[ Condor06 @ 24.04.2009. 13:07 ] @
Pozdrav!

Da li ko ima iskustava sa ovim HD Player-om?
Moze li se naci u Srbiji, i za koliko novaca (pretpostavljam mnogo vise od "oficijelne" cijene)!?

Hvala unaprijed!

Poz
[ vrdoljak @ 04.05.2009. 14:01 ] @
Ja sam ga kupio za 130 e sad verovatno ne smem da kazem u kojoj radnji na ovom forumu (khm radnja pored menjacnice u srpskih vladara) .

Ovako nije los pusta 99 posto stvari ukljucujuci i hd fajlove u 1080 rezoluciji

Posle updatea firmwarea je jos bolji jer dobija podrsku za nase titlove i nasa slova koji onda rade besprekorno

Ja ga koristim na samsungu lcd 40" i slika na hd filmovima je besprekorna

od divxova pusta sve zivo ukljucujuci i mkv fajlove sto je meni jako bitno jer gledam anime pa je ova stvar kao stvorena za mene

moze i da pusta iso image napravljen od DVDa

I sve je to jako lepo i bilo bi mnogo lepse da nije nekih malih zackoljica

Ako je zvuk DTS ondak ne moze da ga izbaci na tv nego moras da imas risiver sa optickim ulazom ili aktivne zvucnike takodje sa optickim ulazom

Isto tako cesto zvuk zna malo da kasni za slikom u pojedinim fajlovima. To se navodno ne desava kada se poveze preko optickog na risiver ali ja to nisam mogao da potvrdim jer nemam risiver tako da muku mucim i molim boga da u nekom od narednih firmwarea to poprave

