[ stani-pani @ 23.04.2009. 21:02 ] @
Elem, već odavno se priča o Domainingu 2.0, ali sad se i to pokrenulo. Ako koristite ovaj link http://www.quintaris.pool.com/ završićete na Pool-ovom sajtu gde možete da se prijavite za neki domen u, nisam brojao, ali čini mi se, nekih pedesetak novih ekstenzija. Ako ste početnik u domainingu moj savet je da se ne zalećete, već da dobro razmislite o tome kako domen ide uz ekstenziju (verujte da ima veoma velike razlike izmedju npr. sports.news i sports.eco). Pošto se radi o tzv preorder fazi cene će biti paprene a i sam preorder vam neće biti nikakva garancija u slučaju da se još neko odluči za isti domen pošto će tada ići verovatno na aukciju. Po meni bolje je sačekati dropove kojih će neminovno biti za koju godinu. I nakon ovoga i pored toga što mi se par novih ekstenzija dopada (kao što je npr .web) i dalje sam siguran da .com ostaje tata i da će ga ovo samo još čvršće učvrstiti na tronu.
[ websurfer @ 17.05.2009. 11:53 ] @
Citat:
stani-pani: I nakon ovoga i pored toga što mi se par novih ekstenzija dopada (kao što je npr .web) i dalje sam siguran da .com ostaje tata i da će ga ovo samo još čvršće učvrstiti na tronu.


Slazem se sa tobom sto se tice .com domena ali bih dodao i to da ce to ucvrstiti ne samo .com domen (i povecati mu vrednost) vec i .net, .org i nacionalne domene.