[ nikola985 @ 08.04.2009. 23:45 ] @
molim vas pogledajte u prilogu *fla. ja sam probao i nema sanse, potrrebna mi je pomoc da ovaj moj s.show od nekoliko slika testa radi prebacim tako da se te slicice vuku externo ALI da se tekst "blablabla.." nalazi ISPRED tih slika koje se smenjuju.



*fla je bio dosta veliki pa vam evo *swf, to je jedan od razloga zasto hocu eksterno da vucem sliku, ali mi je uslov upravo taj, da se mc koji vuce sliku nalazi IZA teksta...

[Ovu poruku je menjao nikola985 dana 09.04.2009. u 01:01 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao nikola985 dana 09.04.2009. u 01:02 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao nikola985 dana 09.04.2009. u 01:03 GMT+1]
[ StarCraft @ 09.04.2009. 08:52 ] @
Pa text i JESTE ispred slika...

Samo stavi taj movieClip u koji hoces da ucitas slike da se nalazi u "donjem" lejeru.
[ nikola985 @ 09.04.2009. 19:21 ] @
kad vucem externo slika se otvori "ispred" teksta???gde gresim?ajde napravi *fla da externo vuce a da se mc sa tekstom nalazi preko te slike, mozes li to,pomoglo bi mi?
[ nikola985 @ 10.04.2009. 14:41 ] @
sta bi, ima pomoci???
[ reject @ 10.04.2009. 20:08 ] @
nema veze odakle vuces, bitno je ciji je child.
[ nikola985 @ 11.04.2009. 09:09 ] @
e sad si mi sve rekao, dajte bre ljudi ako mozete i ako je tako prosto odradite i okacite jer ja nemam vise snage
[ reject @ 11.04.2009. 12:55 ] @
Nema frke, evo ja ti to odradim za 20evra.

Nego, ozbiljno, kako ucitavs sliku?
Odnosno, jos bitnije, sta radis kad je ucitas, kada loader baci event "Complete"?
Verovatno imas nekaSlika = e.target.content ili slicno (ne mogu da se setim sad
dal je content loader info, nebitno).
Posle toga taj objekat 'nekaSlika' se stavlja da bude child od nekog objekta koji
se crta. Tebi najverovatnije stoji stage.addChild(nekaSlika) ili this.addChild(nekaSlika)
pa ti slika dodje preko svega. Napravi jedan movieclip koji ce da bude u lejeru ispod
slova i nazovi mu instancu recimo "holder" i onda umesto da slika bude child od same
scene, neka bude holder.addChild(nekaSlika) i onda mi posaljes 20evra.

[ nikola985 @ 11.04.2009. 13:32 ] @
Da ti ja prevedem na srpski jezik,bez ljutnje
ja zelim da ucim ovo, zzanimljivo je i kasnije verujem da se moze i profitirati sto predpostavljam da ti to vec i cinis.Medjutim, kada si ti kao i ja sada pocinjao sa ovim verovatno si kao i ja jadnik "grebao" na svim forumima trazeci neko resenje za nesto kao ja sada i siguran sam da ti je neko pomogo...E sad, ja da od ovoga profitiram tebi bi dao i 200eura ali radim za svoju dusu i kao sto rekoh ucim

Imam veliki *swf i u njemu pored ostalog ovaj s.s. a posto se mnogo tesko otvara hocu da sada to razlozim odnosno da ovaj s.s. otvaram kao dodatni da kazem baner u kojem sam pokusao da stavim loader alii bezuspesno i odustao sam.Taj baner ili s.s. treba da ucita sliku externo iz foldera koji se naalazi tamo negde.U sustini ja umem da pozovem baner - s.s. u glavni *swf i takodje umem da pozovem extero sliku (na nacin isto kao i *swf=samo promenim extenziju)ali je problem sto kad to uradim meni se ceo taj s.s.pretvori u tu sliku,a onaj tekst koji treba da se nadje ipsred slike ne vidi se i verovtno je iza.Pokusao sam sa maskama,layere sam imestao ma sta nisam radio i nista.Radim u CS3,AS2, jeeer mi je je lakse ali ovoga puta nijie.Tebi i ostalima Hvala, ali mi ovo skoro nisa ne znaci dok ne vidim *fla sa time znaci nesto najprostije samo da ukapiram KAKO i U CEMU JE PROBLEM
[ reject @ 12.04.2009. 15:14 ] @
Moja reakcija je bila izazvana sa 'ako je tako prosto, odradite, okacite'.
Citat:
nikola985:Medjutim, kada si ti kao i ja sada pocinjao sa ovim verovatno si kao i ja jadnik "grebao" na svim forumima trazeci neko resenje za nesto kao ja sada i siguran sam da ti je neko pomogo

