem računa, to mi je malo nelogično. Možda je malo glupo pitanje, ali šta da se radi... :D
[ mp3men @ 22.03.2012. 13:53 ] @
eto ja sam danas verifikovao nalog na MB jednostavnim upisivanjem( pored već upisanog broja deviznog računa) broja debitne kartice .

Posle nekoliko minuta sam dobio obaveštenje putem SMS -a iz banke da mi je skinuto s deviznog računa određena suma(1.55 $).Potom sam jednostavno uneo koliko je skinuto sa mog dev.računa i cifru uneo u MB verifikaciju i verifikacija računa MB je prošla
nisam ni znao da ce mi biti tako jednostavno hehe
[ Edward Furlong @ 22.03.2012. 19:50 ] @
Prolazi sve kako treba,jer je dosta banaka odobrilo saradnju sa Money Bookers :D Ranije je mogla samo Intesa,a sada moze skoro svaka...
[ zakimon @ 29.05.2012. 23:23 ] @
Pozdrav drugari. Imam jedan problem, i rešio sam da se obratiom ovde jer vidim da ima dosta ljudi koji se poprilično razumeju u moneybookers. Dakle stvar je sledeća. Koristim MB već pola godine. Do sada sam imao verifikovano sve, osim Visa Electron kartice. Novac povlačim minimalno dva puta u mesec dana, i do sada sam ga povlaičio direktno na devizni račun u Intesa banci. Rešio sam da verifikujem Visa Electron karticu, i uspešno sam obavio sve :D Povukao sam oko 40 000 rsd prvi put putem Visa Electron kartice koja je povezana sa deviznim računom. Uglavnom, ranije dok sam slao direktno na devizni račun, uplata je stizala za 2-3 radna dana. Ovu uplatu koju sam povukao na Visa Electron karticu sam uradio 22.05.2012 godine i prošlo je 8 dana (6 radnih) i novac još nije stigao? Kontaktirao sam servis MB i rekli su mi da je novac poslat, i da se obratim u banci jer kao u nekim bankama traje i do mesec dana. E sada, šta se dešava sa tim novcem? Da li neko ima slično iskustvo, i koliko je dana potrebno za transfer novca putem Visa Electron kartice?

Hvala.
[ matias @ 30.05.2012. 11:43 ] @
isplata ma karticu traje od 2-5 radnih dana nasa banka je negde tu zeznula stvar ja imam intesinu visa electron ali samo vrsim uplate na moneybookers jer nemam poverenja u intesa banku u vezi isplate uvek vrsim isplate sa moneybookersom na visa vituon od rajfausen banke jer mi je sigurnija isplata i uvek dobije sms poruku pozz.ako zelis brze isplate otvori onda neteller i imas isplatu odmah na neteler mastercard.za sva druga pitanja posalji privatnu poruku imam puno vrsta internet novcanika.
[ zakimon @ 30.05.2012. 15:32 ] @
Pa hoće li mi stići te pare koje sam poslao?
[ matias @ 30.05.2012. 15:54 ] @
moras kojtaktirati svoju banku oko toga oni najbolje znaju.
[ zakimon @ 30.05.2012. 16:15 ] @
Hvala ti, sada sam ih zvao, rekoše mi da su pare legle, ali treba da prođe -3-4 dana da se uknjiži to sve.

Hvala još jednom.
[ olja2112 @ 25.06.2012. 15:35 ] @
Pozdrav svima! Imam pitanje u vezi sa MB-om... Ms racun mi je u dinarima, a imam devizni racun u Komercijalnoj. Da li je moguce prebaciti taj novac sa MB-a u dinarima na taj devizni racun, zbog valute, ili mora u eurima ili cemu vec...?
[ Edward Furlong @ 25.06.2012. 16:40 ] @
Nemas potrebe da brines...Meni je isto racun u dinarima na MB i kada prebacujes pare sa devizne kartice koja je u evrima sam ti obracunava koliko je to u dinarima ili valuti koju si ti odredila tokom registracije...Tako da to vazi za sve valute koje su dostupne na MB.
[ olja2112 @ 26.06.2012. 10:03 ] @
Hu, sad mi je lakse! Hvala puno!
[ whitie2004 @ 27.06.2012. 08:21 ] @
Citat:
... kada prebacujes pare sa devizne kartice ...

olju2112 interesuje kako da MB/skril dinare prebaci na deviznu karticu/racun u Srbiji ...
[ Edward Furlong @ 28.06.2012. 16:27 ] @
To ne znam da li moze da se uradi sada,jer znam da na pocetku nudi pri registraciji opciju da izaberes valutu...