Eto toliko od mene kazem na kraju zakljucak je veoma pozitivan i bio bi idealan kada ne bi bilo tog glupog kasnjenja zvuka. Estetski jako lepo izgleda i malih je dimenzija ja sam uz njega kupio i wd eksterni hard od 750 gb koji je potpuno istog izgleda samo malo veci i mnogo lepo izgledaju na polici jedan do drugog
[ laptir @ 14.05.2009. 21:02 ] @
Izvini ali ja mislim da je to bacanje para 130 evra+ externi hd - 250 evra.Pa sve to mozes da pustas sa kompa a predpostavljam da ga imas,pa cak i ako nije blizu lcd tv (duzi kablovi za povezivanje).A ako mislis na komfor kupi neki bolji bezicni mis i to je to.Ako se odlucujes za neki standalone uredjaj onda sacekaj jos malo da se pojave neki br.playeri ili da se isprave greske oko najnovijeg LG BR playera (tipa nepusta mkv veci od 4 gb. sto je glupost jer vecina BR ripova su 4.3 ili su za przenje na DL dvdr diskove).I sam se se bio nalozio na ovaj wd ali kada se bolje razmisli cista glupost.
[ anon63974 @ 17.05.2009. 23:15 ] @
U potpunosti se ne slazem da je uredjaj glupost.
Naime, niko nije rekao da moras kupiti externi hdd da bi mogao gledati filmove. Filmove mozes gledati i sa najobicnijeg USB flash, mada skoro svako od nas vec ima prenosni hdd (ja ih imam tri). Prednost je, takodje, u tome sto HTPC nikada ne moze biti u potpunosti besuman, ume da zadaje probleme pri formatiranju slike za TV, a velike probleme moze zadati i pri konfigurisanju 5.1 ili 7.1 ozvucenja (ja idem preko optike i opet imam probleme). Dalje... nije tacno da mozes produzavati kabl do tv-a. Ako si mislio na kompozitni kabl... e, pa dobrodosao u 21. vek, ali to se vise ne koristi. Ako hoces hd, onda radis RGB ili HDMI, a bas bih voleo da vidim negde HDMI kabl od 12-15m, da dodjes od jedne sobe do druge. Nasuprot prethodnom postu, ja bih mogao da kazem da je uredjaj PERFEKTAN... zamalo. Zasto "zamalo"? E, pa zato sto mi zaista nedostaje WLAN ili barem LAN, pa jos da pristupa Windows/Samba shareu, to bi bila bombona. Opet, to bi znacajno uticalo na cenu. Sa tom dodatnom opremom i softverom, cena bi mu sigurno presla 20.000 dinara i tu vec dolazimo u PlayStation3 zonu, a to je vec ozbiljna prica.
Da rezimiram...
Ko god da kupi ovaj uredjaj, nece pogresiti ni malo. Pogotovo je pogodan za racunarske analfabete i ljude koji su "u svadji" sa tehnikom. Ima vrlo intuitivan interfejs i vrlo lako se povezuje. Prepoznaje 99,99% formata, a podrzavace i nove formate jer je moguce upgrejdovati firmware. Dakle, filmovi, muzika i slike bez glavobolje na vasem obicnom ili hdtv-u za samo 130 shisharki.
[ laptir @ 30.05.2009. 20:11 ] @
Stvarno mi smeta sum ventilatora od pc kada pustim film preko risivera Yamaha rx 661 7 x 120 Wati.A stvarno ne znam sta radis sa mkv filmovima kad ih odgledas preko USBa,najverovatnije ih obrises ili narezes na dvd (ja ih narezem jer nisam ih skidao 2-3 dana da bi ga samo odgledao).A kada sam mislio na duze kablove nisam mislio da ih sam produzavas vec da kupis i to nisam mislio na kompozitne kablove vec na rgb ili hdmi ali ne od 20 m.Predpostavio sam da ima lcd tv u blizini pc a ne na trecem spratu kuce.hdmi kablova imas od 10 m a vidim da ima i firmi koje prave i od 15m i da se ljudi ne zale na sliku.Nevidim da je covek rekao da mu je tv u drugoj sobi i da mu treba kabal od 15m (to je izgleda tvoja situacija).Ako pravis HTPC neces valjda koristiti integrisane zvucne kartice nego se otvoriti za neki Creative.Po meni ovaj uredjaj jedino ima smisla ako vam pc nije u blizini Tv i ako ga povezujete na Lcd tv da bi gledali mkv fajlove a za divx i ostalo imate playere sa usb ulazom za mnogo manje od 130 evra.Nekazem da je uredjaj los daleko od toga ali prava njegova upotreba je u kombinaciji sa Hd od barem 1 Tb pa navise, sto je ipak malo mnogo evrica.Uostalom svako uzima ono sto mu je potrebno i koliko moze da se otvori a tvoji komentari tipa dobro dosao u 21 vek su stvarno suvisni o tome mozemo da bezveze polemisemo na forumu (vrlo dobro znam kako se slika prenosi do lcd tv a posebno zvuk D.D ili DTS do risivera ovo mi je 3 risiver za 10 god. a dvd standard sam odavno savladao (jos kada sam kupio prvi dvd rezac koji je tada kostao 350 evra i kada niko na forumima nije znao kako da ti pomogne da orginalni film ili koncert sabijes i prebacis na dvdr medij dok se nije pojavio fenomenalni program DVDShrink) i presao na Hd video materijal).
E, pa zato sto mi zaista nedostaje WLAN ili barem LAN, pa jos da pristupa Windows/Samba shareu
Jos da ima Hd od 1 tb bio bi HTPC ili Popcorn.
[ anon63974 @ 01.06.2009. 01:10 ] @
Takodje sam vlasnik jedne Yamahe, malo losije od navedene, ali ipak ne mogu da odgledam film, a da mi ne zasmeta "buka" ventilatora u PC-u.
Ima mnogo stvari koje WDTV ne moze raditi, ali ono sto radi, radi odlicno. Slika, zvuk, korisnicki interfejs... sve je maksimalno jednostavno. To sto koristim WDTV ne znaci da nemam i HTPC, ali je polako izgubio svoju svrhu pored navedenog malisana.
Kada uporedim cenu PC-a i WDTV-a, WDTV izlazi bukvalno pet puta jeftiniji od PC-a.
Slazem se da PC ima mnoge prednosti nad WDTV, ali i WDTV ima prednost na PC zato sto je mnogo jednostavniji i ne iziskuje nikakva podesavanja... i ... sve ono sto sam naveo u prethodnom postu.
U pravu si kada kazes da ce se svako ispruziti koliko mu budzet dozvoljava, ali covek je postavio jednostavno pitanje da li je neko imao iskustva sa navedenim uredjajem od 130e. Nije imao ideju da utrosi 500 - 600e na HTPC.
Ako nista drugo, barem se slazemo oko nedostatka LAN ili WLAN. :)
WD najavljuje WDTV 2.0 za septembar, ako se ne varam, i taj uredjaj ce imati LAN, ali sumnjaju da ce ugradjivati WLAN (jos nisu odlucili), jer zele da idu sa istom cenom. Ne pominje se da li ce pustati filmove preko streama ili preko sharea. ...tako da cemo ponovo diskutovati o WDTVu krajem godine. :)
[ bakara @ 29.06.2009. 20:21 ] @
Zanima me kako se ovaj plejer ponasa kada pusta obicne divx/xvid filmove i .srt/.sub titlove, da li tu ima nekih problema?
[ anon63974 @ 29.06.2009. 23:19 ] @
Odlicno radi sa DivX i Xvid, subtitlove, takodje otvara bez greske. Prikazuje sva nasa slova. Napominjem da ovaj model NE radi reskaliranje filmova u visu rezoluciju, tako da ako imas neki veliki hdtv, ovo moze da bude mana. Jos nesto... ukoliko filmovi imaju DTS zvuk, potreban je DTS risiver, jer WDTV nema u sebi DTS dekoder. Zbog toga i ta primamljiva cena.
[ bakara @ 30.06.2009. 08:49 ] @
Citat:
smcbuki:Jos nesto... ukoliko filmovi imaju DTS zvuk, potreban je DTS risiver, jer WDTV nema u sebi DTS dekoder. Zbog toga i ta primamljiva cena.