Nisam, imas adobeovu dokumentaciju, nesto nalik msdn-u, a i za flash je manje vise sve objasnjeno po netu.
Ono sto je relativno slabo objasnjeno je sandbox violation i slicno, ali i za to ima i primera i dokumentacije.
Nije mi jasno jel ti ucitavas sliku kao sliku (bmp/jpg/png) ili zelis da izvuces sliku iz nekog drugog swf-a?
Ajde ti baci svoj kod pa da vidimo, mada sam ti sve rekao u prethodnom postu.
Citat:
nikola985:Tebi i ostalima Hvala, ali mi ovo skoro nisa ne znaci dok ne vidim *fla sa time znaci nesto najprostije samo da ukapiram KAKO i U CEMU JE PROBLEM

Kako ti ne znaci, pa sve ti je receno - ti vec ucitavas sliku koliko vidim, samo treba da je dodelis
da bude child necemu sto je ispod texta. Evo i primer, ali to je samo ono sto sam rekao da uradis.
[ nikola985 @ 12.04.2009. 16:22 ] @
vidi ja sam sa ovim "ako je prosto odradite" mislio da vam je lako ocigledno i da to ne zahteva punoo posla a meni bi puno znacilo.evo ja ti okacinjem ovo moje da vidis sta sam ja radio i da li je tako moguce, znaci u AS2 ne AS3, cini mi se da je kod pregledniji i kraci, samo jos pitanje oko se vrtimo i zbog kojeg je otvorena tema, da li je moguce (OVO MOJE) odraditi sa slikom koja ce se vuci externo i koja ce biti iza teksta.dakle pogledaj moj *fla, preuredi i okaci ga ukoliko ti naravno nije tesko.
[ milantrax2005 @ 12.04.2009. 16:37 ] @
Ti u ovom primeru ucitavas sliku na _level0 tako da sav sadrzaj koji je vec postojao u plejeru zamenjuje slika...
Ovde ucitaj sliku u mc,ne u level,pri cemu je taj mc u layer-u ispod teksta

[ nikola985 @ 12.04.2009. 21:26 ] @
predpostavljam da si radio u cs4 pa mi ne otvara, ja koristim cs3 i as2
Citat:
ucitavas sliku na _level0 tako da sav sadrzaj koji je vec postojao u plejeru zamenjuje slika...
ako je tako sta streba uraditi moj kod u AS2 izgleda ovako:
Code:
onClipEvent (load) {
loadMovieNum("test.jpg", 0);
}


url: mi je znaci putanja
location: level/0
variables: don't send

a mc se nalazi u leyeru ispod teksta
sve sam to vec probao i nije mi uspelo, jedino ovo "location" me kopka, ali sta sa njim, ako je tako sta sa tim onda???
[ milantrax2005 @ 12.04.2009. 21:42 ] @
Vidi primer
[ reject @ 12.04.2009. 22:51 ] @
Citat:
nikola985: predpostavljam da si radio u cs4 pa mi ne otvara, ja koristim cs3 i as2

AS3 znam, AS2 prepoznajem pa ne bih mogao da te savetujem, ali princip bi trebalo da bude isti.
[ nikola985 @ 16.04.2009. 11:27 ] @
milantrax2005 zahvaljujem ti se na primeru koji si okacio, da nije bilo njega nikako se ne bih snasao, jos jednom ti HVALA puno.
imam jos dva pitanja a to su:

pokusao sam da sada vucem i text i iz *txt-a koji se prikazuje u dynamic tekstu odnosno vuce tekst iz fajla odmah pored *swf-a. sve to na racunaru radi Ok ali kad okacim na sajt u dynamic tekstu nema nicega. da li je ispravna putanja ako mi se *txt nalazi u root-u odnosno tamo gde je index.html a staza iz *swf-a izgleda ovako nekitekst.txt , pa sam probao ..nekitekst.txt , i jos /nekitekst.txt i nista od toga nije prikazalo tekst koji treba da se prikaze odnosno vuce iz *txt fajla

da li taj isti tekst koji se vuce iz externog *txt fajla moze da se formatira, odnosno da se odredjeni deo boldira, promeni font, boja, pozicija i t.d.=?
[ reject @ 16.04.2009. 12:11 ] @
Moguce je da ti se text ne ispisuje zato sto nema fonta koji si stavio, zato embeduj sve
karaktere koji mogu da se pojave. Takodje vidi velicinu fonta u text fieldu i da li ima dovoljno
mesta da se ispise i da li je 'multiline' ukljuceno ako je veci text nego sto je sirina fielda.