Da li mogu promijeniti valutu svojeg Moneybookers računa?
Jednom kad otvorite račun, promjena valute je moguća samo ukoliko niste napravili niti jednu transakciju. Ako ovo
vrijedi za vas, posjetite messeging center My Profile > 'I want to change the currency of my Moneybookers account
(želim da promijenim valutu na svojem Moneybookers računu).
[ olja2112 @ 29.06.2012. 10:52 ] @
Vec sam imala transakcije tako da nista od toga... Jedino da ugasim taj nalog i napravim novi u dolarima... :/
[ Edward Furlong @ 29.06.2012. 21:48 ] @
Ne vredi ti da gasis nalog,jer karticu mozes samo jednom da aktiviras...Jedino im posalji poruku da ti ugase nalog i navedi razlog da zelis da ponovo aktiviras tu istu karticu na novom nalogu...Prvo napravi novi nalog,pa im onda posalji zahtev...Tako sam ja radio,jer sam imao tri naloga iz razloga sto nije htelo da mi prihvati neku karticu ali mi je posle banka odobrila i onda sam trazio da mi zatvore dva naloga i ostave jedan...
[ view @ 28.09.2012. 23:26 ] @
Ne znam da li je ovo novi uslov koriscenja ali do sada nisam primetio i morao sam da prihvatim jer ocekujem neke vece transakcije preko skrilla

--------------------
ssuing e-money is a 'regulated activity' under the Financial Services and Markets Act 2000. Moneybookers Ltd. is regulated by the Financial Services Authority (FSA) of the United Kingdom. The entire balance of your Moneybookers account is protected by regulation in regard to capital, liquidity and float management requirements. We are required to keep the funds received in exchange for e-money in pre-defined low-risk assets and to hold at any time sufficiently liquid assets to be able to redeem all e-money issued. We are legally obliged to make our customers aware that (1) the Financial Services Compensation Scheme (FSCS) does not apply to funds stored on your Moneybookers account; (2) if Moneybookers Ltd. becomes insolvent the funds stored on your Moneybookers account may become valueless and unusable; and (3) consequently, if Moneybookers Ltd. becomes insolvent you may lose the funds stored in your account.
--------------------

U kratkim crtama:
Po zakonu engleske monezbookers mora da ima na stanju svog racuna kes u vrednosti onoliko koliko njihovi klijenti imaju elektronskog novca na svojim skrill racunima.Ukoliko se desi da postanu ne likvidni i da nemaju dovoljno zivog novca da isplate sve sto su izdali elktronski moze se desiti da ti stanje elktronskog novca na racunu propadne i jednostavno da ostanes bez svojih para....to mi lici na jezdu i dafinu al ajda valjda se nece desiti tako nesto :)

[ whitie2004 @ 01.10.2012. 13:13 ] @
A zaboravio si da citiras glavno
Citat:
Electronic money accounts are not bank accounts.

Zakonodavac obavezuje banke da osiguraju uloge i investicije i tu postoji ona sigurnost uloga do 85000 funti. Samo te ovim putem upozoravaju da se to ne odnosi na njih i to je tako vec ohoho godina ....

E, sad... Mozes se i ti sam osiguras, samo sto je ovaj e-novac mnogo sumnjiv i niko ziv nece da stoji iza toga. Problem broj 2 - zakonodavac prica o gradjanima EU, čak i u bankama, veruj da tebi kao Srbinu nisu osigurali ulog ....

Banda je to. Novac tamo drzis 5 minuta i skidas sve sto ti dopuste da uzmes :-)
[ olja2112 @ 09.10.2012. 13:33 ] @
Je li se nekom slucajno desilo da unese pogresan IBAN?
Sta se desava u tom slucaju?
Ja ukucah pogresan, i pare naravno ne stizu, zvala banku, oni mi ne mogu pomoci, a na Moneybookers-u ne mozes nista da pitas, samo popunjavanje formulara... (da ja znam).
Ova u banci mi rece da promenim IBAN na sajtu, zna li neko kako se to radi? Ili da zovem London?
[ Popudopulus @ 11.10.2012. 08:05 ] @
Svaki put kad hoces da posaljes pare na svoj racun u banci sa moneybookers-a koristeci WITHDRAW, postavlja ti se pitanje da li su uredu podaci o tvojoj banci ili hoces da upises nove, trebalo bi da ti se vrati novac na racun ako je otisao na nepostojeci racun.
[ olja2112 @ 11.10.2012. 13:12 ] @
Sve to super zvuci, al ja polsah novac na postojeci racun, i usrecih nekog, tako da moram brzo nesto da uradim, dok srecnik ne shvati sta mu se desilo...
[ JHN @ 08.11.2012. 16:26 ] @
Citat:
whitie2004:
A zaboravio si da citiras glavno
Citat:
Electronic money accounts are not bank accounts.

Zakonodavac obavezuje banke da osiguraju uloge i investicije i tu postoji ona sigurnost uloga do 85000 funti. Samo te ovim putem upozoravaju da se to ne odnosi na njih i to je tako vec ohoho godina ....

E, sad... Mozes se i ti sam osiguras, samo sto je ovaj e-novac mnogo sumnjiv i niko ziv nece da stoji iza toga. Problem broj 2 - zakonodavac prica o gradjanima EU, čak i u bankama, veruj da tebi kao Srbinu nisu osigurali ulog ....

Banda je to. Novac tamo drzis 5 minuta i skidas sve sto ti dopuste da uzmes :-)


ja svakako vise vjerujem monybookersu i drugim slicnim online servisima nego domacim bankama,i daleko je sigurniji dok je na mb racunu
[ elektrotehnichar @ 17.02.2013. 18:45 ] @
Ima i previše tema o moneybookrs i sve je malo konfuzno, pa ukoliko bi mogao neko sa iskustvom u koriščenju da mi samo odgovori na par pitanja.
Upravo sam otvorio moneybookrs account da bih primio par uplata iz inostranstva, jer kažu to je najeftinija opcija.

1. Nisam shvatio čemu služi verifikacija, da li samo za povećavanje limita ili je neophodno za korišćenje, pitam jer bih želeo da izbegnem tih par eura za verifikovanje ukoliko nije neophodno, ukoliko jeste, da li bi verifikovanje adrese bilo dovoljno.

2. Ukoliko verifikovanje adrese nije dovoljno, da li je onaj drugi način verifikovanja računa(bez visa kartice, transferom sa mog računa na njihhov) izvodljiv i kakve su provizije za to.

3. Kakva je procedura sa druge strane, pročitah negde da i oni moraju moneybokers account da naprave i da u USA moneybookers ne radi, uplate treba da primim iz Australije i UK, jel radi mb u Australiji? Jel treba druga strana da verifikuje svoje račune, pošto mi to deluje poprilično komplikovano za jednokratnu upotrebu za od par stotina eura. Westerb union ili Moneygram je alternativa, koja je jednostavna, ali provizije su dosta veće.

Unapred hvala :).
[ olja2112 @ 17.02.2013. 19:45 ] @
Cao!

Dakle,

1. Verifikaciju moras da obavis, jer na taj nacin potvrdjujes da si ti vlasnik racuna i da su podaci koje si im dostavio tacni. Moras to da obavis jer bez toga ti ne daju da saljes/primas novac. Verifikovanje adrese je dovoljno, ne kosta nista, samo moras da sacekas dok ti pismo ne stigne, uneses kod i to je to. meni je pismo stiglo za 3-5 dana, ne secam se tacno koliko im najvise treba, uglavnom stize brzo, i najbolja je varijanta ako ti se ne trose pare.

