[ Catch 22 @ 17.04.2009. 10:23 ] @
Da li je neko probao ovo?

mt:s - Ino Call

Citat:
Povoljne cene za međunarodne razgovore

InoCall usluga je još jedna u nizu povoljnosti koje Telekom Srbija nudi svojim korisnicima. Telekom Srbija je omogućio i mt:s korisnicima da sa mobilnog telefona obavljaju međunarodne pozive prema fiksnim i mobilnim mrežama, po veoma povoljnim tarifama koje važe za korisnike fiksne mreže. Za međunarodne pozive upućene sa mobilnog telefona u okviru InoCall usluge, uspostava veze se ne naplaćuje.

U zavisnosti od izabrane destinacije, cena minuta InoCall poziva iznosi:

4,8 dinara * za Hrvatsku, Makedoniju, Sloveniju, Nemačku, Austriju, Italiju, Švajcarsku, Francusku, Švedsku, Veliku Britaniju, Mađarsku, Kinu, SAD**, Kanadu** i Australiju
9,6 dinara* za Rusiju, Rumuniju i Grčku
* U navedene cene je uračunat PDV
** Cene se odnose na pozive ka fiksnim mrežama izuzev za Sjedinjene Američke Države i Kanadu, za koje su mogući pozivi i ka mobilnim i ka fiksnim mrežama.

Svim mt:s korisnicima (prepaid i postpaid) InoCall vaučeri su dostupni putem mobilnog telefona.


Kupovina InoCall vaučera putem mobilnog telefona se obavlja jednostavno: unošenjem USSD koda *818*200# i pritiskom tastera za pozivanje - za vaučer u vrednosti od 200 dinara ili unošenjem USSD koda *818*500# i pritiskom tastera za pozivanje - za vaučer u vrednosti od 500 dinara. Nakon toga, dobija se SMS poruka koja sadrži detaljne podatke o izvršenoj transakciji i kod pomoću kojeg se aktivira InoCall vaučer.

Pored toga, korisnici imaju i mogućnost da na obeleženim prodajnim mestima kupe:

InoCall vaučere u vrednosti od 200 dinara (CALL 200) i u vrednosti od 500 dinara (CALL 500). Korisnik dobija papirni slip koji sadrži tajni kod za aktivaciju usluge,

InoCall kartice u vrednosti od 200 dinara (CALL 200). Tajni kod za aktivaciju usluge nalazi se ispod zaštitne scratch površine.
Korisnici se mogu opredeliti za bilo koju od navedenih mogućnosti kupovine, bez obzira na to da li međunarodni poziv obavljaju sa mobilnog telefona, fiksnog telefona sa tonskim biranjem ili iz telefonske govornice.

Aktivacija InoCall usluge

Korisnik aktivira InoCall uslugu unošenjem tajnog koda putem fiksnog telefona sa tonskim biranjem, mobilnog telefona ili iz javne govornice.

Validnost
Neophodno je da prvi poziv (aktivaciju) korisnik izvrši do datuma navedeneg na slipu, u SMS poruci, odnosno na InoCall kartici, s tim što InoCall iznos važi narednih 30 dana od dana aktivacije.

Uputstvo za korišćenje InoCall usluge:

Pozovite besplatan broj: 0800 18

Unesite kod sa papirnog slipa, InoCall kartice ili iz SMS poruke i pritisnite #

Birajte 00 za međunarodni poziv, plus pozivni broj zemlje koju zovete, plus željeni broj telefona i pritisnete #
[ M i k i @ 18.04.2009. 12:02 ] @
A šta bi sa Republikom Srpskom? Trenutna cena ka RS je 14,16 din/min.
http://www.mts.telekom.rs/index.php?ID=2113
[ M i k i @ 18.04.2009. 12:16 ] @
Usput, malo je nelogično da minut sa SAD bude 4,8 dinara a sa RS 14,16 dinara. Onda bi trebalo uvrstiti i novu mnogo nižu cenu minuta prema RS u okviru Ino Call usluge. Imajući u vidu da su Telekom Srpske i Telekom Srbije dva operatera od kojih je Telekom Srbije vlasnik oba onda su ovakve nadam se trenutne cene potpuno besmislene.
[ Catch 22 @ 18.04.2009. 14:39 ] @
^ Šta ti je tu nelogično? Ako je jeftiniji i od minuta razgovora u okviru mt:s mreže, kakve onda veze ima RS?
(Minut razgovora sa Kinom, Amerikom, Australijom... preko Ino Call je 4.8 dinara, PDV uključen u cenu, uspostava veze se ne naplaćuje!)

