[ Koce @ 22.04.2009. 14:54 ] @
Pozdrav
Da li neko zna sa kojim uredjajem mogu da programu MS AutoRoute 2007 prosledim GPS signal? Koliko vidim on trazi GPS samo preko COM porta, tako da i na to treba obratiti paznju. Radije sam za takvu varijantu nego preko bluetooth-a, mada moze i neka konverzija usb->Com, ako neko ima iskustva sa tim?
Trazio sam neke varijante GPS (receiver/ locator) samo nisam siguran sta od toga moze da mi pomogne, a i slabo sam sta konkretno nasao :(

Hvala.

[ Sinisa_m @ 23.04.2009. 02:14 ] @
Bilo koji USB uredjaj bi trebalo da radi sa tim programom, eventualno konfiguriranje portova u samom programu, to i nije neki problem ako se snalazis u windows-u.
[ Koce @ 23.04.2009. 07:55 ] @
Mislis da mogu da nadjem bilo koji USB GPS receiver? Kad sam se raspitivao po radnjama sa takvom opremom, bar ovde u Srbiji, malo su me bledo gledali, imas li neki koji mi preporucujes pa da pitam bas za taj model? :) Elem, snalazim se po win, pa ako moze da se "zezne" da umesto COM porta dobije signal preko usb (ili nekog virtuelnog com-a), vec ce se snaci, za pocetak mi treba uredjaj da nabavim. Hvala