2. Ja sam samo adresu verifikovala, tako da za proceduru za kartice nisam sigurna, valjda treba da imas neke pare na kartici, pa ti oni skinu odredjenu sumu (2-3eura najvise, cini mi se), i onda ti treba da upises tacnu sumu koju su ti skinuli. Neka me neko ispravi ako gresim. Uglavnom, ako ti nije zao tih par eura, ovo ti je dosta brza opcija.

3. Mislim da druga strana mora da ima svoj MB nalog, medjutim nisam sigurna, pa nek ti to neko drugi potvrdi/negira. Opet, valjda je to najlaksa varijanta, samo verifikujte te naloge i onda krenite u akciju. UK sigurno ima MB (mislim da su oni u stvari iz Britanije), a za Australiju nisam 100% sigurna, jednom sam odradjivala neki posao za lika iz australije i mislim da mi je platio preko MB-a. Opet, nek ti jos neko potvrdi (a i potrazi na netu)...

Toliko od mene!

[ reiser @ 17.02.2013. 20:33 ] @
Verifikacija kartice ti povecava limit za transfer novca, procedura je sledeca: skinu ti sa kartice neku sitnu random sumu, ti taj iznos ukucas na sajtu i oni ti dodaju tu sumu na account balance, tako da u principu ne gubis nista novca. Pazi na to da suma koju treba da ukucas nije ona koja ti pise online/poruci/mailu koji dobijes kada ti je skinu, nego moras da sacekas izvod iz banke, ili jos bolje, mozes da pozoves podrsku tvoje banke i pitas koliki je iznos skinut i dobices informaciju odmah, umesto da cekas na izvod.
[ matias @ 17.02.2013. 20:57 ] @
za isplatu moras da ferifikujes visa karticu.posle toga na sajtu moneybookersa registrujes i bank acount.sto se tice australije i engleske ne znam ali mislim da to vazi samo za ameriku ali samo za kladjenje.
[ denny546 @ 27.02.2013. 08:29 ] @
Da li neko moze da mi da informaciju u vezi sledeceg...
Otvorio sam racun na Moneybookers-u, ubacio podatke Volks / Sber banke.
Do sada sam koristio Payoneer i nekome ko je trebao da uplati novac davao sam Payoneer-ovu specificnu adresu i moju email adresu sto mu je bilo dovoljno za uplati novac.
Sta se u slucaju Moneybookers-a radi, koja se instrukcija daje nekome ko uplacuje iz inostranstva? Da li taj neko u npr. Americi treba da ima svoj Moneybookers racun ili moze da uplati sa
bilo kog racuna ili sistema na moj Moneybookers racun?

Hvala unapred.
[ matias @ 27.02.2013. 14:53 ] @
dabi dobio novac na svoj moneybookers nalog potrebno je da mu das samo svoj moneybookers e-mail i nista vise.
[ nastavnikKG @ 27.03.2013. 21:06 ] @
Imam problem:
uplatio sam u banci intesa 10 evra. Napravio moneybookers racun u dolarima. Kada sam trebao da za verifikaciju ukucam pravilan iznos u dolarima ja sam unosio iznose koje sam dobijao racunajuci odnos dolara i evra. I naravno sva 3 puta ispucao. Sada mi na moneybookers nalogu stoji da moram da upltim direktno iz banke popunjavajuci uplatnicu neki iznos da bi mi omogucili ponovo.
Ima li leka? Na jednom forumu naso sam da se ceka 7 dana.
Sta sad da radim. Da li ako nista ne bude, da uradim disable visa intesa racuna na moneybookers nalogu?
Negde na elitesecyrty forumu sam nasao da moze da se otvori jos jedan moneybookers nalog (sto oni zabranjuju), ovoga puta kako treba. Pa onda da ugasim raniji?
Da li je neko imao slican problem?
[ matias @ 27.03.2013. 21:53 ] @
cekas 24 sata da ti moneybookers odblokira racun i pokusas ponovo ali pitas u intesa banci ljude sa platnim karticama i ukucas iznos bez njihove provizije.
[ nastavnikKG @ 27.03.2013. 22:04 ] @
Ma ja nisam pitao banku intesu , nego za ta tri puta cekao po 24h i ispucao sve 3 mogucnosti...
Znam glupo zvuci....

