[ MarkoBalkan @ 09.04.2009. 20:32 ] @
odlučio sam se na izradu male igrice više da se zabavljam nego nešto ozbiljno, a možda i uspije projekt.

za jezik sam odabrao python, pygame i opengl.


ono što meni treba jest neka biblioteka za izradu GUI-a.

nešto slično kao clanlib, ali clanlib ne podržava python.
jel to sve podržava python-ogre?


wx, gtk, qt i slično ne dolazi u obzir.



[ Filip Strugar @ 14.04.2009. 13:26 ] @
savet: za pocetak izaberi malo standardnije razvojne alate (npr C/C++) - mnogo je veca verovatnoca da ce ti neko nekad odgovoriti ;)
[ bojan_bozovic @ 14.04.2009. 14:04 ] @
Nek izabere ono sto zna da koristi. Za pacman ili tetris ili slicno mu C/C++ uopste ne treba. Kasnije, ako bude zeleo da se ozbiljno bavi programiranjem igara moze da koristi C/C++.
[ Filip Strugar @ 14.04.2009. 20:27 ] @
Svakako, slazem se, bolje da koristi ono sta zna da koristi, nego da ne radi nista.

Samo kazem, izbor neobicnog okruzenja smanjuje sanse da se na takvo pitanje dobije odgovor. Mislim da je pametnije odmah uloziti malo truda u ucenje C/C++/C# i uzivati u izobilju vec postojecih primera i informacija...
[ MarkoBalkan @ 15.04.2009. 10:04 ] @
što je meni bitno.

bitno mi je da će raditi na windowsima i linuxu.

zašto python?

pa zato što u biti to i nije u pravom smislu igrica.


ne treba mi brzina.

ajmo reći mješavina između igrice i aplikacije.


zašto ne c++, pa zato što me python zadovoljava.

razlika je minimalna što se tiće brzine izvođenja opengl-a.

[ pgavrilo @ 18.04.2009. 18:23 ] @
Ej druže oko python-a ti ne mogu pomoći. Ako hoćeš da praviš male igrice uzmi Game Maker. Njega moš naučiti iz tutova koji dolazi uz instalaciju. Samo da znaš u GM se može napraviti i bolja igrica (pogledaj na www.yoyogames.com ). Sretno!
[ HIstvan @ 21.06.2009. 18:19 ] @
Možda probaj Crazy Eddies GUI System (CEGUI)!
[ StefanJer91 @ 24.06.2009. 16:57 ] @
Mozes pogledati biblioteke ostalih pygame korisnika, pa odabrati neku od njih http://www.pygame.org/tags/gui Siguran sam da ces naci ono sto ti odgovara...