Pa ovo meni nije nikakva mana, ne zato sto imam AV risiver vec zato sto ni od jednog ozbiljnijeg uredjaja ne ocekujem ugradjen DD dekoder.

[Ovu poruku je menjao bakara dana 21.02.2012. u 18:52 GMT+1]
[ alexgrbic @ 07.07.2009. 15:11 ] @
Napravili su FW koji ima opciju spajanja usb sa ethernetom ili wireless usb karta.

Vise info na:

http://b-rad.cc/wdlxtv
[ anon63974 @ 07.07.2009. 20:39 ] @
Lepo.
Vrlo lepo.
Ako je neko isprobao, neka postuje ovde, jer se radi o nezvanicnom firmveru.
[ alexgrbic @ 07.07.2009. 22:29 ] @
Ja bih probao, al nisam bas nesto vican. Sacekacu kuma da dodje krajem meseca. Pa nek se on bakce sa tim
[ alexgrbic @ 12.07.2009. 10:23 ] @
Stisao sam petlju i... Radi.... :) FW je zasnnovan na najnovijem originalnom FW. Ima nekih dodataka. Nazalost nisam uspeo da pokrenem wireless jer moj usb dongle ne odgovara. Imam Linksys-ov WUSB54GC. Navodno je podrzan. Neki su uspeli da ga startuju ali izgleda da je rev. u pitanju. Moj ima RT2551 chipset. Ako proradi javicu. Koliko sam citao po forumima neki ga koriste i kao BT klijent. Vise o tome kad poteram network.
[ bakara @ 12.07.2009. 20:08 ] @
Da se ukljucim i ja, posto sam i ja kupio ovaj WD

Ja sam odmah ubacio ovaj zvanicni fw sa WD sajta, a jos uvek citam gomilu tekstova o ovom uredjaju i odusevljen sam prikazom titlova i time sto se jos nije desilo da plejer nesto nije pustilo a poturao sam mu stvarno svasta.

Na plejer sam spojio hdd od 320gb 2.5" u eksternom kucistu, i sve radi savrseno.

Od modovanih fw izgleda da je najbolji http://b-rad.cc/wdlxtv dok je ext3-boot firmware vise za entuzijaste i linux gurue koji vole da cackaju.