PS
Izgleda da si ti ovde malo pomešao neke lončiće, jer Ino Call pozivi nemaju nikakve veze sa pozivima preko GSM mreže...
???
[ owim @ 18.04.2009. 17:22 ] @
Citat:
Ino Call pozivi nemaju nikakve veze sa pozivima preko GSM mreže

Imaju utoliko što mogu da započinju i da se završavaju na mobilnom broju. Tako bar korisnik gleda sa svoje strane, i to jeste logično pitanje: kako ja sa svog mobilnog manje plaćam za Kinu, no za poziv drugaru u istoj mreži?

(Isto se pita neko ko kupuje karte za avion i kaže: pa do Podgorice mi je ista cena kao da letim do Kopenhagena, to nema smisla!?)

"Ispod haube", sve je drugačije, sasvim je svejedno odakle poziv ide, koji će vodovi (trunks) biti korišćeni, u krajnjem, sve je to IP telefonija i, tehnički gledano, poziv sa tačke A do tačke B sa bilo kog uređaja bilo gde u svetu odvija se na skoro isti način (negde rutira preko ovakvih mreža, negde preko inteligentnih IP mreža), i praktično ima *jediničnu* cenu. Dakle, isto košta.

Kad dođe do prodaje, onda dolaze "paketi", "zone", posebne tarife, uzmeš 2 - dobiješ 3 --> jer treba zaraditi.

Nisam probao InoCall jer koristim Voipstunt landline-to-landline koji mi je praktično free, sve se rutira preko IP-a dokle može i kvalitet zvuka je savršen. Siguran sam da je isto sa InoCall kvalitetom.

Bottom line: prodaje se usluga koja je bagatelno jeftina (ino pozivi, mobilni, ...), ali mora da ima "dodatnu vrednost" i stvara kapital.
[ Slobodan Milivojevic @ 18.04.2009. 17:25 ] @
Sad mogu da pricam "za dz" sa prijateljima iz amerike

Cak povoljnije nego sa drugim korisnicima iste mreze ?! Ali ok
[ owim @ 18.04.2009. 17:29 ] @
Citat:
Sad mogu da pricam "za dz" sa prijateljima iz amerike

VoipStunt koji koristim daje free calls za U.S. landline i cell phones. Mogao si to godinama, Slobo :-), sa ili bez VoIP telefona!
[ Slobodan Milivojevic @ 18.04.2009. 20:10 ] @
MA to da, ali ovo radi i na GSM mrezi, dok bas preko GPRS/EDGE VoIP ne radi najbolje. 3G je druga prica.
[ whitie2004 @ 20.04.2009. 07:02 ] @
A bre .... ovaj iznos __preko__ iznosa za normalan minut ......

Mislio sam da u ovoj drzavi svi citaju izmedju redova!
[ owim @ 20.04.2009. 09:12 ] @
^ Nisam razumeo?
[ whitie2004 @ 22.04.2009. 06:59 ] @
Kao sto gore lepo i pise, servis je omogucen na fikskoj, mobilnoj i iz govornice ... Ko ce ti i koliko naplatiti uspostavu veze do njihovog centra njih ne interesuje. InoCall sam uzima tih 4,8 din.

Slicno kada placas parking. U listingu imas dva reda: cena samog SMSa + cena za parking.
[ Zekica @ 22.04.2009. 08:09 ] @
Hm, a zar ovde ne pise:
Citat:
Uputstvo za korišćenje InoCall usluge:

1. Pozovite besplatan broj: 0800 18


To znaci da se poziv ka broju 0800 18 ne naplacuje.
[ Catch 22 @ 22.04.2009. 08:21 ] @
Citat:
Zekica: To znaci da se poziv ka broju 0800 18 ne naplacuje.

Ama covek bi i da parkira u crvenoj zoni za iste pare, koliko sam ga ja shvatio.