Sad kad odem na mesto gde se unosi verifikacija (nadajuci se i 4. put) pise da moram da uplatim neke pare sasvog racuna u intesi uplatnicom , pa kad im to legne onda cu dobiti jos mogucnosti za otkljucavanje. Na primer da posaljem makar 1 evro tamo provizija u banci je fiksna 1900 din.
Verovatno ste sad umrli od smeha...
Ima li leka za ovaj moneybookers nalog?
Mogu li da otvorim jos jedan? Kako posle da ugasim stari?
[ matias @ 27.03.2013. 22:14 ] @
ne znam onda ja kada sam uplacivao nekad novac blokirao mi 24 sata sacekao sam i odblokirao mi je moneybookers nalog.zasta ces koristit moneybookers za posao kladjenje ili nesto trece mogu ti ponuditi alternativno resenje neteller,ecocard.
[ nastavnikKG @ 27.03.2013. 22:20 ] @
Mislio da probam da radim probam nesto da radim na elance i freelancer...

Vidim da je jedan korisnik par postova gore nekako ponovo otvorio novi moneybookers nalog.
Ili da ugasim racun u intesa banci pa ponovo otvorim novi. Stavim stari visa intesa racun onda, na moneybookers-u na disable - ne moze da se uradi delete.

Hvala u svakom slucaju za bilo kakav predlog, ako je isto tako funkcionalan.
[ mr. ako @ 28.03.2013. 16:28 ] @
Ne treba ti Moneybookers (Skrill) da bi radio na Elance ili Freelancer.
[ Mrga_pale @ 10.04.2013. 12:38 ] @
Imam jedno laicko pitanje!
Slucaj da sam u nekoj stranoj zemlji i imam otvoren racun na moneybookers, i na njega uplatim odredjenu svotu novca, i sada me interesuje, kako mogu da izvadim karticu ( bankomat), i posljem nekome od rodbine da ima na raspolaganju sav moj novac na racunu, tj onoliko koliko ja stavim na moneybookers? Koristio bih ovo da mogu da saljem pare u Srbiju, iz drugih zemalja. Procitao sam da je to najlaksi nacin, da neko ode na bankomat i uzme odredjenu svotu novca, a pri tome provizija moze da bude 1.8 eura
[ anon70939 @ 10.05.2013. 18:56 ] @
Citat:
Instruction for customer transfers
Instrukcije za naplatu iz inostranstva

USD
USD correspodent is:
ABA: 021000021
CHIPS UID: 278422
CHASUS33 - JPMorgan Chase Bank NA

Acc. With Institution: 57A:
MEBARS22
CREDIT AGRICOLE SRBIJA AD, Novi Sad

Beneficiary: 59:

IBAN RS*******
PERA PERIC
PERINA ULICA 13
Kragujevac
SERBIA


Dobio sam ovo od banke kao unstrukcije u USD i nemam pojma kako sad pomocu toga da sa skrilla uplatim na taj racun.
Sta je sad SWIFT od ovog?


edit:
izguglao sam da je MEBARS22 swift code
[ elektrotehnichar @ 14.05.2013. 20:25 ] @
Citat:
elektrotehnichar:
Ima i previše tema o moneybookrs i sve je malo konfuzno, pa ukoliko bi mogao neko sa iskustvom u koriščenju da mi samo odgovori na par pitanja.
Upravo sam otvorio moneybookrs account da bih primio par uplata iz inostranstva, jer kažu to je najeftinija opcija.

