[ crniluk @ 28.04.2009. 16:27 ] @
Da li neko moze da mi pomogne, nemam pojma da li se mac os npr leopard placa, da li mogu da ga downloadujem na cd i instaliram (reinstaliram).

I da li uopste ima neke teme na tu temu ili tutorijal kako se to radi?

Hvala unapred.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 28.04.2009. 16:40 ] @
OS X nije besplatan. Instalacioni DVD se dobije uz svaku kupljenu mašinu, a kad izađe neka novija verzija, onda treba da kupiš novi DVD, koji je u USA $129. Koliko je kod nas, ne znam.

Ukoliko imaš instalacioni DVD dobijen uz kompjuter, on će raditi i na drugim kompjuterima, ali samo na istoj vrsti i generaciji.

Kad se kupuje DVD sa sistemom odvojeno od kompjutera, tzv. Retail DVD, on radi na svim mašinama.

Možeš kopirati svoj originalni DVD u svrhu backupa.
[ crniluk @ 28.04.2009. 17:03 ] @
Hvala.

Kupio sam laptop ali bez tog dvd i bez punjaca.

Malo mi sporije radi pa sam mislio da ga reinstaliram.

A sto se tice punjaca kupio sam u bg od neke firme i po meni nije originalan ali konektor odgovara. Voltaza i amperaza takodje ali mi sporo puni do zla boga. Za mozda nekih 3 sata je napunio 5%. Ne znam sta li to moze da bude u pitanju.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 28.04.2009. 17:16 ] @
Kao vlasnik npr. MacBooka imaš pravo na Leoparda, ako je ta generacija MacBooka dolazila sa njim (ili na Tigra, ako je dolazila sa Tigrom), tako da sa moralne tačke gledišta imaš prava na kopiju instalacionog diska.

A dođi 09. maja u Ozon na okupljanje korisnika Macova, pa probaj nečiji tuđi punjač, da vidiš da li je do tvog punjača ili do neke elektronike u laptopu.
[ crniluk @ 28.04.2009. 18:37 ] @
Power book G4 je laptop.

A od koga ja da trazim taj instalacioni disk, ako uopste neko ima pravo meni da da to.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 28.04.2009. 18:50 ] @
Dođi u Ozon, ako si u Bgdu, pa ćemo se snaći :)
[ crniluk @ 28.04.2009. 19:27 ] @
Videcu ako uspem da dodjem, nisam iz BG-a.
[ cikaKosta @ 28.04.2009. 19:40 ] @
Na drugom forumu ove nashe zajednice imash oglas u kome gos'n Darko Selakovic prodaje punjace za macbook/macbookpro i za ibook/powerbook.
macserbia.org pa trazi
[ pri3rak @ 29.04.2009. 00:00 ] @
a mozda i upoznas bivseg vlasnika tom prilikom :D
[ P_e_r_a @ 02.05.2009. 16:46 ] @
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-: OS X nije besplatan. Instalacioni DVD se dobije uz svaku kupljenu mašinu, a kad izađe neka novija verzija, onda treba da kupiš novi DVD, koji je u USA $129. Koliko je kod nas, ne znam.


Ako se dobro secam mene je kod nas pre nekih godinu i po update sa Tiger-a na Leopard-a kostao 9.900 dinara (tada je evro bio oko 80 din).