(To tek da nesto napisemo na forumu... whitie2004 i ja)


[ owim @ 22.04.2009. 10:40 ] @
^ Može li neko da mi nacrta, mislim da nisam razumeo?! :)
[ whitie2004 @ 22.04.2009. 14:41 ] @
A vise nisam siguran, mozda je jedina kvaka 22 u onom podebljanom ...." do 30.aprila "...

http://www.telekom.nadlanu.com.../Usluge.aspx?ac=solo&br=38

... a videcemo
[ Catch 22 @ 22.04.2009. 15:08 ] @
^ Mož' biti i da si u pravu? Na mt:s sajtu se ne pominje nikakav datum do kada ova usluga važi, postavili su to u kategoriju Standard : Usluge : Ino Call
[ batancev @ 30.04.2009. 21:19 ] @
29.04.2009.
Međunarodni InoCall pozivi po povoljnim cenama do kraja septembra!

Obaveštavamo sve mt:s korisnike da do 30. septembra 2009. godine mogu obavljati međunarodne pozive sa mobilnog telefona prema fiksnim i mobilnim mrežama, pod jednakim povoljnim uslovima koji važe za korisnike fiksne telefonije.

InoCall vaučeri u vrednosti od 200 i 500 dinara su dostupni putem mobilnog telefona. Pored toga, imate mogućnost da, na svim obeleženim prodajnim mestima, kupite InoCall vaučere u vrednosti od 200 i 500 dinara i InoCall kartice u vrednosti od 200 dinara.

Možete se opredeliti za bilo koju od navedenih mogućnosti kupovine, bez obzira na to da li međunarodni poziv obavljate sa mobilnog telefona, fiksnog telefona sa tonskim biranjem ili iz telefonske govornice.

Detaljnje informacije o InoCall usluzi pogledajte
http://www.mts.telekom.rs/index.php?ID=2260&Type=1

ali zato ne lezi vraze

Promena cena u odlaznom međunarodnom saobraćaju

Obaveštavamo mt:s postpaid korisnike da će se, od 1. maja do 30. juna 2009. godine, primenjivati nove cene i novi obračunski interval za razgovore u odlaznom međunarodnom saobraćaju.

Nova cena minuta razgovora, u zavisnosti od zone, je: 33,00 dinara (Zona I), 37,00 dinara (Zona II), 45,00 dinar (Zona III), 82,00 dinara (Zona IV) i 99,00 dinara (Zona V). Nova cena uspostave veze je 2,90 dinara, dok će se za tarifiranje svih razgovora primenjivati obračunski interval: 60+1s.

Cena poziva ka fiksnoj i mobilnoj mreži Društva za telekomunikacije „MTEL“ d.o.o. Podgorica i fiksnoj i mobilnoj mreži „Telekomunikacija Republike Srpske“ se ne menja, ostaje cena od 12,00 din/min. Za pozive ka ovim operatorima primenjivaće se novi obračunski interval 60+1s, kao i nova cena uspostave veze u iznosu od 2,90 din.

*Sve navedene cene prikazane su bez PDV-a.

http://www.mts.telekom.rs/index.php?ID=202&Type=1
[ owim @ 02.05.2009. 02:25 ] @
Citat:
Ko ce ti i koliko naplatiti uspostavu veze do njihovog centra njih ne interesuje. InoCall sam uzima tih 4,8 din.

Do kog centra? 4,8 din je KRAJNJA CENA za 1min razgovora. No hidden charges. Pozoves sa MTS broja svog drugara u USA na njegov mob i pricate 1min, to kosta 4,8 din. Nisam koristio InoCall, ali je jasno kao dan.

Analogija sa Parking servisom ne važi.

[Ovu poruku je menjao owim dana 03.05.2009. u 05:52 GMT+1]
[ Laki_Gen @ 02.05.2009. 10:23 ] @
Jedino ne pise koje su cjene vazece za pozivanje mobilnih mreza u EU?
Samo za USA i CA su iste cjene za fiksne i mobilne, pa predpostavljam da je za mobilne mreze u EU onaj cjenovnik od nekih 30+ dinara (zavsno od zone)?
Ili uopste nije moguce pozivati mobilne brojeve u EU putem ove usluge?
[ PiNkFloYd @ 26.05.2009. 01:36 ] @
Pokusao da zovem broj u Hrvatskoj +385 98 ... i kazu mi da broj pripada listi zabranjenih odlaznih poziva.
Zna li neko gde se moze videti lista dozvoljenih/zabranjenih mreza/brojeva ili ja ne kontam kako ovo funkcionise.