1. Nisam shvatio čemu služi verifikacija, da li samo za povećavanje limita ili je neophodno za korišćenje, pitam jer bih želeo da izbegnem tih par eura za verifikovanje ukoliko nije neophodno, ukoliko jeste, da li bi verifikovanje adrese bilo dovoljno.

2. Ukoliko verifikovanje adrese nije dovoljno, da li je onaj drugi način verifikovanja računa(bez visa kartice, transferom sa mog računa na njihhov) izvodljiv i kakve su provizije za to.

3. Kakva je procedura sa druge strane, pročitah negde da i oni moraju moneybokers account da naprave i da u USA moneybookers ne radi, uplate treba da primim iz Australije i UK, jel radi mb u Australiji? Jel treba druga strana da verifikuje svoje račune, pošto mi to deluje poprilično komplikovano za jednokratnu upotrebu za od par stotina eura. Westerb union ili Moneygram je alternativa, koja je jednostavna, ali provizije su dosta veće.

Unapred hvala :).


Hvala svima koji su mi odgovorili na pitanja, a evo šta sam ja uradio:

Dovoljno je verifikovati samo adresu, pošalju vam pismo na vasu adresu(meni je 10-tak dan bilo potrebno da stigne), iskucate taj broj na vašem nalogu i verifikacija je gotova.

Ja sam za ovu svrhu koristio običan devizni račun u Alpha banci, jer tamo nema nikakve provizije na te LORO doznake, otvaranje računa i odrzavanje je besplatno(samo nisam siguran sta se dešava kad je novac na računu, ja negde pročitah da uzimaju neki sitan procenat od novca koji imate na računu, pa podigoh sav novac za svaki slučaj i uplatih na račun u drugoj banci gde sigurno ništa ne naplaćuju).

Procedura oko pisanja izjave je malo komplikovana i glupa, meni nema nikakvog smisla. Kako mi je radnica u banci objasnila, problem je bio što su iz moneybookers-a u dopisu napisali da je u pitanju honorar, što u ovom mom slučaju nije bio slučaj, jer sam ja prodao neke virtulne stvari(to se tek ne trudite objačnjavati). Problem je što kako mi je ona objasnila ukoliko je honorar onda morate imati firmu i delatnost, tako da u toj izjavi se morate ograditi da nije u pitanju honorar nego, kako je u mom slučaju bilo, prodaja nečega(mada sam trebao reči da mi je to poslao prijatelj ili rodjak i uštedeo bih malo vremena). To sa izjavom je potrajalo nekih pola sata(radnica u banci tu izjavu šalje tamo nekom da obradi, pa taj tamo neko šalje nadležnom da odobri isplatu).
Ja sam ne razumem šta će to njima i zašto toliko peripetija tu, a kad primate novac preko western union ili moneygram niko vas ništa ne pita.

Uglavnom, moneybookers je najeftiniji način za prijem novca iz inostranstva, slanje bilo koje sume novca na vaš račun u banci košta čini mi se samo 1.80 eura, a osobu koja vam šalje košta samo 0.5 eura. A ukoliko koristite račun u banci koja nema provizije na LORO doznake onda ni na tom delu nema nikakve provizije.

[ PreduzetnikNS @ 02.07.2013. 10:26 ] @
Da li je neko imao sličan problem:


