[ shadow032 @ 22.04.2009. 21:23 ] @
Zanima me da li je moguce gledanje filmova ubacenih sa racunara na ovom telefonu bez predhodnog kompresovanja i smanjenja velicine slike. Dakle da li je moguce da samo prekopiram film (avi) na memoriju tel. i odmah ga pustim da gledam?
Pokusao sam sa SmartMuvie ali tu kad mi pusti film mnogo secka slika...
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 22.04.2009. 21:52 ] @
Sam si sebi dao odgovor.
[ shadow032 @ 23.04.2009. 14:58 ] @
Konkretno zanima me koji je najbolji player za gledanje filmova bez kompresije i zasto mi secka (koci slika) sa SmartMovie 4.01 (registrovan je)??
[ bobiska @ 23.04.2009. 17:16 ] @
Secka zbog Keyframe, Bitrate...ovo je oduvek važilo za Symbian, pa verovatno i kod tebe. A što ti smeta da odradiš film sa SmartMovie Converterom, ne traje duže od 15-20 minuta i reprodukcija je fantastična?
[ shadow032 @ 23.04.2009. 22:41 ] @
Nije da mi smeta ali ovako mi je brze pogotovo kad sam u zurbi samo kopiram film i idem dalje. Citao sam po forumima da neki nemaju taj problem pa me zanima sta da uradim da ga uklonim
[ bobiska @ 24.04.2009. 17:35 ] @
Onda CorePlayer instaliraj.
[ Mister_rap @ 24.04.2009. 19:17 ] @
Ikako nemam nokiu mogu ti reci da i na iphone-u neke stvari moraju da se kompresuju...
Jednostavno telefon nije racunar i verovatno da tvoja nokia naprosto nije dovoljno jaka za normalan pregled takvog sadrzaja...
[ Pici man @ 25.04.2009. 18:13 ] @
Citat:
Mister_rap: Ikako nemam nokiu mogu ti reci da i na iphone-u neke stvari moraju da se kompresuju...
Jednostavno telefon nije racunar i verovatno da tvoja nokia naprosto nije dovoljno jaka za normalan pregled takvog sadrzaja...

Hmmm., ko je ovde u ovoj temi zatražio rešenje problema sa multimedijalnim mogućnostima Apple iPhone?!?
Da li je moguće da ga u svakoj supi gurate kao mirodjiju i uporedjujete sa svim i svačim??? Kada se bude pojavio onaj univerzalni svemirski translator iz Zvezdanih Staza, neko iz "Apple tabora" će opet sa takvim uredjajem uporedjivati kilavi i zabravljeni iPhone kome ni bluetooth nema funkciju u pokretu i u društvu kada treba neki multimedijalni materijal da se razmeni ... apsurd nad apsurdima ... toliko je jaka reklama iz Apple bila da ljudi slepo gleaju i poštuju iPhone kao u ikonu ... VI ZAISTA SMATRATE da je iPhone nešto naprednije, bolje i jače od UIQ/UIQ3, S60v1/v2/v3/v5 ili WM/2xxx PPC/PDA uredjaja?!?
U zabludi ste, bez uvrede!!!
Šta bih ja sada trebao reći na gornji citat o tome da "ČAK" ni iPhone nije savršen?!? Možda to da je iPhone najzad dobio i Copy/Paste funkciju i to reklamira kao da je on izmislio i time postao punokrvni PC u malom? Koga to treba da prevari? One koji prvi put sedaju za PC?!? Ne mogu da verujem da se takav uredjaj i dalje ceni i uporedjuje sa OS-om koji poseduje tu najobičniju 'PC mogućnost' "Copy/Paste" već celu deceniju!
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
U svakom slučaju, na Symbijan platformi se najbolje pokazao kako reče i sam bobiska: CorePlayer. CorePlayer uspeva da pusti nekompresovan divx bez seckanja u mnogim slučajevima ... SmartMovie jednostavno nije dorastao ulozi koju glumi, naročito bagovita četvrta verzija koja objedinjava i .3gp klipove ... Naravno, nije savršen, mora se izvršiti par podešavanja kako zvuk ne bi kasnio, ... mora se imati dobar .avi materijal, a ne neki divx prethodno kompresovan nogama, ... bla, bla, ...
Iskreno, ne može još S60 pametni telefon da reprodukuje nekompresovan avi video materijal bez ikakvih problema. Zato postoji tkz. kompresija za rezoluciju telefona i njegov hardver i vrlo je jednostavna u dva klika ...
Citat:
shadow032: Nije da mi smeta ali ovako mi je brze pogotovo kad sam u zurbi samo kopiram film i idem dalje.

Prijatelju, onda nisi trebao da kupiš telefon N96 koji ima SLABIJI HARDVER od Nokia N95 modela koji godinama postoji na tržištu ... Nokia N96 je naprosto slab telefon i za starije modele koji imaju 369MHz(ili 332MHZ DUAL proceosre) procesore i 80MB RAM-a slobodnog RAM-a ...
Zaključak: ako si u stalnoj žurbi i imaš pride vremena da gledaš dvočasovne filmove na mob. telefonu(!) onda štedi za neki WM PDA/PPC model sa 500/800 MHz procesorima, 200 i kusur MB RAM memorije, ogromnim ekranom od preko 4 inča ... KAŽU da na njima nekompresovan avi ne secka i reprodukuje se tečno ...
P.S. jedino ako "svaki ciga svoga konja hvali" pa tako i WM korisnici poput iPhone previše "dižu" mogućnosti svojih uredjaja ...
Poz.!