[Ovu poruku je menjao PiNkFloYd dana 26.05.2009. u 14:20 GMT+1]
[ gojnik @ 26.05.2009. 08:59 ] @
Citat:
** Cene se odnose na pozive ka fiksnim mrežama izuzev za Sjedinjene Američke Države i Kanadu, za koje su mogući pozivi i ka mobilnim i ka fiksnim mrežama.


Ti si zvao broj u mobilnoj mreži.
[ srdjan_m @ 26.05.2009. 12:40 ] @
Mobilni brojevi mogu da se pozivaju samu u US i valjda Kanadi.
[ PiNkFloYd @ 26.05.2009. 13:20 ] @

hvala, bio sam brzoplet nisam citao do kraja :)
[ kandel @ 09.06.2009. 19:21 ] @
Sad sam hteo da kupim vaucer od 200 din preko USSD koda, pa mi stize odgovor:
"Nema slobodnih kartica od 200.0 dinara"

DA LI JE OVO MOGUCE???

Da li se i u ovom slucaju radi o usluzi koja se nudi, ali ne funkcionise kako treba?..........

Grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr...........
[ ORCA 2 @ 09.06.2009. 20:01 ] @
U ovom trenutku su dostupni samo InoCall vaučeri od 500 dinara, jer je velika zainteresovanost za vaučere od 200 dinara. Vaučeri od 200 dinara se mogu kupiti i u korisničkim servisima, odnosno poslovnicama "Telekoma Srbije", kao i kod ovlašćenih distributera.

Očekuje se da će sutra u toku dana biti i vaučera od 200 dinara.

Ovo važi samo za kupovinu koja se obavlja preko mobilnih telefona iz mt:s mreže.
[ Slobodan Milivojevic @ 09.06.2009. 22:01 ] @
Izvin'te na izrazu ali WTF?!

Sve sam cuo ali ovo... vo imja oca, enter!
[ agasoft @ 09.06.2009. 23:05 ] @
Orca, ne mogu, ali stvarno ne mogu da poverujem, kako može da nema slobodnog
nečeg što se ne vidi, što je softver, što nije opipljivo. Pa nije valjda da
treba da stigne noćas softverski kamion sa novim softverskim istovarima
kartica od dvesta dinara. Jaaaao Bože sa neba se spusti pa šamare
nesposobnim pljusni...
Zamislite sad, ja hoću da kupim Windows vista na microsoft.com, i ono, idem
na order page, kad se od jednom, na moje čuđenje pojavi:
"We have no more free serial numbers for 1 copy of windows vista, but you
can buy 2 copies at once for double price. We are sorry for any
inconvenience! Yours, Microsoft!"
Ej bre, pa cela Amerika i svet bi linčovali celo rukovodstvo kompanije.
Zemljo moja...
[ kandel @ 09.06.2009. 23:14 ] @
I jos pazite ovo: "...200.0 dinara..."
Nije greska u mom kucanju...
[ batancev @ 10.06.2009. 08:48 ] @
mislim da je problem lako resiv time sto ce neko kome je potreban vaucer od 200 din jednostavno kupiti preko mobilnog tj USSD kodom
a ako nije mts korisnik svakako zna nekog ko jeste i ko mu moze uciniti tu sitnu uslugu
kada je inocall startovao video sam da ce biti slaba vajda od tih papirnih i plasticnih vaucera
zato i jeste cool sto sve moze preko mts prepaid ili postpaid broja
[ Slobodan Milivojevic @ 10.06.2009. 09:10 ] @
Citat:
batancev: mislim da je problem lako resiv time sto ce neko kome je potreban vaucer od 200 din jednostavno kupiti preko mobilnog tj USSD kodom...

