[ Bebcha @ 10.04.2009. 14:39 ] @
Molim sve koji mi mogu pomoci u vezi otvaranja kablovske tv stanice, sta je sve potrbno od tehnike i koliko bi kostala oprema za stanicu koja bi imala 5 zemaljskih i 20 satelitskih kanala?
[ Fac Ut Vivas @ 10.04.2009. 21:25 ] @
Je l' ti želiš da budeš kablovski operater kao SBB, Radijus Vektor i PTT KDS ili želiš da imaš TV stanicu koja će emitovati program preko neke kablovske mreže?
[ Bebcha @ 10.04.2009. 22:20 ] @
Hvala na interesovanju Fac Ut Vivas

Ja zelim da budem kablovski operater ne bas kao SBB, Radijus Vektor i PTT KDS vec operater za manju sredinu, za pocetak nekih 200 korisnika kojima bi ponudio oko 30 odabranih kanala.
[ Fac Ut Vivas @ 11.04.2009. 23:58 ] @
Ijaoo... :)

Ne znam baš mnogo o funkcionisanju kablovskih sistema ali mogu ti reći neke osnovne stvari.
Ako želiš da imaš 30 kanala u ponudi to podrazumeva i 30 tunera. Na primer 20 satelitskih receiver-a ili čak svih 30 pa domaće kanale ‚‚skidaš” sa Total TV-a. Ne znam koliko bi ti trebalo antena za ovo, verovatno bi mogao da prođeš i sa manje od 30.
Kada pribaviš te signale onda to treba poslati u neki modulator ili kako se već zove to što na jednom kraju ima 30 audio/video ulaza a na drugom antenski kabl kao izlaz. Posle ovoga taj kabl razvlačiš po kućama.
Ovo je krajnje uprošćena pretpostavka i verovatno sam zaboravio na dosta uređaja kao što su distribucije, monitori, matrica itd.

Ne znam šta da ti kažem... Meni ove deluje prilično skupo da praviš za 200 korisnika ali možda ti znaš nešto što ja ne znam. Srećno.
[ Bebcha @ 13.04.2009. 10:23 ] @
U sustini ja znam toliko mozda i nesto vise od toga.
Meni su potrebne detaljne informacije tipa blok sema funkcionisanja kablovskog tv sistema od stanice do korisnika sa podacima o svim uredjajima i njhovim karakteristikama.
U svakom slucaju hvala na odgovoru.
Pozdrav
[ SaricNet @ 18.04.2009. 17:46 ] @
Ja ti mogu preporuciti resenje za IPTV server za oko 5 000 evra sa oko 35 kanala i za svakog korisnika moras da imas STB a signal moze da se pusta na vise nacina ( kablovski, Lan, Wireless... ) ovo trenutno razvijamo u mom naselju tako da smo sami kreirali resenje za iptv.

ako si zainteresovan javi se na pp.
[ SaricNet @ 15.06.2010. 21:17 ] @
jati mogu pomoci oko ktv stanicu
[ SaricNet @ 15.06.2010. 21:24 ] @
moguti nabaviti kompletnu stanicu frekvencije po tvj izbor

za oko 30 programa trebajuti oko 6000 do 7000 evra znaci 30 frekvencije 30 risivera 5 antena trafa zbirni spliteri i sl.
[ deko @ 17.06.2010. 19:30 ] @
Ja sam igrom slucaja bio izvodjac radova na otvaranju nekoliko kablovsih sistema na Kosovu-uglavnom se radilo o enklavama gde ljudi nisu imali nikakav program na nasem jeziku tako da ima iskustva u tome.Sa ovim sto je trenutno akteuelno od kanala ne bi ti trebalo vise od 2-3 antene,koliko programa toliko resiera,iz resivera audio i video signali idu u modulatore,iz njih dalje u kanalne pojacivace preko kojih se odredjuje frekvencija na kojoj ce krajnji korisnik da prati odredjeni program.Distribucija se vrsi preko koaksijalnih kablova kojih ima vise vrsta,sve zavisi da li je mesto gde planiras to da uradis rastrkano-veliko ili se korosnici nalaze u nekom uzem jezgru.Ukoliko je to slucaj mozes koristi kabal RG11 a ukoliko od stanice gde planiras da postavis antene i uredjaje pa do krajnjih korisnika postoji veca udaljenost onda je moj predlog da koristis malo deblji kabal AK540 koji ima veoma male gubitke,oko 2-3 ohma za razliku od kabla RG11 koji ima otpor od 27-29 ohma.Tu su i neizbezni pojacivaci sto liniski sto distributivni i njih ima vise vrsta a opredeljujes se po onomo-koliko para toliko muziike.Posto mi na Kosovo imamo velike probleme sa strujom ovde smo sve sisteme radili sa daljinskim napajanjem tj.pojacivace koji su se nalazili u mrezi mi smo napajali iz bazne stanice kroz isti kabal kroz koji je isao i signal.Kazem ti,postoji puno varijanti,moras da budes malo vise precizniji kakav sistem zelis da izgradis,koje progame zelis da pustis,kakvu stanicu zelis da imas i najvaznije da li planiras da kroz istu mrezu pustis i koriscenje net-a.Po meni,to su neke najbitnijje stavke.Za sada,ovako uprosceno a kada budes neke stvari znao konkretnije samo izvoli rado cu ti pomoci.Pozdrav iz Kos.Mitrovice.

[ Bebcha @ 19.06.2010. 19:39 ] @
Hvala svima na korisnim informacijama i ponudi za pomoc. Kad budem skupio sredstva za realizaciju ove ideje kontaktiracu vas na e-mail. Pozdrav
[ AMD64 @ 06.12.2011. 22:02 ] @
SaricNet ,gde ti taj server ? jel kod tebe u funkciji?