[ Blogger @ 03.12.2003. 14:06 ] @
Od nedavno tel.broj sa stare centrale je prebacen na novu(Mirjevska centrala).Modem koji je do tada savrseno funkcionisao prestao je da registruje ton i izbacuje mi poruku "No dial tone" U kontrol panelu aktivirao sam "Ignore dial tone" medjutim nista se nije promenilo.Inace imam GV Platinum externi.Promenio sam vise i ne znam koliko init stringova,reinsalisao GV softver,medjutim i dalje dobijam "no dial tone".
Ima li pomoci?
[ neshke @ 03.12.2003. 16:21 ] @
za pocetak koji OS koristi i koji modem imas (njegov serijski broj)
[ Blogger @ 03.12.2003. 19:30 ] @
OS 9.2.1
Modem:
Global Village - TelePort Platinum - PF 702102
modem sam kupio u Apple centru u Nici/Francuska pre vise godina,tacnije 6-7.
Uradio sam firmware i prebacen je sa 28 na 33.4 pre mozda 3 godine.
Ponavljam sve je bilo OK dok mi tel.linija nije prebacena sa analogne na digitalnu.Tog dana sam pre podne bio u internetu,popodne promenjena linija,uvece istog dana dobijam "No dial tone".


[ caboom @ 03.12.2003. 20:46 ] @
http://help.msu.edu/dialup/macdial/os8dial/os9.html

....
Make the appropriate selections. If your modem is not listed, contact the manufacturer.

You may need to select the Ignore dial tone box if:

* Your phone line does not have a dialtone,
* You have campus or outside voicemail.
....
[ neshke @ 04.12.2003. 06:58 ] @
Citat:
Blogger:
OS 9.2.1
Modem:
Global Village - TelePort Platinum - PF 702102
modem sam kupio u Apple centru u Nici/Francuska pre vise godina,tacnije 6-7.
Uradio sam firmware i prebacen je sa 28 na 33.4 pre mozda 3 godine.
Ponavljam sve je bilo OK dok mi tel.linija nije prebacena sa analogne na digitalnu.Tog dana sam pre podne bio u internetu,popodne promenjena linija,uvece istog dana dobijam "No dial tone".



Mislim da bi bilo uredu da predjes na minimum 56k modem pogotovo sto si sada na
digitalnoj centrali a modem imas vec 6-7 godina .
[ dmc @ 17.02.2004. 05:54 ] @
probaj X3 u init stringu!!........
[ KBB @ 17.02.2004. 08:41 ] @
Izvini, jedno glupo pitanje, posto nisam video da si to naveo u obrazlozenju. Da li si sa pulsnog biranja prebacio na tonsko?
[ Blogger @ 21.02.2004. 19:09 ] @
Naravno da sam prebacio na tonsko i takodje ignore dial tone.Nije problem uzeti novi modem,cena im nikad nije bila niza,medjutim Global Village ima ubedljivo najbolji softver za fax/modem,jednostavan i lak za koriscenje.Kad pomislim na STF kosa mi se digne na glavi.