..kada je inocall startovao video sam da ce biti slaba vajda od tih papirnih i plasticnih vaucera
zato i jeste cool sto sve moze preko mts prepaid ili postpaid broja

Ovde se ne govori o papirnim vaucerima, vec o tome da nije moguca kupovina preko USSD koda.
Citat:
kandel: Sad sam hteo da kupim vaucer od 200 din preko USSD koda, pa mi stize odgovor:
"Nema slobodnih kartica od 200.0 dinara"
[ gojnik @ 10.06.2009. 11:43 ] @
Ja za veću glupost nisam čuo.
[ batancev @ 10.06.2009. 17:22 ] @
ne procitah taj deo, ja sam koliko juce kupio preko mobilnog bas taj od 200
cudno
[ kandel @ 11.06.2009. 20:56 ] @
Evo, prosao i danasnji dan, a ja samo cekam, cekam i pokusavam....
Vaucera jos uvek nema...
Mora da se pokvario kamion koji vrsi isporuku virtualnih vaucera ili ih tek sad bar-koduju, nemam pojma....

A ja samo zbog ove kupovine dopunio kredit na mts kartici koji ni ne koristim....

Telekom.... brrrrrrrrrrrrr...... pffffffffffffff........

[ agasoft @ 11.06.2009. 23:05 ] @
Kandel, nemoj da si na kraj srca, softverski kamion je krenuo odmah posle
naših žalbi, ali je softverski vozač popio virtuelnu rakiju, i tako se
kamion sudario sa sopstvenim harddiskom i izgubio ceo tovar.
[ whitie2004 @ 12.06.2009. 07:31 ] @
Sada guraju taj fazon sa tarifnim dodatkom od 99 din. Proradice to, samo treba mesec - dva. Oni uvek prodaju ideje koje nisu ni blizu realizacije. Nekad zazive, nekad radi metla.
[ Emil Ranc @ 12.06.2009. 11:52 ] @
Ma nemate vi pojma.... onog momenta kada pošaljete USSD kod sa zahtevom za Ino-call vaučer, taj zahtev iskače na monitoru radnika telekoma.... Radnik tada otvara fijoku, i vadi štos vaučer-kartica obujmenih gumicom za tegle. Skida polako gumicu, pregleda sve kartice i zaključuje da nema više vaučera od 200 dinara, te vas o tome i obaveštava (flash ili sms?) porukom
[ pitikovski @ 12.06.2009. 12:16 ] @
^^
Ovo je jedino logicno objasnjenje.

I ne znam zasto se bunite, ipak dobijete neko objasnjenje (flash ili sms?), mogli su i postom da salju preporucena pisma sa obavestenjem da nema vaucera od 200 din.
Ako kojim slucajem niste kod kuce, onda vam postar ostavi ono ceduljce koje nosite u postu da podignete posiljku, pa vam u posti kazu kako te posiljke mozete podici samo radnim
danom do 14h, pa onda morate da uzmete slobodne dane....pa tako potrosite slobodne dane pa vam nista ne preostane za odmor, pa vas zena ostavi jer ne mozete da je vodite na more, uzme vam decu, pa idete na sud i borbu oko starateljstva, dobije na sudu, pa se uda za nekog stranca, i odvede vam klince u neku daleku drzavu, pa vam onda treba Ino Call da bi se culi sa decom.....ma idi begaj.

Eto vidite da nije sve tako lose kako moze da bude.
[ kandel @ 16.06.2009. 20:45 ] @
Ehh... Konacno aktivirao...
Za ovo vreme sam mogao i da odem do Nemacke i da se vratim...
Neka, sad cu samo da telefoniram!
[ agasoft @ 16.06.2009. 21:41 ] @
Ohohoho, stigao kamiondžija mora da se zamorio putujući.
[ zderavko @ 01.09.2009. 10:47 ] @
Od danas, 01. septembra 2009. izvršeno je proširenje zemalja koje se mogu pozivati korišćenjem InoCall kartica-vaučera i InoCall plus usluge (dodatna postpaid usluga za fiksne telefonske priključke).




[Ovu poruku je menjao zderavko dana 01.09.2009. u 12:03 GMT+1]
[ vladislavl @ 25.09.2009. 02:23 ] @
Da li je neko probao da preusmeri pozive sa mobilnog preko Ino Call-a.
[ bttp @ 07.12.2009. 18:46 ] @
Jel su ti InnoCall vaučeri isti i za mobilne i za fiksne? Nisam to skapirao... Kad kupuješ InnoCall vaučer, onaj plastični, da li treba da naglašavaš da hoćeš da telefoniraš s mobilnog ili ne?

