[ zarko_meca @ 23.04.2009. 21:58 ] @
Kupio sam polovan T65, lepo je očuvan, baterija drži, međutim, kada sam ubacio karticu, ustanovio sam da telefon ne može da nađe mrežu. Stavljao sam i mts i Telenor i Vip kartice, i novije i starije, međutim, ništa. Na displeju samo stoji "Searching". I kad pokušam manuelno da izaberem mrežu odmah mi izbaci poruku "No network", čak ni ne pokušava da traži, kao što telefoni rade kada se manuelno bira mreža. Interesuje me:

1. da li može da se popravi (pošto se radi o modelu iz 2001, da li uopšte ima delova za njega i da li to neko radi)?

2. koliko bi, otprilike, koštala popravka?

3. da li bi moglo nešto da se iskoristi od Ericssona A2628, koji je skroz ispravan, samo mu je pokidana žica od baterije, pa je, praktično neupotrebljiv, pa da majstoru platim samo "za ruke"?
[ svakaVamcast @ 24.04.2009. 07:12 ] @
Pa sve to sa "kompezacijom" mozes da uradis, ali na filmu.

1. Da moze se popraviti (sve), pitanje je isplativosti !

2. Odgovor se ne moze tacno dati, jer majstori nisu vidoviti ljudi !

3. Kao u predgovoru sto sam rekao !
[ zarko_meca @ 24.04.2009. 16:49 ] @
svakaVamcast, hvala.

Za cenu sam pitao okvirno, jer sam se nadao da, prema opisu, može da se zaključi o kakvom kvaru se radi, i koliko košta zamena tog dela.

Jedan update: slučajno sam odneo telefon na sprat, i tamo je pronašao mrežu, ali jedva jednu ili 2 crte. Inače, ostali telefoni imaju svugde, i na spratu i u prizemlju puni signal. Ne znam da li to pomaže da se vidi o čemu je, konkretno, reč?
[ NBG @ 09.05.2009. 22:32 ] @
T65 su imali problem svojevremeno da izgube kontakt sa antenom koja se nalazi na zadnjem poklopcu unutra, resenje je bilo jednostavno, da se odsrafi zadnji deo nameste kontakti i vrati nazad.Mislim da je i kod tebe isti slucaj u pitanju.
[ zarko_meca @ 10.05.2009. 00:14 ] @
Sta da kazem... Hvala ti k'o bratu!!! :-D

TO JE BILO TO!

Ispravio sam diode malo, i od tel koji je jedva nalazio mrezu, i odmah je gubio, dobio sam tel sa punim signalom.
Neki su me savetovali da ne nosim kod majstora, jer se ne isplati popravka, ali sam ipak mislio da odnesem. Sigurno bi mi uzeo 500-600 din.

Jos jednom, HVALA NBG!
[ svakaVamcast @ 10.05.2009. 07:02 ] @
Super,bas mi je drago sto si uspeo sam da sredis (ovi bi te sigurno odrali). Samo reci molim te koje "diode" ispravio ? Jos samo to da vidim, kako se ispravljau diode i mogu u penziju :-))

Sala !
[ Horvat I @ 10.05.2009. 07:12 ] @
Pogledaj stare tackaste diode u nekadasnjim detektorima ;)
[ BVC-Project @ 13.05.2009. 22:41 ] @
Kako neznaš za te diode,one stara tačkaste :-))
[ svakaVamcast @ 14.05.2009. 06:03 ] @
Da kolega,hehehehehe

@Horvat I

Nego severni susede, odakle one u telefoniji