Isto, ubaci proveru 'da li se fajl ucitao', tj. http://www.flash-db.com/Tutorials/loadingAS3/loadingData.php
Naravno ovo je as3, ali error handling je sigurno postojao i ranije.
Vidi mozda ce ti i ovo pomoci: http://www.elitesecurity.org/p2247479 naravno as3.

Moze text da se formatira. Opet as3 ali ce ti, ako ne tebi onda nekom sigurno:
Code:

var format2:TextFormat = new TextFormat();
format2.bold=true;
format2.color=0x71D04C;
tTextField.useRichTextClipboard=true;
tTextField.setTextFormat(format2,start, end);

Obavezno 'upali' useRichTextClipboard inace neces moci da menjas text format
nekim delovima texta. Ja sam izgubio dosta vremena na takvim glupostima.

Za pronalazenje reci koju zelis da promenis, napravi 2 stringa od kojih je jedan
text koji pretrazujes, a drugi deo texta koji trazis.
Code:
var result:int =  sentence.search(word);

search vraca -1 ako nije nasao nista ili mesto na kome pocinje prvo pojavljivanje
texta koji trazis. Search je case sensitive.
[ nikola985 @ 16.04.2009. 22:42 ] @
:) hvala ti na ovome, ali ja moram da pitam, da li se ista od ovoga odnosi na AS2 ili ne i ako ne koje mi je resenje, jer ja samo u njemu umem da radim...?
Font je arial, size 12!?
[ reject @ 17.04.2009. 17:48 ] @
Stvarno ne znam da li vazi za as2 posto o njemu nemam previse veze.
Jednostavno, kad sam morao da pocnem da jedem leba i od flash-a, video
sam da je as3 trenutno u upotrebi pa njega izucih, tako da sam as2 'preskocio'.

Nego, propertiji od textfielda bi trebalo da budu isti, kao i search na stringu.

Mozda ti za ucitavanje ovo moze pomoci
http://www.actionscript.org/re...-Exception-Handling/Page1.html
[ nikola985 @ 17.04.2009. 19:04 ] @
Hvala ti u svakom slucaju

milantrax2005, jel te ima :) ti imas uvek resenje :)
dakle povlacecenje teksta koje funkcionise i na sajtu, i mogucnost njegovog formatirarnja u AS2

evo i koda:

Code:
    //povlacenje txt-a iz fajla
    
var loadit_lv:LoadVars = new LoadVars();
loadit_lv.load("drugi.txt");
loadit_lv.onData = function(src:String) {
    if (src != undefined) {
        mcTEXT.text = src;
    }
};
[ milantrax2005 @ 17.04.2009. 22:46 ] @
Nema logike da ne funkcionise na sajtu,tako da probaj sa punom putanjom do tekst fajla (http://server/tekst.txt)...
Mozes da formatiras preko osnovnih HTML tagova:

http://livedocs.adobe.com/flas...MX_2004&file=00001040.html

http://kb.adobe.com/selfservic...Content.do?externalId=tn_14808

a mozes i da koristis CSS
[ nikola985 @ 19.04.2009. 17:33 ] @
pa jedino ako je to zato sto je na free serveru ???
a ovo drugo sto se odnosi na tagove, ja kada recimo u sklopu txt fajla,preko notepad-a unesem tag za recimo bold on ga tako i prikaze, sa tim tagom?
[ milantrax2005 @ 19.04.2009. 18:30 ] @
http://kb.adobe.com/selfservic...Content.do?externalId=tn_14808

"Select the 'Render text as HTML' button"
[ nikola985 @ 20.04.2009. 14:44 ] @
hvala ti na ovome,ja sam proucio koliko sam mogao medjutim nesupesno su ispali svi pokusaji, evo ne javljam se ceo dan pokusavajuci da resim ovo i nece,ipak imaaj u vidu da sam pocetnik :) pa stoga malo izvini ako te smaram ali nadam se da ce ovo biti poslednji put.
okacicu ti dakle *fla koji externo vuce tekst iz *txt-a pored, a koji mi treba da se formatira (boldira, iskosi, promeni boja odredjenih recenica, pozicionira tekst tacno gde ja hocu i t.d.) znaci tagove u *html-u poznajem ali nacin da ih implementisem ovde ne umem, jako mi smeta takodje sto kada napravim novi red u *txt preko notepada ovamo prikaze kao da su 5 novih redova napravljenih...ako te ne smaram sa ovim preuredi samo ovo moje :) Hvala jos jednom na trudu