[ gorankx @ 13.04.2009. 01:06 ] @
Imam graficku kartu ati hd 2400XT inaravno ona ima neku vrstu tv -out-a u vidu nekog prosirenog s-video kenektora, imam i adapter kojim se prikopcava na taj s-video i onda se dobijaju obican s-video + y , Pr i Pb/Av Output.
ovo ja imamhttp://rtv-agd.galerki.pl/files/g/1_1780182183_IMG_8997.JPG" />
Prema dobijenom upustvo potrbno je da hdmi povezem na ove y Pr i pB/Av output.
problem je u tome sto nigde nemogu pronaci takav kabal ili konektor osim ovoga za sony PS3
[img]http://www.silken.co.yu//index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=2856&category_id=11&option=com_phpshop&Itemid=1[/img]
Da li mogu njega koristiti? ili mozda negde ima ono sto mi treba?
i da nisam spreman koristiti DVI to HDMI jer ga koristim za drugi monitor.
[ Miroslav Cvejić @ 13.04.2009. 06:48 ] @
HDMI je digitalni a taj y Pr i pB/Av output je analogni.

Jedini način da iz te kartice dobiješ HDMI je iz DVI izlaza.

Šta pokušavaš uošte?
Da grafičku povežeš sa LCD TVom?
[ gorankx @ 13.04.2009. 11:05 ] @
uspeo sam, uzeo sam dvi to hdmi i to je to, zbunilo me ono sto u upustvu pise jer tamo stoji da se hdtv povezuje na s-video.
[ Davor Stanković @ 21.04.2009. 12:46 ] @
Evo ja nesto samo da priupitam, ako nije problem :)

Nikad to nisam radio, pa je pitanje malo banalno...
Laptop, graficka Geforce 9300M G i ima DVI izlaz i jos neki TV out.... Sada zelim jednostavno da spojim monitor LCD (koji je vec na istom principu povezan i na desktop racunaru,dakle kabal iz DVI izlaza od graficke ide u monitor) preko ovog DVI izlaza koji laptop ima, jel' to tako moguce, da ne napravim kakav problem? I hoce li se zvuk cuti na laptopu, a slika da bude naravno na ovom dodatnom LCD-u?

[Ovu poruku je menjao davor.stankovic dana 21.04.2009. u 14:01 GMT+1]
[ Davor Stanković @ 23.04.2009. 09:19 ] @
:) Izgleda mi je pitanje i suvise banalno :)

Nisam mogao spojiti LCD monitor od desktop racunara sa laptopom preko ovog DVI izlaza, jer DVI kabal monitora ima nekoliko iglica vise, a to nema na izlazu ovog laptopa, no mozda treba neki drugi dodatak :)
Ali sam uspio spojiti na klasican nacin, preko standardnog konektora graficke karte...
[ miki78m @ 15.10.2009. 16:36 ] @
Pozdrav svima,
Vidim da ste jako dobro razradili ovaj thread o TV out problemima pa sam resio da vam se obratim za asistenciju za problem koji imam da dobijem sliku preko tv out signala. O cemu se radi.
Imam grafiku ati radeon 4850 sa dva dvi izlaza i jednim s-video izlazom (tv out)...S`druge strane imam obican analogni TV Samsung sa "zenskim" AV konekcijama i otpozadi skart konekcijom.
Takodje imam S-kabl, sa jedne strane sedmopinska S-video konekcija a sa druge strane obican "muski" cinc banana.
I ja to lepo povezem medjutim slike na TV-u nema. Naravno pokusavam da podesim stavke u CCC settingu i display options da extendujem sliku na TV ali prosto ne dobijam zeljen rezultate. Inace koristim Windows 7 x64 OS.
Moje pitanje je da li ja moram da ukljucim u TV sa AV oba cinca zbog grafickog HDMI ili mogu prosto jedan video cinc da povezem sa TV-om i da dobijem sliku?
DA li neko moze da mi pomogne i da li neko ima slicnu situaciju?
Veliki pozdrav,
Miki

P.S>Da li je bolje da kupim kabl sa skartom i s-videom pa da tako povezem TV al se bojim ni da to nece da radi a ima samo da puknem kintu za dzabe