[ erminmo @ 18.04.2009. 13:02 ] @
Ovako,

S obzirom da radim u jednoj kablovskoj televiziji mene interesuje da li moze mislim moze jer vec radi jedan provider, znaci
prilikom ne placanja nekoliko racuna kada se iskljuci korisnik, kako da sad korisnik ostane konektovan ali kada ukuca npr. site www.google.com ili www.msn.com.... da mu otvori moju neku poruku gdje ce pisati npr. NISTE PLATILI RAUNE?

Koristim FreeBSD i webmin.

preko dhcp-a pustim mac adresu s tim da se korisnik mora konektovati sa svojim userom i passom.

Unaprijed hvala
[ Marko Cukalac @ 19.04.2009. 07:12 ] @
moze..

ogranicis tipa kad istkene vreme da odredjene mac adrese modema (kojima je nestalo vremena), da se automatski zakljucavaju (otvaraju tvoj lokalni proxy.. tipa google.com ili sta stavis..).. tako sbb f-se.. ne uplatis net, ali otvaras home.sbb.rs.. i valjda njihov sajt (za ovo nisam siguran..)..

[ erminmo @ 19.04.2009. 11:09 ] @
Da ali u mene nije na vrijeme u mene je kablovski internet i zelio bi kad korisnik ne plati dva racuna da mu nekako zabtranim pristup svim stranicama ili da moze da otvori npr. www.google.com ili koju god stranicu da ukuca da otvori npr. neku stranicu na kojoj ce pisati upozorenje da je iskljucen sa net-a.

PS: oaj odg. sto sam postavio davno prije sam bio nasao na elite samo ne znam kako :(

Hvala
[ Marko Cukalac @ 20.04.2009. 14:09 ] @
pa za kablovski internet i pricam :) kablovski modemi i njihove mac adrese... sbb ti je kablovski isp...

;)
[ erminmo @ 20.04.2009. 14:19 ] @
Ok, ali kako da to napravim???
Napominjem da radim iz webmin-a imam dhcpserver mogu da iskljucim mac ili ukljucim ali kako da napravim ovo sto ste mi napisali?

Imate li neki link koji mi malo bolje objasnjava.

Unaprijed hvala
[ Dr.Love @ 01.05.2009. 08:57 ] @
Da li mozes da ga prebacis na odvojeni DHCP pool?
Znaci kada ne plati racun, postaje korisnik novog/sekundarnog DHCP pool-a za koji postavis da ga ruter *za sav saobracaj, ne samo za port 80* preusmerava na posebno podeseni proxy server, a taj posebni proxy server se unapred podesi koje domene propusta a koje ne, i sta sve dozvoljava. Ako na proxy serveru podesis DNS tako da za sve domene osim onih dopustenih IP adresa bude od tvog servera, mozes namestiti da se radi redirekcija na tvoj sajt (ne znam da li proxy podrzava internu selektivnu redirekciju)
[ erminmo @ 26.02.2010. 20:09 ] @
Ja mogu da dodam drugi neki dhcp gdje mogu da smsjestim modeme ( korisnike ) sa mac adresom koji nisu izmirili dugove i da im kada upale modem dhcp dodijeli ovaj neki novi... to nije problem... Ali kako dalje sta dalje kako da dalje konfigurisem kada ovo rjesim ....

Evo saljem Vam slike da vidite kako to izgleda

[Ovu poruku je menjao erminmo dana 26.02.2010. u 21:25 GMT+1]
[ technotize @ 26.02.2010. 22:51 ] @
a kako korisnici salju (odn. unose) taj user i pass da bi dobili podatke od DHCP servera? PPPoE veza, pa korisnici imaju onaj Connect prozor u Windowsu ili kako?

Da li imate Cisco CMTS, RiverDelta (Motorola), ... i koji model?
[ erminmo @ 27.02.2010. 13:25 ] @
Ovako CMTS je cisco... switch je CISCO, A ovako radi... Znaci ja u DHCP pomocu vec kreiranih paketa ukucam mc adresu modema pomocu kojeg se dodjeljuje automatski dhcp.
Znaci kada ja upisem mac adresu ja sam pustio modem da mu dhcp dodijeli ip adresu, znaci korisnik upali modem i njemu automatski dodijeli dhcp neki ip 10.0.*.* koji je vec dodijeljen u dhcp pool. E nakon toga on jos nije znaci na netu samo mu je dhcp dodijelio lokalni ip i znaci mac adresa modema je uredu. Nakon toga on kuca svoj username i pass koji je dobio od nas i tad mu se dodijeljuje javna dinamicka ip adresa i dns za izlaz na net.

Tako funkcionise nas net i to sve je na FREEBSD-u.

E sad ovo sto ste vi naveli mozda je dobro rjesenje samo mi recite kako da podesim na freebsdu proxy i koji da skinem instaliram i kako se to poveziva?


[ technotize @ 27.02.2010. 21:13 ] @
ok, znaci dodeljivanje IP adrese modemu preko DHCP-a ne moras da diras, dodeli mu uvek iz istog opsega platio ili neplatio paket, kao i ranije.

nego kada korisnik unese svoj user i pass onda:
- ako je platio paket dobija javnu dinamicu IP adresu (kao sto je i bilo do sada)
- ako NIJE platio paket onda dobije PRIVATNU dinamicku IP adresu (iz opsega 10.x.x.x ili 192.168.x.x koji ti definises, odnosno znas, da je za neplatise)

a onda na Cisco ruteru podesis da kada vidi paket sa source IP adresom iz tog opsega za neplatise i destination tcp port 80 (tj. pokusava da ide na neki sajt putem HTTP-a) da ga preusmeri na html stranicu sa obavestenjem da nije platio paket (proxy request kao sto neko rece), a ako vidi paket sa drugim destination portom (dakle nije 80) da ga samo odbaci. Znaci ovo vec spada u Cisco podesavanje i to ne mozes iz webmin-a. Tj. ne znam da li ti odrzavas i Cisco ruter ili to moras da javis nekom drugom da uradi za tebe

Ovo je jedan od predloga, ostali neka salju kritike, jos ideja, ...