Nakon povlačenja sredstava na Visa debitnu karticu(banke Intese), u istoriji transakcija na MoneyBookersu(Skrillu) pored ove transakcije piše SCHEDULED. A pored svih ostalih(npr prebacivanje na druge MB račune-send money) piše proccesed. Naime, povukao sam sredstva u petak ujutru i dalje stoji ovo pored transakcije iako je, navodno, sve automatizovano što se tiče isplata.
[ sasha23 @ 23.08.2013. 20:39 ] @
pozdrav svima... imam jedan mali problem sa moneybookersom, pa me zanima da li je neko imao slican i ako jeste kako ga je resio...
naime, imam nalog na moneybookers otprilike pola godine koji je verifikovan preko adrese... medjutim, pre neki dan sam hteo da skinem nesto para na devizni racun u banci i dobijem poruku da moram da verifikujem svoj identitet i za to su mi ponudili da verifikujem racun u banci tako sto ce mi oni poslati iznos koji mora biti manji od 15 USD i gde ce u refference field da stave neki kod koji cu morati da unesem na moneybookers i da verifikujem... medjutim, ja taj kod nigde ne vidim...pitao sam i ljude u banci, ni oni nisu znali gde da gledaju... ono sto mene zanima je da li je neko imao slican problem i kako ga je resio...? ako moze i da mi objasni kako taj kod tacno i izgleda (da li su sve slova ili brojevi ili sl...), bio bih veoma zahvalan...
[ deZio @ 23.08.2013. 20:54 ] @
Ja na primer to mogu videti kad koristim NetBanking pa unutar programa odaberem da mi se pošalje izveštaj transakcija na mejl u HTML formatu. Tada mi se prikaže i to polje gde stoji iznos koji su skinuli. Ja sam u Erste banci.

E sad ako to još nije proknjiženo, sačekaj da se to proknjiži pa onda zovi svoju banku, moraju ti reći ako već ti ne možeš videti preko netbankinga uz pomoć izvoda. Ako ne zna obična šalteruša, zovi nekog stručnijeg, ali ti to moraju saopštiti jer to definitivno stoji zapisano.
[ joca89 @ 31.08.2013. 23:37 ] @
Ljudi pomagajte... Imam visa electron karticu u pireus banci. Da li sa njom mogu bez problema da se registrujem na Moneybookers? Fora je u tome sto nije devizna vec dinarska. Da li unosim swift broj banke ili moje kartice? Ne razumem se bas preterano i nadam se da nisam odvalio neku glupost... I jos jedna stvar, kada skidaju pare sa kartice radi verfikacije naloga, meni ce verovatno stici u dinarima onaj iznos koji trebam da upisem na sajtu prilikom registracije. Da li upisujem iznos u dinarima,dolarima ili u evrima? Video sam da ako se omasi taj iznos 3 puta dolazi do nekih peripetija. Hvala unapred...
[ Solarna Oluja @ 17.10.2013. 19:08 ] @
Citat:
joca89: Ljudi pomagajte... Imam visa electron karticu u pireus banci. Da li sa njom mogu bez problema da se registrujem na Moneybookers? Fora je u tome sto nije devizna vec dinarska. Da li unosim swift broj banke ili moje kartice? Ne razumem se bas preterano i nadam se da nisam odvalio neku glupost... I jos jedna stvar, kada skidaju pare sa kartice radi verfikacije naloga, meni ce verovatno stici u dinarima onaj iznos koji trebam da upisem na sajtu prilikom registracije. Da li upisujem iznos u dinarima,dolarima ili u evrima? Video sam da ako se omasi taj iznos 3 puta dolazi do nekih peripetija. Hvala unapred...


Moraš da otvoriš devizni račun u banci, ne treba ti platna kartica,... Kad se registruješ na Skrill/Moneybookers-u, izaberi opciju da ti stižu uplate u EUR,... Poslaće ti pismo (poštom) sa verifikacionim kodom... Uneseš taj kod u svoj nalog (na Skrillu) i to je to...
[ matias @ 17.10.2013. 20:34 ] @
imam visa internet karticu komercijalne banke u dinarim.imam moneybookers racun u evrim verifikovao sam visa internet karticu komercijalne banke tako sto sam na sms poruci dobio iznos od 2.08 eura.verifikacija kartice je trajala manje od 1 minute.
[ maleksa @ 13.02.2015. 07:21 ] @
Pitanja za iskusne poznavaoce Moneybookers-a

Imam nalog na MB u EUR. Ako primam pare preko elance, one su u dolarima.

Kada povlacim pare na MB, da li one budu u $ ili ih konvertuju u EUR? Sa kolikom provizijom? Kako to da saznam?

Sta vi koristite u ovom slucaju, imate li neki savet?

Hvala svima.