Sto se tice WI FI podrske ja nisam uspeo ni jedan od malobrojno nabrojanih usb stikova da pronadjem a rado bih probao.


[Ovu poruku je menjao bakara dana 12.07.2009. u 21:19 GMT+1]
[ alexgrbic @ 14.07.2009. 07:35 ] @
Proradila i Samba share. Bilo je malo zezanja ali smo uspeli da poteramo. Kum je chudo :)
Sherujem folder sa hard diska. Kroz wireless sam uspeo da poteram 720p bez ikakvih problema. Radi i web server i Ftp. Jos samo da proradi klijent za torrent. Ja sam prezadovoljan.
[ anon63974 @ 14.07.2009. 10:49 ] @
Neka Kum napravi uputstvo, pa ga nalepi ovde.
...mada veceras i ja krecem u avanturu instalacije firmvera.
[ alexgrbic @ 15.07.2009. 10:31 ] @
Nema uputstvo kum je freak. On je nesto kucko i kucko. Fora je da ti kartica za eth. bude kompatibilna, izguglaj. Imas sajt zove se wdtvforum i jos jedan WDTVC . Tamo je sve lepo objasnjeno. Nije problem samo treba dosta citanja. Cela fora je u confi fajlovima. To ti zavisi od kartice. Ako zapnes vici da pomazemo. Evo uputstvo na engleskom:
This is a short tutorial on how to setup your WD TV HD to use with a wifi usb adapter. If u want wifi to start on boot, get a wifi usb adapter based on the following chipsets:

* Zydas 1201 (11b)
* Zydas 1211/1211b
* RaLink 2870
* RaLink rt73
* Atheros Otus

1. download brad.cc’s WDLXTV firmware
2. download zorander’s experimental pack (wireless-mod.app.bin) with drivers for these adpters and basic tools (iw*, wpa*)
3. copy to root dir of pen/hdd with firmware.
4. edit net.config in your root dir of firmware pen/hdd

if u have open acces point add
Code:

ifconfig $MDEV up
iwconfig $MDEV essid your_ap_name

for wep:
Code:

ifconfig $MDEV up
iwconfig $MDEV essid your_ap_name key "s:yourasciipass"

“s:” is used for ascii pass, if u think in hex you don’t have to use it ;>

for wpa we need wpa_supplicant tool.



1) in the root dir of your firmware pen/hdd make a file wpa_supplicant.conf:


Code:

ctrl_interface=/tmp/wpa_supplicant
network={
ssid="your_ap_name"
# uncomment next line if your ap doesn't broadcast ssid
#scan_ssid=1
key_mgmt=WPA-PSK
psk="yourpass"
}

this is just a basic setup, if u want more then wpa-psk, want to force specific encryption algo, etc read very well commented config example here

2) add to net.config


Code:

ifconfig $MDEV up
wpa_supplicant -Bw -Dwext -i$MDEV -c/boot/wpa_supplicant.conf

-Dwext should be fine for zydas, for my ralink i use -Dralink, for otus -Dotus should work.

other settings (dhcp, static ip) u can set like for wire usb lan.

after boot and some time u should have working wireless, if your chipset and vid/pid is supported.

Tutorial written by rezmus
[ anon63974 @ 15.07.2009. 13:28 ] @
Da li si koristio Wireless G ili Draft N USB dongle?
[ alexgrbic @ 17.07.2009. 10:33 ] @
Wireless G Linksys WUSB54GC. Strimuje .mkv u 720p pc je u drugoj sobi sa zidom izmedju.
[ anon63974 @ 28.10.2009. 12:03 ] @
Da li je neko testirao WDTV Live?
Kako sam citao u uputstvima, trebao bi da ima DTS dekoder. Da li je to tacno?
[ Shon3i @ 14.01.2010. 15:50 ] @
Citat:
smcbuki: Da li je neko testirao WDTV Live?
Kako sam citao u uputstvima, trebao bi da ima DTS dekoder. Da li je to tacno?
Ja sam skoro kupio WDTV Live platio sam ga oko 120e.