[Ovu poruku je menjao Pici man dana 25.04.2009. u 19:34 GMT+1]
[ Mister_rap @ 25.04.2009. 19:20 ] @
Fino me ti nagrdi, svaka ti cast

Izvinjavam se svima ako je jos nekog moj prethodni post uvredio...

Ipak post sam izneo jer ponesto znam o videu i kompresiji istog pa iako offujem moracau da ti kazem da iznosis prilicno netacne informacije kad kazes ovako nesto:

Citat:

KAŽU da na njima nekompresovan avi ne secka i reprodukuje se tečno ...
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 25.04.2009. 22:41 ] @
Citat:
Pici man: iPhone kome ni bluetooth nema funkciju u pokretu i u društvu kada treba neki multimedijalni materijal da se razmeni ... apsurd nad apsurdima ...


1. Ti kad pročitaš iPhone, totalno pobenaviš.
2. iPhone ima procesor na 624MHz, te je spomenut u tom kontextu.
3. Može iPhone da prima i šalje fajlove bluetoothom..šta ti je. Nemoj me terati da ti demonstriram :P
[ Pici man @ 26.04.2009. 01:29 ] @
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-: 1. Ti kad pročitaš iPhone, totalno pobenaviš.
2. iPhone ima procesor na 624MHz, te je spomenut u tom kontextu.
3. Može iPhone da prima i šalje fajlove bluetoothom..šta ti je. Nemoj me terati da ti demonstriram :P

1. zato što je izvikan kao vrhunski smartphone dok se u praksi pokazao kao dečija igračka za igranje igrica; neko mora da kritikuje takvu PODVALU
2. hmm ... ako smo kod džepnih uredjaja ima mnogo PPC/PDA sa 800MHz pa ih ne spomenuste kao merilo kvaliteta; btw. neko veli da iPhone radi na 400 i nešto MHz ...
3. čuo sam ja da može i copy/paste tj., da će moći ... svaka čast ... i to je napredak za par godina postojanja na uredjaju sa 'tehnologijama budućnosti'; Valjda će do 2015 g. dobiti najzad i punu multitasking podršku
Citat:
Mister_rap: Fino me ti nagrdi, svaka ti cast :D

Izvinjavam se svima ako je jos nekog moj prethodni post uvredio...

Ipak post sam izneo jer ponesto znam o videu i kompresiji istog pa iako offujem moracau da ti kazem da iznosis prilicno netacne informacije kad kazes ovako nesto:

Mislio sam na "nekompresovan" .avi za rezoluciju mob. telefona specijalnim softverima za tu namenu i verujem da se razumemo. Jedino ako sam nešto pogrešio no to se može slobodno svrstati u moje neznanje jer zaista nisam neki stručnjak tj., uopšte oko te materije.
Sorry ako ste stekli utisak da sam ja ljut ili uvredjen ... nagrdio sam iPhone na taj način,... reagovao sam zato što ljudi u svakoj prilici pokušavaju nešto da uporede sa iPhone predstavljajući ga kao da je jedino on alat za merenje kvaliteta džepnih "smartphone" uredjaja, iako se pojavio tek "juče" i doneo sve sem smartphone MOGUĆNOSTI(jedino ako neko smatra da igranje igrica sumanutim okretanjem telefona tamo - amo i pipkanje prstima po ekranu nešto specijalno) ... I to je bilo zanimljivo dok Nokia nije obelodanila da je u svoje N95 modele i sl. ugradila taj žiroskop efekat i da čak i nije potencirala na tome u specifikacijama(kako je ovo teško palo iPhone fanovima koji su se dugo hvatali za tu slamku spasa pravdajući superiornost iPhone - setite se kako se mislio da samo iPhone može da okreće slike pukim rotiranjem telefona). Da ne govorim o tome da su mnogi u zadnje vreme načuli da su pre iPhone postojali(!) uredjaji koji su imali touch screen(ops. iPhone fanovi imaju novu slamku spasa: multi-touch) ... i td., i td., -....

To je pogrešno stvoreno ubedjenje i uvek ću na isto reagovati. To ubedjenje je nastalo čisto na osnovu agresivne reklamne kampanje iz Apple a ne na osnovu kvaliteta i mogućnosti telefona.
Poz.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 26.04.2009. 10:43 ] @
Ogromna je razlika između ljudi koji imaju iPhone pa pokušavaju da ga uporede sa nečim, jer ga imaju, znaju šta imaju, i tebe koji ga nemaš i ne znaš mnogo o njemu koji pokušavaš osporiti komparaciju navodeći kao mane njegovu agresivnu marketinšku kampanju i netačne podatke o nemanju copy/paste i bluetooth razmene ;)

Ja ne mogu porediti N95 i N96, jer nemam ni jedan, ali mogu reći da i na iPhoneu treba konvertovati video, što je čovek i rekao, posle čega si ti krenuo trolovanje.
Ok je detalj da je N95 jača od N96, ali nije u redu da nastaviš trolovati temu koja nema veze s vezom sa ostatkom tvog posta.

Procesor u iPod Touchu i iPhoneu su deklarisani na 624MHz, a u iPhoneu je takt downclockovan na 400MHz (verovatno zbog uštede baterije), dok je kod novih iPod Toucheva ostavljen netaknut takt od 624MHz.

Takođe, glupo je porediti taktove različitih procesora, jer nije ista arhitektura upoređivanih procesora (ARM i neki Qualcommovi ili Samsungovi, ili čak stariji Inteli na PPC-u).