[ euripyd @ 08.04.2009. 15:17 ] @
Ja juce dopunim kredit sa 500 dinara.

Stanje bude 501 dinar (provereno)

Posaljem tokom dana 5 sms u inostranstvo (svedska) po 11,8 dinara (iskljucivo jedan sms po slanju) kao i jedan sms na 064 po 2,6 dinara.

Racun mi je sinoc "spao" na 338 dinara.

Gde mi je nestalo 100 dinara najmanje?? ima li neko ideju?
[ Slobodan Milivojevic @ 08.04.2009. 16:49 ] @
Idi u Telenor i trazi listing.
[ anon115774 @ 23.04.2009. 15:15 ] @
Kuckao si unicode sms-ove i umesto jednog (kako tebi izgleda) otislo je po nekoliko za svaku od tih pet poslatih poruka.
[ brankos @ 23.04.2009. 23:17 ] @
Meni je isto za SWE jedna SMS poruka naplacena 32 dinara!!!
Poloodeo sam, satima sam tražio rešenje i našao ga. Svojim očima nisam mogao da verujem da tako nešto dobro postoji za SMS poruke ka celom svetu. Kompanija ozbiljna do bola. Nudi java aplikacijicu koja se smešta u mobilni, moja NOKIA je totalno implementovirala aplikaciju i izveo sam prečicu na desktop. Koristi GPRS saobraćaj za slanje SMS-a na server, a saobraćaj za 1 poruku košta 6 para (10kb).Kompanija za tu istu poruku ka SWE, Srbiji i jos 90% planete naplaćuje 0,02 eura. Poruka stiže TRENUTNO. Korisniku se pojavljuje broj vašeg mobilnog. Program čak koristi kontakte iz imenika vašeg MOB. VRH! Preko web-a imate listu poslatih poruka, a preko sajta takođe možete slati poruke, ako ste pored PC-ja. Da bi se uverili u istinu svega navedenog kompanija vam rado poklanja 30 euro centi nakon registracije. Minimalna uplata je 5 EUR. Jedini problem većini korisnika je što se usluga nažalost plaća VISA karticom ili Pay Pal servisom što ipak ne može svako, ali svako zna nekog ko bi mu pomogao... Verujte - vredi!
Konačno adresa je: www.fishtext.com
Sretno!
[ Backy @ 23.04.2009. 23:26 ] @
Citat:
brankos: a saobraćaj za 1 poruku košta 6 para (10kb)


gprs se zaokružuje na 100kb, pa ispadne kao običan sms... jedino ako šalješ više komada se isplati
[ brankos @ 23.04.2009. 23:56 ] @
Kod MTS-a mi "odradi" slanje 1 SMS-a preko GPRS-a za 6 para.
Možda kod Telenor-a tarifiraju minimum GPRS-a 6 din, ali to bi bilo vrlo bez veze.
[ Jbyn4e @ 24.04.2009. 08:21 ] @
Citat:
mobilni, moja NOKIA je totalno implementovirala aplikaciju i izveo sam prečicu na desktop.

Sta znaci podebljana crvena rec? l:)
Umro sam od smeha!

Btw, koliko vidim po sajtu mts-a, skoro sve postpaid tarife su na 1kb zaokruzivanje...
[ euripyd @ 24.04.2009. 09:55 ] @
Citat:
Informer: Kuckao si unicode sms-ove i umesto jednog (kako tebi izgleda) otislo je po nekoliko za svaku od tih pet poslatih poruka.

Ne nisam kucao unicode poruku, i nisam koristio nasa slova. Jednostavno nemam tu opciju (telefon je mnogo jednostavan).
Osim toga nemam ni ukljucen GPRS tako da je poruka poslata kao poruka. Gledao sam dobro sta saljem i sve poruke su mi ogranicene na max 1 poruku (nema prekucavanja u vise poruka vec se zaustavi kada dodje do 160).
Videcu listing poziva preko njihove usluge na sajtu, nisam ni zeleo da idem kod njih "na noge" jer znam kako bi se zavrsilo, prvo bi cekao u redu za listing, onda bih ustanovio da nesto nije u redu, pa bi cekao ponovo u redu da mi objasne, pa ako se ne slazem, onda da pisem zalbu i ta zalba da se odnese na neki drugi kraj grada itd. Znam kako bi to bilo. ali to sto su uradili je SRAMOTA za Telenor.
Bolje receno za Srbiju, posto te U SRBIJI GDE GOD DA KRENES, U PRODAVNICU, PIJACU, KOD ZUBARA.., UVEK VIDE KAO ZRTVU koju moraju da klepe, makar to bilo i nezakonito, i ocigledno.


Jednostavno takvu bedu od srpskog Telenora nisam ocekivao!!!!!!!
[ scylerx @ 24.04.2009. 10:12 ] @
Zar si poverovao u reklame. :-)
Gde god mogu da de drpnu to će se i desiti, i to nije rezervisano samo 1 operatera, nit 1 čojeka:-), to ti je opšte prihvaćen tip poslovanja.
Fishsms koristim duuuužeee vreme i ok je aplikacije, sviđa mi se što ima opcija da si poruke poslao sa nekog UK broja :-) mada im je sms centar negde van UK. Elem za svaki novi registrovani broj dobijaš 30 centi kredita :-) i cena sms- a ka mts-u je 2 centa, a ka telenoru 1,5 cent (ukljucujuci i promonte).
[ euripyd @ 24.04.2009. 10:18 ] @
Ne hocu da kazem sledece: kada odes na pijacu i kupujes jaja od tamo neke babe pa te ona pokrade, ajde, oce zena da zaradi malo vise, nema nekog ko je kontrolise, sitna prevara za oko 20 dinara itd...
Ali TELENOR.
To je bre internešnel firma, tu valjda treba da postoji neki veci moral, neka kontrola poslovanja. Jedno je kada se baba na pijaci bruka a drugo kada se bruka Telenor.rs
[ scylerx @ 24.04.2009. 12:31 ] @
Zar stvarno misliš da se na svakom tržištu podjednako ponašaju? Način poslovanja u nekoj zemlji određuju sami zakoni te zemlje, misliš da su u Dojčlandu sve sami pošteni građani?! Onda bi svi "naši gastararbajteri" bili tako fini kad se vrate u zavičaj. :-)
[ euripyd @ 24.04.2009. 19:38 ] @
Citat:
scylerx Način poslovanja u nekoj zemlji određuju sami zakoni te zemlje


'bem ti zemlju!

[ Igor golubovic @ 27.04.2009. 23:44 ] @
I sta bi ? Su te pokrali ili ne ?
[ bakara @ 28.04.2009. 21:08 ] @
Ma jok, samo se tako "osecao"
[ euripyd @ 28.04.2009. 22:20 ] @
Ne, nego cekam 1 maj. Ne zbog praznika rada vec zato sto cu moci da skinem listu poziva. Moze samo za poslednji mesec.