[ hexter @ 29.04.2009. 14:21 ] @
Pokušavam da prebacim MKV fajl sa HD materijalom i subtitlom u format prikladan za PS3.

Koristim poslednju verziju tsMuxer-a koji stvar odradi prilično brzo (~5GB MKV za 10-15 minuta)
i napravi na HDD-u AVCHD (ili BD) strukturu, koju nakon toga narežem na DVD (ili DL DVD).
Na PS3 to lepo radi, kvalitet + titlovi, ali je slika u gornjem delu ekrana sa povećom crnom
prazninom ispod, umesto da bude deo crnog iznad slike i deo crnog ispod slike.
Kada na PS3 pustim samo filmski fajl (.M2TS) sa tako snimljenog diska iz foldera STREAM
onda je slika normalno na sredini uz naravno isti kvalitet ALI nema titlova.

Kao jedno od rešenja nameće se transkodovanje videa sa subtitlovima ali za svaki film to iziskuje
5+ sati po filmu.

Ima li neko ideju i/ili rešenje kako to uraditi brže?

[ Shon3i @ 29.04.2009. 15:38 ] @
To je zato sto oba AVCHD i BluRay imaju standardizovane rezolucije odnosno za HD jedino podrzane 1280x720, 1440x1080, 1920x1080, tvoj mkv verovatno ima kropovanu rezolucija koja nije po probpisu za Blu-Ray ili AVCHD. I zbog toga ti se desava takva pojava. Sa druge strane razlog sto kada pustis m2ts file onda ga ne pustas kroz strukturu i player ne moze odnosno ne zna da postoji subtitl, a slika izgleda normalno zato sto onda PS3 pusta kao media file.

Sta mozes da uradis, mozes da uzmes besplatni UncropMKV http://multiavchd.deanbg.com/uncropMKV.php i da prepakujes MKV. Brzina prepakivanja zavisi od tvog procesora, ali takodje imaj na umu da se gubi i nesto na kvalitetu jel se ceo stream nanovo rekomresuje, ali je svakako dosta brze nego da ga sam rekomresujes.

Inace nadam se da koristits tsMuxeR_1.10.0(a) to je zadnja verzija, ima dosta izmena kao recimo MP4 input itd... A sto se tice brzine tu nije nista cudno jel ti taj mkv jednostavno prevodis u m2ts to je obicno prepakivanje.
[ hexter @ 29.04.2009. 18:23 ] @
@Shon3i

Thx.

Većinu onoga što je napisano sam ili znao ili saznao u poslednje vreme pokušavajući da napravim AVCHD disk.

Zanima me da li je moguće na neki drugi način prikazati HD video iz MKV-a, sa titlom i da izgleda normalno na PS3
i HD televizoru (Full HD). MKV2VOB traje čitavu večnost za jedna film na C2D T7200, 2GB RAM. Prekinuo sam ga na 25%
nakon 2 ili 2,5 sati rada....

Nije neophodno da bude AVCHD ili BD. Ako neko drugi ima neki drugi metod, sve prihvatam.

Inače probao sam uncropMKV ali pojedine MKV fajlove, one bitne, jednostavno neće da uradi. Prjavi da je uradio
ali fajl koji napravi je duzine 0, a sve traje 1/2 sekunde. :-(


[ Shon3i @ 29.04.2009. 21:20 ] @
Citat:
Zanima me da li je moguće na neki drugi način prikazati HD video iz MKV-a, sa titlom
Koliko je meni poznato nije moguce, odnosno preostaje ti jedino lepljenje titlova direktno na video, ali i na taj nacin opet moras rekomresovati :)

Citat:
Inače probao sam uncropMKV ali pojedine MKV fajlove, one bitne, jednostavno neće da uradi. Prjavi da je uradio
ali fajl koji napravi je duzine 0, a sve traje 1/2 sekunde. :-(
Baci ovde pogled http://forum.doom9.org/showthread.php?t=145905 vidi mozda ti nesto fali od codeca pa zbog tog razloga ne radi. Kod mene radi :)
[ Miroslav Cvejić @ 24.12.2009. 08:21 ] @
http://code.google.com/p/ps3mediaserver/

Najkulturnije rešenje koje postoji. Radi mkv, radi DTS, rade ttilovi (naša slova i td). Sa par klikova sav multimedijalni sadržaj sa računara (slike, muzika, filmovi) su dostupni na PS3.