[ NICS @ 09.04.2009. 20:34 ] @
Kako i da ima neki nacin u Word-u 2007 palete drawing tools-a kad iscrtam od pojedinacnih linija objekat obojim jer kad misem dodjem do
zelene boje oboji mi samo uglove a kontura od crne prelazi u svetliju crnu. Sve sam uradio i sad je problem kako obojiti.
Kad selektujem da ih grupisem onda mi za linije pokazuje jednu boju selekcije a za polu-uglove drugu.
Morao sam tako da radim jer u paleti Insert shape od gomile
razno-raznih objekata nema ovaj sto meni treba naspramni uglovi zaobljeni jer su mi vecinom takvi objekti.
Moram iz Worda jer velika vecina ima taj program.

[ bakara @ 09.04.2009. 20:44 ] @
Citat:
NICS
Moram iz Worda jer velika vecina ima taj program.


Word mozda ima vecina, ali paint imaju svi
[ Catch 22 @ 09.04.2009. 21:11 ] @
^ Desni klik na nacrtani pravougaonik, pa odaberi "Format autoshape" i tu imaš opcije za farbanje unutrašnjosti i ivične linije

[att_img]

PS
Sada sam ponovo procitao tvoj opis problema. Da bi mogao da obojis unutrasnju povrsinu kriva mora biti zatvorena. Ako si koristio vise samostalnih krivih, nikakvo grupisanje tu ne pomaze...

[Ovu poruku je menjao Catch 22 dana 09.04.2009. u 22:27 GMT+1]
[ Skandy @ 09.04.2009. 21:23 ] @
Tema je za forum: "Office-Word".
[ NICS @ 10.04.2009. 16:21 ] @
Catch, koristio sam pojedinacne linije jer ne postoji takav objekat sa slike 2 koju sam postavio

Skandy, bakara, I nakraju gde ste postavili temu. Trenutno sam dosao dovde preko pretrage
[ Catch 22 @ 10.04.2009. 20:01 ] @
^ Pa tako ne može, niti to može u bilo kom programu za crtanje. Kriva mora biti zatvorena da bi mogao da obojiš unutrašnju površinu. "Kriva" podrazumeva da je u pitanju jedna linija, (ili eventualno više njih koje su kasnije spojene u jednu).
Što se tiče tvrdnje "svako ima Word na računaru", to isto važi i za Corel (kada su računari u Srbiji u pitanju) pa bi onda mogao taj problem i da rešiš pravim alatom za tu namenu.
Posebno je pitanje štai ti zapravo želiš da napraviš? U kom formatu treba da budu ti tvoji crteži?
Jer iz svakog programa za crtanje je moguće izvoženjem objekta dobiti sliku u nekom standardnom formatu, razumljivom za veći broj raznih programa kojima će to moći da se pogleda...
[ NICS @ 11.04.2009. 20:05 ] @
Znam u kom programu moze a taj nije Word. Treba mi slika 2 naspramni uglovi da su zaobljeni :). Zato i pitam treba mi jedan objekat znam da treba kriva da bude zatvorena sem u jednom programu :). Treba mi bas Word nemam nameru da sekretaricu poducavam sa Corel-om pogotovo sto je baba da je mladja oko mog godista rado bih je poducavao :). Takodje znam za sliku da je ubacim i to malo poveca fajl to sam hteo nekako da izbegnem, u najgorem slucaju tako cu uraditi snimiti kao sliku.
Samo mi nije jasno zasto Word 2007 oboji polu uglove a kao sto kazes i vecina zna treba biti zatvorena kriva a u ovom slucaju NIJE a ipak je oboji na osnovu cega to me interesuju