Koliko vidim taj besplatni broj je isti, a i logično je da bude isto, mada mi to nije palo na pamet jer je povlašćena tarifa samo za pozivanje fiksnih mreža, pa sam mislio da se i odnosi samo na pozivanje SA fiksnog. Sad tek vidim da to isto može i sa mobilnog.

A inače nije tačno da se ne prodaju ti "papirni" vaučeri. Ima gomila starijih ljudi koji su živeli po belom svetu, pa su se vratili u Srbiju u poslednjih 20 godina, te kupuju te vaučere da bi jeftinije komunicirali sa Amerikom itd. I zovu sa fiksnog.
[ zALFex @ 24.01.2010. 16:02 ] @
Ja juce i danas pokusavam da dobijem 0038977... ali kaze da broj nije dostupan (na srpskom) i umanji mi kredit vezan za Inocall vaucer, a posle probam da pozovem ovako broj i zvoni...
Ova usluga je nepouzdana!
[ bttp @ 10.08.2010. 21:27 ] @
Gde je logika u tome da su cene poziva ka mobilnim mrežama u SAD, Kini, Novom Zelandu, Kanadi, Hong Kongu itd 4,8 din/min. tj. iste kao ka fiksnim, a recimo ka hrvatskim mobilnim mrežama su 16,58 din/min, iliti skoro pa 4 puta skuplje? A pritom mislim da je redovna cena poziva jednaka i za fiksne i za mobilne mreže u HR. Znači kada pozivaš po redovnoj ceni svejedno je koji broj zoveš, a kad koristiš InnoCall - nije svejedno. Nije mi baš najjasnija ta njihova cenovna politika.
[ Slobodan Milivojevic @ 10.08.2010. 21:42 ] @
U Americi se na mobilnom recimo placaju i dolazni pozivi (i valjda SMS) - korisnik koji koristi mobilnu mrezu placa i dolazne i odlazne pozive... Zato je jeftinije.
[ bttp @ 10.08.2010. 23:25 ] @
Jel isto tako i na Novom Zelandu, u Kini, Hong Kongu, Kanadi itd? Uostalom kakve veze ima šta plaća onaj koji prima poziv, sa onim šta ja plaćam? Njemu je svejedno, plaća isto. Šta on ima od toga što je meni jeftinije?
[ owim @ 11.08.2010. 00:27 ] @
Malo duzi reply za one koji vole da citaju :).

U SAD se cesto na pripejdu naplacuju dolazne poruke i pozivi. Uglavnom
je ovako: ili su odlazni pozivi skupi, sa zaokruzivanjem 60+60
(recimo, Virgin Mobile), ili su jeftini, pa se naplacuje i prijem.
Slicno je recimo za prenos minuta kod postpejd broja. Ja sam na AT&T-u
imao "rollover minutes" (prenosenje minuta narednih 12 meseci), ali u
toj tarifi druge stvari bile su skuplje.

Zasto je cena InoCall poziva drugacija prema nekim zemljama? Zato sto
to zavisi od cene koju Telekom dobija od "backbone" VoIP provajdera.
Svi pozivi se rutiraju preko VoIP-a, u zemljama gde je liberalno
trziste, tj. gde postoji direktni VoIP partner (neko ko terminira
dolazne pozive), cena je niza.

Primer: pre 10-ak godina jedan veliki ISP u BG-u hteo je da zapocne
saradnju sa Phone2Phone VoIP provajderom; bio sam ukljucen u
pregovore, recimo da je tada cena poziva ka Srbiji bila 0,5 USD (ne
secam se stvarne cene), Phone2Phone je hteo da ponudi cenu 0,1 USD (5x
manje) uz potpisan ugovor, a da taj srpski ISP rutira (terminira)
dolazne pozive ka SRB. ISP bi imao trosak terminacije poziva
(pozivanje fiksne ili mobilne mreze), a dobijao bi procenat od poziva.
Sa Telekomom nisu mogli da imaju deal, ni da "kupe unapred vise
minuta" (wholesale minutes) po nizoj ceni i omoguce jeftiniju
terminaciju. (Telekom je inace stopirao sve.) Da je trzisna utakmica,
svaki ucesnik bi zeleo svoj mali deo kolaca i takmicio se (umesto
jednog monopola) i cena bi pala -- tako je u SAD, Kanadi, itd.
Dovoljno je pogledati Skype cene poziva ka razlicitim destinacijama --
cene nisu iste. Vec godinama Betamax, vodeci VoIP provajder u
nemackoj, daje potpuno besplatne pozive koji se terminiraju u fiksnoj
mrezi svuda u zapadnoj Evropi.

