[ dzura @ 14.04.2009. 14:33 ] @
Ima par meseci da sam bio na Jazz festivalu... a nikako da okacim par fotki. Vec odavno sam pricao da bi trebalo da se otvori jedna tema gde bi kacili fotografije sa kulturnih zbivanja, nesto kao sto je bila pasuljijada... samo mozda sveobuhvatnije. Naravno tu ne bi bile slike samo sa koncerata, vec i svi drugi dogadjaji.

No, da ne davim mnogo evo par tih fotki.











[ Zoran Rodic @ 14.04.2009. 15:14 ] @
Eto ti ga sad.

Kad slikaš patuljke ostaviš exif a ovde gde treba, dobijemo Unable to extract some or all of the Exif data.
BTW 1, fotke su 1/1 ;)

BTW 2 Fotografije-motiv-BINA
[ StORM48 @ 14.04.2009. 16:18 ] @
Dobra tema.

Skroman doprinos od mene...

Zatekao sam se slučajno neki dan na Trgu Republike u toku nekakvog koncerta organizovanog za dan Roma. Nisam bio naoružan opremom za takve prilike, ali sam imao dalekometno oružje, koje se pokazalo i više nego pristojnom alatkom, suprotno mišljenju nekih ljudi koji na koncerte ne idu bez f1.4-f2.8, pa čak i sa takvim kombinacijama kakva je Sigma 10-20 i tako to...

Za takve znalce je jeres izaći u borbu sa objektivom kao što je 70-300...
Srećom, dokazi govore drukčije...


Canon EOS 5D + EF 70-300 f/4-5.6 IS USM

1 (ISO1600, f/5.6, 1/125, 300mm)



2 (ISO1600, f/5.6, 1/125, 235mm)


Pozdrav


[ dzura @ 14.04.2009. 16:56 ] @
Citat:
Zoran Rodic: Eto ti ga sad.

Kad slikaš patuljke ostaviš exif a ovde gde treba, dobijemo Unable to extract some or all of the Exif data.
BTW 1, fotke su 1/1 ;)


Nisam se nesto trudio da skinem Exif leba mi, pogotovo sto sebe ne smatram nekim znalcem kad je slikanje u ovakvim uslovima u pitanju. Ako nekog zanima slikano je Nikonom D200 (i vrapci znaju da ga imam) i starim 80-200 f2.8 (koji nema VR naravno). Sedeo sam u drugom redu, a naslon on prvog reda mi je bio "stativ". Slikano je u M modu, blenda je naravno bila na 2.8, brzina 1/100, ostljivost 640 ASA.

Sto se teme tice, nisam odavno gledao, mada bina je suvise uzak pojam. Kad sam jos onomad smislio da bi ovakva tema bila interesantna, mislio sam na sve vrste kulturnih dogadjaja, a ne samo binu, odnosno koncert, pozoriste itd... recimo neki dogadjaj na ulici bi isto tako dosao u obzir itd...

Pozz
[ beske @ 14.04.2009. 17:15 ] @
@Dzura

@StORM

sjajna tema, joŠ bolje fotke... svaka čast obojici na odlično ulovljenim momentima sa pomenutih manifestacija.

iako je deja-vu, iskoristio bih ove slike iz dva razloga i u ovoj temi...

prva, kao podrška samom autoru, da tema zaživi, i

druga, kao svojevrsna potvrda StORMovih reči da nisu samo blende 1.4, ili 2.8 i brzi prajmovi uvek i jedino ono čime se može snimati neka ovakva manifestacija... ove slike su nastale u donjoj (užasno mračnoj) sali SKC-a, odlična svirka, Paul Gilbert i 70-200f4 L IS