[ McKnight @ 17.04.2009. 15:28 ] @
Pozdrav svima, početnik sam u C++ programskom jeziku i pokušavam ga savladati na fakultetu. Dobili smo jedan zadatak koji mi nije sasvim jasan kako ga napraviti pa ako netko od vas ima vremena, da mi pomogne.

Zadatak glasi ovako:

Minimalna i maksimalna vrijednost tri varijable
Zadane su tri varijable tipa float, fVar1, fVar2, fVar3. Sastavite izraz selekcije koji određuje
maksimalnu i minimalnu vrijednost, pohranjuje ih u varijablama fMin i fMax.
Sastavite program koji učitava naveden tri varijable, te ispisuje minimalnu i maksimalnu vrijednost na ekran konzolne aplikacije.
____________


Koliko sam shvatio, program korisnika mora pitati za unos 3 broja. Nakon toga program provjerava koji broj od ta 3 unesena broja je najveći a koji je najmanji i sprema ih u fMin i fMax te ih na kraju ispisuje.

Znači ja upišem 2, 3, 4, ... i program ispiše fMin = 2, fMax = 4. Jesam li na dobrom putu? Ima li itko ideju kako bi kod za tako nešto izgledao? Mislim da se to radi pomoću logičkih operatora...
[ eSsss @ 22.04.2009. 13:51 ] @

Code:
#include <iostream>

using namespace std;

int main()
{
    float fVar1, fVar2, fVar3, fMax, fMin; 

    cout << "\nUnesite varijablu 1:";        
    cin >> fVar1;

    cout << "\nUnesite varijablu 2:";
    cin >> fVar2;

    cout << "\nUnesite varijablu 3:";
    cin >> fVar3;


    fMax = fVar1;                                

    if(fVar2 > fMax) fMax = fVar2;
    if(fVar3 > fMax) fMax = fVar3; 

    fMin = fVar1;

    if(fVar2 < fMin) fMin = fVar2;
    if(fVar3 < fMin) fMin = fVar3;


    cout << "\nMaximalana vrednost:  " << fMax;
    cout << "\nMinimalna vrednost:   " << fMin; 
        
    cout << "\n\n\n";
    
    system("PAUSE");
    return 0;
}
[ McKnight @ 22.04.2009. 21:16 ] @
Hvala ti puno na odgovoru odnosno na kodu. Ja sam to zamislio puno kompliciranije nego što si ti tu gore napisao. Mislio sam da se baš mora koristiti "else" a vidim da sasvim dobro radi i bez else.