[Ovu poruku je menjao owim dana 11.08.2010. u 05:00 GMT+1]
[ bttp @ 11.08.2010. 05:02 ] @
A ko meni garantuje da pozivi koji se naplaćuju redovnom cenom ne idu isto preko VoIP-a? Ja ne čujem nikakvu razliku u kvalitetu kada zovem direktno ili preko InnoCall-a. Jedina razlika mi je u ceni.
[ zzviktor @ 11.08.2010. 05:50 ] @
A zasto bi ste vi koristili redovan sistem pozivanja ako imate ino call po
mnogo nizoj ceni i istog kvaliteta?
[ owim @ 11.08.2010. 06:43 ] @
"A ko meni garantuje da pozivi koji se naplaćuju redovnom cenom ne idu
isto preko VoIP-a? Ja ne čujem nikakvu razliku u kvalitetu kada zovem
direktno ili preko InnoCall-a"

Zar je bitno da li je VoIP ili ne, kada "ne cujes nikakvu razliku u
kvalitetu"? Naravno da regularni (skupi) poziv ide jednim delom "na
stari nacin" (trunk lines), a vecim delom preko VoIP-a. Drugim recima,
koristi uvek VoIP. :)
[ bttp @ 11.08.2010. 15:55 ] @
Citat:
zzviktor: A zasto bi ste vi koristili redovan sistem pozivanja ako imate ino call po
mnogo nizoj ceni i istog kvaliteta?

Zato što je smor, prvo treba da imaš bon, tj. kod koji se pre ili kasnije potroši u sred razgovora, i zato što treba da ukucaš 30ak cifara da bi došao do željenog broja. Mislim naravno da ga koristim, ali nekad sam prinuđen da nazovem po redovnoj ceni jer mi se kredit potrošio u sred razgovora a trebalo bi mi pola sata da nabavim drugi i ponovo okrenem broj.

Znači meni nije jasno, ako već postoji mogućnost jeftinijeg telefoniranja, zašto se to lepo ne uvede za sve i tarifira kao sadašnji "redovni pozivi" a oni se jednostavno ukinu? U čemu je fora sa tim bonovima? Ne razumem zašto se to ne naplaćuje preko računa.
[ mr. ako @ 11.08.2010. 17:30 ] @
Ubacujem se ovako u sred rasprave i to jos i offtopickujem... ali nesto mi nije jasno, pa sam hteo da pitam.
Koja je motivacija za koriscenje tog InoCall-a? Zar nije povoljnije, cak i od tog InoCall-a, da jednostavno koristite Skype? Uplatis koliko ti treba i zove zoves, ne mos' potrositi... Kvalitet veze je odlican inace...


[Ovu poruku je menjao mr. ako dana 11.08.2010. u 19:05 GMT+1]
[ morpheusxxx @ 11.08.2010. 21:06 ] @
Citat:
mr. ako: Ubacujem se ovako u sred rasprave i to jos i offtopickujem... ali nesto mi nije jasno, pa sam hteo da pitam.
Koja je motivacija za koriscenje tog InoCall-a? Zar nije povoljnije, cak i od tog InoCall-a, da jednostavno koristite Skype? Uplatis koliko ti treba i zove zoves, ne mos' potrositi... :) Kvalitet veze je odlican inace...