Mogu reci da sam prezadovoljan. DTS radi odlicno cita sve DTS streamove pocev od DTS-MA, HR, i ostale, za sada nije bilo izuzetaka. Milsim da jedino radi downmix u 2.0.

LAN/WLAN interfejs radi extra. Umrezio sam ga sa racunarom, i direktno pustam filmove sa sherovanih HDD-ova, kao i Youtube.
[ D27 @ 15.01.2010. 09:08 ] @
Citat:
Shon3i: Ja sam skoro kupio WDTV Live platio sam ga oko 120e.

Mogu reci da sam prezadovoljan. DTS radi odlicno cita sve DTS streamove pocev od DTS-MA, HR, i ostale, za sada nije bilo izuzetaka. Milsim da jedino radi downmix u 2.0.

LAN/WLAN interfejs radi extra. Umrezio sam ga sa racunarom, i direktno pustam filmove sa sherovanih HDD-ova, kao i Youtube.



Posto sam i ja zainteresovan za pretpostavljam isti uredjaj (WESTERN DIGITAL TV Live HD WDBAAP0000NBK-EESN ) , zanima me da li i kod njega mora da se ubacuje novi fw da bi video nasa slova u titlovima, ili su vec podrzana sa fabrickim fw? Takodje se ovde neko zalio na stariji model WD da mu kasni ton u nekim filmovima, pa da li si to primetio i kod ovog ?
Da li si uspeo da ga preko LAN-a povezes sa ADSL ruterom ( ja imam HG 520 s ) i napravis BT klijent, i kako ?
I samo jos ovo, imam 5.1 zvucnike XWAVE Concerto pa kako bi bilo najbolje da se povezu sa WD live ?
Hvala i puno pozdrava

P.S.
ako moze na pp gde si uzeo po toj ceni, posto ja nigde ne mogu da nadjem ispod 150 E.
[ Shon3i @ 18.01.2010. 23:47 ] @
Citat:
ubacuje novi fw da bi video nasa slova u titlovima, ili su vec podrzana sa fabrickim fw?
Prva verzija firmwera dolazi sa nasim kodnim rasporedom, samo je u settingsu potrebno podesiti kodni raspored. Anyway ja sam uradio upgrade na zadnji firmware jel WD preporucuje da se to uradi, koliko sam video lista je ispravljenih stvari je pozamasna, a ja inace nisam osetio razliku u radu posle instaliranja novog firmwera, niti sam imao problema sa starim. Ali ko ce znati verovatno je bolje

Citat:
Takodje se ovde neko zalio na stariji model WD da mu kasni ton u nekim filmovima, pa da li si to primetio i kod ovog ?
Ne.

Citat:
Da li si uspeo da ga preko LAN-a povezes sa ADSL ruterom ( ja imam HG 520 s )
Povezao sam ga sa obicnim routerom posto imam SBB internet i obican TPLink router. Povezivanje je krajnje jednostavno, automatic config je sam nasao DHCP adresu i DNS i sve je proradilo istog momenta. Nisam siguran da je moguce namestiti BT klijent, zapravo to bi bilo odlicno. Gde si video to deluje zanimljivo?

Citat:
I samo jos ovo, imam 5.1 zvucnike XWAVE Concerto pa kako bi bilo najbolje da se povezu sa WD live ?
Pa ako oces pravi surround jedino preko SPDIF-a. WDTV Live ima SPDIF izlaz.

PS. javi se ti meni na PP ;)
[ Rubiroza @ 05.04.2010. 16:09 ] @
Da li moze neko da mi kaze kakav je subtitle. Da li u settings-u uredjaja moze da se promeni velicina, boja i vrsta fonta?
Svaka cast svima koji mogu da prate film sa belim slovima. Cak i kada su oivicena, na vecini filmova postoji uvek neka scena na kojoj se prevod ne vidi. A tome strasno nervira. I zato trenutno filmove gledam preko asus-a eeepc prikacenog na 37" LCD. Imam zuta slova velicine 26 i super mi je.
A WD bih kupio iskljucivo zbog mogucnosti gledanja 720p jer ovaj mali asus to, na zalost, ne moze.


