[ dava @ 20.04.2009. 10:27 ] @
Ne mogu da provalim kako da dinamicki dodam sliku na izvjestaj radjen Crystal report-u. Slika je memorandum firme, a treba mi dinamicko dodavanja jer korisnik sam bira da li da na izvjestaju ima memorandum ili ne.
Imam jos jedan problem, a to je pomjeranje LineObject-a na izvjestaju. To zelim isto u run-time-u da uradim. Neke textObject-e sam uspio pomjeriti ovako:

Code:

rpt.Section1.ReportObjects["PrintDate1"].Top += 1000;


dok mi za LineObject, kad probam da ga pomjerim na isti nacin:
Code:

rpt.Section1.ReportObjects["Line2"].Top += 1000;


izbacuje gresku:

The line object's coordinates are not valid. Only vertical or horizontal lines are supported.

Kako da liniju pomjerim prema dole?
[ sallle @ 20.04.2009. 11:00 ] @
sliku postavi u posebnu sekciju. a tu sekciju po potrebi supresuj.

sto se linija tice, sa CR-om iz VS2008 nisam radio, al u 2003-ci linije ne mogu dinamicki da se pomeraju.
to se moze zaobici tako sto ces umesto linija koristiti textobjecte sa crnom pozadinom, odgovarajuce debljine...
[ dava @ 20.04.2009. 13:14 ] @
Palo je i meni na pamet umjesto linija koristiti txtObject koji u sebi sadrzi _____________, ali sam mislio da mogu linije kako da se pomjeraju. Ok, za linije.

Ne odgovara mi da bude slika u posebnoj sekciji, odnosno ponestalo mi sekcija. :) Report Header mi je iskoristen za stvari koje zelim da mi se prikazu samo na prvoj stranici, dok PageHeader mi je takodje iskoristen tako da ni jedan ni drugi ne smijem supresovati.
Ima li nekakav nacin da se dinamicki kreira picture objekat i da njemu podturim sliku, ako je ima, odnosno ako je korisnik u aplikaciji cekirao da zeli izvjestaj sa memorandumom. U drugom slucaju slika nece uopste ni postojati na disku tako da je ne mogu "zakucati" na izvjestaj.
[ sallle @ 21.04.2009. 00:53 ] @
desni klik "insert new section".
time ti se pojavi nova sekcija (unutar page headera ili neceg drugog), koja se zove npr section9. toj sekciji pristupas iz koda preko tog imena i podesavas property enablesupress = true;
ne kontam kako moze da ti ponestane sekcija...
[ dava @ 21.04.2009. 07:02 ] @
O pa nisam znao da mogu dodavati sekcije. Kontao sam da imam samo ovih pet na raspolaganju. Hvala i pozdrav.

Edit:

Pitanjima nikad kraja. Trazio sam na ovom forumu, a i na net-u i nisam uspio naci kako da reportu proslijedim sliku. Na report sam postavio bitmap image objekat, ali ne uspijevam da mu proslijedim sliku.
Pokusavao sam istom logikom kao sto sam text objektima prosledjivao teks ovako:

Code:

            CrystalDecisions.CrystalReports.Engine.TextObject t3;
            t3 = (CrystalDecisions.CrystalReports.Engine.TextObject)rpt.ReportDefinition.ReportObjects["text3"];
            t3.Text = "Neki tekst";




[Ovu poruku je menjao dava dana 21.04.2009. u 20:44 GMT+1]
[ dava @ 30.04.2009. 19:45 ] @
Ima li sanse da dinamicki ucitam sliku, ili da trazim drugi nacin.