[Ovu poruku je menjao mr. ako dana 11.08.2010. u 19:05 GMT+1]



..a brate,i oni su mi sigurni ko vrbov klin... jednom mi skinuli 8 eur sa racuna,kao iz neke predostroznosti,jer sam se u istom trenutku kad i na kompu,logovao preko mobilnog,i nikad mi nisu vratili na taj skype kredit i pored milion mailova....
[ mr. ako @ 12.08.2010. 00:41 ] @
OK, slazem se da nisu savrseni i cujem prvi put za taj problem, ali hvala na upozorenju u svakom slucaju, obraticu paznju.
I ja sam imao problem kada sam pokusao da uplatim kredit na dva razlicita Skype acc sa istom karticom... ali sam uspeo da resim sve, sto pomocu sajta, sto podrske, sto saveta drugih korisnika...

ALI, to nije ni izbliza razlog da ne koristim Skype, ondnosno da koristim InoCall umesto Skype... Ili sam nesto propustio? Msm, ok, nemaju svi ljudi pristup Internetu i kompjuteru ili ne umeju da koriste iste, ali to nisu ljudi sa ovog foruma definitvno.

Poz,
Marko
[ bachi @ 12.08.2010. 10:56 ] @
Mene čudi zašto ne omoguće da preko fiksnog telefona možeš da dopuniš inocall kredit? Ako su omogućili da možeš sa fiksnog da dopuniš mobilni, zašto ne inocall?
[ bttp @ 12.08.2010. 13:13 ] @
Zato što ne dopunjuješ kredit već kupuješ bon fiksne vrednosti (200 ili 500 din), koji sadrži kod kojim se služiš da bi ostvario pozive. Preko mobilnog mogu da ti pošalju kod putem SMS-a i nema mogućnosti za grešku. Kod će biti zapisan u poruci. Preko fiksnog nema načina da ti pošalju kod, jedino da ti ga diktiraju. E sad zamisli automat koji diktira 12-cifreni kod nekoj nagluvoj babi, to bi bio haos u kol-centru. Čak i meni bi bila frka da moram da zapisujem 12 cifara, a da nemam načina da u slučaju greške ponovo zahtevam kod. A ja sam prilično siguran kad su u pitanju brojevi, što se ipak ne može reći za većinu populacije.

Da dodam samo u vezi sa onim da i redovni pozivi idu preko VoIP-a. To bi značilo da Telekom naplaćuje istu uslugu po različitim cenama, a to je zakonom zabranjeno.
[ owim @ 14.08.2010. 03:15 ] @
"Da dodam samo u vezi sa onim da i redovni pozivi idu preko VoIP-a. To
bi značilo da Telekom naplaćuje istu uslugu po različitim cenama, a to
je zakonom zabranjeno."

Svi pozivi koji imaju interkonakciju se vrlo verovato jednim svojim
delom rutiraju preko VoIP-a. Na to Telekom prakticno i ne moze da
utice, Usluga nije ista! Najbolja paralela je pozivanje iz rominga sa
pripejd broja: mozes USSD kodom (jeftinije, call-back pozivanje) ili
direktnim biranjem (skuplje). Konacna usluga je ista, jednak kvalitet,
a drugacija cena i drugacije zaokruzivanje.
[ showdown901 @ 10.05.2011. 21:37 ] @
Ljudi, da li je moguće da ova usluga ne postoji za Crnu Goru?! Za Albaniju ima, mnogo sam se usrećio, baš mi za Albaniju treba...
[ Bonafides @ 14.05.2011. 21:51 ] @
Citat:
showdown901: Ljudi, da li je moguće da ova usluga ne postoji za Crnu Goru?! Za Albaniju ima, mnogo sam se usrećio, baš mi za Albaniju treba...


Da, znam to, ali ako je za utehu- nije ti bolje ni u Telenoru. Za Bosnu i Crnu Goru deru, a za pozive ka EU sedmostruko, i SAD trostruko je jeftinije.

Nije mi jasno zasto neki operater ne uvede na primer dodatak "Medjunarodne SMS poruke", mislim da bi to islo kao alva. Ovako, slabo ko koga zove...
[ Dragan Krstevski @ 07.11.2011. 10:22 ] @
za inocall ,samo se kupi dopuna preko sms i na trafici..
[ ironman @ 29.04.2014. 19:31 ] @
Može da se aktivira i SMS porukom, tj preko *100# i baš su povoljni pozivi, mada nema za sve zemlje. jedino što nisi siguran da li je aktivirana usluga tog momenta ili ne, pa može da se napuca račun.