Na YouTube-u sam mogao da nadjem samo jedan filmic sa subtitle-om.

http://www.youtube.com/watch?v=DPwpp1qDkWs&feature=related

Da li ovo moze da se promeni ili ne?

[Ovu poruku je menjao Rubiroza dana 05.04.2010. u 17:32 GMT+1]
[ lun79 @ 04.08.2010. 22:04 ] @
WD TV HD media player - imam problem sa Windows 7 Profesional edition 64 bita - WD TV HD media player mi ga ne prepoznaje?
Da li neko ima ideju sta da radim?
[ Vader @ 28.11.2010. 13:04 ] @
Da li neko ima noviju verziju, WD TV Live Plus?
Kakav je on?
Koliko im se kreće cijena u Beogradu?
[ boris6 @ 04.12.2010. 00:20 ] @
Citat:
Vader: Da li neko ima noviju verziju, WD TV Live Plus?
Kakav je on?
Koliko im se kreće cijena u Beogradu?

Ako sam dobro procitao na sajtu WD TV Live plus je isto sto i WT TV Live samo je prvi dostupan samo u americi a drugi u ostalim delovima sveta.

IZVOR
[ Vader @ 04.12.2010. 08:38 ] @
Da, i ja sam to vidio naknadno, i podržava Netflix servis. Tako da mi to ne treba, ganjam WD TV Live. Gledaću da mi ga nabavi kolega iz Beča, tamo je nešto ispod 100 €.
[ PetarCabunac @ 17.01.2011. 22:00 ] @
Moze li neko da mi kaze kakav je kvalitet filmova na Full-HD TV-u kada se puste stariji filmovi (rezolucije 500x208 , 544x296 , , pa sve do 640x480) preko WD TV HD?
Ja sam te filmove pustio direktno preko USB-a u full HD TV-u i bili su neuporedivo losiji nego kada se gledaju preko dvd/divx player-a na obicnom TV-u.
[ msekulic @ 02.12.2011. 21:28 ] @
Prošlo je prilično vremena od kako se diskutovalo na ovoj temi.
Interesuje me WD TV Live i novija verzija ovog plejera.
Da li ima neke suštinske razlike između njih?

Ima li nekih novina sa pojavom novih firmvera kod starijeg plejera - WD TV Live?
[ bgd2500 @ 06.12.2011. 18:24 ] @

Novi WD TV Live ima ugradjen Wireless i programabilni daljinac.
Pretpostavljam da je unutra i "noviji" hardver.

Inace od pojave nove verzije znacajno su usporili update-i starog.
Zadnje (08/09/2011) su dodali igrice i uveli gomilu drugih bagova. Ja sam i dalje na jednoj od ranijih verzija.
Navodno ce (tako kazu po WD forumima) izaci bar jos jedna verzija softvera za stari model pre nego prestanu da ga suportuju.

Ako planiras nabavku uzmi bolje novi.
[ Andreja Dulovic @ 08.12.2011. 23:08 ] @
Koja je nova verzija WD TV Live-a?
Jel to ona sa "plus" u nazivu, ili ima neku drugu oznaku?
[ bgd2500 @ 09.12.2011. 02:08 ] @
Puni naziv "nove" generacije ovog plejera je

WDTV Live Streaming Media Player

ali je zovu jednostavno WDTV Live pa je napravljena mala konfuzija.

Najlakse ces ih razlikovati po izgledu
http://community.wdc.com/t5/Ne...dia-Player-10-6-11/td-p/269184

Vise datalja oko verzija imas na
http://en.wikipedia.org/wiki/WD_TV

Live Plus je isto sto i "stari" Live sa ugradjenom podrskom za streaming servise (Netflix, Hulu,..) koji rade samo u Americi i Kanadi.
[ boki99 @ 08.01.2012. 22:32 ] @
Mislim da novi jos nema podrsku za neoficijelni firmware. Nisam siguran. Cini mi se da sam negde procitao da nema podrsku i da je nece nikad ni imati jer nije open source firmware ili sta mu ga ja znam.... :P