[ Zoran Rodic @ 20.04.2009. 21:14 ] @
















[ popacp @ 21.04.2009. 13:21 ] @
Meni se ovo jako sviđa. Imaju dušu!
[ lancia88 @ 21.04.2009. 14:33 ] @
Pozdrav,

i meni se itekako svidjaju.
[ Zoran Rodic @ 21.04.2009. 16:42 ] @
Hvala, hvala :)

Drago mi je ako cela serija ostavlja utisak.
[ Notorious91 @ 21.04.2009. 21:32 ] @
Kako si zadovoljan sa 50mm 1.8II
[ Zoran Rodic @ 22.04.2009. 09:52 ] @
Možda je sam odabir naslova teme taj koji sugeriše da je DOF najbitniji u celoj ovoj seriji fotografija?
Zapravo, serija bi ipak trebala da prenese moja zapažanja iz jednog banatskog dvorišta a ove fotografije pojedinačno sigurno nemaju dušu kao kad su u grupi, pa ovako najlakše daju odgovor na zamišljeno pitanje: A kako izgleda okolina kuće u kojoj si proveo 3 dana?
Ruku na srce, svima zaista i jeste zajednički plitak dof ;)
Na pozadinu, zaista nisam obraćao preveliku pažnju zbog očekivanog bokeha … više na sunce kao izvor svetlosti, osim u slučaju maslačka gde nikako nisam mogao da dobijem željeni kontrast pa sam ga na kraju iščupao i stavio na krov. :)
Ispalo je da "Maslačak na crepu" ubedljivo najbolji u seriji fotografija maslačka.

Slike nisu skoro nimalo obradjivane u PS-u, prošle su minimalni Sharpening, resize i dopisano je moje ime u uglu.
Svaka kritika je dobrodošla, pa je i ova količina ''obrade'' plod jedne diskusije sa Lanciom od pre metar dana

I zaista, jesam u foto sekciji u osnovnoj školi naučio šta je DOF ... al to beše pre 30 godina, i jesam početnik u dSLR vodama .... nabavio sam ga tek u novembru 2008. godine. ;)


Citat:
Notorious91: Kako si zadovoljan sa 50mm 1.8II


Prezadovoljan, naprosto ... skoro i da ga ne skidam sa aparata.
Za nekog kome je fotografija hobi ... puna kapa.
Još kad bi neko napravio 10-20mm u plastik fantastik varijanti ... gde bi mi bio kraj :)
[ Notorious91 @ 22.04.2009. 11:04 ] @
Citat:
Zoran Rodic



Prezadovoljan, naprosto ... skoro i da ga ne skidam sa aparata.
Za nekog kome je fotografija hobi ... puna kapa.
Još kad bi neko napravio 10-20mm u plastik fantastik varijanti ... gde bi mi bio kraj :)


Ja ga isto ne skidam sa aparata,sad skupljam pare za 100mm macro.
Inace fotke su super pogotovo ona sa pcelom
[ popacp @ 22.04.2009. 11:51 ] @
U odnosu na neke ranije radove (možda sam štošta i propustio), ove slike i dve fenomenalne panorame zaista predstavljaju napredak. Slike treba shvatiti kao celinu, tek onda imaju kakvog smisla. Na mene su ostavile utisak pri gledanju, a valjda je to cilj slike.

Pojedinačno, meni su mnogo bolje ove bube na orahu od pčele. Svakako krupniji kadar je bio poželjan, ali trenutak je sjajno uhvaćen. Prva, druga, treća i predzadnja slika su daleko ispod ostalih.


50mm f1,8? Pričamo o istom objektivu??? Kad bi mi ga sad poklonili ne bih ga uzeo :)
Ja kupio polovni 18-55 IS i sreći nikad kraja.
Citat:
I ako ima samo 5 listića za razliku od skupljeg brata f1,4 koji ima 8 komada, bokeh je sasvim korektan.

Evo, mogu i da se prebroje na većini fotografija :D
[ Zoran Rodic @ 21.06.2009. 09:31 ] @
Ovaj put nije Banatski već Šumadijski plitak dof
Opet 50mm 1,8mm sa sasvim pristojinim bokehom i otežanim brojanjem listića ;)
Crop, resize i malo uoštravanja











[ lancia88 @ 21.06.2009. 16:27 ] @
Pozdrav,

jedan Dunavski...plitak: